Red Flames & co: voortborduren op ongezien 2022

door
Red Flames & co: voortborduren op ongezien 2022

Het vrouwenvoetbal zit in de lift. In 2022 werd er een volgende stap gezet. Er was het bijzonder leuke EK, maar ook in België worden er stappen gezet. Al is er nog heel veel werk. Er waren in 2022 heel wat positieve elementen in het vrouwenvoetbal.


Oud-Heverlee Leuven is een team dat veel investeert in het vrouwenvoetbal en na het vertrek van Tessa Wullaert bij RSC Anderlecht, lijken zij de rol van de Brusselaars te gaan overnemen. OHL brak in december het record: er kwamen 1.794 fans opdagen voor de match tegen Club YLA. Een record in België. Er sneuvelden dit jaar wel meerdere mijlpalen in België. De Red Flames speelden een bijzonder EK en bereikten de kwartfinales in Engeland. Het beste resultaat ooit van de Belgische dames. De Flames spelen hun thuiswedstrijden vooral in Leuven en in september lieten zij Den Dreef vollopen met 8.832 supporters. Een record. Het jammere is wel dat de Red Flames zich niet wisten te plaatsen voor het WK. Een domper, maar het is duidelijk dat het vrouwenvoetbal in de lift zit in België.

ENGELAND

Tot slot was er in 2022 ook de 50.000ste inschrijving van een voetbalster bij de KBVB. In augustus 2019 telde ons land 38.500 voetbalsters. Drie jaar later is het aantal aangesloten speelsters met 30% gegroeid tot 50.000.

Het vrouwenvoetbal zet in heel Europa stappen voorwaarts, maar in Engeland staan ze het verst. Tijdens de finale in Wembley tussen gastland Engeland en Duitsland tekenden liefst 87.192 toeschouwers present. Enkele maanden eerder werd het record inzake aanwezige fans bij een wedstrijd bij de vrouwen verbroken in Barcelona. Voor FC Barcelona – Wolfsburg kwamen maar liefst 91.648 fans opdagen. Voordien was FC Barcelona – Real Madrid met 91.648 fans ook al een enorm succes.

LEES OOK: Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Ga jij naar een vrouwenduel kijken in 2023?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

120
120
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

43
43
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

23
23
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

97
97
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

272
272
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

157
157
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

326
326
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

159
159
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

205
205
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

47
47
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

622
622
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

743
743
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

127
127
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

304
304
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

377
377
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

461
461
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

403
403
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

383
383
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

599
599
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

408
408
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

463
463
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

237
237
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws