Club Brugge en Gerrard: miscast van jewelste

1480
Club Brugge en Gerrard: miscast van jewelste

Roberto Martinez niet. Kasper Hjulmand niet. Steven Gerrard wel? Club Brugge zoekt een nieuwe hoofdcoach na het ontslag van Carl Hoefkens en de 42-jarige Engelsman zou één van de grote kandidaten zijn. Gerrard werd in oktober de deur uitgestuurd bij Aston Villa, waardoor hij een vrije - maar wel niet goedkope - optie betekent voor de West-Vlamingen. Daarnaast was zijn verhaal bij de Villans niet erg succesvol te noemen en is het nog maar de vraag of hij dat überhaupt wel zou zijn bij Club Brugge.


GEEN MATCH MADE IN HEAVEN

In hun zoektocht naar een nieuwe T1 zijn Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe uitgekomen bij Steven Gerrard. Dat is uiteraard een naam als een klok, voornamelijk dankzij zijn imposante spelerscarrière bij Liverpool en de Engelse nationale ploeg, maar zoals zoveel ex-topvoetballers heeft Gerrard de grootste moeite om zijn trainerscarrière helemaal op de rails te zetten. Hij won met Rangers FC één landstitel en één trofee van Trainer van het Jaar, maar verder staat zijn prijzenkast nog redelijk leeg. Daarnaast was zijn laatste trainersopdracht bij Aston Villa een regelrecht fiasco te noemen.



Club Brugge is nochtans op zoek naar een garantie op succes, maar dat is Steven Gerrard als hoofdcoach niet meteen, ook een meester-motivator of crisismanager is hij niet. Een grote naam, iemand die ontzag inboezemt, dat is Gerrard dan wel weer. Net als het feit dat hij een enorm dure vogel is naar Brugse normen: bij Aston Villa streek hij maar liefst zo’n 4,5 miljoen euro per jaar op. Gerrard lijkt op het sportief vlak niet de meest passende kandidaat te zijn voor Club Brugge, er zijn wel betere opties beschikbaar, maar op het financieel gebied dus zeker en vast al niet.

GEEN GARANTIE OP SUCCES

Steven Gerrard kan ons wel nog verrassen in het verdere vervolg van zijn trainerscarrière, maar voorlopig is hij als T1 nog geen regelrechte schot in de roos gebleken. Oké, hij won één titel en hij werd eenmaal verkozen tot trainer van het jaar bij Rangers FC, maar dat is ook niet zo heel erg indrukwekkend na drie seizoenen in de niet zo hoog aangeschreven Schotse Premier League. En ook in de Premier League kon Gerrard niet aantonen dat hij een up-and-coming coach is in het Europese voetbal. De 42-jarige Engelsman was dit seizoen namelijk een immense ontgoocheling bij Aston Villa.



De Villans ambieerden aan het begin van dit seizoen een plaats in de eerste helft van de rangschikking, met het uitzicht op Europees voetbal. Maar Steven Gerrard kon slechts 4 keer winnen in de laatste 22 Premier League-wedstrijden, waardoor de club in oktober pas op een heikele 17de plaats stond. De resultaten vielen zwaar tegen, alsook het slome, saaie en ongeïnspireerde voetbal, al viel er op het defensief vlak wel verbetering vast te stellen. In de laatste wedstrijden onder Gerrard verdedigde Aston Villa secuurder, meer georganiseerd en meer capabel om de nul te houden.

VREEMDE HERSENKRONKELS EN GEEN CRISISMANAGER

Maar op het offensief gebied viel er helemaal geen lijn te constateren in het spel van Aston Villa. De aanvallende linie was vooral aangewezen op de 37-jarige wingback Ashley Young, die zowat de enige offensieve speler in vorm was. Te veel aanvallende sterkhouders ondervonden de grootste moeite om hun gewoonlijk niveau te halen en op dat groot probleem kon ook Steven Gerrard geen antwoord vinden. Sterker nog, net daarom werden de methodes van de coach, die als te repetitief omschreven worden, in vraag gesteld, met als gevolg dat Gerrard meerdere tegenstanders had in de kleedkamer.



Steven Gerrard had bovendien al vroeg op het seizoen enkele vreemde tactische keuzes gemaakt, alsook op het vlak van personeelsbezetting. Aston Villa kende bijvoorbeeld een ongeslagen en veelbelovend pre-season maar in de eerste competitiewedstrijd in de Premier League verraste hij met enkele veelbesproken en verrassende beslissingen. Gerrard liet topschutter Ollie Watkins op de bank, net als die andere sterkhouder Douglas Luiz. Daarnaast managede hij de kapitein-wissel van Tyrone Mings naar John McGinn bijzonder slecht. En dat bleek het begin van het einde te zijn voor Gerrard.

PIJNLIJK ONTSLAG

De balans onder Steven Gerrard helde bij Aston Villa dus voornamelijk op richting de negatieve kant. In zijn laatste weken als coach van de Villans schreeuwden de fans om zijn ontslag en op 20 oktober was het dan ook zover. Nassef Sawiris en Wes Edens, de eigenaars van Aston Villa, samen met CEO Christian Purslow, konden niet meer onder de druk uit en gaven Gerrard zijn C4. Net na de vernederende 3-0 nederlaag tegen Fulham kreeg hij de bons, waardoor de 42-jarige nog een slopende en pijnlijke terugreis vanuit Craven Cottage met de spelersbus richting Birmingham moest meemaken.

LEES OOK: Leko maakt CL-selectie bekend: debutant bij Club Brugge

Moet Club Brugge gaan voor Gerrard als nieuwe T1?

Meest recent

Leko maakt CL-selectie bekend: debutant bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

31
31
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

37
37
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

131
131
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

187
187
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

266
266
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

63
63
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

68
68
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

264
264
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

149
149
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

119
119
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

171
171
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

172
172
'Na dramatische start: KVM beslist over lot Vanderbiest'

Na amper vijf speeldagen loert er bij enkele teams in de Jupiler Pro League al een stevige crisis om ...

377
377
Mechele waarschuwt Club voor CL: "Moeilijker dan anders"

Dinsdagavond wordt de nieuwe campagne in de league phase van de Champions League afgetrapt. Club ...

114
114
Vanden Borre sabelt Vitor Bruno neer na opvallende uitspraak

Anderlecht bleef zondag dan wel op een 0-0 steken tegen Genk en blijft zo achter met een toch ...

234
234
Albert ziet zonder verguisde pion groot probleem Anderlecht

Door de goede prestaties in de voorrondes van de Europa League heerste er deze zomer groot ...

353
353
Pijnlijk: NAC zet Hoefkens na tumultueuze zomer op straat

Voor Carl Hoefkens was het een zeer bewogen zomer. De trainer leek lange tijd op weg naar OH Leuven, ...

120
120
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

72
72
'Utrecht verrast met Belgische trainer'

In de Eredivisie zijn ze intussen ook al vijf speeldagen ver en dat levert al enkele verrassingen ...

122
122
Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

705
705
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

242
242
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

423
423
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

249
249
Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting van Bommel

Lucas Stassin werd afgelopen zomer over het hoofd gezien in de WK-selectie van bondscoach Rudi ...

45
45

Meer sportnieuws