Bizarre Bundesliga-deal voor Club Brugge

594
Bizarre Bundesliga-deal voor Club Brugge

Club NXT heeft een beloftevolle lichting met enkele sterkhouders die dicht bij de A-kern aanleunen. Arne Engels was daar eentje van. De 19-jarige flankaanvaller was tot voor kort een vaste waarde in de Challenger Pro League en de UEFA Youth League, maar een doorbraak in de eerste ploeg zat er niet meteen in voor hem. Engels, die over een aflopend contract beschikte en in augustus nog in de belangstelling stond van West Ham United, verkast naar Augsburg FC. Daar wordt hij alvast klaargestoomd om een rol van betekenis te spelen in de Bundesliga en is het gestelde vertrouwen in Engels alvast enorm.


WACHTEN OP DE GROTE DOORBRAAK

In september 2020 maakte Club Brugge de contractverlenging bekend van de youngsters Arne Engels en Cisse Sandra, die tot eind 2023 aan Blauw-Zwart verbonden bleven. Terwijl Sandra al zijn eerste speelminuten maakte in de eerste ploeg en ondertussen al een tweede contractverlenging (tot en met 2025) ondertekende, bleef Engels wat op zijn honger zitten. Hij mocht in de zomer van 2021 en 2022 tijdelijk aansluiten bij de eerste ploeg tijdens de seizoensvoorbereiding, iets wat wel vaker gebeurt met beloftevolle jeugdspelers tijdens de afwezigheid van enkele gevestigde waarden.



Arne Engels werd daarna telkens teruggezet naar Club NXT, terwijl andere youngsters definitief doorstroomden naar de A-kern - zoals Ibe Hautekiet en Abakar Sylla recentelijk in de vorige zomer. Ondertussen vierde de flankaanvaller zijn 19de verjaardag in september en werd het stilaan duidelijk dat een doorbraak bij Club Brugge niet voor hem zou zijn. Daarom werd Engels vorige zomer genoemd als een toekomstgerichte aanwinst voor West Ham United, al bleef het uiteindelijk tot wat geflirt tussen beide partijen.

(NOG) GEEN AFGEWERKT PRODUCT

Arne Engels was één van de anciens bij Club NXT, die drie jaar geleden als zestienjarige debuteerde in de Challenger Pro League. Daar trok hij goed zijn streng op het voetballend gebied, hij beschikt bijvoorbeeld over een goede inspeelpass, hoekschop en vrije trap, maar ook dankzij zijn gestalte (1 meter 85) viel hij fysiek niet zwaar uit de toon. In totaliteit speelde Engels 35 competitiewedstrijden in de Belgische tweede klasse, wat zeker niet mis is op amper 19-jarige leeftijd. Engels werd voornamelijk uitgespeeld als flankaanvaller, maar hij kan ook als centrale middenvelder uit de voeten.



De uitgesproken sterkte van Arne Engels is voornamelijk zijn constructieve en dreigende passing, samen met een goede traptechniek. In de Challenger Pro League laat hij onder zijn positionele collega’s bijvoorbeeld het meeste progressieve passes noteren. In de kansencreatie is hij de vijfde best presterende speler van de tweede klasse. Anderzijds schoot hij net iets te kort op het gebied van uithouding en duelkracht. Zo gaat Engels weinig duels aan, maar hij begaat in verhouding wel veel overtredingen en pakt hij ook veel gele kaarten: 5 stuks in 15 matchen verzamelde hij er al dit seizoen.

GROTE PLANNEN VAN AUGSBURG

Arne Engels is dus geen volledig afgewerkt product en daarom deed Club Brugge niet moeilijk om hem te laten vertrekken naar Augsburg FC. Anderzijds hoopt de youngster zich beter te ontwikkelen bij de nummer veertien van de Bundesliga. “Ik ben erg gelukkig met mijn verhuis naar Augsburg”, verklaarde Engels op de clubwebsite. “FCA is een vaste waarde in de Bundesliga en biedt me de beste omstandigheden zodat ik mij op de best mogelijke manier kan ontwikkelen.”

Arne Engels ondertekende na zijn medische testen een contract van 4,5 seizoenen bij de Fuggerstädter, en mag hij woensdag al meteen aansluiten bij de eerste ploeg op trainingskamp in Algorfa, Spanje. Dat kan wel tellen qua vertrouwen van Augsburg in de 19-jarige Belg. Ook Stefan Reuter, de sportdirecteur van Augsburg FC, is langs zijn kant heel erg opgetogen over deze kersverse transfer. “Hij is een hoog getalenteerde middenvelder met offensieve kwaliteiten.”



“Hij is een erg ambitieuze kerel die zich verder wil ontwikkelen en bewust koos om bij FCA zijn volgende stappen in zijn carrière te zetten. We willen hem de tijd geven die hij nodig heeft, en we willen hem ook brengen in de Bundesliga omdat we absoluut overtuigd zijn van zijn mogelijkheden”, aldus Stefan Reuter over de voormalige vice-aanvoerder van Club NXT. Niet doorbreken in het eerste elftal, maar wel in de Bundesliga? Arne Engels zou het dus zomaar eens kunnen flikken.

LEES OOK: Leko houdt adem in: sterkhouder Club Brugge tijdje out?

Zal Engels slagen bij Augsburg FC?

Meest recent

De Mil dropt hints: grote comeback(s) bij AA Gent?

Na vijf speeldagen pronkt KAA Gent nog steeds met een foutloos rapport, een lijn die de fiere ...

31
31
Leko houdt adem in: sterkhouder Club Brugge tijdje out?

Club Brugge wil de nederlaag tegen Aston Villa snel doorspoelen, en dus moet Antwerp er straks aan ...

122
122
Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Er lijkt opnieuw iets veranderd rond Romeo Vermant. De aanvaller beleefde een zomer waarin er ...

361
361
'Bruno grijpt in: nieuwkomer aan aftrap bij Anderlecht'

Na een magere zeven op 15 staat de druk al op de ketel bij RSC Anderlecht, dat vrijdag op bezoek ...

262
262
Golden Boy: Club Brugge, Anderlecht & Genk in top 100

Tijdens de voorbije zomermercato deed de Jupiler Pro League zijn reputatie als kweekvijver van ...

247
247
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

360
360
Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Hans Vanaken werd in de Champions League-clash tegen Aston Villa naar de kant gehaald. De aanvoerder ...

278
278
Vanderbiest krijgt onverwacht steun: “Spelers op matje"

Fred Vanderbiest ligt zwaar onder vuur na de desastreuze competitiestart van KV Mechelen. Malinwa ...

164
164
Brys-beul Samuel Eto’o in opspraak: “Geld in eigen zak”

Marc Brys heeft er bij Kameroen geen leuke periode opzitten. De Belgische oefenmeester werd lange ...

116
116
Bom ontploft bij Lukaku: T1 verdwijnt, Fener grijpt in

Fenerbahçe speelde in de Champions League 1-1 gelijk tegen AS Roma, maar na de wedstrijd liep ...

125
125
Beerschot in de problemen? Transfers nu al afgemaakt

De ambities van Beerschot zijn duidelijk. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk promoveren naar ...

181
181
KVM aangepakt: "Doe tenminste alsof het je kan schelen"

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de absolute revelaties in de Jupiler Pro ...

152
152
Crisis bij OHL: TD doet ontluisterend boekje open

Na vijf speeldagen zijn er twee clubs die nog steeds geen enkel punt gesprokkel hebben in de Jupiler ...

185
185
Tedesco overtuigde tweede Duivel: "Ik voelde vertrouwen"

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels wordt in ons land niet bepaald warm herinnerd, maar ...

26
26
'Eindelijk duidelijkheid in zaak rond verkoop Anderlecht'

Enkele jaren geleden barstte een enorm schandaal los in het Belgische voetbal, met eerst Operatie ...

319
319
'Bodart versiert alsnog verrassende transfer'

Lille oogt dit seizoen een pak minder Belgisch dan vorig seizoen. Het zag in de zomer immers Thomas ...

58
58
Megadomper Union: 3 sterkhouders geschorst voor EL-opener

Club Brugge trapte deze week al zijn campagne af in de Champions League, maar volgende week zijn ook ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Winters miljoenenbod voor Club, Anderlecht legt talent vast'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

282
282
Anderlecht-crisis voor de deur? Sibierski reageert

RSC Anderlecht is wisselvallig aan het seizoen begonnen onder Vitor Bruno. Sportieve baas Antoine ...

347
347
Britse pers volledig in de ban van Tielemans: plan voor City

Manchester United won in de Champions League zonder problemen van debutant Sabah FK. Youri Tielemans ...

107
107
Jan Boskamp blijft vechten ondanks verborgen strijd

Jan Boskamp heeft de voorbije jaren een bijzonder moeilijke periode achter de rug. De goedlachse ...

176
176
Verhaeghe legt ambities bloot: volgende stappen Club Brugge

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen straffe stappen gezet. Vooral in Europa wist Blauw-Zwart ...

498
498
Kane heeft duidelijke transferboodschap voor Kompany

Afgelopen transferperiode werd Harry Kane verschillende keren genoemd bij een vertrek bij Bayern ...

164
164
De Bruyne foetert bij Napoli: mentale test voor Rode Duivel

Kevin De Bruyne stond in de Champions League eindelijk nog eens in de basis bij Napoli. Tegen ...

50
50
'Club begint bouwwerken: Cercle moet ingrijpen'

Bij Club Brugge jubelen ze dezer dagen, want zij kunnen eindelijk beginnen aan de bouw van hun ...

958
958

Meer sportnieuws