Club Brugge en Gerrard: miscast van jewelste

1480
Club Brugge en Gerrard: miscast van jewelste

Roberto Martinez niet. Kasper Hjulmand niet. Steven Gerrard wel? Club Brugge zoekt een nieuwe hoofdcoach na het ontslag van Carl Hoefkens en de 42-jarige Engelsman zou één van de grote kandidaten zijn. Gerrard werd in oktober de deur uitgestuurd bij Aston Villa, waardoor hij een vrije - maar wel niet goedkope - optie betekent voor de West-Vlamingen. Daarnaast was zijn verhaal bij de Villans niet erg succesvol te noemen en is het nog maar de vraag of hij dat überhaupt wel zou zijn bij Club Brugge.


GEEN MATCH MADE IN HEAVEN

In hun zoektocht naar een nieuwe T1 zijn Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe uitgekomen bij Steven Gerrard. Dat is uiteraard een naam als een klok, voornamelijk dankzij zijn imposante spelerscarrière bij Liverpool en de Engelse nationale ploeg, maar zoals zoveel ex-topvoetballers heeft Gerrard de grootste moeite om zijn trainerscarrière helemaal op de rails te zetten. Hij won met Rangers FC één landstitel en één trofee van Trainer van het Jaar, maar verder staat zijn prijzenkast nog redelijk leeg. Daarnaast was zijn laatste trainersopdracht bij Aston Villa een regelrecht fiasco te noemen.



Club Brugge is nochtans op zoek naar een garantie op succes, maar dat is Steven Gerrard als hoofdcoach niet meteen, ook een meester-motivator of crisismanager is hij niet. Een grote naam, iemand die ontzag inboezemt, dat is Gerrard dan wel weer. Net als het feit dat hij een enorm dure vogel is naar Brugse normen: bij Aston Villa streek hij maar liefst zo’n 4,5 miljoen euro per jaar op. Gerrard lijkt op het sportief vlak niet de meest passende kandidaat te zijn voor Club Brugge, er zijn wel betere opties beschikbaar, maar op het financieel gebied dus zeker en vast al niet.

GEEN GARANTIE OP SUCCES

Steven Gerrard kan ons wel nog verrassen in het verdere vervolg van zijn trainerscarrière, maar voorlopig is hij als T1 nog geen regelrechte schot in de roos gebleken. Oké, hij won één titel en hij werd eenmaal verkozen tot trainer van het jaar bij Rangers FC, maar dat is ook niet zo heel erg indrukwekkend na drie seizoenen in de niet zo hoog aangeschreven Schotse Premier League. En ook in de Premier League kon Gerrard niet aantonen dat hij een up-and-coming coach is in het Europese voetbal. De 42-jarige Engelsman was dit seizoen namelijk een immense ontgoocheling bij Aston Villa.



De Villans ambieerden aan het begin van dit seizoen een plaats in de eerste helft van de rangschikking, met het uitzicht op Europees voetbal. Maar Steven Gerrard kon slechts 4 keer winnen in de laatste 22 Premier League-wedstrijden, waardoor de club in oktober pas op een heikele 17de plaats stond. De resultaten vielen zwaar tegen, alsook het slome, saaie en ongeïnspireerde voetbal, al viel er op het defensief vlak wel verbetering vast te stellen. In de laatste wedstrijden onder Gerrard verdedigde Aston Villa secuurder, meer georganiseerd en meer capabel om de nul te houden.

VREEMDE HERSENKRONKELS EN GEEN CRISISMANAGER

Maar op het offensief gebied viel er helemaal geen lijn te constateren in het spel van Aston Villa. De aanvallende linie was vooral aangewezen op de 37-jarige wingback Ashley Young, die zowat de enige offensieve speler in vorm was. Te veel aanvallende sterkhouders ondervonden de grootste moeite om hun gewoonlijk niveau te halen en op dat groot probleem kon ook Steven Gerrard geen antwoord vinden. Sterker nog, net daarom werden de methodes van de coach, die als te repetitief omschreven worden, in vraag gesteld, met als gevolg dat Gerrard meerdere tegenstanders had in de kleedkamer.



Steven Gerrard had bovendien al vroeg op het seizoen enkele vreemde tactische keuzes gemaakt, alsook op het vlak van personeelsbezetting. Aston Villa kende bijvoorbeeld een ongeslagen en veelbelovend pre-season maar in de eerste competitiewedstrijd in de Premier League verraste hij met enkele veelbesproken en verrassende beslissingen. Gerrard liet topschutter Ollie Watkins op de bank, net als die andere sterkhouder Douglas Luiz. Daarnaast managede hij de kapitein-wissel van Tyrone Mings naar John McGinn bijzonder slecht. En dat bleek het begin van het einde te zijn voor Gerrard.

PIJNLIJK ONTSLAG

De balans onder Steven Gerrard helde bij Aston Villa dus voornamelijk op richting de negatieve kant. In zijn laatste weken als coach van de Villans schreeuwden de fans om zijn ontslag en op 20 oktober was het dan ook zover. Nassef Sawiris en Wes Edens, de eigenaars van Aston Villa, samen met CEO Christian Purslow, konden niet meer onder de druk uit en gaven Gerrard zijn C4. Net na de vernederende 3-0 nederlaag tegen Fulham kreeg hij de bons, waardoor de 42-jarige nog een slopende en pijnlijke terugreis vanuit Craven Cottage met de spelersbus richting Birmingham moest meemaken.

LEES OOK: Blunders deren Club niet: zeer straffe cijfers

Moet Club Brugge gaan voor Gerrard als nieuwe T1?

Meest recent

'Dilemma voor Van Bommel: 5 zware knopen door te hakken'

Het grote debuut van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels nadert met rasse schreden. ...

6
6
Storm blijft waaien boven KVDO: opvallende wending schokt

Het dossier dat al weken voor onrust zorgt binnen KV Diksmuide Oostende krijgt voorlopig geen nieuwe ...

9
9
'Alaba vindt na vertrek bij Real eindelijk nieuwe club'

De transfermarkt sloot enkele weken geleden in de meeste Europese voetballanden zijn deuren, maar ...

7
7
Eerste transfer van Union voor volgende zomer al bekend?

Net als de vorige jaren werden er afgelopen zomer opnieuw twijfels geplaatst bij Union. Opnieuw zag ...

20
20
Blunders deren Club niet: zeer straffe cijfers

Door het interlandvoetbal ligt de Jupiler Pro League een drietal weken stil. Met intussen toch al ...

64
64
Rode Duivels krijgen absolute topref tegen Italië

Vrijdagavond om 20u45 trappen de Rode Duivels helemaal hun nieuwe tijdperk af. Dan komen ze voor de ...

11
11
'Van Bommel en Mannaert grijpen stevig in bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de ...

87
87
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat weer cashen, Union droomt van topdeal'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

96
96
Broer Higuain ontslagen na schandaal met vrouwelijke ref

Er is altijd wat te bleven in de Verenigde Staten en de hoogste klasse (MLS). Een maand geleden ging ...

41
41
‘KNVB spiegelt zich aan Rudi Garcia: bizar verzoek Xavi’

Voormalige bondscoach van België, Rudi Garcia, is een Fransman, maar tijdens het volkslied zong ...

36
36
‘Waarom De Cat een nachtmerrie beleeft na Anderlecht’

De clubs stonden in de rij voor Nathan De Cat, maar de middenvelder verraste iedereen met zijn keuze ...

322
322
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

44
44
De Bruyne velt oordeel over het nieuwe Italië

Kevin De Bruyne kijkt met respect, maar ook met een kritische blik naar de Italiaanse nationale ...

160
160
Anderlecht met een nijpend tekort? Niet helemaal

Volgens Hein Vanhaezebrouck heeft RSC Anderlecht een tekort aan Belgen. En daardoor zal Neerpede ...

171
171
Geflopt bij Anderlecht, nu de hoop van Italië

ebastiano Esposito staat voor een bijzonder moment in zijn carrière. De Italiaanse aanvaller ...

132
132
Leekens duidelijk over ervaren Duivel: "Nog véél kwaliteit"

Georges Leekens ziet nog altijd een belangrijke rol weggelegd voor Kevin De Bruyne bij de Rode ...

43
43
Ajax houdt hart vast: dramatisch nieuws over Dolberg

Een stevige domper voor Kasper Dolberg en Ajax. De Deense spits is op training bij de nationale ...

56
56
Mokerslag voor Jelle Vossen: "Niet te onderschatten"

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

129
129
Grote afwezige in selectie Van Bommel: "Onbegrijpelijk"

De Rode Duivels staan voor een uiterst pittig vierluik in de Nations League. Om die opdrachten tot ...

490
490
'Kompany zwijmelt: waanzinnige opvolger Harry Kane'

Bayern München is weer uitstekend aan het seizoen begonnen en daar heeft Harry Kane een ...

236
236
Club en Union gewaarschuwd: "Anderlecht terug winstmachine"

RSC Anderlecht kan behoorlijk tevreden terugblikken op het eerste luik van het seizoen. De ...

597
597
De Cuyper verbaast: "Hij was beste Rode Duivel op WK"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

325
325
‘Lukaku geschokt: Van Bommel grijpt genadeloos in’

Romelu Lukaku krijgt meteen een stevige boodschap van Mark van Bommel. De nieuwe bondscoach maakt ...

282
282
Transferdrama Club Brugge: gedroomde jackpot smelt weg

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

362
362
Keihard dilemma Van Bommel: WK-uitblinker op de bank?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

232
232

Meer sportnieuws