Bizarre Bundesliga-deal voor Club Brugge

594 stemmen
Bizarre Bundesliga-deal voor Club Brugge

Club NXT heeft een beloftevolle lichting met enkele sterkhouders die dicht bij de A-kern aanleunen. Arne Engels was daar eentje van. De 19-jarige flankaanvaller was tot voor kort een vaste waarde in de Challenger Pro League en de UEFA Youth League, maar een doorbraak in de eerste ploeg zat er niet meteen in voor hem. Engels, die over een aflopend contract beschikte en in augustus nog in de belangstelling stond van West Ham United, verkast naar Augsburg FC. Daar wordt hij alvast klaargestoomd om een rol van betekenis te spelen in de Bundesliga en is het gestelde vertrouwen in Engels alvast enorm.


WACHTEN OP DE GROTE DOORBRAAK

In september 2020 maakte Club Brugge de contractverlenging bekend van de youngsters Arne Engels en Cisse Sandra, die tot eind 2023 aan Blauw-Zwart verbonden bleven. Terwijl Sandra al zijn eerste speelminuten maakte in de eerste ploeg en ondertussen al een tweede contractverlenging (tot en met 2025) ondertekende, bleef Engels wat op zijn honger zitten. Hij mocht in de zomer van 2021 en 2022 tijdelijk aansluiten bij de eerste ploeg tijdens de seizoensvoorbereiding, iets wat wel vaker gebeurt met beloftevolle jeugdspelers tijdens de afwezigheid van enkele gevestigde waarden.



Arne Engels werd daarna telkens teruggezet naar Club NXT, terwijl andere youngsters definitief doorstroomden naar de A-kern - zoals Ibe Hautekiet en Abakar Sylla recentelijk in de vorige zomer. Ondertussen vierde de flankaanvaller zijn 19de verjaardag in september en werd het stilaan duidelijk dat een doorbraak bij Club Brugge niet voor hem zou zijn. Daarom werd Engels vorige zomer genoemd als een toekomstgerichte aanwinst voor West Ham United, al bleef het uiteindelijk tot wat geflirt tussen beide partijen.

(NOG) GEEN AFGEWERKT PRODUCT

Arne Engels was één van de anciens bij Club NXT, die drie jaar geleden als zestienjarige debuteerde in de Challenger Pro League. Daar trok hij goed zijn streng op het voetballend gebied, hij beschikt bijvoorbeeld over een goede inspeelpass, hoekschop en vrije trap, maar ook dankzij zijn gestalte (1 meter 85) viel hij fysiek niet zwaar uit de toon. In totaliteit speelde Engels 35 competitiewedstrijden in de Belgische tweede klasse, wat zeker niet mis is op amper 19-jarige leeftijd. Engels werd voornamelijk uitgespeeld als flankaanvaller, maar hij kan ook als centrale middenvelder uit de voeten.



De uitgesproken sterkte van Arne Engels is voornamelijk zijn constructieve en dreigende passing, samen met een goede traptechniek. In de Challenger Pro League laat hij onder zijn positionele collega’s bijvoorbeeld het meeste progressieve passes noteren. In de kansencreatie is hij de vijfde best presterende speler van de tweede klasse. Anderzijds schoot hij net iets te kort op het gebied van uithouding en duelkracht. Zo gaat Engels weinig duels aan, maar hij begaat in verhouding wel veel overtredingen en pakt hij ook veel gele kaarten: 5 stuks in 15 matchen verzamelde hij er al dit seizoen.

GROTE PLANNEN VAN AUGSBURG

Arne Engels is dus geen volledig afgewerkt product en daarom deed Club Brugge niet moeilijk om hem te laten vertrekken naar Augsburg FC. Anderzijds hoopt de youngster zich beter te ontwikkelen bij de nummer veertien van de Bundesliga. “Ik ben erg gelukkig met mijn verhuis naar Augsburg”, verklaarde Engels op de clubwebsite. “FCA is een vaste waarde in de Bundesliga en biedt me de beste omstandigheden zodat ik mij op de best mogelijke manier kan ontwikkelen.”

Arne Engels ondertekende na zijn medische testen een contract van 4,5 seizoenen bij de Fuggerstädter, en mag hij woensdag al meteen aansluiten bij de eerste ploeg op trainingskamp in Algorfa, Spanje. Dat kan wel tellen qua vertrouwen van Augsburg in de 19-jarige Belg. Ook Stefan Reuter, de sportdirecteur van Augsburg FC, is langs zijn kant heel erg opgetogen over deze kersverse transfer. “Hij is een hoog getalenteerde middenvelder met offensieve kwaliteiten.”



“Hij is een erg ambitieuze kerel die zich verder wil ontwikkelen en bewust koos om bij FCA zijn volgende stappen in zijn carrière te zetten. We willen hem de tijd geven die hij nodig heeft, en we willen hem ook brengen in de Bundesliga omdat we absoluut overtuigd zijn van zijn mogelijkheden”, aldus Stefan Reuter over de voormalige vice-aanvoerder van Club NXT. Niet doorbreken in het eerste elftal, maar wel in de Bundesliga? Arne Engels zou het dus zomaar eens kunnen flikken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Zal Engels slagen bij Augsburg FC?

Meest recent

Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

21
21
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

229
229
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

167
167
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

77
77
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

166
166
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

219
219
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

636
636
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

279
279
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

96
96
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

389
389
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1173
1173
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

185
185
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

123
123
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

87
87
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

351
351
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

165
165
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

343
343
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

41
41
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

141
141
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

102
102
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

332
332
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

71
71
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

183
183
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

186
186
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

236
236

Meer sportnieuws