Club Brugge en Gerrard: miscast van jewelste

1480
Club Brugge en Gerrard: miscast van jewelste

Roberto Martinez niet. Kasper Hjulmand niet. Steven Gerrard wel? Club Brugge zoekt een nieuwe hoofdcoach na het ontslag van Carl Hoefkens en de 42-jarige Engelsman zou één van de grote kandidaten zijn. Gerrard werd in oktober de deur uitgestuurd bij Aston Villa, waardoor hij een vrije - maar wel niet goedkope - optie betekent voor de West-Vlamingen. Daarnaast was zijn verhaal bij de Villans niet erg succesvol te noemen en is het nog maar de vraag of hij dat überhaupt wel zou zijn bij Club Brugge.


GEEN MATCH MADE IN HEAVEN

In hun zoektocht naar een nieuwe T1 zijn Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe uitgekomen bij Steven Gerrard. Dat is uiteraard een naam als een klok, voornamelijk dankzij zijn imposante spelerscarrière bij Liverpool en de Engelse nationale ploeg, maar zoals zoveel ex-topvoetballers heeft Gerrard de grootste moeite om zijn trainerscarrière helemaal op de rails te zetten. Hij won met Rangers FC één landstitel en één trofee van Trainer van het Jaar, maar verder staat zijn prijzenkast nog redelijk leeg. Daarnaast was zijn laatste trainersopdracht bij Aston Villa een regelrecht fiasco te noemen.



Club Brugge is nochtans op zoek naar een garantie op succes, maar dat is Steven Gerrard als hoofdcoach niet meteen, ook een meester-motivator of crisismanager is hij niet. Een grote naam, iemand die ontzag inboezemt, dat is Gerrard dan wel weer. Net als het feit dat hij een enorm dure vogel is naar Brugse normen: bij Aston Villa streek hij maar liefst zo’n 4,5 miljoen euro per jaar op. Gerrard lijkt op het sportief vlak niet de meest passende kandidaat te zijn voor Club Brugge, er zijn wel betere opties beschikbaar, maar op het financieel gebied dus zeker en vast al niet.

GEEN GARANTIE OP SUCCES

Steven Gerrard kan ons wel nog verrassen in het verdere vervolg van zijn trainerscarrière, maar voorlopig is hij als T1 nog geen regelrechte schot in de roos gebleken. Oké, hij won één titel en hij werd eenmaal verkozen tot trainer van het jaar bij Rangers FC, maar dat is ook niet zo heel erg indrukwekkend na drie seizoenen in de niet zo hoog aangeschreven Schotse Premier League. En ook in de Premier League kon Gerrard niet aantonen dat hij een up-and-coming coach is in het Europese voetbal. De 42-jarige Engelsman was dit seizoen namelijk een immense ontgoocheling bij Aston Villa.



De Villans ambieerden aan het begin van dit seizoen een plaats in de eerste helft van de rangschikking, met het uitzicht op Europees voetbal. Maar Steven Gerrard kon slechts 4 keer winnen in de laatste 22 Premier League-wedstrijden, waardoor de club in oktober pas op een heikele 17de plaats stond. De resultaten vielen zwaar tegen, alsook het slome, saaie en ongeïnspireerde voetbal, al viel er op het defensief vlak wel verbetering vast te stellen. In de laatste wedstrijden onder Gerrard verdedigde Aston Villa secuurder, meer georganiseerd en meer capabel om de nul te houden.

VREEMDE HERSENKRONKELS EN GEEN CRISISMANAGER

Maar op het offensief gebied viel er helemaal geen lijn te constateren in het spel van Aston Villa. De aanvallende linie was vooral aangewezen op de 37-jarige wingback Ashley Young, die zowat de enige offensieve speler in vorm was. Te veel aanvallende sterkhouders ondervonden de grootste moeite om hun gewoonlijk niveau te halen en op dat groot probleem kon ook Steven Gerrard geen antwoord vinden. Sterker nog, net daarom werden de methodes van de coach, die als te repetitief omschreven worden, in vraag gesteld, met als gevolg dat Gerrard meerdere tegenstanders had in de kleedkamer.



Steven Gerrard had bovendien al vroeg op het seizoen enkele vreemde tactische keuzes gemaakt, alsook op het vlak van personeelsbezetting. Aston Villa kende bijvoorbeeld een ongeslagen en veelbelovend pre-season maar in de eerste competitiewedstrijd in de Premier League verraste hij met enkele veelbesproken en verrassende beslissingen. Gerrard liet topschutter Ollie Watkins op de bank, net als die andere sterkhouder Douglas Luiz. Daarnaast managede hij de kapitein-wissel van Tyrone Mings naar John McGinn bijzonder slecht. En dat bleek het begin van het einde te zijn voor Gerrard.

PIJNLIJK ONTSLAG

De balans onder Steven Gerrard helde bij Aston Villa dus voornamelijk op richting de negatieve kant. In zijn laatste weken als coach van de Villans schreeuwden de fans om zijn ontslag en op 20 oktober was het dan ook zover. Nassef Sawiris en Wes Edens, de eigenaars van Aston Villa, samen met CEO Christian Purslow, konden niet meer onder de druk uit en gaven Gerrard zijn C4. Net na de vernederende 3-0 nederlaag tegen Fulham kreeg hij de bons, waardoor de 42-jarige nog een slopende en pijnlijke terugreis vanuit Craven Cottage met de spelersbus richting Birmingham moest meemaken.

LEES OOK: Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Moet Club Brugge gaan voor Gerrard als nieuwe T1?

Meest recent

Haalt Stijnen grote naam als nieuwe trainer Patro?

Donderdagvoormiddag viel er bij Patro Eisden toch wel opmerkelijk nieuws te rapen. Na maar liefst ...

0
0
Van Bommel krijgt dubbele opsteker daags voor Turkije

De wedstrijden blijven elkaar in sneltempo opvolgen voor de Rode Duivels. Maandag gingen ze nog met ...

10
10
TRANSFERUURTJE: 'Real heeft opvolger Courtois, Keita miste transfer'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

47
47
Vannieuwkerke schrikt hevig: supportersbom barst aan kust

De onrust bij KV Diksmuide Oostende neemt opnieuw toe. Terwijl de club probeert vooruit te kijken, ...

15
15
Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Nicolò Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge vlotjes en trekt die ...

58
58
Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Stijn Stijnen is niet langer de hoofdtrainer van Patro Eisden, dat maakte de oefenmeester zelf op ...

114
114
Genkse blunder met Godts onthuld: "Dat gaf echt een kick"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week een positieve start genomen onder Mark van Bommel, ...

138
138
'Standard schrikt: titanenstrijd om verrassend talent'

Standard lijkt dit seizoen sportief een stap vooruit gezet te hebben en hoopt mee te kunnen strijden ...

66
66
'Antwerp sluit verloren zoon weer in de armen'

Voor Antwerp is het seizoensbegin er één met twee gezichten geworden. De Great Old ...

99
99
'Pikante transfer Doku na dramatisch City-verdict'

De Rode Duivels doen het in deze Nations League voorlopig zonder Jérémy Doku, die een ...

166
166
Courtois speelt open kaart: Rode Duivels én Van Bommel

De Rode Duivels zijn de voorbije dagen begonnen aan hun nieuwe campagne in de Nations League. De ...

206
206
Tresoldi ligt op recordkoers: "Hopelijk in volgende match"

Bij Club Brugge zullen ze zich in de handen wrijven, want tijdens deze interlandbreak lijkt Nicolo ...

84
84
Defour ziet luxeprobleem bij België: “Hij verdient basisplaats”

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Turkije. Een partij waarin de Belgen grote favoriet ...

130
130
Stijnen hakt knoop door: Patro krijgt nieuw gezicht

Stijn Stijnen heeft de pers uitgenodigd voor een persmoment. En dat zorgt meteen voor de nodige ...

71
71
Bom barst compleet: hierdoor verliet Ronaldo selectie

De spanningen tussen Cristiano Ronaldo en Jorge Jesus zouden na een opvallend incident achter de ...

207
207
Vermant goudeerlijk: "Niet makkelijk bij Club Brugge"

Romeo Vermant is momenteel aan de slag bij de Belgische beloften. Daar is de aanvaller wel een ...

256
256
Deschacht vindt vrouwenvoetbal niet om aan te zien: “Sydney Sweeney erbij?”

In Ongefilterd zorgt een gesprek over vrouwenvoetbal meteen voor opvallende reacties. Het populaire ...

124
124
Van Bommel breekt zijn woord en vernedert Rode Duivel

Mark van Bommel beloofde dat hij iedereen aan het werk wilde zien. Twee wedstrijden later heeft ...

228
228
Vaak gelinkt aan Anderlecht, nu in de basis tegen Belgie?

Turkije is een team dat de afgelopen maanden niet overtuigde. Een zwak WK en in de Nations League ...

54
54
Rode Duivels-gekte: 'van nieuwe basispion tot beste ooit'

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn. Er is soms te weinig nuance bij bepaalde experts. Niet altijd. ...

118
118
Ooit het ‘nieuwe wonderkind’ van België, nu op zijn 30ste clubloos

Er duiken weer nieuwe spelers op bij de Rode Duivels zoals onder meer Mika Godts en Roméo ...

241
241
Van Bommel zoekt: nieuwe basispion tegen Turkije

Mark van Bommel levert tot op heden goed werk bij de Rode Duivels, al mogen we de balans pas na een ...

76
76
Duivels krijgen nieuw gelaat: "Zo lang hij maar speelt"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

226
226
Portugese rel escaleert compleet: schokkende beslissing Ronaldo

Op zijn 41ste haalt Cristiano Ronaldo opnieuw de internationale headlines tijdens de ...

185
185
Zien! Kunststukje Tresoldi doet Duitse monden openvallen

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode een waslijst aan internationals uitzwermen. En ...

207
207

Meer sportnieuws