‘Irriterende’ Jutglà heeft probleem bij Club Brugge

1135 stemmen
‘Irriterende’ Jutglà heeft probleem bij Club Brugge

Ferran Jutglà is een lust voor het oog. De 23-jarige aanvaller heeft alle kwaliteiten om op korte termijn door te stoten naar de Europese top en bovendien is zijn mentaliteit en professionalisme uitstekend. Maar in de laatste wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven speelde Jutglà opeens erg egocentrisch en had hij precies geen oog meer voor zijn ploegmaats. En dat zorgde voor irritatie en frustratie.


HARDWERKEND, MAAR OOK EGOÏSTISCH

Ferran Jutglà speelde op zich wel een goede wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven. Een match waarin hij ook nog eens beslissend was met een belangrijke goal, zijn eerste omgezette elfmeter dit seizoen in de Jupiler Pro League. Jutglà was erg bedrijvig en toonde zoals steeds veel inzet en werkkracht. Hij was na Tajon Buchanan de speler die bij Club Brugge het hoogste aantal duels aanging en ook het meeste dribbels verrichte. Jutglà, die vorige week ook een goede passing aan de dag legde, won 15 van zijn aangegane duels, een hoog aantal wat meteen zijn persoonlijk record is dit seizoen.



Anderzijds kwam Ferran Jutglà weinig voor in het opbouwende spelbeeld van Club Brugge. De Spanjaard werd bijvoorbeeld amper aangespeeld door zijn ploegmaats, 11 keer in 100 minuten om exact te zijn, en dat is gewoon veel te weinig voor een voetballende en diepgaande spits zoals Jutglà. Daarnaast toonde de 23-jarige zich redelijk egoïstisch in de zone van de waarheid. Jutglà had precies geen oog voor zijn ploegmaats. Aan het eind van de wedstrijd moest hij bijvoorbeeld altijd Antonio Nusa aangespeeld hebben, maar Jutglà ging uiteindelijk (en ook onbegrijpelijk) voor eigen succes.

SCHIM VAN ZICHZELF

En dat zijn we niet gewoon van de sterkhouder van Club Brugge. Het viel op dat Ferran Jutglà tegen Oud-Heverlee Leuven erg egocentrisch handelde in de zone van de waarheid, wat zich vertaalt in maar liefst 7 ondernomen doelpogingen. In de vorige speeldag telde enkel Billal Messaoudi (KV Kortrijk, 8) meer doelpogingen dan Jutglà. Het is trouwens de eerste keer in Jutglà’s carrière dat hij zoveel doelpogingen ondernam. Met Club Brugge tegen KV Mechelen (6) en FC Barcelona B tegen CD San Fernando (6) kwam hij wel aardig in de buurt van die 7 doelpogingen tegen Oud-Heverlee Leuven.

Die 7 doelpogingen waren gecombineerd goed voor 1,83 expected goal, waarmee Ferran Jutglà op de vorige speeldag de meest dreigende speler was op de Belgische velden. Maar in bepaalde fases had hij er beter voor gekozen om de bal te spelen naar een beter gepositioneerde ploegmaat in plaats van voor eigen succes te gaan - en dat soms vanuit onmogelijke posities. Jutglà speelde een onrustige wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven en hij maakte vaak duidelijk de verkeerde keuzes.



De inzet was uiteraard hoog tegen Oud-Heverlee Leuven, de toekomst van coach Carl Hoefkens stond namelijk op het spel, en misschien probeerde Ferran Jutglà daarom de wedstrijd op zijn eentje te forceren om op die manier zijn coach en zijn ploegmaats te helpen. Jutglà zorgde in elk geval voor irritatie op de tribunes van het Jan Breydelstadion en hij was een schim van de (team)speler die hij enkele maanden geleden was. Jutglà beschikt over een ongelofelijk arsenaal aan hoogwaardige voetbalkwaliteiten, maar die gebruikte hij niet in de vorige competitiewedstrijd.

EUROPESE TOPPER (IN WORDING)

Ferran Jutglà is zijn kwaliteiten uiteraard niet verloren in enkele maanden tijd en het is dan ook slechts een kwestie van tijd vooraleer de Spanjaard zijn gewoonlijk niveau terug zal halen. Met Scott Parker werd er ondertussen ook al een nieuwe coach aangesteld, waardoor ook Jutglà een frisse start kan nemen bij Club Brugge en terug één van de beste spelers van de Jupiler Pro League kan worden. Want Jutglà stond niet voor niets op de lijst van Luis Enrique, de - ondertussen ontslagen - bondscoach van de Spaanse nationale ploeg op het voorbije Wereldkampioenschap in Qatar.



Ferran Jutglà gooide ook hoge ogen in de legendarische Champions League-campagne van Club Brugge. Hij scoorde twee doelpunten in het Kampioenenbal en hij werd uitgeroepen tot ‘Man van de Match’ in de wedstrijden tegen FC Porto en Atlético Madrid. Marca noemde zijn verkoop aan Club Brugge daarom een blunder van formaat van FC Barcelona en dit seizoen was hij zelfs de meest scorende Spaanse speler in Europa.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

Speelt Jutgla ooit bij een Europese topclub?

Meest recent

Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

39
39
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

52
52
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

97
97
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

90
90
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

175
175
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

74
74
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

436
436
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

58
58
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

44
44
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

289
289
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

45
45
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

114
114
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

32
32
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

76
76
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

119
119
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

158
158
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

192
192
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

526
526
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

252
252
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

956
956
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

18
18
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

109
109
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

235
235
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

406
406

Meer sportnieuws