'Trebel en Refaelov moeten stevig vrezen voor RSCA-toekomst'

474 stemmen
'Trebel en Refaelov moeten stevig vrezen voor RSCA-toekomst'

RSC Anderlecht kent een rotseizoen. Afgelopen zomer maakte het bestuur veel te veel verkeerde beslissingen en daar betaalt de ploeg het gelag voor. Sports Director Jesper Fredberg moet op korte termijn veel proberen te herstellen. Er zijn twee dossiers hangende. Adrien Trebel en Lior Refaelov zullen weldra met het bestuur praten over hun nieuw contract, maar de twee moeten toch stevig vrezen voor hun toekomst. Er zijn immers de nodige elementen die in hun nadeel spreken.


Anderlecht mist al jaren ervaren topspelers die de ploeg bij de hand kunnen nemen in moeilijke momenten. Hendrik Van Crombrugge is zo een speler, en ook Jan Vertonghen laat een zeer goede indruk achter. Zij zullen ook volgend jaar mee de kar moeten trekken. Maar hoger op het veld heeft RSCA ook dergelijke spelers nodig.



Trebel: dienend, niet spelbepalend

Centraal op het middenveld mist Anderlecht een echte draaischijf. Paars-Wit heeft veel middenvelders. Adrien Trebel is er daar één van. De Fransman werd in ere hersteld na het vertrek van Vincent Kompany, maar de bijna 32-jarige middenvelder speelt zelf wisselvallig. Zo was hij onlangs nog matig tegen Charleroi. Met 0 goals en 2 assists in 11 matchen zijn zijn aanvallende impulsen te verwaarlozen, maar dat is niet het belangrijkste. Trebel speelt vooral als verdedigende middenvelder en aan ijver ontbreekt het hem zeker niet. Maar Trebel trekt de ploeg ook niet naar een hoger niveau. Tegen Sporting Charleroi merkte Nicols De Brabander terecht op: “Van een ervaren speler als Trebel verwacht je toch dat hij de ploeg meer bij de hand neemt”.

Trebel is een dienende speler, altijd al geweest. Door zijn enorme loon werd van toch wat veel verwacht. Een Yves Vanderhaeghe die plots een Pär Zetterberg moest worden, om het even duidelijk te schetsen. De ex-speler van Standard is iemand die zeker van grote waarde kan zijn als werkende speler in een goed draaiend geheel. Hij is géén speler die een ploeg bij de hand kan nemen. Trebel is einde contract en heeft een jaarloon van 2,7 miljoen euro bruto. Dat loon zal hij nooit meer ontvangen, maar moet Anderlecht hem aan een lager salaris proberen te houden? Neen. Met Kristian Arnstad heeft Anderlecht al een jongere versie van Trebel in de kern. Daarnaast zijn er ook nog Theo Leoni, Marco Kana, Majeed Ashimeru en Amadou Diawara.

Er zijn opties genoeg en in een ideale wereld – lees: met genoeg financiële middelen – haalt Anderlecht een ervaren speler van pakweg 25-26 jaar die meer impact heeft op het spel. Geen werkmier, maar iemand die de motor van een team kan worden zoals indertijd Lucas Biglia dat was. Marco Kana heeft dat potentieel, maar wanneer zien we hem eindelijk eens terug?



Refaelov: op tijd afscheid nemen?

Vooraan heeft Anderlecht ook een kwaliteitsinjectie nodig. Lior Refaelov wordt in 2023 37 jaar. Ook hij heeft een aflopend contract. Refaelov is met 6 goals en 7 assists in 26 wedstrijden nog belangrijk geweest, maar moet Anderlecht zijn contract nog openbreken? Refaelov is vooral een centrale speler en heeft RSCA met Yari Verschaeren, Anouar Ait El Hadj en ook Mario Stroeykens niet stilaan genoeg jonge spelers voor die positie?

Paars-Wit heeft vooral in de spits en op de flank extra kwaliteit nodig. Liefst met wat kilometers op de teller. Refaelov is inzake loon ook een dure vogel, maar misschien kan hij vrede nemen met een lager salaris én duidelijke communicatie dat hij zeker niet altijd alles gaat spelen. Refaelov heeft het al twee jaar goed gedaan in Brussel, maar op het juiste moment afscheid nemen is ook een kwaliteit.

Conclusie: Trebel en Refaelov zijn twee goede spelers, maar Anderlecht kan door het wegvallen van hun jaarloon (samen ruim 4 miljoen euro bruto) financieel wat ademruimte creëren. De Brusselaars kunnen met dat geld andere posities versterken waar er minder weelde is. Fredberg zal de komende weken een belangrijke beslissing moeten nemen in beide dossiers.

CR

LEES OOK: 'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Wat moet RSCA doen?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

107
107
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

22
22
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

42
42
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

78
78
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

168
168
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

653
653
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

116
116
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

208
208
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

164
164
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

146
146
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

262
262
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

45
45
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

171
171
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

509
509
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

249
249
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

233
233
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

90
90
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

471
471
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

344
344
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

151
151
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws