'Trebel en Refaelov moeten stevig vrezen voor RSCA-toekomst'

474
'Trebel en Refaelov moeten stevig vrezen voor RSCA-toekomst'

RSC Anderlecht kent een rotseizoen. Afgelopen zomer maakte het bestuur veel te veel verkeerde beslissingen en daar betaalt de ploeg het gelag voor. Sports Director Jesper Fredberg moet op korte termijn veel proberen te herstellen. Er zijn twee dossiers hangende. Adrien Trebel en Lior Refaelov zullen weldra met het bestuur praten over hun nieuw contract, maar de twee moeten toch stevig vrezen voor hun toekomst. Er zijn immers de nodige elementen die in hun nadeel spreken.


Anderlecht mist al jaren ervaren topspelers die de ploeg bij de hand kunnen nemen in moeilijke momenten. Hendrik Van Crombrugge is zo een speler, en ook Jan Vertonghen laat een zeer goede indruk achter. Zij zullen ook volgend jaar mee de kar moeten trekken. Maar hoger op het veld heeft RSCA ook dergelijke spelers nodig.



Trebel: dienend, niet spelbepalend

Centraal op het middenveld mist Anderlecht een echte draaischijf. Paars-Wit heeft veel middenvelders. Adrien Trebel is er daar één van. De Fransman werd in ere hersteld na het vertrek van Vincent Kompany, maar de bijna 32-jarige middenvelder speelt zelf wisselvallig. Zo was hij onlangs nog matig tegen Charleroi. Met 0 goals en 2 assists in 11 matchen zijn zijn aanvallende impulsen te verwaarlozen, maar dat is niet het belangrijkste. Trebel speelt vooral als verdedigende middenvelder en aan ijver ontbreekt het hem zeker niet. Maar Trebel trekt de ploeg ook niet naar een hoger niveau. Tegen Sporting Charleroi merkte Nicols De Brabander terecht op: “Van een ervaren speler als Trebel verwacht je toch dat hij de ploeg meer bij de hand neemt”.

Trebel is een dienende speler, altijd al geweest. Door zijn enorme loon werd van toch wat veel verwacht. Een Yves Vanderhaeghe die plots een Pär Zetterberg moest worden, om het even duidelijk te schetsen. De ex-speler van Standard is iemand die zeker van grote waarde kan zijn als werkende speler in een goed draaiend geheel. Hij is géén speler die een ploeg bij de hand kan nemen. Trebel is einde contract en heeft een jaarloon van 2,7 miljoen euro bruto. Dat loon zal hij nooit meer ontvangen, maar moet Anderlecht hem aan een lager salaris proberen te houden? Neen. Met Kristian Arnstad heeft Anderlecht al een jongere versie van Trebel in de kern. Daarnaast zijn er ook nog Theo Leoni, Marco Kana, Majeed Ashimeru en Amadou Diawara.

Er zijn opties genoeg en in een ideale wereld – lees: met genoeg financiële middelen – haalt Anderlecht een ervaren speler van pakweg 25-26 jaar die meer impact heeft op het spel. Geen werkmier, maar iemand die de motor van een team kan worden zoals indertijd Lucas Biglia dat was. Marco Kana heeft dat potentieel, maar wanneer zien we hem eindelijk eens terug?



Refaelov: op tijd afscheid nemen?

Vooraan heeft Anderlecht ook een kwaliteitsinjectie nodig. Lior Refaelov wordt in 2023 37 jaar. Ook hij heeft een aflopend contract. Refaelov is met 6 goals en 7 assists in 26 wedstrijden nog belangrijk geweest, maar moet Anderlecht zijn contract nog openbreken? Refaelov is vooral een centrale speler en heeft RSCA met Yari Verschaeren, Anouar Ait El Hadj en ook Mario Stroeykens niet stilaan genoeg jonge spelers voor die positie?

Paars-Wit heeft vooral in de spits en op de flank extra kwaliteit nodig. Liefst met wat kilometers op de teller. Refaelov is inzake loon ook een dure vogel, maar misschien kan hij vrede nemen met een lager salaris én duidelijke communicatie dat hij zeker niet altijd alles gaat spelen. Refaelov heeft het al twee jaar goed gedaan in Brussel, maar op het juiste moment afscheid nemen is ook een kwaliteit.

Conclusie: Trebel en Refaelov zijn twee goede spelers, maar Anderlecht kan door het wegvallen van hun jaarloon (samen ruim 4 miljoen euro bruto) financieel wat ademruimte creëren. De Brusselaars kunnen met dat geld andere posities versterken waar er minder weelde is. Fredberg zal de komende weken een belangrijke beslissing moeten nemen in beide dossiers.

CR

LEES OOK: Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

Wat moet RSCA doen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

86
86
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

75
75
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

103
103
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

230
230
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

307
307
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

83
83
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

44
44
Hoe Van Gucht met roddels omgaat? "Kijk naar mijn bankrekening"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

51
51
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

423
423
De Meyer ziet twéé absolute klasbakken bij Club Brugge

STVV speelde een correcte partij op het veld van Club Brugge. Ze verloren met 3-2 in het Jan ...

217
217
Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

360
360
Thorgan Hazard beleeft eindelijk grote ommekeer bij Lens

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

79
79
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

1070
1070
Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Maandagavond wordt in Londen de 70ste editie van de Ballon d'Or-uitgereikt. En is nu al de ...

138
138
Euvrard na 0 op 12: "Neem hem niets kwalijk"

Standard heeft grote zorgen. De Rouches verloren op het veld van KRC Genk en blijven zo achter met ...

83
83
‘United neemt drastisch besluit na Lammens-blunder’

Senne Lammens ging zondag opnieuw in de fout. Bij de derde goal van Bournemouth kwam hij te laat uit ...

130
130
KRC Genk wint, maar overtuigt niet: "Alles zat mee"

KRC Genk won met 2-1 van Standard. Een zege die deugd deed bij de Limburgers, die het tegen een ...

157
157
Revelatie in JPL: "Zien waar we uitkomen"

Lommel SK blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. De Limburgers pakten in het absolute slot ...

56
56
Aanwinst Club Brugge: "Gaat met de week beter voor mij"

Club Brugge blijft uitstekend voor de dag komen. Een 24 op 27 in de competitie, door in de Croky Cup ...

485
485
Mannaert en Mignolet aan zet: ruwe diamant aan boord houden

Vincent Mannaert en Simon Mignolet moeten de komende weken en maanden toch stevig gaan inzetten op ...

100
100
Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Union blijft netjes genesteld in het spoor van leider AA Gent en Club Brugge, met een achterstand ...

154
154
AA Gent titelkandidaat? Dit zegt De Mil erover

AA Gent heeft zondag een stevig statement gemaakt door Anderlecht met 4-0 te kloppen. Daardoor ...

214
214
Clasico is voor Real: Mbappé blaast titelstrijd weer open

Alle ogen waren in Spanje zondagavond gericht op de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid. Die ...

80
80
Ruzie na Club-STVV: Gumienny velt oordeel over rode kaart

STVV stuntte donderdag nog in de Conference League op het veld van FC Midtjylland, maar kon zondag ...

420
420
Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Wie had gedacht dat Anderlecht weer vertrokken zou zijn na de overwinning van donderdag in Polen, ...

216
216

Meer sportnieuws