Red Flames & co: voortborduren op ongezien 2022

10 stemmen
Red Flames & co: voortborduren op ongezien 2022

Het vrouwenvoetbal zit in de lift. In 2022 werd er een volgende stap gezet. Er was het bijzonder leuke EK, maar ook in België worden er stappen gezet. Al is er nog heel veel werk. Er waren in 2022 heel wat positieve elementen in het vrouwenvoetbal.


Oud-Heverlee Leuven is een team dat veel investeert in het vrouwenvoetbal en na het vertrek van Tessa Wullaert bij RSC Anderlecht, lijken zij de rol van de Brusselaars te gaan overnemen. OHL brak in december het record: er kwamen 1.794 fans opdagen voor de match tegen Club YLA. Een record in België. Er sneuvelden dit jaar wel meerdere mijlpalen in België. De Red Flames speelden een bijzonder EK en bereikten de kwartfinales in Engeland. Het beste resultaat ooit van de Belgische dames. De Flames spelen hun thuiswedstrijden vooral in Leuven en in september lieten zij Den Dreef vollopen met 8.832 supporters. Een record. Het jammere is wel dat de Red Flames zich niet wisten te plaatsen voor het WK. Een domper, maar het is duidelijk dat het vrouwenvoetbal in de lift zit in België.

ENGELAND

Tot slot was er in 2022 ook de 50.000ste inschrijving van een voetbalster bij de KBVB. In augustus 2019 telde ons land 38.500 voetbalsters. Drie jaar later is het aantal aangesloten speelsters met 30% gegroeid tot 50.000.

Het vrouwenvoetbal zet in heel Europa stappen voorwaarts, maar in Engeland staan ze het verst. Tijdens de finale in Wembley tussen gastland Engeland en Duitsland tekenden liefst 87.192 toeschouwers present. Enkele maanden eerder werd het record inzake aanwezige fans bij een wedstrijd bij de vrouwen verbroken in Barcelona. Voor FC Barcelona – Wolfsburg kwamen maar liefst 91.648 fans opdagen. Voordien was FC Barcelona – Real Madrid met 91.648 fans ook al een enorm succes.

LEES OOK: Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

Ga jij naar een vrouwenduel kijken in 2023?

Meest recent

'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

144
144
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

206
206
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

38
38
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

296
296
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

247
247
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

119
119
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

137
137
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

346
346
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

447
447
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

146
146
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

313
313
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

93
93
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

618
618
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

124
124
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

370
370
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

51
51
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

94
94
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

140
140
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

284
284
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

86
86
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

888
888
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

234
234
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

359
359
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

477
477

Meer sportnieuws