Leko verrast met terugkeer op oude nest

door
Leko verrast met terugkeer op oude nest

Begin december nam Ivan Leko afscheid van het Chinese Shanghai Port, waar hij uiteindelijk net geen twee jaar aan de slag was. Lang heeft hij niet moeten wachten op een nieuwe uitdaging, want hij werd zaterdagavond nog voorgesteld bij een nieuwe club. De 44-jarige Kroaat keert terug naar waar het voor hem allemaal begon.


Na Nieuwjaar wordt hij immers de nieuwe trainer van Hajduk Split, zo kondigde de Kroatische vice-kampioen vol trots aan. Hij tekende een contract tot 2025. Leko komt zo weer thuis, want hij groeide op in Split en kreeg ook zijn jeugdopleiding bij Hajduk. Hij speelde er ook in het eerste elftal van 1996 tot 2000 en keerde in 2005 nog een halfjaar terug na zijn passage bij Malaga.

Daarna trok Leko naar België en was hij als speler nog actief bij Club Brugge, Germinal Beerschot en Lokeren. Hij stopte in februari 2014 als speler en werd meteen trainer bij OH Leuven. Hij was daarna een jaar assistent van zijn landgenoot Igor Tudor bij PAOK en coachte vervolgens STVV, Club Brugge, Al-Ain, Antwerp en Shanghai Port.

STEVIGE UITDAGING
Leko moet nu zijn jeugdclub weer naar successen zien te loodsen. Hajduk wacht immers al achttien jaar op een landstitel, want de laatste dateert al van 2005 - Leko was er toen als speler bij. Sindsdien was Dinamo Zagreb oppermachtig met zestien titels in zeventien jaar. Ook nu worden zij weer de grote concurrent. Na zeventien speeldagen staat Hajduk immers opnieuw tweede in het klassement, op zes punten van Dinamo. Dat heeft bovendien ook nog een wedstrijd minder gespeeld.


Zal Leko Hajduk naar een nieuwe titel loodsen?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

5
5
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

11
11
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

13
13
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

48
48
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

36
36
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

35
35
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

65
65
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

144
144
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

114
114
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

112
112
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

58
58
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

51
51
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

113
113
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

169
169
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

250
250
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

148
148
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

95
95
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

198
198
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

348
348
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

66
66
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

116
116
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

482
482
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

129
129
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

129
129
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

274
274

Meer sportnieuws