Bizarre Bundesliga-deal voor Club Brugge

door
Bizarre Bundesliga-deal voor Club Brugge

Club NXT heeft een beloftevolle lichting met enkele sterkhouders die dicht bij de A-kern aanleunen. Arne Engels was daar eentje van. De 19-jarige flankaanvaller was tot voor kort een vaste waarde in de Challenger Pro League en de UEFA Youth League, maar een doorbraak in de eerste ploeg zat er niet meteen in voor hem. Engels, die over een aflopend contract beschikte en in augustus nog in de belangstelling stond van West Ham United, verkast naar Augsburg FC. Daar wordt hij alvast klaargestoomd om een rol van betekenis te spelen in de Bundesliga en is het gestelde vertrouwen in Engels alvast enorm.


WACHTEN OP DE GROTE DOORBRAAK

In september 2020 maakte Club Brugge de contractverlenging bekend van de youngsters Arne Engels en Cisse Sandra, die tot eind 2023 aan Blauw-Zwart verbonden bleven. Terwijl Sandra al zijn eerste speelminuten maakte in de eerste ploeg en ondertussen al een tweede contractverlenging (tot en met 2025) ondertekende, bleef Engels wat op zijn honger zitten. Hij mocht in de zomer van 2021 en 2022 tijdelijk aansluiten bij de eerste ploeg tijdens de seizoensvoorbereiding, iets wat wel vaker gebeurt met beloftevolle jeugdspelers tijdens de afwezigheid van enkele gevestigde waarden.



Arne Engels werd daarna telkens teruggezet naar Club NXT, terwijl andere youngsters definitief doorstroomden naar de A-kern - zoals Ibe Hautekiet en Abakar Sylla recentelijk in de vorige zomer. Ondertussen vierde de flankaanvaller zijn 19de verjaardag in september en werd het stilaan duidelijk dat een doorbraak bij Club Brugge niet voor hem zou zijn. Daarom werd Engels vorige zomer genoemd als een toekomstgerichte aanwinst voor West Ham United, al bleef het uiteindelijk tot wat geflirt tussen beide partijen.

(NOG) GEEN AFGEWERKT PRODUCT

Arne Engels was één van de anciens bij Club NXT, die drie jaar geleden als zestienjarige debuteerde in de Challenger Pro League. Daar trok hij goed zijn streng op het voetballend gebied, hij beschikt bijvoorbeeld over een goede inspeelpass, hoekschop en vrije trap, maar ook dankzij zijn gestalte (1 meter 85) viel hij fysiek niet zwaar uit de toon. In totaliteit speelde Engels 35 competitiewedstrijden in de Belgische tweede klasse, wat zeker niet mis is op amper 19-jarige leeftijd. Engels werd voornamelijk uitgespeeld als flankaanvaller, maar hij kan ook als centrale middenvelder uit de voeten.



De uitgesproken sterkte van Arne Engels is voornamelijk zijn constructieve en dreigende passing, samen met een goede traptechniek. In de Challenger Pro League laat hij onder zijn positionele collega’s bijvoorbeeld het meeste progressieve passes noteren. In de kansencreatie is hij de vijfde best presterende speler van de tweede klasse. Anderzijds schoot hij net iets te kort op het gebied van uithouding en duelkracht. Zo gaat Engels weinig duels aan, maar hij begaat in verhouding wel veel overtredingen en pakt hij ook veel gele kaarten: 5 stuks in 15 matchen verzamelde hij er al dit seizoen.

GROTE PLANNEN VAN AUGSBURG

Arne Engels is dus geen volledig afgewerkt product en daarom deed Club Brugge niet moeilijk om hem te laten vertrekken naar Augsburg FC. Anderzijds hoopt de youngster zich beter te ontwikkelen bij de nummer veertien van de Bundesliga. “Ik ben erg gelukkig met mijn verhuis naar Augsburg”, verklaarde Engels op de clubwebsite. “FCA is een vaste waarde in de Bundesliga en biedt me de beste omstandigheden zodat ik mij op de best mogelijke manier kan ontwikkelen.”

Arne Engels ondertekende na zijn medische testen een contract van 4,5 seizoenen bij de Fuggerstädter, en mag hij woensdag al meteen aansluiten bij de eerste ploeg op trainingskamp in Algorfa, Spanje. Dat kan wel tellen qua vertrouwen van Augsburg in de 19-jarige Belg. Ook Stefan Reuter, de sportdirecteur van Augsburg FC, is langs zijn kant heel erg opgetogen over deze kersverse transfer. “Hij is een hoog getalenteerde middenvelder met offensieve kwaliteiten.”



“Hij is een erg ambitieuze kerel die zich verder wil ontwikkelen en bewust koos om bij FCA zijn volgende stappen in zijn carrière te zetten. We willen hem de tijd geven die hij nodig heeft, en we willen hem ook brengen in de Bundesliga omdat we absoluut overtuigd zijn van zijn mogelijkheden”, aldus Stefan Reuter over de voormalige vice-aanvoerder van Club NXT. Niet doorbreken in het eerste elftal, maar wel in de Bundesliga? Arne Engels zou het dus zomaar eens kunnen flikken.

LEES OOK: 'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Zal Engels slagen bij Augsburg FC?

Meest recent

'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

26
26
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

44
44
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

17
17
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

287
287
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

123
123
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

288
288
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

408
408
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

195
195
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

319
319
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

170
170
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

130
130
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

133
133
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

68
68
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

230
230
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

60
60
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

306
306
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

213
213
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

216
216
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

432
432
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

508
508
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

76
76
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

128
128
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

342
342
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

152
152
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

203
203

Meer sportnieuws