Nieuwe transfer op til voor Jordan Lukaku?

217
Nieuwe transfer op til voor Jordan Lukaku?

Er spelen tal van Belgische spelers in het buitenland. In Spanje spelen er ook een aantal. Eén van hen is Jordan Lukaku. De Belgische linkerflankspeler speelt sinds afgelopen zomer voor tweedeklasser Ponferradina. Hoe vergaat het hem daar?


Eind augustus nam Ponferradina Lukaku transfervrij over. Zijn contract bij Lazio was afgelopen en na een mislukt huuravontuur bij de Italiaanse tweedeklasser Vicenza – waar hij vaak geblesseerd was – stonden de clubs niet in de rij voor hem. In Spanje hoopt Lukaku zijn carrière weer op de rails te krijgen. Het begin was hoopvol, want de ex-speler van onder meer RSC Anderlecht en KV Oostende speelde van begin september tot begin oktober zes wedstrijden voor de club. Nadien ging het echter mis en kwam hij enkel in november nog vijf minuten in actie.



TRANSFER?

Onze redactie nam contact op met de lokale sportjournalist Álex Estébanez. "De transfer was tot op heden nog geen groot succes. Lukaku kwam met grote verwachtingen naar de club, maar hij speelde voorlopig zeer weinig.” Onlangs verschenen er zelfs geruchten dat hij de club in januari al mocht verlaten. Lukaku tekende voor één seizoen. “Officieel werd dat nog niet gecommuniceerd, maar het zou mij niet verbazen moest dat daadwerkelijk het geval zijn. Hij heeft voor Ponferradina een hoog loon en zijn prestaties zijn niet navenant."

Lukaku lag de afgelopen maanden vooral in de lappenmand. “Hij speelde niet vanwege een aantal blessures. Hij viel twee keer out en een aantal weken geleden kende hij een terugval. De club sprak zich nog niet uit over zijn blessure en zowel José Gomes (die het seizoen begon als coach van Ponferradina, nvdr.) als David Gallego (de opvolger van Gomes, nvdr.) spreken vooral over angst bij de speler. Hij mist vertrouwen om zijn herstelproces te voltooien, uit schrik voor een nieuwe terugval."

Lukaku speelde in het seizoen 2020-2021 voor het laatst veelvuldig. Toen kwam hij aan 22 competitiewedstrijden bij Royal Antwerp FC. Het laatste anderhalf jaar kwam de ooit zo talentvolle linkerflankspeler veel te weinig in actie. 2023 lijkt een cruciaal jaar te worden voor zijn loopbaan.

CR

Gaat Lukaku nog schitteren in Spanje?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

93
93
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

232
232
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

152
152
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

175
175
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

45
45
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

239
239
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

89
89
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

34
34
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

34
34
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

103
103
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

54
54
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

36
36
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

126
126
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

53
53
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

269
269
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

214
214
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

86
86
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

82
82

Meer sportnieuws