Bizarre Bundesliga-deal voor Club Brugge

594 stemmen
Bizarre Bundesliga-deal voor Club Brugge

Club NXT heeft een beloftevolle lichting met enkele sterkhouders die dicht bij de A-kern aanleunen. Arne Engels was daar eentje van. De 19-jarige flankaanvaller was tot voor kort een vaste waarde in de Challenger Pro League en de UEFA Youth League, maar een doorbraak in de eerste ploeg zat er niet meteen in voor hem. Engels, die over een aflopend contract beschikte en in augustus nog in de belangstelling stond van West Ham United, verkast naar Augsburg FC. Daar wordt hij alvast klaargestoomd om een rol van betekenis te spelen in de Bundesliga en is het gestelde vertrouwen in Engels alvast enorm.


WACHTEN OP DE GROTE DOORBRAAK

In september 2020 maakte Club Brugge de contractverlenging bekend van de youngsters Arne Engels en Cisse Sandra, die tot eind 2023 aan Blauw-Zwart verbonden bleven. Terwijl Sandra al zijn eerste speelminuten maakte in de eerste ploeg en ondertussen al een tweede contractverlenging (tot en met 2025) ondertekende, bleef Engels wat op zijn honger zitten. Hij mocht in de zomer van 2021 en 2022 tijdelijk aansluiten bij de eerste ploeg tijdens de seizoensvoorbereiding, iets wat wel vaker gebeurt met beloftevolle jeugdspelers tijdens de afwezigheid van enkele gevestigde waarden.



Arne Engels werd daarna telkens teruggezet naar Club NXT, terwijl andere youngsters definitief doorstroomden naar de A-kern - zoals Ibe Hautekiet en Abakar Sylla recentelijk in de vorige zomer. Ondertussen vierde de flankaanvaller zijn 19de verjaardag in september en werd het stilaan duidelijk dat een doorbraak bij Club Brugge niet voor hem zou zijn. Daarom werd Engels vorige zomer genoemd als een toekomstgerichte aanwinst voor West Ham United, al bleef het uiteindelijk tot wat geflirt tussen beide partijen.

(NOG) GEEN AFGEWERKT PRODUCT

Arne Engels was één van de anciens bij Club NXT, die drie jaar geleden als zestienjarige debuteerde in de Challenger Pro League. Daar trok hij goed zijn streng op het voetballend gebied, hij beschikt bijvoorbeeld over een goede inspeelpass, hoekschop en vrije trap, maar ook dankzij zijn gestalte (1 meter 85) viel hij fysiek niet zwaar uit de toon. In totaliteit speelde Engels 35 competitiewedstrijden in de Belgische tweede klasse, wat zeker niet mis is op amper 19-jarige leeftijd. Engels werd voornamelijk uitgespeeld als flankaanvaller, maar hij kan ook als centrale middenvelder uit de voeten.



De uitgesproken sterkte van Arne Engels is voornamelijk zijn constructieve en dreigende passing, samen met een goede traptechniek. In de Challenger Pro League laat hij onder zijn positionele collega’s bijvoorbeeld het meeste progressieve passes noteren. In de kansencreatie is hij de vijfde best presterende speler van de tweede klasse. Anderzijds schoot hij net iets te kort op het gebied van uithouding en duelkracht. Zo gaat Engels weinig duels aan, maar hij begaat in verhouding wel veel overtredingen en pakt hij ook veel gele kaarten: 5 stuks in 15 matchen verzamelde hij er al dit seizoen.

GROTE PLANNEN VAN AUGSBURG

Arne Engels is dus geen volledig afgewerkt product en daarom deed Club Brugge niet moeilijk om hem te laten vertrekken naar Augsburg FC. Anderzijds hoopt de youngster zich beter te ontwikkelen bij de nummer veertien van de Bundesliga. “Ik ben erg gelukkig met mijn verhuis naar Augsburg”, verklaarde Engels op de clubwebsite. “FCA is een vaste waarde in de Bundesliga en biedt me de beste omstandigheden zodat ik mij op de best mogelijke manier kan ontwikkelen.”

Arne Engels ondertekende na zijn medische testen een contract van 4,5 seizoenen bij de Fuggerstädter, en mag hij woensdag al meteen aansluiten bij de eerste ploeg op trainingskamp in Algorfa, Spanje. Dat kan wel tellen qua vertrouwen van Augsburg in de 19-jarige Belg. Ook Stefan Reuter, de sportdirecteur van Augsburg FC, is langs zijn kant heel erg opgetogen over deze kersverse transfer. “Hij is een hoog getalenteerde middenvelder met offensieve kwaliteiten.”



“Hij is een erg ambitieuze kerel die zich verder wil ontwikkelen en bewust koos om bij FCA zijn volgende stappen in zijn carrière te zetten. We willen hem de tijd geven die hij nodig heeft, en we willen hem ook brengen in de Bundesliga omdat we absoluut overtuigd zijn van zijn mogelijkheden”, aldus Stefan Reuter over de voormalige vice-aanvoerder van Club NXT. Niet doorbreken in het eerste elftal, maar wel in de Bundesliga? Arne Engels zou het dus zomaar eens kunnen flikken.

LEES OOK: 'Club wrijft zich in handen: Tzolis zet goed voorbeeld'

Zal Engels slagen bij Augsburg FC?

Meest recent

Grote verrassing: Barça plukt talent weg bij Charleroi

FC Barcelona veroverde afgelopen seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar staat ...

6
6
Sam Kerkhofs haalt snoeihard uit na zware beschuldigingen

Een dossier dat al dagen voor verhitte discussies zorgt, krijgt plots een opvallende sportieve link. ...

39
39
'Roma gaat na Moreira meteen voor volgende Rode Duivel'

AS Roma eindigde vorig seizoen knap als derde in de Serie A en mag zich daardoor in de komende ...

48
48
Vader De Cat onthult: daarom vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft deze zomer al stevig kunnen cashen op de transfermarkt. Het incasseerde 10 miljoen ...

252
252
'Anderlecht moet niet rekenen op straffe terugkeer'

Bij Anderlecht is er deze zomer nog versterking broodnodig, zeker in het offensieve compartiment. ...

119
119
'Praet stuurde deze clubs wandelen voor KV Mechelen'

KV Mechelen pakte donderdagavond uit met een straffe transfer. Het kondigde vrijwel uit het niets ...

169
169
'Wilmots ongenadig: grote naam mag Standard verlaten'

Bij Standard blijft het een zeer drukke transferzomer. De Rouches zijn zeer druk in de weer om een ...

157
157
Pijnlijke keerzijde achter droomtransfer Tielemans

Youri Tielemans heeft zijn droomtransfer beet, maar achter de bliksemdeal met Manchester United ...

198
198
'Strijd om Raskin is los: verrassende bestemming lonkt'

Sinds de uitschakeling in de kwartfinales van het WK door Spanje draait de transfermolen op volle ...

138
138
'Club wrijft zich in handen: Tzolis zet goed voorbeeld'

Het zou goed kunnen dat vrijdag het Belgische transferrecord officieel zal sneuvelen. Het heeft er ...

300
300
'Anderlecht krijgt fikse domper voor beoogde aanwinst'

Anderlecht moet volgende donderdag al een eerste keer aan de bak in de voorrondes van de Europa ...

279
279
'Nog steeds geen witte rook: Antwerp-fans krijgen nieuws'

Drie weken voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League heeft Antwerp nog altijd ...

300
300
'Opvolger Tzolis: Club Brugge vol voor 'man van 10 miljoen''

Christos Tzolis heeft zijn gedroomde transfer quasi beet. Behoudens last-minute wendingen gaat de ...

726
726
Tuchel verbaast zelfs eigen spelers: pijnlijke details gelekt

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

163
163
'OHL en KVM kruisen degens, Lommel lonkt weer naar City'

Het aftellen is begonnen, binnen minder dan een maandje trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro ...

179
179
Spanje houdt hart vast: tweetal staakt training daags voor finale

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt in New-Jersey de finale van het WK 2026 afgewerkt. ...

88
88
Volgende cashbom bij Club? 'Nieuwe ommezwaai Tresoldi'

Club Brugge vangt eerstdaags de jackpot met de verkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC. Er zijn ...

640
640
Micah Richards krijgt hartbrekend nieuws vlak voor WK-uitzending

Engeland sneuvelde woensdag in de halve finales van het WK 2026. Voor Micah Richards werd de avond ...

39
39
Transferbommetje! Dennis Praet vindt nieuwe Belgische club

Dennis Praet heeft voor een verrassende move op de transfermarkt gezorgd. Enkele weken nadat zijn ...

478
478
Adieu Didier: nieuwe bondscoach Frankrijk staat al klaar

Frankrijk kruist zaterdagavond de degens met Frankrijk tijdens de troostfinale van het WK 2026. Dat ...

214
214
Monsterdeal Tzolis: Club Brugge krijgt nog méér goed nieuws

Club Brugge staat andermaal op punt het nationale transferrecord op scherp te stellen. Met de ...

759
759
Thorup krijgt cruciale update: vijftal op terugweg naar Genk

Jess Thorup werd deze week gepresenteerd als nieuwe coach van KRC Genk. Zijn tweede ambtstermijn ...

298
298
Club Brugge laat Meunier op het pijnlijkste moment stikken

Thomas Meunier zette de deur naar Club Brugge wagenwijd open. Toch bleef het stil vanuit Brugge, net ...

346
346
Commotie rond Courtois: grond wordt heet onder voeten Garcia

De KBVB wil voor het einde van de maand ronde zijn met de evaluatie van bondscoach Rudi Garcia. ...

340
340
Al ruim 265 mil. gespendeerd: 'Spurs blijft gaan op mercato'

Tottenham Hotspur ontsnapte afgelopen seizoen pas op het nippertje aan degradatie uit de Premier ...

224
224

Meer sportnieuws