Club Brugge zet in op flitsende doelpuntenmachine

793
Club Brugge zet in op flitsende doelpuntenmachine

Club Brugge zal elke kans grijpen om zich te versterken in de wintermercato. Blauw-Zwart staat open voor versterking in alle linies van de ploeg, en zeker in het offensieve compartiment. Een echte concurrent halen voor Ferran Jutgla en de tegenvallende Roman Yaremchuk is bijvoorbeeld een serieuze denkpiste, want Cyle Larin blijkt allesbehalve een echte meerwaarde te zijn. Club Brugge toont daarom interesse in Ola Brynhildsen, de omgevormde en succesvolle spits van Molde FK.


RUIMTE MAKEN VOOR BRYNHILDSEN

Club Brugge kan wel een extra centrumspits gebruiken want op die positie is Blauw-Zwart steevast aangewezen op de flitsen van Ferran Jutgla. Roman Yaremchuk - die zestien miljoen euro kostte - en Cyle Larin zijn voorlopig grote tegenvallers, waardoor Noa Lang en vooral Kamal Sowah moesten depanneren als tweede centrale aanvaller. Vincent Mannaert is alvast druk bezig met een oplossing te zoeken voor Larin. De Canadees werd onlangs aangeboden bij Galatasaray, maar de Turkse topclub bedankte vriendelijk voor dat aanbod.

Een andere uitweg voor Cyle Larin bevindt zich misschien in Spanje, waar Cadiz CF interesse toont in de Canadese aanvaller. Club Brugge zal in elk geval niet meer de jackpot vangen voor Larin, wiens marktwaarde in zes maanden tijd daalde van tien miljoen euro naar zes miljoen euro. Al is elke potentiële euro gewonnen omdat hij vorige zomer op transfervrije basis werd aangetrokken. Daarnaast zal zijn salaris, dat naar verluidt zo’n 1,8 miljoen euro per jaar bedraagt, ook financieel extra ruimte maken in de budgetten van Club Brugge.



En die extra middelen zullen goed van pas komen om Ola Brynhildsen te halen naar het Jan Breydelstadion. De Amerikaanse journalist John Birky weet namelijk dat de Bruggelingen belangstelling tonen in de Noorse spits. Brynhildsen stond eind vorig seizoen ook op de radar van RSC Anderlecht, Feyenoord en Trabzonspor, maar uiteindelijk bleef de 23-jarige spits op post bij Molde FK. En daar doet Brynhildsen het uitstekend. Vooral zijn recente evolutie van dartele flankenflitser tot klinische afwerker is indrukwekkend te noemen.

OMGEVORMD TOT GOALTJESDIEF

Ola Brynhildsen was tot vorig seizoen een echte flankspeler, die brokken maakte met zijn moordende versnelling en explosiviteit op de zijkant. De sterkhouder van Molde FK is eveneens een begenadigd dribbelaar, al is zijn efficiëntie in zijn dribbels niet altijd van een dermate hoog niveau. Desondanks raakt Brynhildsen zelden uit balans wanneer hij een dribbel uitvoert. Anderzijds hield de 23-jarige Noor doorgaans goed het overzicht, beschikte hij over een goede balcontrole, kon hij het spel goed lezen en was hij ook doelgericht.

De combinatie van die kwaliteiten zorgden ervoor dat Erlin Moe, de coach van Molde FK, zijn flankaanvaller dit seizoen durfde uitproberen in de rol van centrumspits. En die gedurfde zet lijkt uitermate succesvol te zijn. Ola Brynhildsen evolueerde van een flitsenvoetballer tot één van de meest doelgerichte spitsen in de Noorse competitie. Hij scoort bijvoorbeeld 0,84 doelpunt per 90 minuten, wat een enorm hoog gemiddelde is. Ter vergelijking: in België scoren enkel Paul Onuachu (KRC Genk) en Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven) nog vlotter.



Daarnaast weet Ola Brynhildsen één op vier doelkansen om te zetten in een doelpunt. Met die aardige ratio zou de 23-jarige Noor tot de vijf efficiëntste spitsen in de Jupiler Pro League behoren. Enkel Gianni Bruno (Sint-Truiden), Marius Mouandilmadji (RFC Seraing), Paul Onuachu (KRC Genk) en Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven) springen nog zuiniger om met hun verkregen doelkansen. Het is duidelijk dat Brynhildsen een mooi target is voor Club Brugge en dat hij niet voor niets tot de tien beste spelers in de Eliteserien behoort volgens de Noorse tak van Eurosport.

TRANSFER IS KWESTIE VAN TIJD

Het is dan ook maar een kwestie van tijd vooraleer Ola Brynhildsen weldra een knappe transfer zal maken naar een hoger aangeschreven competitie dan de Noorse. Ole Erik Stavrum is al lang niet niet verbaasd door de interesse voor Brynhildsen, naast Club Brugge heeft ook PSV Eindhoven zich gemeld bij de voetbaldirecteur van Molde FK. “Het is niet meer dan normaal dat clubs een aantal van onze spelers op hun radar hebben. Dat kennen we ook uit het verleden. Ola en de andere spelers kunnen zich concentreren op het zo goed mogelijk zijn. Dan moeten we het serieus nemen als er iets gebeurt”, zei Stavrum eerder al.



Ook Jesper Mathisen, analist bij TV 2, voorspelde al dat Ola Brynhildsen in de komende jaren grote stappen zou zetten. En ook het feit dat Brynhildsen vertegenwoordigd wordt door spelersmakelaar Jim Solbakken is ook al een stevige indicatie dat de 23-jarige belang hecht aan een goede carrièreplanning. Solbakken is namelijk de geknipte persoon om spelers vanuit de Noorse competitie te stallen bij buitenlandse clubs in België (zoals Kristian Thorstvedt, Aron Dönnum, Mats Möller Daehli), Duitsland, Nederland, Italië, Griekenland en Turkije. En de makelaar heeft uiteraard dezelfde intenties met Brynhildsen.

LEES OOK: ‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Past Brynhildsen bij Club Brugge?

Meest recent

José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

José Mourinho is dit seizoen weer de hoofdtrainer van Real Madrid. De Portugese oefenmeester ...

29
29
Antwerp maakt nog last minute-vertrekker bekend

Royal Antwerp FC is bijna klaar op de zomermercato. Terwijl The Great Old nadrukkelijk in verband ...

54
54
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

34
34
‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

189
189
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

22
22
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

221
221
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

228
228
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

358
358
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

190
190
Cercle krijgt nog nieuwe doelman van Monaco

Cercle Brugge is aan zijn seizoen begonnen met een twee op twaalf en had wellicht toch op meer ...

28
28
Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

79
79
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

471
471
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

64
64
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

64
64
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

404
404
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

336
336
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

377
377
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

249
249
Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

249
249
AA Gent laat alsnog een speler de club verlaten

AA Gent heeft nog een speler laten vertrekken. De Buffalo's bereikten een akkoord met het ...

134
134
Lommel stunt met transfer, vertrekker bij Club NXT

PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben nog zaken gedaan met Belgische clubs. De twee Nederlandse ploegen ...

89
89
Bruno na stevige kritiek na Union: "Dat zie ik graag"

De 3-0-nederlaag tegen Union kwam hard aan bij RSC Anderlecht. Toch weigert trainer Vitor Bruno om ...

235
235
Dendoncker verrast iedereen met nieuwe club

Leander Dendoncker (31) heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige Rode Duivel zet zijn ...

49
49
Anderlecht heeft er interessante speler bij: "Kan blijven lopen"

RSC Anderlecht is héél actief op de transfermarkt. Met Romeo Amane haalden ze een ...

326
326
Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

259
259

Meer sportnieuws