‘Irriterende’ Jutglà heeft probleem bij Club Brugge

1135 stemmen
‘Irriterende’ Jutglà heeft probleem bij Club Brugge

Ferran Jutglà is een lust voor het oog. De 23-jarige aanvaller heeft alle kwaliteiten om op korte termijn door te stoten naar de Europese top en bovendien is zijn mentaliteit en professionalisme uitstekend. Maar in de laatste wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven speelde Jutglà opeens erg egocentrisch en had hij precies geen oog meer voor zijn ploegmaats. En dat zorgde voor irritatie en frustratie.


HARDWERKEND, MAAR OOK EGOÏSTISCH

Ferran Jutglà speelde op zich wel een goede wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven. Een match waarin hij ook nog eens beslissend was met een belangrijke goal, zijn eerste omgezette elfmeter dit seizoen in de Jupiler Pro League. Jutglà was erg bedrijvig en toonde zoals steeds veel inzet en werkkracht. Hij was na Tajon Buchanan de speler die bij Club Brugge het hoogste aantal duels aanging en ook het meeste dribbels verrichte. Jutglà, die vorige week ook een goede passing aan de dag legde, won 15 van zijn aangegane duels, een hoog aantal wat meteen zijn persoonlijk record is dit seizoen.



Anderzijds kwam Ferran Jutglà weinig voor in het opbouwende spelbeeld van Club Brugge. De Spanjaard werd bijvoorbeeld amper aangespeeld door zijn ploegmaats, 11 keer in 100 minuten om exact te zijn, en dat is gewoon veel te weinig voor een voetballende en diepgaande spits zoals Jutglà. Daarnaast toonde de 23-jarige zich redelijk egoïstisch in de zone van de waarheid. Jutglà had precies geen oog voor zijn ploegmaats. Aan het eind van de wedstrijd moest hij bijvoorbeeld altijd Antonio Nusa aangespeeld hebben, maar Jutglà ging uiteindelijk (en ook onbegrijpelijk) voor eigen succes.

SCHIM VAN ZICHZELF

En dat zijn we niet gewoon van de sterkhouder van Club Brugge. Het viel op dat Ferran Jutglà tegen Oud-Heverlee Leuven erg egocentrisch handelde in de zone van de waarheid, wat zich vertaalt in maar liefst 7 ondernomen doelpogingen. In de vorige speeldag telde enkel Billal Messaoudi (KV Kortrijk, 8) meer doelpogingen dan Jutglà. Het is trouwens de eerste keer in Jutglà’s carrière dat hij zoveel doelpogingen ondernam. Met Club Brugge tegen KV Mechelen (6) en FC Barcelona B tegen CD San Fernando (6) kwam hij wel aardig in de buurt van die 7 doelpogingen tegen Oud-Heverlee Leuven.

Die 7 doelpogingen waren gecombineerd goed voor 1,83 expected goal, waarmee Ferran Jutglà op de vorige speeldag de meest dreigende speler was op de Belgische velden. Maar in bepaalde fases had hij er beter voor gekozen om de bal te spelen naar een beter gepositioneerde ploegmaat in plaats van voor eigen succes te gaan - en dat soms vanuit onmogelijke posities. Jutglà speelde een onrustige wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven en hij maakte vaak duidelijk de verkeerde keuzes.



De inzet was uiteraard hoog tegen Oud-Heverlee Leuven, de toekomst van coach Carl Hoefkens stond namelijk op het spel, en misschien probeerde Ferran Jutglà daarom de wedstrijd op zijn eentje te forceren om op die manier zijn coach en zijn ploegmaats te helpen. Jutglà zorgde in elk geval voor irritatie op de tribunes van het Jan Breydelstadion en hij was een schim van de (team)speler die hij enkele maanden geleden was. Jutglà beschikt over een ongelofelijk arsenaal aan hoogwaardige voetbalkwaliteiten, maar die gebruikte hij niet in de vorige competitiewedstrijd.

EUROPESE TOPPER (IN WORDING)

Ferran Jutglà is zijn kwaliteiten uiteraard niet verloren in enkele maanden tijd en het is dan ook slechts een kwestie van tijd vooraleer de Spanjaard zijn gewoonlijk niveau terug zal halen. Met Scott Parker werd er ondertussen ook al een nieuwe coach aangesteld, waardoor ook Jutglà een frisse start kan nemen bij Club Brugge en terug één van de beste spelers van de Jupiler Pro League kan worden. Want Jutglà stond niet voor niets op de lijst van Luis Enrique, de - ondertussen ontslagen - bondscoach van de Spaanse nationale ploeg op het voorbije Wereldkampioenschap in Qatar.



Ferran Jutglà gooide ook hoge ogen in de legendarische Champions League-campagne van Club Brugge. Hij scoorde twee doelpunten in het Kampioenenbal en hij werd uitgeroepen tot ‘Man van de Match’ in de wedstrijden tegen FC Porto en Atlético Madrid. Marca noemde zijn verkoop aan Club Brugge daarom een blunder van formaat van FC Barcelona en dit seizoen was hij zelfs de meest scorende Spaanse speler in Europa.

LEES OOK: Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Speelt Jutgla ooit bij een Europese topclub?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

10
10
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

148
148
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

65
65
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

88
88
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

129
129
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

79
79
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

123
123
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

45
45
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

291
291
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

100
100
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

631
631
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

62
62
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

264
264
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

279
279
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

562
562
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

464
464
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

726
726
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

77
77
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

115
115
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

186
186
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

96
96
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

236
236
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

172
172
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

162
162

Meer sportnieuws