‘Irriterende’ Jutglà heeft probleem bij Club Brugge

1135
‘Irriterende’ Jutglà heeft probleem bij Club Brugge

Ferran Jutglà is een lust voor het oog. De 23-jarige aanvaller heeft alle kwaliteiten om op korte termijn door te stoten naar de Europese top en bovendien is zijn mentaliteit en professionalisme uitstekend. Maar in de laatste wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven speelde Jutglà opeens erg egocentrisch en had hij precies geen oog meer voor zijn ploegmaats. En dat zorgde voor irritatie en frustratie.


HARDWERKEND, MAAR OOK EGOÏSTISCH

Ferran Jutglà speelde op zich wel een goede wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven. Een match waarin hij ook nog eens beslissend was met een belangrijke goal, zijn eerste omgezette elfmeter dit seizoen in de Jupiler Pro League. Jutglà was erg bedrijvig en toonde zoals steeds veel inzet en werkkracht. Hij was na Tajon Buchanan de speler die bij Club Brugge het hoogste aantal duels aanging en ook het meeste dribbels verrichte. Jutglà, die vorige week ook een goede passing aan de dag legde, won 15 van zijn aangegane duels, een hoog aantal wat meteen zijn persoonlijk record is dit seizoen.



Anderzijds kwam Ferran Jutglà weinig voor in het opbouwende spelbeeld van Club Brugge. De Spanjaard werd bijvoorbeeld amper aangespeeld door zijn ploegmaats, 11 keer in 100 minuten om exact te zijn, en dat is gewoon veel te weinig voor een voetballende en diepgaande spits zoals Jutglà. Daarnaast toonde de 23-jarige zich redelijk egoïstisch in de zone van de waarheid. Jutglà had precies geen oog voor zijn ploegmaats. Aan het eind van de wedstrijd moest hij bijvoorbeeld altijd Antonio Nusa aangespeeld hebben, maar Jutglà ging uiteindelijk (en ook onbegrijpelijk) voor eigen succes.

SCHIM VAN ZICHZELF

En dat zijn we niet gewoon van de sterkhouder van Club Brugge. Het viel op dat Ferran Jutglà tegen Oud-Heverlee Leuven erg egocentrisch handelde in de zone van de waarheid, wat zich vertaalt in maar liefst 7 ondernomen doelpogingen. In de vorige speeldag telde enkel Billal Messaoudi (KV Kortrijk, 8) meer doelpogingen dan Jutglà. Het is trouwens de eerste keer in Jutglà’s carrière dat hij zoveel doelpogingen ondernam. Met Club Brugge tegen KV Mechelen (6) en FC Barcelona B tegen CD San Fernando (6) kwam hij wel aardig in de buurt van die 7 doelpogingen tegen Oud-Heverlee Leuven.

Die 7 doelpogingen waren gecombineerd goed voor 1,83 expected goal, waarmee Ferran Jutglà op de vorige speeldag de meest dreigende speler was op de Belgische velden. Maar in bepaalde fases had hij er beter voor gekozen om de bal te spelen naar een beter gepositioneerde ploegmaat in plaats van voor eigen succes te gaan - en dat soms vanuit onmogelijke posities. Jutglà speelde een onrustige wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven en hij maakte vaak duidelijk de verkeerde keuzes.



De inzet was uiteraard hoog tegen Oud-Heverlee Leuven, de toekomst van coach Carl Hoefkens stond namelijk op het spel, en misschien probeerde Ferran Jutglà daarom de wedstrijd op zijn eentje te forceren om op die manier zijn coach en zijn ploegmaats te helpen. Jutglà zorgde in elk geval voor irritatie op de tribunes van het Jan Breydelstadion en hij was een schim van de (team)speler die hij enkele maanden geleden was. Jutglà beschikt over een ongelofelijk arsenaal aan hoogwaardige voetbalkwaliteiten, maar die gebruikte hij niet in de vorige competitiewedstrijd.

EUROPESE TOPPER (IN WORDING)

Ferran Jutglà is zijn kwaliteiten uiteraard niet verloren in enkele maanden tijd en het is dan ook slechts een kwestie van tijd vooraleer de Spanjaard zijn gewoonlijk niveau terug zal halen. Met Scott Parker werd er ondertussen ook al een nieuwe coach aangesteld, waardoor ook Jutglà een frisse start kan nemen bij Club Brugge en terug één van de beste spelers van de Jupiler Pro League kan worden. Want Jutglà stond niet voor niets op de lijst van Luis Enrique, de - ondertussen ontslagen - bondscoach van de Spaanse nationale ploeg op het voorbije Wereldkampioenschap in Qatar.



Ferran Jutglà gooide ook hoge ogen in de legendarische Champions League-campagne van Club Brugge. Hij scoorde twee doelpunten in het Kampioenenbal en hij werd uitgeroepen tot ‘Man van de Match’ in de wedstrijden tegen FC Porto en Atlético Madrid. Marca noemde zijn verkoop aan Club Brugge daarom een blunder van formaat van FC Barcelona en dit seizoen was hij zelfs de meest scorende Spaanse speler in Europa.

LEES OOK: Club pakt uit: toptalent Bayern zet handtekening

Speelt Jutgla ooit bij een Europese topclub?

Meest recent

Westerlo haalt toptalent en jeugdinternational binnen

KVC Westerlo heeft nog een nieuwe middenvelder binnengehaald. De Kemphanen zijn slecht aan het ...

1
1
Karl Vannieuwkerke haalt extreem scherp uit: “Beheers je!”

Na een bijzonder drukke sportzomer heeft Karl Vannieuwkerke zijn aandacht opnieuw op het voetbal ...

21
21
KV Mechelen pakt groots uit met oude bekende

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen groots uitgepakt met een nieuwe zomertransfer. ...

29
29
Beerschot heeft sensationele terugkeer helemaal beet

Beerschot begon zijn seizoen met een drie op zes in de Challenger Pro League, na een ruime zege ...

104
104
De Bruyne doet boekje open over toekomst: "Dan beslis ik"

Voor Kevin De Bruyne werd zijn eerste seizoen bij Napoli geen onverdeeld succes. Het klikte nooit ...

100
100
'Antwerp laat jonge aanvaller nog vertrekken'

Het heeft even geduurd voor de mercato van Antwerp op gang kwam door de onzekerheid omtrent de ...

109
109
Club pakt uit: toptalent Bayern zet handtekening

Ook bij Club Brugge zijn ze in het slot van de mercato nog in verwachting van enkele transfers. Het ...

156
156
Marc Coucke en Sam Baro plots lijnrecht tegenover elkaar

Vanavond staat er voor zowel Anderlecht als AA Gent bijzonder veel op het spel. De Brusselaars ...

208
208
Lyon-Fenerbahçe eindigt in knokpartij, Openda deelt in klappen

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de Champions League uitgedeeld en dat zorgde voor heel ...

159
159
Alsnog toptransfer in de maak voor Raskin?

De laatste dagen van de transferperiode beloven nog zeer spannend te gaan worden. Heel wat spelers ...

179
179
Degryse en Alderweireld geven hun CL-loting voor Club Brugge

Club Brugge kent vanavond zijn tegenstanders in de League Phase in de Champions League. Marc Degryse ...

317
317
Baro komt met héél duidelijke transferboodschap bij AA Gent

AA Gent moet vanavond aan de bak tegen Hibernian. Het maakte het zichzelf moeilijk door in eigen ...

283
283
Lukaku met verrassend toekomstverhaal: "Zoals Kompany"

Romelu Lukaku speelt met Fenerbahçe Champions League-voetbal. De Turken plaatsten zich voor ...

222
222
'Anderlecht legt lat hoog: minstens 20 miljoen euro'

Anderlecht is niet van plan om nog een sterkhouder te laten gaan. De Brusselaars hebben volgens La ...

543
543
‘Club Brugge speelt smerig spel: drie slachtoffers’

Club Brugge trekt deze mercato een harde lijn in zijn transferaanpak. Blauw-zwart overtuigt spelers ...

1571
1571
STVV gaat voor unieke prestatie: "Zou een unicum zijn"

Bij STVV staan ze op 90 of 120 minuten van een Europese stunt. Ze verdedigen in Cyprus een ...

46
46
Anderlecht met toptransfer? “Beste speler in de competitie”

RSC Anderlecht investeerde al bijna 20 miljoen euro in nieuwe spelers. De tot op heden laatste ...

844
844
AA Gent aan zet: "Belangrijkste match uit mijn carrière"

Bij AA Gent is het vanavond van moeten. De Buffalo’s moeten aan de bak tegen Hibernian. In ...

128
128
Hoe héél Anderlecht hunkert naar dit moment

RSC Anderlecht is op weg naar de groepsfase van de Europa League. Tegen Kaimat Almaty mag het niet ...

464
464
Loting UCL: Club kent al zijn potentiële tegenstanders

De voorrondes van de Champions League zitten erop, de 36 deelnemers aan de League Phase zijn gekend. ...

366
366
Mbappé heerst in Madrid; pijnlijke bekerblamage Hayen

Real Madrid heeft zijn eerste thuiswedstrijd van het seizoen gewonnen. In de 4-1-overwinning tegen ...

107
107
UCL: Lukaku naar Champions League, verrassende debutant

Romelu Lukaku zal dit seizoen in de League Phase van de Champions League te bewonderen zijn. ...

320
320
Witte rook: 'Club Brugge heeft miljoenenaanwinst beet'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het bezoek aan AA Gent van aanstaande zondag, wat in ...

911
911
Tielemans naar United: PL-icoon plakt straf cijfer op transfer

Youri Tielemans versierde in het tussenseizoen redelijk onverwacht een droomtransfer naar Manchester ...

112
112
"Grote fan" - Deschacht tipt JPL-smaakmaker bij Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt grotendeels klaar met zijn transferwerk aan inkomende zijde. Maar ook bij ...

442
442

Meer sportnieuws