Winteroffensief bij Anderlecht met 3 topdeals

door
Winteroffensief bij Anderlecht met 3 topdeals

RSC Anderlecht heeft één grote prioriteit in de huidige wintermercato. Sporting zoekt een spits met heel specifieke kwaliteiten: de nieuwe spits is fysiek sterk, balvast, groot van gestalte en het liefst van al bezit hij ook een groot scorend vermogen. Dat is een complexe opdracht voor het financieel frêle Anderlecht, dat vandaag nog steeds elke euro twee keer moet omdraaien, maar dat maakt de zoektocht zeker niet minder interessant.


WIE VAN DE DRIE?

Volgens L’Avenir staan er alvast drie namen met stip genoteerd bij de Brusselaars: Sory Kaba (FC Midtjylland), Dion Drena Beljo (NK Osijek) en Casper Tengstedt (Rosenborg BK). Elk van deze spitsen heeft zijn eigen unieke kwaliteiten en is op één of andere manier een bijzonder interessant target voor Anderlecht. Wij maken alvast de afweging of Kaba, Beljo en Tengstedt wel aan de hoge opgelegde voorwaarden voldoen om op de korte termijn de nieuwe Anderlecht-spits te worden.

SORY KABA (FC MIDTJYLLAND)

De Guineeër bewees vorig seizoen nog zijn scorend vermogen op uitleenbasis bij Oud-Heverlee Leuven, waar hij in totaal 10 doelpunten scoorde in 26 competitiewedstrijden. Sory Kaba (1 meter 90) heeft alvast zijn gestalte mee en hij is ook fysiek sterk en balvast. De 27-jarige toonde zich aan den Dreef vooral erg efficiënt in de zone van de waarheid. Hij zette toen namelijk 28% van zijn kansen om in een doelpunt, waarmee hij vorig seizoen zelfs derde efficiëntste spits in de Jupiler Pro League was.

Enkel Bas Dost (toen Club Brugge, 35%) en Michael Frey (Antwerp FC, 29%) hadden nog minder kansen nodig om een doelpunt te scoren. Zo’n type zou dus wel erg welkom zijn voor Anderlecht. Maar Sory Kaba heeft naast zijn efficiëntie in de box nog veel meer kwaliteiten te bieden. Hij is een echt winnaarstype die steeds aanwezig is in de zestien meter en die bovendien ook sterk is met de rug naar het doel. Kaba heeft ook veel drive en hij wil zijn tegenstanders altijd van antwoord dienen.



Daarnaast kan de Guineeër met zijn fysieke kracht, lengte en présence ook perfect gebruikt worden als targetman. De combinatie van deze kwaliteiten, samen met zijn neus voor doelpunten, vult exact de beschrijving in die Anderlecht beoogt in de zoektocht naar een nieuwe centrumspits. Dat Jesper Fredberg en Brian Riemer de Deense spelersmarkt kennen, helpt daar uiteraard ook bij. De marktwaarde van Kaba wordt momenteel geschat op 2,5 miljoen euro, waardoor Anderlecht wel een flinke financiële investering zal moeten doen om hem naar het Lotto Park te kunnen halen.

DION DRENA BELJO (NK OSIJEK)

Dion Drena Beljo is zelfs nog groter dan Sory Kaba, want de 20-jarige spits meet maar liefst 1 meter 95. Het Kroatische talent was vorig seizoen de derde meest scorende speler in de Kroatische competitie en in de huidige jaargang bezet hij alweer de vierde plaats met tien treffers achter zijn naam. De Kroaat is trouwens zeker geen volslagen onbekende voor Anderlecht, want in de vorige zomermercato stond hij ook al op het lijstje van Peter Verbeke en zijn scoutingsteam.

De Kroatische spits is vandaag gegeerd wild op de transfermarkt want hij wordt ook het hof gemaakt door tal van andere Europese clubs. Vorig seizoen leek Dion Brena Beljo zelfs op weg naar West Ham United, dat maar liefst 10 miljoen euro veil had voor hem, maar toen kozen The Hammers uiteindelijk voor Gianluca Scamacca (Sassuolo, 36 miljoen euro). Daarnaast werd Beljo ook genoemd bij Borussia Dortmund, VfL Wolfsburg, VfB Stuttgart, Borussia Mönchengladbach en FC Basel.



Dat zijn alvast niet de minste clubs en dat is een belangrijke indicatie dat Anderlecht echt wel een kwalitatieve spits op het oog heeft. SudPresse meldde ondertussen dat hoofdscout Dries Belaen de spits heeft bekeken bij NK Osijek én dat Sporting de eerste verkennende gesprekken heeft gevoerd met de clubleiding van Osijek. Anderlecht zou zelfs een waar koopje kunnen doen, want Dion Brena Beljo kostte afgelopen zomer nog 10 miljoen euro maar ondertussen daalde de vraagprijs van Osijek naar 5 miljoen euro. Dat is dus de helft van de initiële prijs waardoor Beljo een echt ‘koopje’ is.

CASPER TENGSTEDT (ROSENBORG BK)

De 22-jarige Deense spits werd vorige zomer door Rosenborg BK weggehaald bij AC Horsens voor een half miljoen euro, maar die beperkte investering heeft hij ondertussen al dubbel en dik terugbetaald. Casper Tengstedt scoorde vorig seizoen al 15 doelpunten in 14 competitiewedstrijden, en hij gaf daarin ook nog eens 6 assists. Met een waanzinnig gemiddelde van 1,07 doelpunt per wedstrijd komt hij aardig in de buurt van Paul Onuachu bij KRC Genk, de vlotst scorende speler in de Jupiler Pro League, die momenteel een waanzinnige 1,19 doelpunt per wedstrijd laat noteren.

Casper Tengstedt, die ‘slechts’ 1 meter 85 meet, weet ook één op drie van zijn doelkansen om te zetten in een effectief doelpunt, en dat is een indrukwekkende ratio als centrumspits. Het mag dan ook niet verbazen dat Anderlecht de 22-jarige heeft geïdentificeerd als mogelijke aanwinst in de huidige wintermercato, want Sporting heeft dringend nood aan aanvallende en vlotscorende versterking. Enig probleem: volgens Adresseavisen wil Rosenborg BK alleen maar settelen voor een verkoop aan 5 miljoen euro. Kjetil Rekdal is de coach van Rosenborg BK en hij prees zijn spits al meermaals de hemel in.



“Hij is een fantastische afwerker. Hij is goed wanneer hij kansen krijgt. Zijn vorm is buiten alle verwachtingen. Hij is een uitstekende spits en hij is bovendien ook nog jong. We kunnen alleen maar hopen dat we hem kunnen houden”, aldus Rekdal. De algemene verwachting is dat de spits weldra onhoudbaar wordt voor de Noorse topclub. Jacob Krüger, de makelaar van Tengstedt, ontkent alvast niet dat er ‘iets kan gebeuren’ met zijn cliënt in de eerstkomende wintermercato. Naast de interesse van Anderlecht ligt ook het Italiaanse Genoa op de loer voor hem.

LEES OOK: Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

Wie moet Anderlecht halen?

Meest recent

Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

2
2
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

14
14
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

23
23
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

71
71
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

144
144
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

75
75
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

176
176
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

55
55
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

218
218
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

214
214
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

162
162
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

62
62
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

107
107
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

78
78
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

430
430
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

47
47
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

67
67
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

234
234
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

80
80
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

77
77
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

440
440
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

256
256
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

92
92
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

117
117
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

358
358

Meer sportnieuws