Club Brugge zet in op flitsende doelpuntenmachine

793
Club Brugge zet in op flitsende doelpuntenmachine

Club Brugge zal elke kans grijpen om zich te versterken in de wintermercato. Blauw-Zwart staat open voor versterking in alle linies van de ploeg, en zeker in het offensieve compartiment. Een echte concurrent halen voor Ferran Jutgla en de tegenvallende Roman Yaremchuk is bijvoorbeeld een serieuze denkpiste, want Cyle Larin blijkt allesbehalve een echte meerwaarde te zijn. Club Brugge toont daarom interesse in Ola Brynhildsen, de omgevormde en succesvolle spits van Molde FK.


RUIMTE MAKEN VOOR BRYNHILDSEN

Club Brugge kan wel een extra centrumspits gebruiken want op die positie is Blauw-Zwart steevast aangewezen op de flitsen van Ferran Jutgla. Roman Yaremchuk - die zestien miljoen euro kostte - en Cyle Larin zijn voorlopig grote tegenvallers, waardoor Noa Lang en vooral Kamal Sowah moesten depanneren als tweede centrale aanvaller. Vincent Mannaert is alvast druk bezig met een oplossing te zoeken voor Larin. De Canadees werd onlangs aangeboden bij Galatasaray, maar de Turkse topclub bedankte vriendelijk voor dat aanbod.

Een andere uitweg voor Cyle Larin bevindt zich misschien in Spanje, waar Cadiz CF interesse toont in de Canadese aanvaller. Club Brugge zal in elk geval niet meer de jackpot vangen voor Larin, wiens marktwaarde in zes maanden tijd daalde van tien miljoen euro naar zes miljoen euro. Al is elke potentiële euro gewonnen omdat hij vorige zomer op transfervrije basis werd aangetrokken. Daarnaast zal zijn salaris, dat naar verluidt zo’n 1,8 miljoen euro per jaar bedraagt, ook financieel extra ruimte maken in de budgetten van Club Brugge.



En die extra middelen zullen goed van pas komen om Ola Brynhildsen te halen naar het Jan Breydelstadion. De Amerikaanse journalist John Birky weet namelijk dat de Bruggelingen belangstelling tonen in de Noorse spits. Brynhildsen stond eind vorig seizoen ook op de radar van RSC Anderlecht, Feyenoord en Trabzonspor, maar uiteindelijk bleef de 23-jarige spits op post bij Molde FK. En daar doet Brynhildsen het uitstekend. Vooral zijn recente evolutie van dartele flankenflitser tot klinische afwerker is indrukwekkend te noemen.

OMGEVORMD TOT GOALTJESDIEF

Ola Brynhildsen was tot vorig seizoen een echte flankspeler, die brokken maakte met zijn moordende versnelling en explosiviteit op de zijkant. De sterkhouder van Molde FK is eveneens een begenadigd dribbelaar, al is zijn efficiëntie in zijn dribbels niet altijd van een dermate hoog niveau. Desondanks raakt Brynhildsen zelden uit balans wanneer hij een dribbel uitvoert. Anderzijds hield de 23-jarige Noor doorgaans goed het overzicht, beschikte hij over een goede balcontrole, kon hij het spel goed lezen en was hij ook doelgericht.

De combinatie van die kwaliteiten zorgden ervoor dat Erlin Moe, de coach van Molde FK, zijn flankaanvaller dit seizoen durfde uitproberen in de rol van centrumspits. En die gedurfde zet lijkt uitermate succesvol te zijn. Ola Brynhildsen evolueerde van een flitsenvoetballer tot één van de meest doelgerichte spitsen in de Noorse competitie. Hij scoort bijvoorbeeld 0,84 doelpunt per 90 minuten, wat een enorm hoog gemiddelde is. Ter vergelijking: in België scoren enkel Paul Onuachu (KRC Genk) en Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven) nog vlotter.



Daarnaast weet Ola Brynhildsen één op vier doelkansen om te zetten in een doelpunt. Met die aardige ratio zou de 23-jarige Noor tot de vijf efficiëntste spitsen in de Jupiler Pro League behoren. Enkel Gianni Bruno (Sint-Truiden), Marius Mouandilmadji (RFC Seraing), Paul Onuachu (KRC Genk) en Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven) springen nog zuiniger om met hun verkregen doelkansen. Het is duidelijk dat Brynhildsen een mooi target is voor Club Brugge en dat hij niet voor niets tot de tien beste spelers in de Eliteserien behoort volgens de Noorse tak van Eurosport.

TRANSFER IS KWESTIE VAN TIJD

Het is dan ook maar een kwestie van tijd vooraleer Ola Brynhildsen weldra een knappe transfer zal maken naar een hoger aangeschreven competitie dan de Noorse. Ole Erik Stavrum is al lang niet niet verbaasd door de interesse voor Brynhildsen, naast Club Brugge heeft ook PSV Eindhoven zich gemeld bij de voetbaldirecteur van Molde FK. “Het is niet meer dan normaal dat clubs een aantal van onze spelers op hun radar hebben. Dat kennen we ook uit het verleden. Ola en de andere spelers kunnen zich concentreren op het zo goed mogelijk zijn. Dan moeten we het serieus nemen als er iets gebeurt”, zei Stavrum eerder al.



Ook Jesper Mathisen, analist bij TV 2, voorspelde al dat Ola Brynhildsen in de komende jaren grote stappen zou zetten. En ook het feit dat Brynhildsen vertegenwoordigd wordt door spelersmakelaar Jim Solbakken is ook al een stevige indicatie dat de 23-jarige belang hecht aan een goede carrièreplanning. Solbakken is namelijk de geknipte persoon om spelers vanuit de Noorse competitie te stallen bij buitenlandse clubs in België (zoals Kristian Thorstvedt, Aron Dönnum, Mats Möller Daehli), Duitsland, Nederland, Italië, Griekenland en Turkije. En de makelaar heeft uiteraard dezelfde intenties met Brynhildsen.

LEES OOK: Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Past Brynhildsen bij Club Brugge?

Meest recent

Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Club Brugge leed op het veld van AA Gent zondag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen. ...

26
26
Anderlecht laat winger naar Spanje verhuizen

Bij RSC Anderlecht gaat er nog het nodige volk vertrekken. Paars-Wit maakte vandaag al de transfer ...

83
83
Einde van een tijdperk: Lionel Messi stopt als international

Het voetbal neemt afscheid van Lionel Messi op het internationale podium. De Argentijn stopt als ...

54
54
Waarom RSCA toch (een beetje) hoopvoller is na Union SG

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Op de zege viel werkelijk niets af te dingen. De ...

234
234
AA Gent kraait victorie: "Of ik een goede transfer ben?"

Bij AA Gent niets dan tevreden gezichten na de knappe 2-1-zege tegen Club Brugge. De Buffalo’s ...

193
193
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

142
142
'Atlético Madrid en Juventus sluiten zéér opvallende deals'

Jonathan David verlaat Juventus en trekt naar Atlético Madrid, terwijl Nick Woltemade de ...

36
36
Vertrek bij Anderlecht: speler verlaat de club na elf jaar

Bij RSC Anderlecht gaan er nog de nodige spelers de club verlaten. Paars-Wit ziet alvast ...

204
204
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

216
216
'Fernandez-Pardo heeft transfer beet, AA Gent viert feest'

Matias Fernandez-Pardo staat voor een absolute toptransfer. De Belgische aanvaller verkast voor een ...

188
188
'Bologna heeft beet met tweede Belgische aanwinst'

Samuel Mbangula staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De Belgische aanvaller verlaat ...

27
27
Ruben Van Gucht maakt brandhout van Miss België-circus

Ruben Van Gucht haalt stevig uit naar de mensen die volgens hem misbruik maken van zijn relatie met ...

108
108
Sibierski aan zet: twéé extra spelers nodig op cruciale posities

Anderlecht kreeg een tikje van Union SG. Paars-Wit toonde weliswaar beterschap inzake doelgevaar, ...

455
455
'Genk vangt zeer straf bedrag met doorverkooppercentages'

Het lijkt voor KRC Genk een zeer lucratieve transferzomer te gaan worden. In de laatste dagen van de ...

290
290
Verrassende transfer in de maak voor Vermeeren?

Op zijn 21ste lijkt Arthur Vermeeren stilaan op een kruispunt in zijn carrière te staan. ...

218
218
'Done deal El Ouahdi: deze exacte som vangt Genk'

Het is nog een zeer bewogen einde van de zomermercato voor Genk. Dat stelde zondag nog Benjamin ...

233
233
Anderlecht kondigt definitief vertrek van flop aan

Anderlecht staat nog voor enkele zeer drukke dagen. Sportief directeur Antoine Sibierski is nog op ...

234
234
'Sensatietransfer Brughmans: alle details bekend'

Het slot van de mercato brengt bij KRC Genk nog een enorme verrassing. Terwijl de ogen veelal ...

557
557
'Knaltransfer Fofana: drie clubs in de running'

Voor Malick Fofana lijkt er in het slot van de mercato nog een transfer op komst te zijn. De ...

136
136
'Mbangula versiert op de valreep nog transfer'

De voorbije jaren maakten heel wat Belgische talenten een veelbelovend debuut, maar dat kreeg lang ...

45
45
'Twee vliegen in één klap: Standard loost overbodig duo'

Standard is goed aan het seizoen begonnen en is na vier speeldagen nog steeds ongeslagen. Met een ...

203
203
'Grote drukte Anderlecht: ook Stroeykens vertrekt nog'

Het slot van de mercato belooft nog zeer druk te worden voor Anderlecht. Dat maakt volop werk van de ...

771
771
TRANSFERUURTJE: 'Topbod op Vermant, transferbom bij Genk'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

364
364
‘Anderlecht zoekt oplossing: drie clubs strijden om Bertaccini’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Adriano Bertaccini. Onder Vitor Bruno is de ...

377
377
‘Brughmans richting Liverpool: Genk vangt wéér recordbedrag’

Het gaat plots snel voor Lucca Brughmans. De 18-jarige doelman brak vorig seizoen pas door bij KRC ...

426
426

Meer sportnieuws