Winteroffensief bij Anderlecht met 3 topdeals

door
Winteroffensief bij Anderlecht met 3 topdeals

RSC Anderlecht heeft één grote prioriteit in de huidige wintermercato. Sporting zoekt een spits met heel specifieke kwaliteiten: de nieuwe spits is fysiek sterk, balvast, groot van gestalte en het liefst van al bezit hij ook een groot scorend vermogen. Dat is een complexe opdracht voor het financieel frêle Anderlecht, dat vandaag nog steeds elke euro twee keer moet omdraaien, maar dat maakt de zoektocht zeker niet minder interessant.


WIE VAN DE DRIE?

Volgens L’Avenir staan er alvast drie namen met stip genoteerd bij de Brusselaars: Sory Kaba (FC Midtjylland), Dion Drena Beljo (NK Osijek) en Casper Tengstedt (Rosenborg BK). Elk van deze spitsen heeft zijn eigen unieke kwaliteiten en is op één of andere manier een bijzonder interessant target voor Anderlecht. Wij maken alvast de afweging of Kaba, Beljo en Tengstedt wel aan de hoge opgelegde voorwaarden voldoen om op de korte termijn de nieuwe Anderlecht-spits te worden.

SORY KABA (FC MIDTJYLLAND)

De Guineeër bewees vorig seizoen nog zijn scorend vermogen op uitleenbasis bij Oud-Heverlee Leuven, waar hij in totaal 10 doelpunten scoorde in 26 competitiewedstrijden. Sory Kaba (1 meter 90) heeft alvast zijn gestalte mee en hij is ook fysiek sterk en balvast. De 27-jarige toonde zich aan den Dreef vooral erg efficiënt in de zone van de waarheid. Hij zette toen namelijk 28% van zijn kansen om in een doelpunt, waarmee hij vorig seizoen zelfs derde efficiëntste spits in de Jupiler Pro League was.

Enkel Bas Dost (toen Club Brugge, 35%) en Michael Frey (Antwerp FC, 29%) hadden nog minder kansen nodig om een doelpunt te scoren. Zo’n type zou dus wel erg welkom zijn voor Anderlecht. Maar Sory Kaba heeft naast zijn efficiëntie in de box nog veel meer kwaliteiten te bieden. Hij is een echt winnaarstype die steeds aanwezig is in de zestien meter en die bovendien ook sterk is met de rug naar het doel. Kaba heeft ook veel drive en hij wil zijn tegenstanders altijd van antwoord dienen.



Daarnaast kan de Guineeër met zijn fysieke kracht, lengte en présence ook perfect gebruikt worden als targetman. De combinatie van deze kwaliteiten, samen met zijn neus voor doelpunten, vult exact de beschrijving in die Anderlecht beoogt in de zoektocht naar een nieuwe centrumspits. Dat Jesper Fredberg en Brian Riemer de Deense spelersmarkt kennen, helpt daar uiteraard ook bij. De marktwaarde van Kaba wordt momenteel geschat op 2,5 miljoen euro, waardoor Anderlecht wel een flinke financiële investering zal moeten doen om hem naar het Lotto Park te kunnen halen.

DION DRENA BELJO (NK OSIJEK)

Dion Drena Beljo is zelfs nog groter dan Sory Kaba, want de 20-jarige spits meet maar liefst 1 meter 95. Het Kroatische talent was vorig seizoen de derde meest scorende speler in de Kroatische competitie en in de huidige jaargang bezet hij alweer de vierde plaats met tien treffers achter zijn naam. De Kroaat is trouwens zeker geen volslagen onbekende voor Anderlecht, want in de vorige zomermercato stond hij ook al op het lijstje van Peter Verbeke en zijn scoutingsteam.

De Kroatische spits is vandaag gegeerd wild op de transfermarkt want hij wordt ook het hof gemaakt door tal van andere Europese clubs. Vorig seizoen leek Dion Brena Beljo zelfs op weg naar West Ham United, dat maar liefst 10 miljoen euro veil had voor hem, maar toen kozen The Hammers uiteindelijk voor Gianluca Scamacca (Sassuolo, 36 miljoen euro). Daarnaast werd Beljo ook genoemd bij Borussia Dortmund, VfL Wolfsburg, VfB Stuttgart, Borussia Mönchengladbach en FC Basel.



Dat zijn alvast niet de minste clubs en dat is een belangrijke indicatie dat Anderlecht echt wel een kwalitatieve spits op het oog heeft. SudPresse meldde ondertussen dat hoofdscout Dries Belaen de spits heeft bekeken bij NK Osijek én dat Sporting de eerste verkennende gesprekken heeft gevoerd met de clubleiding van Osijek. Anderlecht zou zelfs een waar koopje kunnen doen, want Dion Brena Beljo kostte afgelopen zomer nog 10 miljoen euro maar ondertussen daalde de vraagprijs van Osijek naar 5 miljoen euro. Dat is dus de helft van de initiële prijs waardoor Beljo een echt ‘koopje’ is.

CASPER TENGSTEDT (ROSENBORG BK)

De 22-jarige Deense spits werd vorige zomer door Rosenborg BK weggehaald bij AC Horsens voor een half miljoen euro, maar die beperkte investering heeft hij ondertussen al dubbel en dik terugbetaald. Casper Tengstedt scoorde vorig seizoen al 15 doelpunten in 14 competitiewedstrijden, en hij gaf daarin ook nog eens 6 assists. Met een waanzinnig gemiddelde van 1,07 doelpunt per wedstrijd komt hij aardig in de buurt van Paul Onuachu bij KRC Genk, de vlotst scorende speler in de Jupiler Pro League, die momenteel een waanzinnige 1,19 doelpunt per wedstrijd laat noteren.

Casper Tengstedt, die ‘slechts’ 1 meter 85 meet, weet ook één op drie van zijn doelkansen om te zetten in een effectief doelpunt, en dat is een indrukwekkende ratio als centrumspits. Het mag dan ook niet verbazen dat Anderlecht de 22-jarige heeft geïdentificeerd als mogelijke aanwinst in de huidige wintermercato, want Sporting heeft dringend nood aan aanvallende en vlotscorende versterking. Enig probleem: volgens Adresseavisen wil Rosenborg BK alleen maar settelen voor een verkoop aan 5 miljoen euro. Kjetil Rekdal is de coach van Rosenborg BK en hij prees zijn spits al meermaals de hemel in.



“Hij is een fantastische afwerker. Hij is goed wanneer hij kansen krijgt. Zijn vorm is buiten alle verwachtingen. Hij is een uitstekende spits en hij is bovendien ook nog jong. We kunnen alleen maar hopen dat we hem kunnen houden”, aldus Rekdal. De algemene verwachting is dat de spits weldra onhoudbaar wordt voor de Noorse topclub. Jacob Krüger, de makelaar van Tengstedt, ontkent alvast niet dat er ‘iets kan gebeuren’ met zijn cliënt in de eerstkomende wintermercato. Naast de interesse van Anderlecht ligt ook het Italiaanse Genoa op de loer voor hem.

LEES OOK: OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Wie moet Anderlecht halen?

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

19
19
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

78
78
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

29
29
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

206
206
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

188
188
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

112
112
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

24
24
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

283
283
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

194
194
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

136
136
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

137
137
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

258
258
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

68
68
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

81
81
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

139
139
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

272
272
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

517
517
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

252
252
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

438
438
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

261
261
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

398
398
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

663
663

Meer sportnieuws