CEO KBVB oordeelt over belangenvermenging Verhaeghe

478 stemmen
CEO KBVB oordeelt over belangenvermenging Verhaeghe

Het zijn drukke dagen voor Bart Verhaeghe, want hij moet niet op zoek naar één, maar naar twee trainers. Woensdag zette Club Brugge immers Carl Hoefkens wegens tegenvallende resultaten op straat. Tegelijk zetelt de voorzitter ook in de taskforce van de KBVB die een nieuwe bondscoach voor de Rode Duivels moet gaan zoeken. Die dubbele pet doet de nodige wenkbrauwen fronsen.


Onder meer Johan Boskamp toont zich zeer kritisch voor de positie van Verhaeghe. Velen vinden dat er duidelijk sprake is van belangenverstrengeling bij zijn betrokkenheid in beide zoektochten. Bij de voetbalbond maken ze zich echter een pak minder zorgen over de situatie. "Clubcoach en bondscoach zijn andere rollen en de profielen zijn anders. De belangen zijn niet tegengesteld. Ik zie er geen graten in", reageert CEO Peter Bossaert immers bij Het Nieuwsblad.

De bond heeft er alle vertrouwen in dat Club Brugge en de KBVB niet in elkaars vaarwater zullen komen bij de zoektocht naar hun nieuwe trainers. Dat lijkt ook weinig waarschijnlijk, omdat ze ook met andere budgetten werken. Daarnaast heeft Verhaeghe ook geen beslissingsmacht in de zoektocht naar een bondscoach. Hij zetelt wel in de taskforce, maar moet daar overeenkomen met Bossaert, Sven Jaecques en Pierre Locht.

SNEL HANDELEN
Bovendien lopen de procedures ook op een volledig andere tijdslijn. Bij de Rode Duivels kunnen trainers solliciteren tot 10 januari en tot dan heeft Verhaeghe ook geen zicht op wie de kandidaten zijn. Club Brugge wil echter zo snel mogelijk een nieuwe trainer vinden en zal die vrijwel zeker al voor die datum voorstellen, wat betekent dat Verhaeghe ook niet uit het kandidatenlijstje van de KBVB zal kunnen putten. Vandaar dat ze zich in Tubeke dus geen zorgen maken.

LEES OOK: 'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Vind je het kunnen dat Verhaeghe beide tegelijk doet?

Meest recent

Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

29
29
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

13
13
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

95
95
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

22
22
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

287
287
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

346
346
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

106
106
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

71
71
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

340
340
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

341
341
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

360
360
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

126
126
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

149
149
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

642
642
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

79
79
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

143
143
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

272
272
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

308
308
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

295
295
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

63
63
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

309
309
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

124
124
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

301
301
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

508
508

Meer sportnieuws