Red Flames & co: voortborduren op ongezien 2022

10
Red Flames & co: voortborduren op ongezien 2022

Het vrouwenvoetbal zit in de lift. In 2022 werd er een volgende stap gezet. Er was het bijzonder leuke EK, maar ook in België worden er stappen gezet. Al is er nog heel veel werk. Er waren in 2022 heel wat positieve elementen in het vrouwenvoetbal.


Oud-Heverlee Leuven is een team dat veel investeert in het vrouwenvoetbal en na het vertrek van Tessa Wullaert bij RSC Anderlecht, lijken zij de rol van de Brusselaars te gaan overnemen. OHL brak in december het record: er kwamen 1.794 fans opdagen voor de match tegen Club YLA. Een record in België. Er sneuvelden dit jaar wel meerdere mijlpalen in België. De Red Flames speelden een bijzonder EK en bereikten de kwartfinales in Engeland. Het beste resultaat ooit van de Belgische dames. De Flames spelen hun thuiswedstrijden vooral in Leuven en in september lieten zij Den Dreef vollopen met 8.832 supporters. Een record. Het jammere is wel dat de Red Flames zich niet wisten te plaatsen voor het WK. Een domper, maar het is duidelijk dat het vrouwenvoetbal in de lift zit in België.

ENGELAND

Tot slot was er in 2022 ook de 50.000ste inschrijving van een voetbalster bij de KBVB. In augustus 2019 telde ons land 38.500 voetbalsters. Drie jaar later is het aantal aangesloten speelsters met 30% gegroeid tot 50.000.

Het vrouwenvoetbal zet in heel Europa stappen voorwaarts, maar in Engeland staan ze het verst. Tijdens de finale in Wembley tussen gastland Engeland en Duitsland tekenden liefst 87.192 toeschouwers present. Enkele maanden eerder werd het record inzake aanwezige fans bij een wedstrijd bij de vrouwen verbroken in Barcelona. Voor FC Barcelona – Wolfsburg kwamen maar liefst 91.648 fans opdagen. Voordien was FC Barcelona – Real Madrid met 91.648 fans ook al een enorm succes.

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Ga jij naar een vrouwenduel kijken in 2023?

Meest recent

'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

10
10
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

15
15
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

6
6
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

40
40
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

22
22
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

60
60
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

30
30
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

33
33
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

8
8
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

101
101
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

92
92
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

177
177
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

15
15
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

186
186
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

433
433
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

359
359
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

342
342
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

48
48
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

343
343
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

94
94
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

43
43
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

173
173
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

147
147
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

92
92

Meer sportnieuws