Red Flames & co: voortborduren op ongezien 2022

door
Red Flames & co: voortborduren op ongezien 2022

Het vrouwenvoetbal zit in de lift. In 2022 werd er een volgende stap gezet. Er was het bijzonder leuke EK, maar ook in België worden er stappen gezet. Al is er nog heel veel werk. Er waren in 2022 heel wat positieve elementen in het vrouwenvoetbal.


Oud-Heverlee Leuven is een team dat veel investeert in het vrouwenvoetbal en na het vertrek van Tessa Wullaert bij RSC Anderlecht, lijken zij de rol van de Brusselaars te gaan overnemen. OHL brak in december het record: er kwamen 1.794 fans opdagen voor de match tegen Club YLA. Een record in België. Er sneuvelden dit jaar wel meerdere mijlpalen in België. De Red Flames speelden een bijzonder EK en bereikten de kwartfinales in Engeland. Het beste resultaat ooit van de Belgische dames. De Flames spelen hun thuiswedstrijden vooral in Leuven en in september lieten zij Den Dreef vollopen met 8.832 supporters. Een record. Het jammere is wel dat de Red Flames zich niet wisten te plaatsen voor het WK. Een domper, maar het is duidelijk dat het vrouwenvoetbal in de lift zit in België.

ENGELAND

Tot slot was er in 2022 ook de 50.000ste inschrijving van een voetbalster bij de KBVB. In augustus 2019 telde ons land 38.500 voetbalsters. Drie jaar later is het aantal aangesloten speelsters met 30% gegroeid tot 50.000.

Het vrouwenvoetbal zet in heel Europa stappen voorwaarts, maar in Engeland staan ze het verst. Tijdens de finale in Wembley tussen gastland Engeland en Duitsland tekenden liefst 87.192 toeschouwers present. Enkele maanden eerder werd het record inzake aanwezige fans bij een wedstrijd bij de vrouwen verbroken in Barcelona. Voor FC Barcelona – Wolfsburg kwamen maar liefst 91.648 fans opdagen. Voordien was FC Barcelona – Real Madrid met 91.648 fans ook al een enorm succes.

LEES OOK: Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Ga jij naar een vrouwenduel kijken in 2023?

Meest recent

Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

47
47
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

68
68
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

148
148
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

106
106
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

289
289
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

105
105
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

85
85
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

104
104
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

246
246
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

407
407
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

469
469
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

45
45
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

254
254
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

246
246
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

65
65
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

175
175
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

515
515
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

211
211
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

140
140
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

208
208
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

122
122
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

246
246
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

158
158
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

61
61
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

120
120

Meer sportnieuws