UEFA plaatst spelers Club en Anderlecht bij 40 grootste talenten

door
UEFA plaatst spelers Club en Anderlecht bij 40 grootste talenten

Het voetbaljaar 2023 werd in heel wat landen al op gang getrapt en daarin zullen we ongetwijfeld opnieuw kennismaken met nieuwe talenten die zich een weg naar de top banen. De UEFA stelde naar jaarlijkse gewoonte opnieuw een lijst samen van 40 jonge spelers van wie we het komende jaar veel mogen verwachten. Daarin staan ook twee spelers uit de Jupiler Pro League.


Ze hebben hoge verwachtingen van Zeno Debast (Anderlecht) en Abakar Sylla (Club Brugge), die natuurlijk ook in 2022 al mooie dingen lieten zien. "Debast was een lichtpuntje in een teleurstellend seizoen voor Anderlecht", stellen ze. Hij werd voor die prestaties al beloond met een selectie voor het WK in Qatar, al kwam hij daar uiteindelijk niet in actie.

"Hij bleef in de Champions League wat onder de radar, in tegenstelling tot zijn club die alle koppen haalde", schrijven ze dan weer over Sylla. "Hij had voor de start van dit seizoen nog maar zes minuten voor Club Brugge gespeeld, maar sindsdien volgden al vier clean sheets in evenveel Europese wedstrijden en zijn eerste drie caps voor Ivoorkust."

MATAZO
Daarnaast vinden we met Eliot Matazo (20, AS Monaco) ook nog een andere jonge Belg in de lijst van de UEFA. Andere namen die misschien een belletje zullen doen rinkelen zijn die van Moises Caicedo, vorig seizoen nog even bij Beerschot, en Dion Drena Beljo, de spits van Osijek die de voorbije maanden al uitgebreid aan Anderlecht werd gelinkt.

LEES OOK: Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Van wie verwacht je dit jaar het meest?

Meest recent

Nieuwe spits Anderlecht: Renard krijgt messcherpe voorwaarde

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

59
59
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

253
253
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

67
67
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

211
211
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

42
42
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

476
476
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

104
104
'Union blijft cashen: topcompetitie wenkt voor openbaring'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

162
162
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

831
831
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

291
291
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

299
299
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

193
193
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

513
513
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

544
544
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

259
259
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

130
130
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

200
200
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

604
604
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

399
399
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

216
216
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

372
372
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

129
129
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

316
316
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

292
292
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

117
117

Meer sportnieuws