Club Brugge zet in op flitsende doelpuntenmachine

793
Club Brugge zet in op flitsende doelpuntenmachine

Club Brugge zal elke kans grijpen om zich te versterken in de wintermercato. Blauw-Zwart staat open voor versterking in alle linies van de ploeg, en zeker in het offensieve compartiment. Een echte concurrent halen voor Ferran Jutgla en de tegenvallende Roman Yaremchuk is bijvoorbeeld een serieuze denkpiste, want Cyle Larin blijkt allesbehalve een echte meerwaarde te zijn. Club Brugge toont daarom interesse in Ola Brynhildsen, de omgevormde en succesvolle spits van Molde FK.


RUIMTE MAKEN VOOR BRYNHILDSEN

Club Brugge kan wel een extra centrumspits gebruiken want op die positie is Blauw-Zwart steevast aangewezen op de flitsen van Ferran Jutgla. Roman Yaremchuk - die zestien miljoen euro kostte - en Cyle Larin zijn voorlopig grote tegenvallers, waardoor Noa Lang en vooral Kamal Sowah moesten depanneren als tweede centrale aanvaller. Vincent Mannaert is alvast druk bezig met een oplossing te zoeken voor Larin. De Canadees werd onlangs aangeboden bij Galatasaray, maar de Turkse topclub bedankte vriendelijk voor dat aanbod.

Een andere uitweg voor Cyle Larin bevindt zich misschien in Spanje, waar Cadiz CF interesse toont in de Canadese aanvaller. Club Brugge zal in elk geval niet meer de jackpot vangen voor Larin, wiens marktwaarde in zes maanden tijd daalde van tien miljoen euro naar zes miljoen euro. Al is elke potentiële euro gewonnen omdat hij vorige zomer op transfervrije basis werd aangetrokken. Daarnaast zal zijn salaris, dat naar verluidt zo’n 1,8 miljoen euro per jaar bedraagt, ook financieel extra ruimte maken in de budgetten van Club Brugge.



En die extra middelen zullen goed van pas komen om Ola Brynhildsen te halen naar het Jan Breydelstadion. De Amerikaanse journalist John Birky weet namelijk dat de Bruggelingen belangstelling tonen in de Noorse spits. Brynhildsen stond eind vorig seizoen ook op de radar van RSC Anderlecht, Feyenoord en Trabzonspor, maar uiteindelijk bleef de 23-jarige spits op post bij Molde FK. En daar doet Brynhildsen het uitstekend. Vooral zijn recente evolutie van dartele flankenflitser tot klinische afwerker is indrukwekkend te noemen.

OMGEVORMD TOT GOALTJESDIEF

Ola Brynhildsen was tot vorig seizoen een echte flankspeler, die brokken maakte met zijn moordende versnelling en explosiviteit op de zijkant. De sterkhouder van Molde FK is eveneens een begenadigd dribbelaar, al is zijn efficiëntie in zijn dribbels niet altijd van een dermate hoog niveau. Desondanks raakt Brynhildsen zelden uit balans wanneer hij een dribbel uitvoert. Anderzijds hield de 23-jarige Noor doorgaans goed het overzicht, beschikte hij over een goede balcontrole, kon hij het spel goed lezen en was hij ook doelgericht.

De combinatie van die kwaliteiten zorgden ervoor dat Erlin Moe, de coach van Molde FK, zijn flankaanvaller dit seizoen durfde uitproberen in de rol van centrumspits. En die gedurfde zet lijkt uitermate succesvol te zijn. Ola Brynhildsen evolueerde van een flitsenvoetballer tot één van de meest doelgerichte spitsen in de Noorse competitie. Hij scoort bijvoorbeeld 0,84 doelpunt per 90 minuten, wat een enorm hoog gemiddelde is. Ter vergelijking: in België scoren enkel Paul Onuachu (KRC Genk) en Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven) nog vlotter.



Daarnaast weet Ola Brynhildsen één op vier doelkansen om te zetten in een doelpunt. Met die aardige ratio zou de 23-jarige Noor tot de vijf efficiëntste spitsen in de Jupiler Pro League behoren. Enkel Gianni Bruno (Sint-Truiden), Marius Mouandilmadji (RFC Seraing), Paul Onuachu (KRC Genk) en Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven) springen nog zuiniger om met hun verkregen doelkansen. Het is duidelijk dat Brynhildsen een mooi target is voor Club Brugge en dat hij niet voor niets tot de tien beste spelers in de Eliteserien behoort volgens de Noorse tak van Eurosport.

TRANSFER IS KWESTIE VAN TIJD

Het is dan ook maar een kwestie van tijd vooraleer Ola Brynhildsen weldra een knappe transfer zal maken naar een hoger aangeschreven competitie dan de Noorse. Ole Erik Stavrum is al lang niet niet verbaasd door de interesse voor Brynhildsen, naast Club Brugge heeft ook PSV Eindhoven zich gemeld bij de voetbaldirecteur van Molde FK. “Het is niet meer dan normaal dat clubs een aantal van onze spelers op hun radar hebben. Dat kennen we ook uit het verleden. Ola en de andere spelers kunnen zich concentreren op het zo goed mogelijk zijn. Dan moeten we het serieus nemen als er iets gebeurt”, zei Stavrum eerder al.



Ook Jesper Mathisen, analist bij TV 2, voorspelde al dat Ola Brynhildsen in de komende jaren grote stappen zou zetten. En ook het feit dat Brynhildsen vertegenwoordigd wordt door spelersmakelaar Jim Solbakken is ook al een stevige indicatie dat de 23-jarige belang hecht aan een goede carrièreplanning. Solbakken is namelijk de geknipte persoon om spelers vanuit de Noorse competitie te stallen bij buitenlandse clubs in België (zoals Kristian Thorstvedt, Aron Dönnum, Mats Möller Daehli), Duitsland, Nederland, Italië, Griekenland en Turkije. En de makelaar heeft uiteraard dezelfde intenties met Brynhildsen.

LEES OOK: Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Past Brynhildsen bij Club Brugge?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

74
74
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

39
39
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

49
49
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

32
32
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

70
70
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

168
168
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

42
42
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

139
139
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

48
48
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

283
283
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

55
55
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

235
235
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

172
172
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

434
434
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

23
23
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

319
319
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

392
392
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

340
340
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

432
432
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

218
218
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

388
388
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

402
402
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

386
386
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

232
232
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

705
705

Meer sportnieuws