Club Brugge en Gerrard: miscast van jewelste

1480
Club Brugge en Gerrard: miscast van jewelste

Roberto Martinez niet. Kasper Hjulmand niet. Steven Gerrard wel? Club Brugge zoekt een nieuwe hoofdcoach na het ontslag van Carl Hoefkens en de 42-jarige Engelsman zou één van de grote kandidaten zijn. Gerrard werd in oktober de deur uitgestuurd bij Aston Villa, waardoor hij een vrije - maar wel niet goedkope - optie betekent voor de West-Vlamingen. Daarnaast was zijn verhaal bij de Villans niet erg succesvol te noemen en is het nog maar de vraag of hij dat überhaupt wel zou zijn bij Club Brugge.


GEEN MATCH MADE IN HEAVEN

In hun zoektocht naar een nieuwe T1 zijn Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe uitgekomen bij Steven Gerrard. Dat is uiteraard een naam als een klok, voornamelijk dankzij zijn imposante spelerscarrière bij Liverpool en de Engelse nationale ploeg, maar zoals zoveel ex-topvoetballers heeft Gerrard de grootste moeite om zijn trainerscarrière helemaal op de rails te zetten. Hij won met Rangers FC één landstitel en één trofee van Trainer van het Jaar, maar verder staat zijn prijzenkast nog redelijk leeg. Daarnaast was zijn laatste trainersopdracht bij Aston Villa een regelrecht fiasco te noemen.



Club Brugge is nochtans op zoek naar een garantie op succes, maar dat is Steven Gerrard als hoofdcoach niet meteen, ook een meester-motivator of crisismanager is hij niet. Een grote naam, iemand die ontzag inboezemt, dat is Gerrard dan wel weer. Net als het feit dat hij een enorm dure vogel is naar Brugse normen: bij Aston Villa streek hij maar liefst zo’n 4,5 miljoen euro per jaar op. Gerrard lijkt op het sportief vlak niet de meest passende kandidaat te zijn voor Club Brugge, er zijn wel betere opties beschikbaar, maar op het financieel gebied dus zeker en vast al niet.

GEEN GARANTIE OP SUCCES

Steven Gerrard kan ons wel nog verrassen in het verdere vervolg van zijn trainerscarrière, maar voorlopig is hij als T1 nog geen regelrechte schot in de roos gebleken. Oké, hij won één titel en hij werd eenmaal verkozen tot trainer van het jaar bij Rangers FC, maar dat is ook niet zo heel erg indrukwekkend na drie seizoenen in de niet zo hoog aangeschreven Schotse Premier League. En ook in de Premier League kon Gerrard niet aantonen dat hij een up-and-coming coach is in het Europese voetbal. De 42-jarige Engelsman was dit seizoen namelijk een immense ontgoocheling bij Aston Villa.



De Villans ambieerden aan het begin van dit seizoen een plaats in de eerste helft van de rangschikking, met het uitzicht op Europees voetbal. Maar Steven Gerrard kon slechts 4 keer winnen in de laatste 22 Premier League-wedstrijden, waardoor de club in oktober pas op een heikele 17de plaats stond. De resultaten vielen zwaar tegen, alsook het slome, saaie en ongeïnspireerde voetbal, al viel er op het defensief vlak wel verbetering vast te stellen. In de laatste wedstrijden onder Gerrard verdedigde Aston Villa secuurder, meer georganiseerd en meer capabel om de nul te houden.

VREEMDE HERSENKRONKELS EN GEEN CRISISMANAGER

Maar op het offensief gebied viel er helemaal geen lijn te constateren in het spel van Aston Villa. De aanvallende linie was vooral aangewezen op de 37-jarige wingback Ashley Young, die zowat de enige offensieve speler in vorm was. Te veel aanvallende sterkhouders ondervonden de grootste moeite om hun gewoonlijk niveau te halen en op dat groot probleem kon ook Steven Gerrard geen antwoord vinden. Sterker nog, net daarom werden de methodes van de coach, die als te repetitief omschreven worden, in vraag gesteld, met als gevolg dat Gerrard meerdere tegenstanders had in de kleedkamer.



Steven Gerrard had bovendien al vroeg op het seizoen enkele vreemde tactische keuzes gemaakt, alsook op het vlak van personeelsbezetting. Aston Villa kende bijvoorbeeld een ongeslagen en veelbelovend pre-season maar in de eerste competitiewedstrijd in de Premier League verraste hij met enkele veelbesproken en verrassende beslissingen. Gerrard liet topschutter Ollie Watkins op de bank, net als die andere sterkhouder Douglas Luiz. Daarnaast managede hij de kapitein-wissel van Tyrone Mings naar John McGinn bijzonder slecht. En dat bleek het begin van het einde te zijn voor Gerrard.

PIJNLIJK ONTSLAG

De balans onder Steven Gerrard helde bij Aston Villa dus voornamelijk op richting de negatieve kant. In zijn laatste weken als coach van de Villans schreeuwden de fans om zijn ontslag en op 20 oktober was het dan ook zover. Nassef Sawiris en Wes Edens, de eigenaars van Aston Villa, samen met CEO Christian Purslow, konden niet meer onder de druk uit en gaven Gerrard zijn C4. Net na de vernederende 3-0 nederlaag tegen Fulham kreeg hij de bons, waardoor de 42-jarige nog een slopende en pijnlijke terugreis vanuit Craven Cottage met de spelersbus richting Birmingham moest meemaken.

LEES OOK: Louis van Gaal vloekt op City: "Daarom werd ik ontslagen"

Moet Club Brugge gaan voor Gerrard als nieuwe T1?

Meest recent

Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

27
27
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

104
104
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

331
331
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

236
236
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

144
144
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

43
43
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

221
221
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

98
98
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

245
245
Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

362
362
Leko leert lesje: duo valt door de mand bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na een nieuwe galavertoning in de Champions League, al is Ivan Leko ...

390
390
Club slaat Mechele met verstomming: fans gaan uit hun dak

Een gebroken neus houdt Brandon Mechele niet tegen. Amper een week nadat de verdediger van Club ...

181
181
SK Beveren pakt uit en geeft jonge middenvelder kans

SK Beveren veroverde vorig seizoen met overmacht de titel in de Challenger Pro League en is ook in ...

35
35
Kassa rinkelt: Club op koers voor nóg grotere CL-jackpot

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League. Nadat het woensdagavond ...

285
285
Marc Coucke slaat hard toe aan kust: dit bedrag betaalt hij

Marc Coucke blijft de investeringen opstapelen. De ondernemer is in voetbalmiddens uiteraard vooral ...

76
76
'Nieuwe saillante details affaire-Ronaldo lekken uit'

De Portugese voetbalwereld daverde de voorbije weken op zijn grondvesten. Aanvoerder en vedette ...

79
79
Europese domper voor fans: STVV onderneemt actie

STVV begon zijn campagne in de Conference League uitstekend met een zege tegen Iberia en hoopt om ...

35
35
Patro verrast compleet met nieuwe functie Nilis

Luc Nilis is nog steeds één van de meest iconische spitsen die België ooit ...

238
238
Courtois onthult: "Bij deze club wil ik carrière afsluiten"

Real Madrid boekte woensdagavond in de Champions League uiteindelijk een vlotte zege tegen RB ...

134
134
Club binnen 2 weken al zo goed als zeker van kwalificatie?

In drie van de laatste vier seizoenen wist Club Brugge door te stoten tot de knock-outfase van de ...

251
251
Kogel door de kerk: Gunnarsdottir ontslagen bij Red Flames

De Red Flames liepen deze maand tegen een enorme domper aan, want nadat ze in een tweeluik ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer STVV, Haaland kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

133
133
Franse media geloven ogen niet: “Eerst dominant, dan onhandig"

Club Brugge heeft weer een glansprestatie in de Champions League achter de rug. In het Jan ...

387
387
Klopp haalt uit naar Kompany: "Hij mag doen wat hij wil, maar..."

Vincent Kompany maakte van Bayern München weer een geoliede machine, maar toch is niet iedereen ...

220
220
Steward gewond tijdens Club-Lens: UEFA én politie grijpen in

Club Brugge won overtuigend met 3-0 van RC Lens, maar de Champions League-clash zindert nog na. De ...

231
231

Meer sportnieuws