Leko verrast met terugkeer op oude nest

500 stemmen
Leko verrast met terugkeer op oude nest

Begin december nam Ivan Leko afscheid van het Chinese Shanghai Port, waar hij uiteindelijk net geen twee jaar aan de slag was. Lang heeft hij niet moeten wachten op een nieuwe uitdaging, want hij werd zaterdagavond nog voorgesteld bij een nieuwe club. De 44-jarige Kroaat keert terug naar waar het voor hem allemaal begon.


Na Nieuwjaar wordt hij immers de nieuwe trainer van Hajduk Split, zo kondigde de Kroatische vice-kampioen vol trots aan. Hij tekende een contract tot 2025. Leko komt zo weer thuis, want hij groeide op in Split en kreeg ook zijn jeugdopleiding bij Hajduk. Hij speelde er ook in het eerste elftal van 1996 tot 2000 en keerde in 2005 nog een halfjaar terug na zijn passage bij Malaga.

Daarna trok Leko naar België en was hij als speler nog actief bij Club Brugge, Germinal Beerschot en Lokeren. Hij stopte in februari 2014 als speler en werd meteen trainer bij OH Leuven. Hij was daarna een jaar assistent van zijn landgenoot Igor Tudor bij PAOK en coachte vervolgens STVV, Club Brugge, Al-Ain, Antwerp en Shanghai Port.

STEVIGE UITDAGING
Leko moet nu zijn jeugdclub weer naar successen zien te loodsen. Hajduk wacht immers al achttien jaar op een landstitel, want de laatste dateert al van 2005 - Leko was er toen als speler bij. Sindsdien was Dinamo Zagreb oppermachtig met zestien titels in zeventien jaar. Ook nu worden zij weer de grote concurrent. Na zeventien speeldagen staat Hajduk immers opnieuw tweede in het klassement, op zes punten van Dinamo. Dat heeft bovendien ook nog een wedstrijd minder gespeeld.


Zal Leko Hajduk naar een nieuwe titel loodsen?

Meest recent

Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

24
24
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

40
40
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

255
255
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

239
239
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

67
67
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

238
238
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

53
53
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

193
193
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

284
284
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

455
455
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

146
146
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

223
223
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

173
173
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

830
830
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

204
204
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

340
340
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

206
206
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

493
493
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

355
355
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

565
565
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

490
490
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

120
120
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

225
225
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

150
150
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

100
100

Meer sportnieuws