Bizarre Bundesliga-deal voor Club Brugge

594
Bizarre Bundesliga-deal voor Club Brugge

Club NXT heeft een beloftevolle lichting met enkele sterkhouders die dicht bij de A-kern aanleunen. Arne Engels was daar eentje van. De 19-jarige flankaanvaller was tot voor kort een vaste waarde in de Challenger Pro League en de UEFA Youth League, maar een doorbraak in de eerste ploeg zat er niet meteen in voor hem. Engels, die over een aflopend contract beschikte en in augustus nog in de belangstelling stond van West Ham United, verkast naar Augsburg FC. Daar wordt hij alvast klaargestoomd om een rol van betekenis te spelen in de Bundesliga en is het gestelde vertrouwen in Engels alvast enorm.


WACHTEN OP DE GROTE DOORBRAAK

In september 2020 maakte Club Brugge de contractverlenging bekend van de youngsters Arne Engels en Cisse Sandra, die tot eind 2023 aan Blauw-Zwart verbonden bleven. Terwijl Sandra al zijn eerste speelminuten maakte in de eerste ploeg en ondertussen al een tweede contractverlenging (tot en met 2025) ondertekende, bleef Engels wat op zijn honger zitten. Hij mocht in de zomer van 2021 en 2022 tijdelijk aansluiten bij de eerste ploeg tijdens de seizoensvoorbereiding, iets wat wel vaker gebeurt met beloftevolle jeugdspelers tijdens de afwezigheid van enkele gevestigde waarden.



Arne Engels werd daarna telkens teruggezet naar Club NXT, terwijl andere youngsters definitief doorstroomden naar de A-kern - zoals Ibe Hautekiet en Abakar Sylla recentelijk in de vorige zomer. Ondertussen vierde de flankaanvaller zijn 19de verjaardag in september en werd het stilaan duidelijk dat een doorbraak bij Club Brugge niet voor hem zou zijn. Daarom werd Engels vorige zomer genoemd als een toekomstgerichte aanwinst voor West Ham United, al bleef het uiteindelijk tot wat geflirt tussen beide partijen.

(NOG) GEEN AFGEWERKT PRODUCT

Arne Engels was één van de anciens bij Club NXT, die drie jaar geleden als zestienjarige debuteerde in de Challenger Pro League. Daar trok hij goed zijn streng op het voetballend gebied, hij beschikt bijvoorbeeld over een goede inspeelpass, hoekschop en vrije trap, maar ook dankzij zijn gestalte (1 meter 85) viel hij fysiek niet zwaar uit de toon. In totaliteit speelde Engels 35 competitiewedstrijden in de Belgische tweede klasse, wat zeker niet mis is op amper 19-jarige leeftijd. Engels werd voornamelijk uitgespeeld als flankaanvaller, maar hij kan ook als centrale middenvelder uit de voeten.



De uitgesproken sterkte van Arne Engels is voornamelijk zijn constructieve en dreigende passing, samen met een goede traptechniek. In de Challenger Pro League laat hij onder zijn positionele collega’s bijvoorbeeld het meeste progressieve passes noteren. In de kansencreatie is hij de vijfde best presterende speler van de tweede klasse. Anderzijds schoot hij net iets te kort op het gebied van uithouding en duelkracht. Zo gaat Engels weinig duels aan, maar hij begaat in verhouding wel veel overtredingen en pakt hij ook veel gele kaarten: 5 stuks in 15 matchen verzamelde hij er al dit seizoen.

GROTE PLANNEN VAN AUGSBURG

Arne Engels is dus geen volledig afgewerkt product en daarom deed Club Brugge niet moeilijk om hem te laten vertrekken naar Augsburg FC. Anderzijds hoopt de youngster zich beter te ontwikkelen bij de nummer veertien van de Bundesliga. “Ik ben erg gelukkig met mijn verhuis naar Augsburg”, verklaarde Engels op de clubwebsite. “FCA is een vaste waarde in de Bundesliga en biedt me de beste omstandigheden zodat ik mij op de best mogelijke manier kan ontwikkelen.”

Arne Engels ondertekende na zijn medische testen een contract van 4,5 seizoenen bij de Fuggerstädter, en mag hij woensdag al meteen aansluiten bij de eerste ploeg op trainingskamp in Algorfa, Spanje. Dat kan wel tellen qua vertrouwen van Augsburg in de 19-jarige Belg. Ook Stefan Reuter, de sportdirecteur van Augsburg FC, is langs zijn kant heel erg opgetogen over deze kersverse transfer. “Hij is een hoog getalenteerde middenvelder met offensieve kwaliteiten.”



“Hij is een erg ambitieuze kerel die zich verder wil ontwikkelen en bewust koos om bij FCA zijn volgende stappen in zijn carrière te zetten. We willen hem de tijd geven die hij nodig heeft, en we willen hem ook brengen in de Bundesliga omdat we absoluut overtuigd zijn van zijn mogelijkheden”, aldus Stefan Reuter over de voormalige vice-aanvoerder van Club NXT. Niet doorbreken in het eerste elftal, maar wel in de Bundesliga? Arne Engels zou het dus zomaar eens kunnen flikken.

LEES OOK: Bizarre situatie Club: genegeerd door Leko, niet door maats

Zal Engels slagen bij Augsburg FC?

Meest recent

Basisplaats Tielemans in gevaar: harde conclusie Neville

Het is alweer crisis bij Manchester United, dat afgelopen weekend niet verder raakte dan een 1-1 ...

1
1
'Courtois slaat verrassend toe: opvallende Belgische overname'

Thibaut Courtois heeft een opvallende zet gedaan naast het voetbalveld. De doelman van Real Madrid ...

6
6
Cucurella reageert op rood Vinicius: "Als ze één haar aanraken..."

Real Madrid pakte zaterdag een belangrijke zege tegen Villarreal, maar grote vreugde heerste er ...

22
22
Bizarre situatie Club: genegeerd door Leko, niet door maats

Club Brugge stoomt zich klaar voor zijn volgende cruciale opdracht, want dinsdag volgt al de tweede ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Sensatietransfer Alvarez, nieuwe grootmacht voor Seys'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

81
81
"Atypische" Rik De Mil pakt achilleshiel KAA Gent hard aan

KAA Gent blijft verbazen. De Buffalo’s wonnen afgelopen speeldag met 0-2 op het veld van KV ...

94
94
Code rood bij Anderlecht: “Dit kan niet zo doorgaan”

RSC Anderlecht kroop afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League door het oog van de naald tegen ...

182
182
‘Club krijgt verrassend uitsluitsel over Forbs voor Inter’

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De twee blauw-zwarte clubs ...

239
239
Coucke belandt in onwaarschijnlijke financiële rollercoaster

Marc Coucke is in een financiële rollercoaster beland waar zelfs hij even van moet opkijken. ...

111
111
Degryse ziet 'nieuwe' topspeler opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hebben dit seizoen een ruime kern ...

284
284
"Ongelooflijk": Vandenbempt merkt énorme JPL-blunder op

Standard boekte een nul op negen. Ze verloren in een leeg stadion met 0-1 van Sporting Charleroi. ...

152
152
"Pure horror": Alderweireld over Rode Duivel bij Match of the Day

Toby Alderweireld kende een prachtige carrière als voetballer. Sinds hij gestopt is hij een ...

71
71
'Kompany zorgt voor sensatie: Haaland naar Bayern München?'

Bayern München houdt de deur op een kier voor Erling Haaland. De Duitse topclub heeft momenteel ...

133
133
KBVB gaat niet vrijuit: "Ik vind dat een beetje jammer"

Vlaanderen versus Wallonië. Het duikt plots weer op bij de Rode Duivels. We hoorden het vele ...

52
52
Degryse verrast door Bruno: "Dat zou Guardiola nooit doen"

De intrede van Vitor Bruno bij RSC Anderlecht is voorlopig uitstekend. Een 16 op 24 en na een lange ...

221
221
Sommer hypet Club-ploegmaat in Italië: "Europese topper"

In de Champions League gaat Club Brugge dinsdagavond op bezoek bij Internazionale. Voor Yann Sommer ...

275
275
Doku speelt Liverpool aan grut: Britse pers deelt dik cijfer uit

Ondanks alle commotie van de voorbije weken, blijft Manchester City hoge toppen scheren in de ...

177
177
Enorme woede bij Standard: "Gewoonweg schandalig"

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

133
133
"Helemaal uitgerangeerd" - Anderlecht-exit na 66 duels

RSC Anderlecht won zaterdag op het veld van Cercle Brugge, maar speelde er een belabberde partij. ...

356
356
München kookt: Duitsland gaat volledig los op Kompany

Bayern München heeft zaterdag in Augsburg alweer punten laten liggen, de tweede keer in vijf ...

457
457
KRC Genk leeft weer: nieuw succesrecept gevonden?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

157
157
Debuut Alderweireld op 'Match of the Day': Engelse kijker velt verdict

Sinds hij zijn voetbalschoenen aan de haak hing, stortte Toby Alderweireld zich op verschillende ...

369
369
Club gehavend naar Milaan: de vier alternatieven voor Forbs

Club Brugge staat dinsdag voor een enorme uitdaging in de Champions League en gaat dan op bezoek bij ...

305
305
Union onherkenbaar zwak: kranten pakken dissonant hard aan

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

96
96
Westerlo droomt van Europa: spelers schatten kansen in

Het kan soms verkeren in een voetbalseizoen, zo ervaren ze ook bij Westerlo. Met een nul op negen ...

55
55

Meer sportnieuws