Winteroffensief bij Anderlecht met 3 topdeals

door
Winteroffensief bij Anderlecht met 3 topdeals

RSC Anderlecht heeft één grote prioriteit in de huidige wintermercato. Sporting zoekt een spits met heel specifieke kwaliteiten: de nieuwe spits is fysiek sterk, balvast, groot van gestalte en het liefst van al bezit hij ook een groot scorend vermogen. Dat is een complexe opdracht voor het financieel frêle Anderlecht, dat vandaag nog steeds elke euro twee keer moet omdraaien, maar dat maakt de zoektocht zeker niet minder interessant.


WIE VAN DE DRIE?

Volgens L’Avenir staan er alvast drie namen met stip genoteerd bij de Brusselaars: Sory Kaba (FC Midtjylland), Dion Drena Beljo (NK Osijek) en Casper Tengstedt (Rosenborg BK). Elk van deze spitsen heeft zijn eigen unieke kwaliteiten en is op één of andere manier een bijzonder interessant target voor Anderlecht. Wij maken alvast de afweging of Kaba, Beljo en Tengstedt wel aan de hoge opgelegde voorwaarden voldoen om op de korte termijn de nieuwe Anderlecht-spits te worden.

SORY KABA (FC MIDTJYLLAND)

De Guineeër bewees vorig seizoen nog zijn scorend vermogen op uitleenbasis bij Oud-Heverlee Leuven, waar hij in totaal 10 doelpunten scoorde in 26 competitiewedstrijden. Sory Kaba (1 meter 90) heeft alvast zijn gestalte mee en hij is ook fysiek sterk en balvast. De 27-jarige toonde zich aan den Dreef vooral erg efficiënt in de zone van de waarheid. Hij zette toen namelijk 28% van zijn kansen om in een doelpunt, waarmee hij vorig seizoen zelfs derde efficiëntste spits in de Jupiler Pro League was.

Enkel Bas Dost (toen Club Brugge, 35%) en Michael Frey (Antwerp FC, 29%) hadden nog minder kansen nodig om een doelpunt te scoren. Zo’n type zou dus wel erg welkom zijn voor Anderlecht. Maar Sory Kaba heeft naast zijn efficiëntie in de box nog veel meer kwaliteiten te bieden. Hij is een echt winnaarstype die steeds aanwezig is in de zestien meter en die bovendien ook sterk is met de rug naar het doel. Kaba heeft ook veel drive en hij wil zijn tegenstanders altijd van antwoord dienen.



Daarnaast kan de Guineeër met zijn fysieke kracht, lengte en présence ook perfect gebruikt worden als targetman. De combinatie van deze kwaliteiten, samen met zijn neus voor doelpunten, vult exact de beschrijving in die Anderlecht beoogt in de zoektocht naar een nieuwe centrumspits. Dat Jesper Fredberg en Brian Riemer de Deense spelersmarkt kennen, helpt daar uiteraard ook bij. De marktwaarde van Kaba wordt momenteel geschat op 2,5 miljoen euro, waardoor Anderlecht wel een flinke financiële investering zal moeten doen om hem naar het Lotto Park te kunnen halen.

DION DRENA BELJO (NK OSIJEK)

Dion Drena Beljo is zelfs nog groter dan Sory Kaba, want de 20-jarige spits meet maar liefst 1 meter 95. Het Kroatische talent was vorig seizoen de derde meest scorende speler in de Kroatische competitie en in de huidige jaargang bezet hij alweer de vierde plaats met tien treffers achter zijn naam. De Kroaat is trouwens zeker geen volslagen onbekende voor Anderlecht, want in de vorige zomermercato stond hij ook al op het lijstje van Peter Verbeke en zijn scoutingsteam.

De Kroatische spits is vandaag gegeerd wild op de transfermarkt want hij wordt ook het hof gemaakt door tal van andere Europese clubs. Vorig seizoen leek Dion Brena Beljo zelfs op weg naar West Ham United, dat maar liefst 10 miljoen euro veil had voor hem, maar toen kozen The Hammers uiteindelijk voor Gianluca Scamacca (Sassuolo, 36 miljoen euro). Daarnaast werd Beljo ook genoemd bij Borussia Dortmund, VfL Wolfsburg, VfB Stuttgart, Borussia Mönchengladbach en FC Basel.



Dat zijn alvast niet de minste clubs en dat is een belangrijke indicatie dat Anderlecht echt wel een kwalitatieve spits op het oog heeft. SudPresse meldde ondertussen dat hoofdscout Dries Belaen de spits heeft bekeken bij NK Osijek én dat Sporting de eerste verkennende gesprekken heeft gevoerd met de clubleiding van Osijek. Anderlecht zou zelfs een waar koopje kunnen doen, want Dion Brena Beljo kostte afgelopen zomer nog 10 miljoen euro maar ondertussen daalde de vraagprijs van Osijek naar 5 miljoen euro. Dat is dus de helft van de initiële prijs waardoor Beljo een echt ‘koopje’ is.

CASPER TENGSTEDT (ROSENBORG BK)

De 22-jarige Deense spits werd vorige zomer door Rosenborg BK weggehaald bij AC Horsens voor een half miljoen euro, maar die beperkte investering heeft hij ondertussen al dubbel en dik terugbetaald. Casper Tengstedt scoorde vorig seizoen al 15 doelpunten in 14 competitiewedstrijden, en hij gaf daarin ook nog eens 6 assists. Met een waanzinnig gemiddelde van 1,07 doelpunt per wedstrijd komt hij aardig in de buurt van Paul Onuachu bij KRC Genk, de vlotst scorende speler in de Jupiler Pro League, die momenteel een waanzinnige 1,19 doelpunt per wedstrijd laat noteren.

Casper Tengstedt, die ‘slechts’ 1 meter 85 meet, weet ook één op drie van zijn doelkansen om te zetten in een effectief doelpunt, en dat is een indrukwekkende ratio als centrumspits. Het mag dan ook niet verbazen dat Anderlecht de 22-jarige heeft geïdentificeerd als mogelijke aanwinst in de huidige wintermercato, want Sporting heeft dringend nood aan aanvallende en vlotscorende versterking. Enig probleem: volgens Adresseavisen wil Rosenborg BK alleen maar settelen voor een verkoop aan 5 miljoen euro. Kjetil Rekdal is de coach van Rosenborg BK en hij prees zijn spits al meermaals de hemel in.



“Hij is een fantastische afwerker. Hij is goed wanneer hij kansen krijgt. Zijn vorm is buiten alle verwachtingen. Hij is een uitstekende spits en hij is bovendien ook nog jong. We kunnen alleen maar hopen dat we hem kunnen houden”, aldus Rekdal. De algemene verwachting is dat de spits weldra onhoudbaar wordt voor de Noorse topclub. Jacob Krüger, de makelaar van Tengstedt, ontkent alvast niet dat er ‘iets kan gebeuren’ met zijn cliënt in de eerstkomende wintermercato. Naast de interesse van Anderlecht ligt ook het Italiaanse Genoa op de loer voor hem.

LEES OOK: Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

Wie moet Anderlecht halen?

Meest recent

UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

46
46
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

109
109
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

31
31
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

78
78
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

57
57
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

71
71
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

67
67
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

61
61
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

408
408
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

368
368
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

66
66
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

202
202
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

238
238
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

245
245
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

69
69
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

170
170
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

52
52
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

28
28
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

403
403
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

503
503
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

415
415
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

58
58
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

43
43
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

366
366
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

382
382

Meer sportnieuws