Riemer bepaalt eerste toptarget bij Anderlecht

door
Riemer bepaalt eerste toptarget bij Anderlecht

Brian Riemer bezorgt RSC Anderlecht een ware make-over met fris, intensief en dominant voetbal. Zo’n speelwijze vraagt uiteraard veel energie van de spelers en daarom is Adrien Trebel een cruciale pion in de tactiek van de Deense coach. Het - dikbetaalde - contract van de Fransman loopt eind dit seizoen af bij Sporting maar de Brusselaars moeten op z’n minst overwegen om hem een nieuwe verbintenis voor te schotelen. Weliswaar aan fel verminderde financiële voorwaarden uiteraard.


WERK- EN DRESSUURPAARDEN

Sinds Brian Riemer de sportieve leiding heeft over Anderlecht, lijkt de ploeg wel een metamorfose ondergaan te hebben. De Deense coach zet zijn enthousiasme over op zijn spelers en hij draagt teamspirit hoog in het vaandel. In zijn tactiek focust Riemer op een hoge pressing en een compact blok. Dat bleek eerder in de bekermatch tegen KRC Genk, de beste Belgische ploeg van het moment, en in de competitiematch tegen het stugge Sporting Charleroi. Dergelijke aanpak vraagt veel energie en daarvoor moet je wel de juiste spelers ter beschikking hebben.



Zoals Adrien Trebel bijvoorbeeld. De 31-jarige middenvelder vervult een belangrijke rol in het wedstrijdplan van Brian Riemer, de Fransman brengt onder meer de cruciale power, verticaliteit en grinta in het paars-witte elftal. Een werkpaard die veel vuil werk opknapt en die een belangrijke steun biedt aan de technisch onderlegde ‘dressuurpaarden’. “Dat ik sta waar ik sta in mijn carrière heb ik meer te danken aan mijn werklust en inzet, dan aan mijn talent. Ik laat me gelden op een veld, ook verbaal. Ik vuur de jongens rond mij voortdurend aan”, zei hij onlangs in Het Laatste Nieuws.

DE PATRON VAN ANDERLECHT

L’Avenir
onderschreef na de moeilijk gewonnen wedstrijd tegen Sporting Charleroi dat Adrien Trebel een erg dankbare pion is voor Brian Riemer. De roodharige middenvelder vervult een belangrijke rol in de spelopbouw maar hij is tevens de eerste speler die druk zet bij balverlies. En dat ziet de Deense coach natuurlijk graag. Trebel was tegen de Carolo’s dan ook de meest bedrijvige middenvelder bij Anderlecht, geen enkele andere middenvelder ging meer acties aan dan hem, en daarnaast was hij een belangrijk doorgeefluik in balbezit. Trebel was als het ware de patron op het veld.



Hij speelde bijvoorbeeld 57 passes tegen Charleroi. Dat aantal konden enkel Jan Vertonghen en Hannes Delcroix overtreffen, wat ook logisch is omdat verdedigers doorgaans meer aangespeeld worden dan spelers hogerop het veld. Daarnaast was Adrien Trebel zelf ook een erg druk gesolliciteerde speler op Mambourg, want met uitzondering van de verdedigers was de Fransman de meest aangespeelde speler bij Anderlecht. 41 keer kreeg hij een pass van een ploegmaat. Trebel opereerde tijdens de vorige speeldag dus ook in het balbezit als een echte patron van de ploeg.

EINDE CONTRACT

Adrien Trebel wint dus opnieuw aan importantie onder Brian Riemer, maar dat was trouwens ook al het geval onder de vorige coach Felice Mazzu. De 31-jarige stond al meermaals ter discussie bij Anderlecht, waar hij onder Vincent Kompany zelfs naar de B-kern verwezen werd, maar desondanks blijft hij een belangrijke speler voor de Brusselaars. CEO Jesper Fredberg zal toch moeten overwegen om zijn aflopend contract te verlengen, want een speler met zo’n belangrijke rol in de ploeg mag je niet zomaar de deur laten uitwandelen. En al zeker niet omdat Trebel zelf graag wil blijven bij RSCA.



Al zal Adrien Trebel ook een serieuze inspanning moeten leveren, vooral op het financiële vlak. De Fransman strijkt jaarlijks 2,7 miljoen euro op in het Lotto Park en zijn huidig contract hangt als een molensteen rond de nek van de financieel frêle Brusselaars. Indien Trebel wil dat er een akkoord wordt gevonden omtrent een verlengd verblijf bij Anderlecht, dan zal hij op het financieel gebied dus serieus moeten inleveren. De familie van Trebel is bovendien goed geïntegreerd in Brussel en Trebel prefereert ook een nieuw contract bij Sporting boven een exotisch en lucratiever buitenlands avontuur.

ONMISBAAR BIJ ANDERLECHT

De resultaten van Anderlecht met en zonder Adrien Trebel dit seizoen zijn ook fel contrasterend. Met Trebel won Sporting 7 van 11 wedstrijden in de huidige jaargang en zonder Trebel was dat maar 7 zeges op 19 wedstrijden. Dat lijkt veel op scorebordjournalistiek, een groot gedeelte van de Anderlecht-fans zijn ook geen grote aanhangers van Trebel, maar de cijfers zijn nu eenmaal wat ze zijn. Daarenboven is de Fransman dit seizoen de defensief regelmatigste centrale middenvelder van Sporting, gaat hij de meeste offensieve en defensieve acties aan, telt hij de meeste gepleegde intercepties en legt hij bovendien de meeste verticaliteit in zijn passing.

De belangrijkheid van Adrien Trebel werd dit seizoen al meermaals aangehaald toen hij geblesseerd raakte in de heenmatch van de Conference League-kwalificatie tegen Young Boys Bern. Trebel kwam toen helemaal verkeerd op zijn schouder terecht, waarna een operatie aan de schouder volgde en bijgevolg een lange revalidatie. “Er is echter genoeg weelde in de kern, zoals bijvoorbeeld een Kana die vorig jaar al sterk presteerde. Ze kunnen zijn afwezigheid wel relatief vlot opvangen”, zei Frank Boeckx toen op Play Sports. Maar de realiteit was echter dat de afwezigheid van Trebel nooit adequaat werd opgevangen.



“Ik hou niet van simplistische redeneringen, zoals die van de slechte resultaten sinds de blessure van Trebel”, stelde Alex Teklak in La Dernière Heure, “Maar we hebben toch het gevoel dat Anderlecht op zoek is naar de positieve dynamiek van de Franse middenvelder”, moest de Franstalige analist toch het grote verlies van Trebel erkennen. Het viel ook Filip Joos op dat Anderlecht het heel wat minder deed zonder Trebel. “En die hadden ze vorig jaar niet eens nodig”, stelde hij in Extra Time. “Er worden dus ook wel fouten gemaakt binnen de club. Als Trebel op het veld stond, ging hij er altijd voor. Dat zijn mentaliteit niet goed zou zijn, dat heb ik nooit gezien”, aldus Joos.

Samba Diawara onderstreepte onlangs ook nog eens de belangrijkheid van Adrien Trebel in L’Avenir. “De impact van zijn blessure was enorm”, zei de ex-assistent-coach van Felice Mazzu bij Anderlecht. “Niemand had gedacht dat een speler die vorig seizoen nog persona non grata was zo'n belangrijke rol zou spelen. Hij had impact op zijn teamgenoten. Als Adrien spreekt, luistert iedereen. Vervolgens geeft hij het goede voorbeeld. Als je hem zijn leven ziet geven op het veld, kun jij alleen maar hetzelfde doen”, aldus Diawara, die onlangs een nieuwe uitdaging vond bij Stade Reims.

LEES OOK: Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Verdient Trebel een nieuw (maar minder betaald) contract?

Meest recent

'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

3
3
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

36
36
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

40
40
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

82
82
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

136
136
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

139
139
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

158
158
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

290
290
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

141
141
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

41
41
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

80
80
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

503
503
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

71
71
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

712
712
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

508
508
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

27
27
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

77
77
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

161
161
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

403
403
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

208
208
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

699
699
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

576
576
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

310
310
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

86
86
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

353
353

Meer sportnieuws