Club Brugge en Gerrard: miscast van jewelste

1480 stemmen
Club Brugge en Gerrard: miscast van jewelste

Roberto Martinez niet. Kasper Hjulmand niet. Steven Gerrard wel? Club Brugge zoekt een nieuwe hoofdcoach na het ontslag van Carl Hoefkens en de 42-jarige Engelsman zou één van de grote kandidaten zijn. Gerrard werd in oktober de deur uitgestuurd bij Aston Villa, waardoor hij een vrije - maar wel niet goedkope - optie betekent voor de West-Vlamingen. Daarnaast was zijn verhaal bij de Villans niet erg succesvol te noemen en is het nog maar de vraag of hij dat überhaupt wel zou zijn bij Club Brugge.


GEEN MATCH MADE IN HEAVEN

In hun zoektocht naar een nieuwe T1 zijn Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe uitgekomen bij Steven Gerrard. Dat is uiteraard een naam als een klok, voornamelijk dankzij zijn imposante spelerscarrière bij Liverpool en de Engelse nationale ploeg, maar zoals zoveel ex-topvoetballers heeft Gerrard de grootste moeite om zijn trainerscarrière helemaal op de rails te zetten. Hij won met Rangers FC één landstitel en één trofee van Trainer van het Jaar, maar verder staat zijn prijzenkast nog redelijk leeg. Daarnaast was zijn laatste trainersopdracht bij Aston Villa een regelrecht fiasco te noemen.



Club Brugge is nochtans op zoek naar een garantie op succes, maar dat is Steven Gerrard als hoofdcoach niet meteen, ook een meester-motivator of crisismanager is hij niet. Een grote naam, iemand die ontzag inboezemt, dat is Gerrard dan wel weer. Net als het feit dat hij een enorm dure vogel is naar Brugse normen: bij Aston Villa streek hij maar liefst zo’n 4,5 miljoen euro per jaar op. Gerrard lijkt op het sportief vlak niet de meest passende kandidaat te zijn voor Club Brugge, er zijn wel betere opties beschikbaar, maar op het financieel gebied dus zeker en vast al niet.

GEEN GARANTIE OP SUCCES

Steven Gerrard kan ons wel nog verrassen in het verdere vervolg van zijn trainerscarrière, maar voorlopig is hij als T1 nog geen regelrechte schot in de roos gebleken. Oké, hij won één titel en hij werd eenmaal verkozen tot trainer van het jaar bij Rangers FC, maar dat is ook niet zo heel erg indrukwekkend na drie seizoenen in de niet zo hoog aangeschreven Schotse Premier League. En ook in de Premier League kon Gerrard niet aantonen dat hij een up-and-coming coach is in het Europese voetbal. De 42-jarige Engelsman was dit seizoen namelijk een immense ontgoocheling bij Aston Villa.



De Villans ambieerden aan het begin van dit seizoen een plaats in de eerste helft van de rangschikking, met het uitzicht op Europees voetbal. Maar Steven Gerrard kon slechts 4 keer winnen in de laatste 22 Premier League-wedstrijden, waardoor de club in oktober pas op een heikele 17de plaats stond. De resultaten vielen zwaar tegen, alsook het slome, saaie en ongeïnspireerde voetbal, al viel er op het defensief vlak wel verbetering vast te stellen. In de laatste wedstrijden onder Gerrard verdedigde Aston Villa secuurder, meer georganiseerd en meer capabel om de nul te houden.

VREEMDE HERSENKRONKELS EN GEEN CRISISMANAGER

Maar op het offensief gebied viel er helemaal geen lijn te constateren in het spel van Aston Villa. De aanvallende linie was vooral aangewezen op de 37-jarige wingback Ashley Young, die zowat de enige offensieve speler in vorm was. Te veel aanvallende sterkhouders ondervonden de grootste moeite om hun gewoonlijk niveau te halen en op dat groot probleem kon ook Steven Gerrard geen antwoord vinden. Sterker nog, net daarom werden de methodes van de coach, die als te repetitief omschreven worden, in vraag gesteld, met als gevolg dat Gerrard meerdere tegenstanders had in de kleedkamer.



Steven Gerrard had bovendien al vroeg op het seizoen enkele vreemde tactische keuzes gemaakt, alsook op het vlak van personeelsbezetting. Aston Villa kende bijvoorbeeld een ongeslagen en veelbelovend pre-season maar in de eerste competitiewedstrijd in de Premier League verraste hij met enkele veelbesproken en verrassende beslissingen. Gerrard liet topschutter Ollie Watkins op de bank, net als die andere sterkhouder Douglas Luiz. Daarnaast managede hij de kapitein-wissel van Tyrone Mings naar John McGinn bijzonder slecht. En dat bleek het begin van het einde te zijn voor Gerrard.

PIJNLIJK ONTSLAG

De balans onder Steven Gerrard helde bij Aston Villa dus voornamelijk op richting de negatieve kant. In zijn laatste weken als coach van de Villans schreeuwden de fans om zijn ontslag en op 20 oktober was het dan ook zover. Nassef Sawiris en Wes Edens, de eigenaars van Aston Villa, samen met CEO Christian Purslow, konden niet meer onder de druk uit en gaven Gerrard zijn C4. Net na de vernederende 3-0 nederlaag tegen Fulham kreeg hij de bons, waardoor de 42-jarige nog een slopende en pijnlijke terugreis vanuit Craven Cottage met de spelersbus richting Birmingham moest meemaken.

LEES OOK: 'Straffe wending in transferdossier Stankovic'

Moet Club Brugge gaan voor Gerrard als nieuwe T1?

Meest recent

'Barça haalt snoeihard uit: dubbele megadeal nabij'

Door het WK zal het wellicht een zomermercato in twee delen worden, voor en na het toernooi. De ...

0
0
'Straffe wending in transferdossier Stankovic'

Club Brugge staat voor een hete transferzomer, want in de komende maanden dreigen heel wat ...

50
50
Fernandez-Pardo verbaast met woorden over keuze voor België

De Rode Duivels bereiden zich dezer dagen in Tubeke voor op het WK, met één zeer ...

105
105
Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Marc Coucke heeft opnieuw voor flink wat reacties gezorgd. Terwijl het stof van alweer een turbulent ...

54
54
T2 of vertrekken? Taravel licht tipje van de sluier

Bij Anderlecht moeten in de komende weken heel wat knopen doorgehakt worden. Over de spelerskern, ...

84
84
Knelpuntpositie ingevuld: Garcia zet nieuwe Duivel klaar

De Rode Duivels zijn zich in Tubeke volop aan het klaarstomen voor het WK. In de Verenigde Staten ...

72
72
'Standard werkt aan straffe terugkeer jeugdproduct'

Standard eindigde het seizoen met een grote ontgoocheling, want op de slotspeeldag gaf het de ...

51
51
Westerlo baalt: sterkhouder kondigt vertrek aan

Westerlo is de voorbije jaren uitgegroeid tot een handelshuis. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

47
47
'Jawoord gegeven: Union op zucht van eerste knaltransfer'

De kassa zal deze zomer weer fors gaan rinkelen bij Union, zoveel lijkt zeker. De Brusselaars deden ...

142
142
'Anderlecht meldt zich opnieuw voor topschutter'

Anderlecht staat na een ontgoochelend seizoenseinde voor een belangrijke zomer. De play-offs maakten ...

231
231
TRANSFERUURTJE: 'Straffe dubbeldeal Barça, exit Pocognoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

153
153
Topseizoen Lammens: grote eer in Engeland lonkt

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United. De doelman kreeg nog ...

98
98
KV Mechelen pakt plots uit met terugkeer toptalent

KV Mechelen wist dit seizoen de Champions Play-Offs te bereiken, maar daar kon het geen potten ...

87
87
Anderlecht lijkt na update volgende WK-ganger te hebben

Op het WK in Qatar had Anderlecht nog drie vertegenwoordigers, maar dat aantal zal Paars-Wit op de ...

144
144
Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Een korte boodschap van Brandon Mechele heeft heel wat Club Brugge-supporters aan het denken gezet. ...

240
240
Charleroi kondigt drie vertrekkers aan

Bij Charleroi blikken ze terug op een toch wel ontgoochelend seizoen. In de winter leken ze nog op ...

34
34
Klap voor Coucke: fraudeproces RSCA wéér maanden uitgesteld

Dit had normaal gezien een belangrijke week moeten worden voor Marc Coucke. Donderdag moest ...

107
107
Fabrizio Romano meldt transferdomper voor Union

Union wist zich ook dit seizoen makkelijk te handhaven in de Belgische top, ondanks het verlies van ...

86
86
'Standard en STVV strijden om eenmalig Rode Duivel'

Het seizoen zit er voor zo goed als alle teams in de Jupiler Pro League op en dat betekent dat ze ...

186
186
Hoefkens verrast iedereen met toekomstbesluit

Carl Hoefkens blikt terug op een bewogen seizoen. De trainer slaagde er niet in om NAC Breda opnieuw ...

99
99
Anderlecht hoopt: breken twee aanwinsten deze zomer door?

Bij RSC Anderlecht haalde men in het tijdperk veel kwantiteit, maar te weinig kwaliteit. Hoe staat ...

396
396
Taravel voorspelt grote toekomst voor RSCA-speler

Bij RSC Anderlecht zijn ze tevreden dat het seizoen voorbij is. De club kende vanaf het begin, via ...

238
238
'Drama voor Rode Duivels: sterkhouder mist WK-start'

Bondscoach Rudi Garcia begint toch met de nodige zorgen aan het WK. Romelu Lukaku topfit krijgen, ...

409
409
Standard of Antwerp? Wilmots duidelijk over Teuma

Waar speelt Teddy Teuma in het seizoen 2025/2026? De bijna 33-jarige middenvelder staat nog tot eind ...

213
213
'Anderlecht waagt zich aan levensgevaarlijke trainersgok'

Anderlecht is klaar voor een stevige gok op de trainersmarkt. Paars-wit heeft een aanbieding ...

393
393

Meer sportnieuws