Leko verrast met terugkeer op oude nest

500 stemmen
Leko verrast met terugkeer op oude nest

Begin december nam Ivan Leko afscheid van het Chinese Shanghai Port, waar hij uiteindelijk net geen twee jaar aan de slag was. Lang heeft hij niet moeten wachten op een nieuwe uitdaging, want hij werd zaterdagavond nog voorgesteld bij een nieuwe club. De 44-jarige Kroaat keert terug naar waar het voor hem allemaal begon.


Na Nieuwjaar wordt hij immers de nieuwe trainer van Hajduk Split, zo kondigde de Kroatische vice-kampioen vol trots aan. Hij tekende een contract tot 2025. Leko komt zo weer thuis, want hij groeide op in Split en kreeg ook zijn jeugdopleiding bij Hajduk. Hij speelde er ook in het eerste elftal van 1996 tot 2000 en keerde in 2005 nog een halfjaar terug na zijn passage bij Malaga.

Daarna trok Leko naar België en was hij als speler nog actief bij Club Brugge, Germinal Beerschot en Lokeren. Hij stopte in februari 2014 als speler en werd meteen trainer bij OH Leuven. Hij was daarna een jaar assistent van zijn landgenoot Igor Tudor bij PAOK en coachte vervolgens STVV, Club Brugge, Al-Ain, Antwerp en Shanghai Port.

STEVIGE UITDAGING
Leko moet nu zijn jeugdclub weer naar successen zien te loodsen. Hajduk wacht immers al achttien jaar op een landstitel, want de laatste dateert al van 2005 - Leko was er toen als speler bij. Sindsdien was Dinamo Zagreb oppermachtig met zestien titels in zeventien jaar. Ook nu worden zij weer de grote concurrent. Na zeventien speeldagen staat Hajduk immers opnieuw tweede in het klassement, op zes punten van Dinamo. Dat heeft bovendien ook nog een wedstrijd minder gespeeld.


Zal Leko Hajduk naar een nieuwe titel loodsen?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

0
0
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

7
7
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

53
53
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

10
10
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

22
22
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

35
35
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

72
72
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

60
60
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

31
31
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

150
150
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

194
194
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

435
435
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

187
187
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

293
293
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

29
29
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

41
41
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

165
165
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

196
196
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

25
25
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

483
483
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

187
187
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

43
43
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

43
43
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

30
30
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

124
124

Meer sportnieuws