Leko verrast met terugkeer op oude nest

door
Leko verrast met terugkeer op oude nest

Begin december nam Ivan Leko afscheid van het Chinese Shanghai Port, waar hij uiteindelijk net geen twee jaar aan de slag was. Lang heeft hij niet moeten wachten op een nieuwe uitdaging, want hij werd zaterdagavond nog voorgesteld bij een nieuwe club. De 44-jarige Kroaat keert terug naar waar het voor hem allemaal begon.


Na Nieuwjaar wordt hij immers de nieuwe trainer van Hajduk Split, zo kondigde de Kroatische vice-kampioen vol trots aan. Hij tekende een contract tot 2025. Leko komt zo weer thuis, want hij groeide op in Split en kreeg ook zijn jeugdopleiding bij Hajduk. Hij speelde er ook in het eerste elftal van 1996 tot 2000 en keerde in 2005 nog een halfjaar terug na zijn passage bij Malaga.

Daarna trok Leko naar België en was hij als speler nog actief bij Club Brugge, Germinal Beerschot en Lokeren. Hij stopte in februari 2014 als speler en werd meteen trainer bij OH Leuven. Hij was daarna een jaar assistent van zijn landgenoot Igor Tudor bij PAOK en coachte vervolgens STVV, Club Brugge, Al-Ain, Antwerp en Shanghai Port.

STEVIGE UITDAGING
Leko moet nu zijn jeugdclub weer naar successen zien te loodsen. Hajduk wacht immers al achttien jaar op een landstitel, want de laatste dateert al van 2005 - Leko was er toen als speler bij. Sindsdien was Dinamo Zagreb oppermachtig met zestien titels in zeventien jaar. Ook nu worden zij weer de grote concurrent. Na zeventien speeldagen staat Hajduk immers opnieuw tweede in het klassement, op zes punten van Dinamo. Dat heeft bovendien ook nog een wedstrijd minder gespeeld.


Zal Leko Hajduk naar een nieuwe titel loodsen?

Meest recent

Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

0
0
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

25
25
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

35
35
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

118
118
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

54
54
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

286
286
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

75
75
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

161
161
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

107
107
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

168
168
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

298
298
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

165
165
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

165
165
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

36
36
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

137
137
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

79
79
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

170
170
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

93
93
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

154
154
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

237
237
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

94
94
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

47
47
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

38
38
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

191
191
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

132
132

Meer sportnieuws