‘Irriterende’ Jutglà heeft probleem bij Club Brugge

1135
‘Irriterende’ Jutglà heeft probleem bij Club Brugge

Ferran Jutglà is een lust voor het oog. De 23-jarige aanvaller heeft alle kwaliteiten om op korte termijn door te stoten naar de Europese top en bovendien is zijn mentaliteit en professionalisme uitstekend. Maar in de laatste wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven speelde Jutglà opeens erg egocentrisch en had hij precies geen oog meer voor zijn ploegmaats. En dat zorgde voor irritatie en frustratie.


HARDWERKEND, MAAR OOK EGOÏSTISCH

Ferran Jutglà speelde op zich wel een goede wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven. Een match waarin hij ook nog eens beslissend was met een belangrijke goal, zijn eerste omgezette elfmeter dit seizoen in de Jupiler Pro League. Jutglà was erg bedrijvig en toonde zoals steeds veel inzet en werkkracht. Hij was na Tajon Buchanan de speler die bij Club Brugge het hoogste aantal duels aanging en ook het meeste dribbels verrichte. Jutglà, die vorige week ook een goede passing aan de dag legde, won 15 van zijn aangegane duels, een hoog aantal wat meteen zijn persoonlijk record is dit seizoen.



Anderzijds kwam Ferran Jutglà weinig voor in het opbouwende spelbeeld van Club Brugge. De Spanjaard werd bijvoorbeeld amper aangespeeld door zijn ploegmaats, 11 keer in 100 minuten om exact te zijn, en dat is gewoon veel te weinig voor een voetballende en diepgaande spits zoals Jutglà. Daarnaast toonde de 23-jarige zich redelijk egoïstisch in de zone van de waarheid. Jutglà had precies geen oog voor zijn ploegmaats. Aan het eind van de wedstrijd moest hij bijvoorbeeld altijd Antonio Nusa aangespeeld hebben, maar Jutglà ging uiteindelijk (en ook onbegrijpelijk) voor eigen succes.

SCHIM VAN ZICHZELF

En dat zijn we niet gewoon van de sterkhouder van Club Brugge. Het viel op dat Ferran Jutglà tegen Oud-Heverlee Leuven erg egocentrisch handelde in de zone van de waarheid, wat zich vertaalt in maar liefst 7 ondernomen doelpogingen. In de vorige speeldag telde enkel Billal Messaoudi (KV Kortrijk, 8) meer doelpogingen dan Jutglà. Het is trouwens de eerste keer in Jutglà’s carrière dat hij zoveel doelpogingen ondernam. Met Club Brugge tegen KV Mechelen (6) en FC Barcelona B tegen CD San Fernando (6) kwam hij wel aardig in de buurt van die 7 doelpogingen tegen Oud-Heverlee Leuven.

Die 7 doelpogingen waren gecombineerd goed voor 1,83 expected goal, waarmee Ferran Jutglà op de vorige speeldag de meest dreigende speler was op de Belgische velden. Maar in bepaalde fases had hij er beter voor gekozen om de bal te spelen naar een beter gepositioneerde ploegmaat in plaats van voor eigen succes te gaan - en dat soms vanuit onmogelijke posities. Jutglà speelde een onrustige wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven en hij maakte vaak duidelijk de verkeerde keuzes.



De inzet was uiteraard hoog tegen Oud-Heverlee Leuven, de toekomst van coach Carl Hoefkens stond namelijk op het spel, en misschien probeerde Ferran Jutglà daarom de wedstrijd op zijn eentje te forceren om op die manier zijn coach en zijn ploegmaats te helpen. Jutglà zorgde in elk geval voor irritatie op de tribunes van het Jan Breydelstadion en hij was een schim van de (team)speler die hij enkele maanden geleden was. Jutglà beschikt over een ongelofelijk arsenaal aan hoogwaardige voetbalkwaliteiten, maar die gebruikte hij niet in de vorige competitiewedstrijd.

EUROPESE TOPPER (IN WORDING)

Ferran Jutglà is zijn kwaliteiten uiteraard niet verloren in enkele maanden tijd en het is dan ook slechts een kwestie van tijd vooraleer de Spanjaard zijn gewoonlijk niveau terug zal halen. Met Scott Parker werd er ondertussen ook al een nieuwe coach aangesteld, waardoor ook Jutglà een frisse start kan nemen bij Club Brugge en terug één van de beste spelers van de Jupiler Pro League kan worden. Want Jutglà stond niet voor niets op de lijst van Luis Enrique, de - ondertussen ontslagen - bondscoach van de Spaanse nationale ploeg op het voorbije Wereldkampioenschap in Qatar.



Ferran Jutglà gooide ook hoge ogen in de legendarische Champions League-campagne van Club Brugge. Hij scoorde twee doelpunten in het Kampioenenbal en hij werd uitgeroepen tot ‘Man van de Match’ in de wedstrijden tegen FC Porto en Atlético Madrid. Marca noemde zijn verkoop aan Club Brugge daarom een blunder van formaat van FC Barcelona en dit seizoen was hij zelfs de meest scorende Spaanse speler in Europa.

LEES OOK: 'UEFA op scherp: vrees voor rellen in Brugge'

Speelt Jutgla ooit bij een Europese topclub?

Meest recent

Penders krijgt kans: Martinez bevestigt afwezigheid

Mike Penders heeft zaterdagmiddag zijn debuut in de Premier League gemaakt. De Rode Duivel mocht bij ...

11
11
Bruno hint naar totale ommekeer: "Hij verdient meer kansen"

Bij Anderlecht zullen ze na de voorbije week met heel wat vraagtekens zitten. Ze blikken immers ...

66
66
Real stoomt na gelukkig VAR-moment naar vlotte zege

Real Madrid heeft zondag ervoor gezorgd dat het een week voor de Clasico de kloof met FC Barcelona ...

9
9
Lomme-coach haalt keihard uit naar spelers na blamage

Voor Lommel kwam er zondag alweer een einde aan het avontuur in de Croky Cup. De Limburgers kregen ...

17
17
Kranten geven 'onzichtbare' Anderlecht-pion forse buis

Voor Anderlecht is zondag meteen op zeer pijnlijke wijze een einde gekomen aan het avontuur in de ...

121
121
'UEFA op scherp: vrees voor rellen in Brugge'

Veel tijd om uit te blazen heeft Club Brugge niet. Na de bekerzege tegen Lokeren van zaterdag moet ...

200
200
Crisis bij Anderlecht? Vitor Bruno reageert duidelijk

Het is voor Anderlecht een rampzalige week geworden. Vorig weekend kroop het op Cercle nog door het ...

290
290
Loting Croky Cup: Club tegen Beveren, Beerschot ontvangt Genk

Zondag werden de laatste wedstrijden in de zestiende finales van de Croky Cup afgewerkt, met enkele ...

103
103
'Mourinho nu al onder vuur: Perez heeft opvolger al klaar'

Bij Real Madrid besloten ze in de zomer dat het zo niet verder kon na twee seizoenen zonder prijs. ...

93
93
Anderlecht in zak en as: "Er is veel frustratie"

Het is een gitzwarte week voor RSC Anderlecht. Paars-Wit, dat de afgelopen jaren drie keer de ...

516
516
STVV verlost zichzelf met bolwassing in Limburgse derby

Klaart de hemel stilaan weer op boven Stayen? De Kanaries kenden een donkere periode in de Jupiler ...

42
42
De Mil slaat mea culpa: "Ik moet erop afgerekend worden"

AA Gent ligt uit de Croky Cup. Een grote vernedering voor de leider uit de Jupiler Pro League. ...

165
165
Real Madrid maakt brandhout van droomcontract Courtois

Thibaut Courtois blijft bij Real Madrid, maar het contract is maar half het goede nieuws. De doelman ...

492
492
Anderlecht crasht in bekerdrama, Beerschot met grootse stunt

Wat een dramatische week voor Anderlecht! Na de ontsnapping op het veld van Cercle Brugge en de ...

210
210
Noa Lang pakt uit met miljoenenaankoop: één detail valt op

Noa Lang heeft nooit veel moeite gehad om de aandacht naar zich toe te trekken. De voormalige ...

191
191
Arsenal blijft met zuinige zege in spoor van Man City

In de Premier League is Manchester City onstopbaar met een 21 op 21. Arsenal wist dus wat het moest ...

8
8
Drama voor De Cat: jonge Belg loopt stevige blessure op

Slecht nieuws voor Nathan De Cat. De jonge Belgische middenvelder heeft een gescheurde meniscus ...

83
83
Anderlecht in penarie op Kiel: "Hij speelt op amateurniveau"

In de Croky Cup stond zondagavond een erg fraaie affiche op het programma. Zo kreeg Beerschot VA het ...

221
221
KVM eindelijk vertrokken? "Als we volgende week winnen ..."

KV Mechelen heeft zich zondagmiddag geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. Malinwa werd ...

103
103
Beerschot-aanhang deelt heerlijke sneer uit aan Anderlecht

In de Croky Cup zijn de ogen zondagavond op 't Kiel gericht. Beerschot VA krijgt dan immers het ...

252
252
Bekerdrama Gent: scheidsrechter zondebok na bizarre penalty

Union Rocherfortoise heeft voor een immense stunt gezorgd in de 1/16de finales van de Croky Cup. De ...

299
299
Sleutelmatch Club: Leko plakt percentage op clash met Lens

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

297
297
Beerschot mét Rits; Bruno kiest opnieuw onuitgegeven elftal

Zondagavond staat dé topaffiche in de 1/16de finales van Croky Cup op het programma. Zo gaat ...

75
75
Brighton blijft imponeren; wéér uitschuiver United-Belgen

In de Engelse Premier League blijven Maxim De Cuyper en zijn maats van Brighton hoge toppen scheren. ...

58
58
'Commotie rond Noa Lang: ervaren ploegmaat moet ingrijpen'

Na de nederlaag op hekkensluiter Venezia is de spanning bij SSC Napoli om te snijden. Zo kreeg Kevin ...

164
164

Meer sportnieuws