Club Brugge en Gerrard: miscast van jewelste

door
Club Brugge en Gerrard: miscast van jewelste

Roberto Martinez niet. Kasper Hjulmand niet. Steven Gerrard wel? Club Brugge zoekt een nieuwe hoofdcoach na het ontslag van Carl Hoefkens en de 42-jarige Engelsman zou één van de grote kandidaten zijn. Gerrard werd in oktober de deur uitgestuurd bij Aston Villa, waardoor hij een vrije - maar wel niet goedkope - optie betekent voor de West-Vlamingen. Daarnaast was zijn verhaal bij de Villans niet erg succesvol te noemen en is het nog maar de vraag of hij dat überhaupt wel zou zijn bij Club Brugge.


GEEN MATCH MADE IN HEAVEN

In hun zoektocht naar een nieuwe T1 zijn Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe uitgekomen bij Steven Gerrard. Dat is uiteraard een naam als een klok, voornamelijk dankzij zijn imposante spelerscarrière bij Liverpool en de Engelse nationale ploeg, maar zoals zoveel ex-topvoetballers heeft Gerrard de grootste moeite om zijn trainerscarrière helemaal op de rails te zetten. Hij won met Rangers FC één landstitel en één trofee van Trainer van het Jaar, maar verder staat zijn prijzenkast nog redelijk leeg. Daarnaast was zijn laatste trainersopdracht bij Aston Villa een regelrecht fiasco te noemen.



Club Brugge is nochtans op zoek naar een garantie op succes, maar dat is Steven Gerrard als hoofdcoach niet meteen, ook een meester-motivator of crisismanager is hij niet. Een grote naam, iemand die ontzag inboezemt, dat is Gerrard dan wel weer. Net als het feit dat hij een enorm dure vogel is naar Brugse normen: bij Aston Villa streek hij maar liefst zo’n 4,5 miljoen euro per jaar op. Gerrard lijkt op het sportief vlak niet de meest passende kandidaat te zijn voor Club Brugge, er zijn wel betere opties beschikbaar, maar op het financieel gebied dus zeker en vast al niet.

GEEN GARANTIE OP SUCCES

Steven Gerrard kan ons wel nog verrassen in het verdere vervolg van zijn trainerscarrière, maar voorlopig is hij als T1 nog geen regelrechte schot in de roos gebleken. Oké, hij won één titel en hij werd eenmaal verkozen tot trainer van het jaar bij Rangers FC, maar dat is ook niet zo heel erg indrukwekkend na drie seizoenen in de niet zo hoog aangeschreven Schotse Premier League. En ook in de Premier League kon Gerrard niet aantonen dat hij een up-and-coming coach is in het Europese voetbal. De 42-jarige Engelsman was dit seizoen namelijk een immense ontgoocheling bij Aston Villa.



De Villans ambieerden aan het begin van dit seizoen een plaats in de eerste helft van de rangschikking, met het uitzicht op Europees voetbal. Maar Steven Gerrard kon slechts 4 keer winnen in de laatste 22 Premier League-wedstrijden, waardoor de club in oktober pas op een heikele 17de plaats stond. De resultaten vielen zwaar tegen, alsook het slome, saaie en ongeïnspireerde voetbal, al viel er op het defensief vlak wel verbetering vast te stellen. In de laatste wedstrijden onder Gerrard verdedigde Aston Villa secuurder, meer georganiseerd en meer capabel om de nul te houden.

VREEMDE HERSENKRONKELS EN GEEN CRISISMANAGER

Maar op het offensief gebied viel er helemaal geen lijn te constateren in het spel van Aston Villa. De aanvallende linie was vooral aangewezen op de 37-jarige wingback Ashley Young, die zowat de enige offensieve speler in vorm was. Te veel aanvallende sterkhouders ondervonden de grootste moeite om hun gewoonlijk niveau te halen en op dat groot probleem kon ook Steven Gerrard geen antwoord vinden. Sterker nog, net daarom werden de methodes van de coach, die als te repetitief omschreven worden, in vraag gesteld, met als gevolg dat Gerrard meerdere tegenstanders had in de kleedkamer.



Steven Gerrard had bovendien al vroeg op het seizoen enkele vreemde tactische keuzes gemaakt, alsook op het vlak van personeelsbezetting. Aston Villa kende bijvoorbeeld een ongeslagen en veelbelovend pre-season maar in de eerste competitiewedstrijd in de Premier League verraste hij met enkele veelbesproken en verrassende beslissingen. Gerrard liet topschutter Ollie Watkins op de bank, net als die andere sterkhouder Douglas Luiz. Daarnaast managede hij de kapitein-wissel van Tyrone Mings naar John McGinn bijzonder slecht. En dat bleek het begin van het einde te zijn voor Gerrard.

PIJNLIJK ONTSLAG

De balans onder Steven Gerrard helde bij Aston Villa dus voornamelijk op richting de negatieve kant. In zijn laatste weken als coach van de Villans schreeuwden de fans om zijn ontslag en op 20 oktober was het dan ook zover. Nassef Sawiris en Wes Edens, de eigenaars van Aston Villa, samen met CEO Christian Purslow, konden niet meer onder de druk uit en gaven Gerrard zijn C4. Net na de vernederende 3-0 nederlaag tegen Fulham kreeg hij de bons, waardoor de 42-jarige nog een slopende en pijnlijke terugreis vanuit Craven Cottage met de spelersbus richting Birmingham moest meemaken.

LEES OOK: Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Moet Club Brugge gaan voor Gerrard als nieuwe T1?

Meest recent

Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

25
25
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

323
323
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

171
171
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

34
34
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

44
44
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

126
126
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

123
123
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

94
94
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

387
387
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

35
35
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

182
182
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

283
283
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

32
32
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

53
53
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

300
300
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

297
297
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

153
153
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

277
277
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

101
101
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

99
99
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

139
139
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

120
120
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

67
67
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

79
79

Meer sportnieuws