Club Brugge en Gerrard: miscast van jewelste

1480
Club Brugge en Gerrard: miscast van jewelste

Roberto Martinez niet. Kasper Hjulmand niet. Steven Gerrard wel? Club Brugge zoekt een nieuwe hoofdcoach na het ontslag van Carl Hoefkens en de 42-jarige Engelsman zou één van de grote kandidaten zijn. Gerrard werd in oktober de deur uitgestuurd bij Aston Villa, waardoor hij een vrije - maar wel niet goedkope - optie betekent voor de West-Vlamingen. Daarnaast was zijn verhaal bij de Villans niet erg succesvol te noemen en is het nog maar de vraag of hij dat überhaupt wel zou zijn bij Club Brugge.


GEEN MATCH MADE IN HEAVEN

In hun zoektocht naar een nieuwe T1 zijn Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe uitgekomen bij Steven Gerrard. Dat is uiteraard een naam als een klok, voornamelijk dankzij zijn imposante spelerscarrière bij Liverpool en de Engelse nationale ploeg, maar zoals zoveel ex-topvoetballers heeft Gerrard de grootste moeite om zijn trainerscarrière helemaal op de rails te zetten. Hij won met Rangers FC één landstitel en één trofee van Trainer van het Jaar, maar verder staat zijn prijzenkast nog redelijk leeg. Daarnaast was zijn laatste trainersopdracht bij Aston Villa een regelrecht fiasco te noemen.



Club Brugge is nochtans op zoek naar een garantie op succes, maar dat is Steven Gerrard als hoofdcoach niet meteen, ook een meester-motivator of crisismanager is hij niet. Een grote naam, iemand die ontzag inboezemt, dat is Gerrard dan wel weer. Net als het feit dat hij een enorm dure vogel is naar Brugse normen: bij Aston Villa streek hij maar liefst zo’n 4,5 miljoen euro per jaar op. Gerrard lijkt op het sportief vlak niet de meest passende kandidaat te zijn voor Club Brugge, er zijn wel betere opties beschikbaar, maar op het financieel gebied dus zeker en vast al niet.

GEEN GARANTIE OP SUCCES

Steven Gerrard kan ons wel nog verrassen in het verdere vervolg van zijn trainerscarrière, maar voorlopig is hij als T1 nog geen regelrechte schot in de roos gebleken. Oké, hij won één titel en hij werd eenmaal verkozen tot trainer van het jaar bij Rangers FC, maar dat is ook niet zo heel erg indrukwekkend na drie seizoenen in de niet zo hoog aangeschreven Schotse Premier League. En ook in de Premier League kon Gerrard niet aantonen dat hij een up-and-coming coach is in het Europese voetbal. De 42-jarige Engelsman was dit seizoen namelijk een immense ontgoocheling bij Aston Villa.



De Villans ambieerden aan het begin van dit seizoen een plaats in de eerste helft van de rangschikking, met het uitzicht op Europees voetbal. Maar Steven Gerrard kon slechts 4 keer winnen in de laatste 22 Premier League-wedstrijden, waardoor de club in oktober pas op een heikele 17de plaats stond. De resultaten vielen zwaar tegen, alsook het slome, saaie en ongeïnspireerde voetbal, al viel er op het defensief vlak wel verbetering vast te stellen. In de laatste wedstrijden onder Gerrard verdedigde Aston Villa secuurder, meer georganiseerd en meer capabel om de nul te houden.

VREEMDE HERSENKRONKELS EN GEEN CRISISMANAGER

Maar op het offensief gebied viel er helemaal geen lijn te constateren in het spel van Aston Villa. De aanvallende linie was vooral aangewezen op de 37-jarige wingback Ashley Young, die zowat de enige offensieve speler in vorm was. Te veel aanvallende sterkhouders ondervonden de grootste moeite om hun gewoonlijk niveau te halen en op dat groot probleem kon ook Steven Gerrard geen antwoord vinden. Sterker nog, net daarom werden de methodes van de coach, die als te repetitief omschreven worden, in vraag gesteld, met als gevolg dat Gerrard meerdere tegenstanders had in de kleedkamer.



Steven Gerrard had bovendien al vroeg op het seizoen enkele vreemde tactische keuzes gemaakt, alsook op het vlak van personeelsbezetting. Aston Villa kende bijvoorbeeld een ongeslagen en veelbelovend pre-season maar in de eerste competitiewedstrijd in de Premier League verraste hij met enkele veelbesproken en verrassende beslissingen. Gerrard liet topschutter Ollie Watkins op de bank, net als die andere sterkhouder Douglas Luiz. Daarnaast managede hij de kapitein-wissel van Tyrone Mings naar John McGinn bijzonder slecht. En dat bleek het begin van het einde te zijn voor Gerrard.

PIJNLIJK ONTSLAG

De balans onder Steven Gerrard helde bij Aston Villa dus voornamelijk op richting de negatieve kant. In zijn laatste weken als coach van de Villans schreeuwden de fans om zijn ontslag en op 20 oktober was het dan ook zover. Nassef Sawiris en Wes Edens, de eigenaars van Aston Villa, samen met CEO Christian Purslow, konden niet meer onder de druk uit en gaven Gerrard zijn C4. Net na de vernederende 3-0 nederlaag tegen Fulham kreeg hij de bons, waardoor de 42-jarige nog een slopende en pijnlijke terugreis vanuit Craven Cottage met de spelersbus richting Birmingham moest meemaken.

LEES OOK: Pijnlijke 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Moet Club Brugge gaan voor Gerrard als nieuwe T1?

Meest recent

Pijnlijke 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

23
23
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

45
45
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

172
172
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

67
67
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

81
81
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

35
35
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

56
56
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

72
72
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

178
178
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

22
22
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

342
342
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

127
127
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

66
66
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

298
298
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

302
302
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

34
34
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

145
145
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

227
227
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

165
165
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

193
193
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

105
105
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

674
674
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

62
62
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

159
159
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

162
162

Meer sportnieuws