Club Brugge zet in op flitsende doelpuntenmachine

793
Club Brugge zet in op flitsende doelpuntenmachine

Club Brugge zal elke kans grijpen om zich te versterken in de wintermercato. Blauw-Zwart staat open voor versterking in alle linies van de ploeg, en zeker in het offensieve compartiment. Een echte concurrent halen voor Ferran Jutgla en de tegenvallende Roman Yaremchuk is bijvoorbeeld een serieuze denkpiste, want Cyle Larin blijkt allesbehalve een echte meerwaarde te zijn. Club Brugge toont daarom interesse in Ola Brynhildsen, de omgevormde en succesvolle spits van Molde FK.


RUIMTE MAKEN VOOR BRYNHILDSEN

Club Brugge kan wel een extra centrumspits gebruiken want op die positie is Blauw-Zwart steevast aangewezen op de flitsen van Ferran Jutgla. Roman Yaremchuk - die zestien miljoen euro kostte - en Cyle Larin zijn voorlopig grote tegenvallers, waardoor Noa Lang en vooral Kamal Sowah moesten depanneren als tweede centrale aanvaller. Vincent Mannaert is alvast druk bezig met een oplossing te zoeken voor Larin. De Canadees werd onlangs aangeboden bij Galatasaray, maar de Turkse topclub bedankte vriendelijk voor dat aanbod.

Een andere uitweg voor Cyle Larin bevindt zich misschien in Spanje, waar Cadiz CF interesse toont in de Canadese aanvaller. Club Brugge zal in elk geval niet meer de jackpot vangen voor Larin, wiens marktwaarde in zes maanden tijd daalde van tien miljoen euro naar zes miljoen euro. Al is elke potentiële euro gewonnen omdat hij vorige zomer op transfervrije basis werd aangetrokken. Daarnaast zal zijn salaris, dat naar verluidt zo’n 1,8 miljoen euro per jaar bedraagt, ook financieel extra ruimte maken in de budgetten van Club Brugge.



En die extra middelen zullen goed van pas komen om Ola Brynhildsen te halen naar het Jan Breydelstadion. De Amerikaanse journalist John Birky weet namelijk dat de Bruggelingen belangstelling tonen in de Noorse spits. Brynhildsen stond eind vorig seizoen ook op de radar van RSC Anderlecht, Feyenoord en Trabzonspor, maar uiteindelijk bleef de 23-jarige spits op post bij Molde FK. En daar doet Brynhildsen het uitstekend. Vooral zijn recente evolutie van dartele flankenflitser tot klinische afwerker is indrukwekkend te noemen.

OMGEVORMD TOT GOALTJESDIEF

Ola Brynhildsen was tot vorig seizoen een echte flankspeler, die brokken maakte met zijn moordende versnelling en explosiviteit op de zijkant. De sterkhouder van Molde FK is eveneens een begenadigd dribbelaar, al is zijn efficiëntie in zijn dribbels niet altijd van een dermate hoog niveau. Desondanks raakt Brynhildsen zelden uit balans wanneer hij een dribbel uitvoert. Anderzijds hield de 23-jarige Noor doorgaans goed het overzicht, beschikte hij over een goede balcontrole, kon hij het spel goed lezen en was hij ook doelgericht.

De combinatie van die kwaliteiten zorgden ervoor dat Erlin Moe, de coach van Molde FK, zijn flankaanvaller dit seizoen durfde uitproberen in de rol van centrumspits. En die gedurfde zet lijkt uitermate succesvol te zijn. Ola Brynhildsen evolueerde van een flitsenvoetballer tot één van de meest doelgerichte spitsen in de Noorse competitie. Hij scoort bijvoorbeeld 0,84 doelpunt per 90 minuten, wat een enorm hoog gemiddelde is. Ter vergelijking: in België scoren enkel Paul Onuachu (KRC Genk) en Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven) nog vlotter.



Daarnaast weet Ola Brynhildsen één op vier doelkansen om te zetten in een doelpunt. Met die aardige ratio zou de 23-jarige Noor tot de vijf efficiëntste spitsen in de Jupiler Pro League behoren. Enkel Gianni Bruno (Sint-Truiden), Marius Mouandilmadji (RFC Seraing), Paul Onuachu (KRC Genk) en Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven) springen nog zuiniger om met hun verkregen doelkansen. Het is duidelijk dat Brynhildsen een mooi target is voor Club Brugge en dat hij niet voor niets tot de tien beste spelers in de Eliteserien behoort volgens de Noorse tak van Eurosport.

TRANSFER IS KWESTIE VAN TIJD

Het is dan ook maar een kwestie van tijd vooraleer Ola Brynhildsen weldra een knappe transfer zal maken naar een hoger aangeschreven competitie dan de Noorse. Ole Erik Stavrum is al lang niet niet verbaasd door de interesse voor Brynhildsen, naast Club Brugge heeft ook PSV Eindhoven zich gemeld bij de voetbaldirecteur van Molde FK. “Het is niet meer dan normaal dat clubs een aantal van onze spelers op hun radar hebben. Dat kennen we ook uit het verleden. Ola en de andere spelers kunnen zich concentreren op het zo goed mogelijk zijn. Dan moeten we het serieus nemen als er iets gebeurt”, zei Stavrum eerder al.



Ook Jesper Mathisen, analist bij TV 2, voorspelde al dat Ola Brynhildsen in de komende jaren grote stappen zou zetten. En ook het feit dat Brynhildsen vertegenwoordigd wordt door spelersmakelaar Jim Solbakken is ook al een stevige indicatie dat de 23-jarige belang hecht aan een goede carrièreplanning. Solbakken is namelijk de geknipte persoon om spelers vanuit de Noorse competitie te stallen bij buitenlandse clubs in België (zoals Kristian Thorstvedt, Aron Dönnum, Mats Möller Daehli), Duitsland, Nederland, Italië, Griekenland en Turkije. En de makelaar heeft uiteraard dezelfde intenties met Brynhildsen.

LEES OOK: 'Club Brugge haalt achtste nieuwkomer voor NXT'

Past Brynhildsen bij Club Brugge?

Meest recent

Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

16
16
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

231
231
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

24
24
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

94
94
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

453
453
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

85
85
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

410
410
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

310
310
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

670
670
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

356
356
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

701
701
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

833
833
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

170
170
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

70
70
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

379
379
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

178
178
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

447
447
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

509
509
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

780
780
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

204
204
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

88
88
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

544
544
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

589
589
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

323
323
Toby Alderweireld stunt met wel heel bijzondere nieuwe job

Toby Alderweireld heeft zijn voetbalschoenen inmiddels aan de kant gezet, maar van stilzitten is ...

118
118

Meer sportnieuws