UEFA plaatst spelers Club en Anderlecht bij 40 grootste talenten

door
UEFA plaatst spelers Club en Anderlecht bij 40 grootste talenten

Het voetbaljaar 2023 werd in heel wat landen al op gang getrapt en daarin zullen we ongetwijfeld opnieuw kennismaken met nieuwe talenten die zich een weg naar de top banen. De UEFA stelde naar jaarlijkse gewoonte opnieuw een lijst samen van 40 jonge spelers van wie we het komende jaar veel mogen verwachten. Daarin staan ook twee spelers uit de Jupiler Pro League.


Ze hebben hoge verwachtingen van Zeno Debast (Anderlecht) en Abakar Sylla (Club Brugge), die natuurlijk ook in 2022 al mooie dingen lieten zien. "Debast was een lichtpuntje in een teleurstellend seizoen voor Anderlecht", stellen ze. Hij werd voor die prestaties al beloond met een selectie voor het WK in Qatar, al kwam hij daar uiteindelijk niet in actie.

"Hij bleef in de Champions League wat onder de radar, in tegenstelling tot zijn club die alle koppen haalde", schrijven ze dan weer over Sylla. "Hij had voor de start van dit seizoen nog maar zes minuten voor Club Brugge gespeeld, maar sindsdien volgden al vier clean sheets in evenveel Europese wedstrijden en zijn eerste drie caps voor Ivoorkust."

MATAZO
Daarnaast vinden we met Eliot Matazo (20, AS Monaco) ook nog een andere jonge Belg in de lijst van de UEFA. Andere namen die misschien een belletje zullen doen rinkelen zijn die van Moises Caicedo, vorig seizoen nog even bij Beerschot, en Dion Drena Beljo, de spits van Osijek die de voorbije maanden al uitgebreid aan Anderlecht werd gelinkt.

POLL: Van wie verwacht je dit jaar het meest?

Meest recent

De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

37
37
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

113
113
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

58
58
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

58
58
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

162
162
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

311
311
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

100
100
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

478
478
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

134
134
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

995
995
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

442
442
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

338
338
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

206
206
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

749
749
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

137
137
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

206
206
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

285
285
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

115
115
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

294
294
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

301
301

Meer sportnieuws