Bizarre Bundesliga-deal voor Club Brugge

594
Bizarre Bundesliga-deal voor Club Brugge

Club NXT heeft een beloftevolle lichting met enkele sterkhouders die dicht bij de A-kern aanleunen. Arne Engels was daar eentje van. De 19-jarige flankaanvaller was tot voor kort een vaste waarde in de Challenger Pro League en de UEFA Youth League, maar een doorbraak in de eerste ploeg zat er niet meteen in voor hem. Engels, die over een aflopend contract beschikte en in augustus nog in de belangstelling stond van West Ham United, verkast naar Augsburg FC. Daar wordt hij alvast klaargestoomd om een rol van betekenis te spelen in de Bundesliga en is het gestelde vertrouwen in Engels alvast enorm.


WACHTEN OP DE GROTE DOORBRAAK

In september 2020 maakte Club Brugge de contractverlenging bekend van de youngsters Arne Engels en Cisse Sandra, die tot eind 2023 aan Blauw-Zwart verbonden bleven. Terwijl Sandra al zijn eerste speelminuten maakte in de eerste ploeg en ondertussen al een tweede contractverlenging (tot en met 2025) ondertekende, bleef Engels wat op zijn honger zitten. Hij mocht in de zomer van 2021 en 2022 tijdelijk aansluiten bij de eerste ploeg tijdens de seizoensvoorbereiding, iets wat wel vaker gebeurt met beloftevolle jeugdspelers tijdens de afwezigheid van enkele gevestigde waarden.



Arne Engels werd daarna telkens teruggezet naar Club NXT, terwijl andere youngsters definitief doorstroomden naar de A-kern - zoals Ibe Hautekiet en Abakar Sylla recentelijk in de vorige zomer. Ondertussen vierde de flankaanvaller zijn 19de verjaardag in september en werd het stilaan duidelijk dat een doorbraak bij Club Brugge niet voor hem zou zijn. Daarom werd Engels vorige zomer genoemd als een toekomstgerichte aanwinst voor West Ham United, al bleef het uiteindelijk tot wat geflirt tussen beide partijen.

(NOG) GEEN AFGEWERKT PRODUCT

Arne Engels was één van de anciens bij Club NXT, die drie jaar geleden als zestienjarige debuteerde in de Challenger Pro League. Daar trok hij goed zijn streng op het voetballend gebied, hij beschikt bijvoorbeeld over een goede inspeelpass, hoekschop en vrije trap, maar ook dankzij zijn gestalte (1 meter 85) viel hij fysiek niet zwaar uit de toon. In totaliteit speelde Engels 35 competitiewedstrijden in de Belgische tweede klasse, wat zeker niet mis is op amper 19-jarige leeftijd. Engels werd voornamelijk uitgespeeld als flankaanvaller, maar hij kan ook als centrale middenvelder uit de voeten.



De uitgesproken sterkte van Arne Engels is voornamelijk zijn constructieve en dreigende passing, samen met een goede traptechniek. In de Challenger Pro League laat hij onder zijn positionele collega’s bijvoorbeeld het meeste progressieve passes noteren. In de kansencreatie is hij de vijfde best presterende speler van de tweede klasse. Anderzijds schoot hij net iets te kort op het gebied van uithouding en duelkracht. Zo gaat Engels weinig duels aan, maar hij begaat in verhouding wel veel overtredingen en pakt hij ook veel gele kaarten: 5 stuks in 15 matchen verzamelde hij er al dit seizoen.

GROTE PLANNEN VAN AUGSBURG

Arne Engels is dus geen volledig afgewerkt product en daarom deed Club Brugge niet moeilijk om hem te laten vertrekken naar Augsburg FC. Anderzijds hoopt de youngster zich beter te ontwikkelen bij de nummer veertien van de Bundesliga. “Ik ben erg gelukkig met mijn verhuis naar Augsburg”, verklaarde Engels op de clubwebsite. “FCA is een vaste waarde in de Bundesliga en biedt me de beste omstandigheden zodat ik mij op de best mogelijke manier kan ontwikkelen.”

Arne Engels ondertekende na zijn medische testen een contract van 4,5 seizoenen bij de Fuggerstädter, en mag hij woensdag al meteen aansluiten bij de eerste ploeg op trainingskamp in Algorfa, Spanje. Dat kan wel tellen qua vertrouwen van Augsburg in de 19-jarige Belg. Ook Stefan Reuter, de sportdirecteur van Augsburg FC, is langs zijn kant heel erg opgetogen over deze kersverse transfer. “Hij is een hoog getalenteerde middenvelder met offensieve kwaliteiten.”



“Hij is een erg ambitieuze kerel die zich verder wil ontwikkelen en bewust koos om bij FCA zijn volgende stappen in zijn carrière te zetten. We willen hem de tijd geven die hij nodig heeft, en we willen hem ook brengen in de Bundesliga omdat we absoluut overtuigd zijn van zijn mogelijkheden”, aldus Stefan Reuter over de voormalige vice-aanvoerder van Club NXT. Niet doorbreken in het eerste elftal, maar wel in de Bundesliga? Arne Engels zou het dus zomaar eens kunnen flikken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

Zal Engels slagen bij Augsburg FC?

Meest recent

Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Bij Chelsea startte Roméo Lavia in de basis tegen Manchester United. De Rode Duivel toonde ...

10
10
TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

147
147
Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Nikola Storm staat onder contract bij Westerlo, maar de middenvelder ligt momenteel in de ...

62
62
KRC Genk briest op arbitrage: Matte Smets is woedend

KRC Genk ging tegen KV Mechelen kopje onder. De Limburgers verloren met het kleinste verschil en de ...

136
136
Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Mike Penders staat onder de lat bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. Bij zijn ...

48
48
Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

De supporters van Beerschot hebben zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Francs Borains nog eens ...

54
54
Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Marc Coucke stapte jaren geleden in de voetbalwereld, eerst bij KV Oostende en vervolgens bij RSC ...

81
81
Nilis en Stijnen halen hard uit: "Laagste van het laagste!"

Een pijnlijke herinnering die voor Luc Nilis nog altijd bijzonder zwaar weegt, is opnieuw opgerakeld ...

169
169
Zulte Waregem verwacht meer: "Geduld hebben"

Ousseynou Niang was afgelopen zomer een van de opvallendste aanwinsten van Zulte Waregem. De ...

55
55
'Bayern München zet alles op alles voor knaldeal met Arsenal'

Er zou weleens een stevige transferbom kunnen ontploffen in de Premier League. Volgens Sky Sport ...

39
39
Still geniet: "Dit maakt ons beroep zo mooi"

Voor Edward Still wordt de confrontatie tussen Sporting Charleroi en RAAL La Louvière een ...

14
14
'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Romelu Lukaku trok afgelopen zomer van Napoli naar Fenerbahçe. Die overgang verloopt ...

194
194
Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Maxim De Cuyper stond zaterdag aan de basis van een historische zege van Brighton bij Manchester ...

634
634
‘Bayern vreest het ergste: Kompany krijgt monsteraanbod’

Vincent Kompany belandde vorige week in het ziekenhuis. Toch wil Bayern München hem nu al een ...

359
359
Na bizarre uitspraken Bornauw: Bruno verdedigt speler

RSC Anderlecht won overtuigend met 4-1 van Westerlo. Achteraf was Vitor Bruno nog lovend over een ...

164
164
Eén Buffalo maakt telkens het verschil in topwedstrijden

AA Gent verrast vriend en vijand dit seizoen. De Buffalo's staan eerste en doen het ook goed in ...

90
90
Doku krijgt er in Engeland snoeihard van langs

Manchester City ging zaterdag thuis onderuit tegen Brighton en in Engeland wordt al naar een ...

110
110
Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

176
176
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

63
63
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

133
133
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

90
90
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

89
89
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

286
286
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

267
267
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

90
90

Meer sportnieuws