Zirkzee alsnog terug naar Anderlecht?

door
Zirkzee alsnog terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht deed een resem mislukte transfers afgelopen zomer. Paars-Wit hoopte lange tijd dat het Joshua Zirkzee definitief kon overnemen van Bayern München. Dat leek de goede kant op te gaan, maar de Nederlandse aanvaller koos toen voor de Italiaanse club Bologna. Dat werd nog geen succes.


Sinisa Mihaljovic overtuigde Zirkzee afgelopen zomer om naar Bologna te komen. Hij had het plan om met twee spitsen te spelen, maar de coach moest door zijn ziekte - waar hij enkele weken geleden aan stierf - al snel afhaken als coach. Thiago Motta nam over en die hanteert een compleet ander systeem met één centrumspits. Marko Arnautovic krijgt de voorkeur. Zirkzee speelde daardoor nog maar zes keer in de Serie A. In 236 minuten was hij goed voor één goal en één assist.

Gisteren ontbrak Zirkzee tegen AS Roma wegens ziekte, maar de kans is klein dat hij de komende maanden vaak aan de bak gaat komen. Volgens La Dernière Heure keert hij in een ideaal scenario terug naar Anderlecht. Maar is dat wel haalbaar? Zirkzee lijkt enkel los te weken te zijn via een huurdeal met mogelijk een aankoopoptie.

RIEMER

Stellen dat Zirkzee afgelopen zomer de verkeerde keuze maakte, is niet correct. Hij paste als gegoten in de manier van voetballen die Vincent Kompany hanteerde. Hij sprak met Felice Mazzu, maar diens manier van spelen stond haaks op de wijze waarop Zirkzee wil en kan spelen. De Nederlander liet verstaan dat hij wellicht voor RSCA had gekozen als Kompany er nog coach was geweest. Brian Riemer speelt ook dynamisch, maar Anderlecht probeert toch meer te voetballen onder hem. Kan Jesper Fredberg misschien toch maar best eens een telefoontje plegen naar Bologna?

LEES OOK: Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Moet RSCA eens polsen voor Zirkzee?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

2
2
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

6
6
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

166
166
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

107
107
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

82
82
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

72
72
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

296
296
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

388
388
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

301
301
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

111
111
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

87
87
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

72
72
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

127
127
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

27
27
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1200
1200
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

73
73
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

176
176
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

299
299
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

46
46
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

75
75
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

401
401
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

86
86
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

100
100

Meer sportnieuws