Club Brugge zet in op flitsende doelpuntenmachine

793
Club Brugge zet in op flitsende doelpuntenmachine

Club Brugge zal elke kans grijpen om zich te versterken in de wintermercato. Blauw-Zwart staat open voor versterking in alle linies van de ploeg, en zeker in het offensieve compartiment. Een echte concurrent halen voor Ferran Jutgla en de tegenvallende Roman Yaremchuk is bijvoorbeeld een serieuze denkpiste, want Cyle Larin blijkt allesbehalve een echte meerwaarde te zijn. Club Brugge toont daarom interesse in Ola Brynhildsen, de omgevormde en succesvolle spits van Molde FK.


RUIMTE MAKEN VOOR BRYNHILDSEN

Club Brugge kan wel een extra centrumspits gebruiken want op die positie is Blauw-Zwart steevast aangewezen op de flitsen van Ferran Jutgla. Roman Yaremchuk - die zestien miljoen euro kostte - en Cyle Larin zijn voorlopig grote tegenvallers, waardoor Noa Lang en vooral Kamal Sowah moesten depanneren als tweede centrale aanvaller. Vincent Mannaert is alvast druk bezig met een oplossing te zoeken voor Larin. De Canadees werd onlangs aangeboden bij Galatasaray, maar de Turkse topclub bedankte vriendelijk voor dat aanbod.

Een andere uitweg voor Cyle Larin bevindt zich misschien in Spanje, waar Cadiz CF interesse toont in de Canadese aanvaller. Club Brugge zal in elk geval niet meer de jackpot vangen voor Larin, wiens marktwaarde in zes maanden tijd daalde van tien miljoen euro naar zes miljoen euro. Al is elke potentiële euro gewonnen omdat hij vorige zomer op transfervrije basis werd aangetrokken. Daarnaast zal zijn salaris, dat naar verluidt zo’n 1,8 miljoen euro per jaar bedraagt, ook financieel extra ruimte maken in de budgetten van Club Brugge.



En die extra middelen zullen goed van pas komen om Ola Brynhildsen te halen naar het Jan Breydelstadion. De Amerikaanse journalist John Birky weet namelijk dat de Bruggelingen belangstelling tonen in de Noorse spits. Brynhildsen stond eind vorig seizoen ook op de radar van RSC Anderlecht, Feyenoord en Trabzonspor, maar uiteindelijk bleef de 23-jarige spits op post bij Molde FK. En daar doet Brynhildsen het uitstekend. Vooral zijn recente evolutie van dartele flankenflitser tot klinische afwerker is indrukwekkend te noemen.

OMGEVORMD TOT GOALTJESDIEF

Ola Brynhildsen was tot vorig seizoen een echte flankspeler, die brokken maakte met zijn moordende versnelling en explosiviteit op de zijkant. De sterkhouder van Molde FK is eveneens een begenadigd dribbelaar, al is zijn efficiëntie in zijn dribbels niet altijd van een dermate hoog niveau. Desondanks raakt Brynhildsen zelden uit balans wanneer hij een dribbel uitvoert. Anderzijds hield de 23-jarige Noor doorgaans goed het overzicht, beschikte hij over een goede balcontrole, kon hij het spel goed lezen en was hij ook doelgericht.

De combinatie van die kwaliteiten zorgden ervoor dat Erlin Moe, de coach van Molde FK, zijn flankaanvaller dit seizoen durfde uitproberen in de rol van centrumspits. En die gedurfde zet lijkt uitermate succesvol te zijn. Ola Brynhildsen evolueerde van een flitsenvoetballer tot één van de meest doelgerichte spitsen in de Noorse competitie. Hij scoort bijvoorbeeld 0,84 doelpunt per 90 minuten, wat een enorm hoog gemiddelde is. Ter vergelijking: in België scoren enkel Paul Onuachu (KRC Genk) en Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven) nog vlotter.



Daarnaast weet Ola Brynhildsen één op vier doelkansen om te zetten in een doelpunt. Met die aardige ratio zou de 23-jarige Noor tot de vijf efficiëntste spitsen in de Jupiler Pro League behoren. Enkel Gianni Bruno (Sint-Truiden), Marius Mouandilmadji (RFC Seraing), Paul Onuachu (KRC Genk) en Mario Gonzalez (Oud-Heverlee Leuven) springen nog zuiniger om met hun verkregen doelkansen. Het is duidelijk dat Brynhildsen een mooi target is voor Club Brugge en dat hij niet voor niets tot de tien beste spelers in de Eliteserien behoort volgens de Noorse tak van Eurosport.

TRANSFER IS KWESTIE VAN TIJD

Het is dan ook maar een kwestie van tijd vooraleer Ola Brynhildsen weldra een knappe transfer zal maken naar een hoger aangeschreven competitie dan de Noorse. Ole Erik Stavrum is al lang niet niet verbaasd door de interesse voor Brynhildsen, naast Club Brugge heeft ook PSV Eindhoven zich gemeld bij de voetbaldirecteur van Molde FK. “Het is niet meer dan normaal dat clubs een aantal van onze spelers op hun radar hebben. Dat kennen we ook uit het verleden. Ola en de andere spelers kunnen zich concentreren op het zo goed mogelijk zijn. Dan moeten we het serieus nemen als er iets gebeurt”, zei Stavrum eerder al.



Ook Jesper Mathisen, analist bij TV 2, voorspelde al dat Ola Brynhildsen in de komende jaren grote stappen zou zetten. En ook het feit dat Brynhildsen vertegenwoordigd wordt door spelersmakelaar Jim Solbakken is ook al een stevige indicatie dat de 23-jarige belang hecht aan een goede carrièreplanning. Solbakken is namelijk de geknipte persoon om spelers vanuit de Noorse competitie te stallen bij buitenlandse clubs in België (zoals Kristian Thorstvedt, Aron Dönnum, Mats Möller Daehli), Duitsland, Nederland, Italië, Griekenland en Turkije. En de makelaar heeft uiteraard dezelfde intenties met Brynhildsen.

LEES OOK: ‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Past Brynhildsen bij Club Brugge?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

50
50
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

70
70
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

41
41
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

97
97
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

59
59
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

142
142
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

174
174
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

58
58
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

21
21
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

107
107
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

134
134
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

370
370
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

367
367
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

273
273
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

222
222
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

61
61
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

35
35
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

28
28
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

50
50
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

100
100
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

171
171
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

104
104
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

111
111
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

199
199

Meer sportnieuws