CEO KBVB oordeelt over belangenvermenging Verhaeghe

door
CEO KBVB oordeelt over belangenvermenging Verhaeghe

Het zijn drukke dagen voor Bart Verhaeghe, want hij moet niet op zoek naar één, maar naar twee trainers. Woensdag zette Club Brugge immers Carl Hoefkens wegens tegenvallende resultaten op straat. Tegelijk zetelt de voorzitter ook in de taskforce van de KBVB die een nieuwe bondscoach voor de Rode Duivels moet gaan zoeken. Die dubbele pet doet de nodige wenkbrauwen fronsen.


Onder meer Johan Boskamp toont zich zeer kritisch voor de positie van Verhaeghe. Velen vinden dat er duidelijk sprake is van belangenverstrengeling bij zijn betrokkenheid in beide zoektochten. Bij de voetbalbond maken ze zich echter een pak minder zorgen over de situatie. "Clubcoach en bondscoach zijn andere rollen en de profielen zijn anders. De belangen zijn niet tegengesteld. Ik zie er geen graten in", reageert CEO Peter Bossaert immers bij Het Nieuwsblad.

De bond heeft er alle vertrouwen in dat Club Brugge en de KBVB niet in elkaars vaarwater zullen komen bij de zoektocht naar hun nieuwe trainers. Dat lijkt ook weinig waarschijnlijk, omdat ze ook met andere budgetten werken. Daarnaast heeft Verhaeghe ook geen beslissingsmacht in de zoektocht naar een bondscoach. Hij zetelt wel in de taskforce, maar moet daar overeenkomen met Bossaert, Sven Jaecques en Pierre Locht.

SNEL HANDELEN
Bovendien lopen de procedures ook op een volledig andere tijdslijn. Bij de Rode Duivels kunnen trainers solliciteren tot 10 januari en tot dan heeft Verhaeghe ook geen zicht op wie de kandidaten zijn. Club Brugge wil echter zo snel mogelijk een nieuwe trainer vinden en zal die vrijwel zeker al voor die datum voorstellen, wat betekent dat Verhaeghe ook niet uit het kandidatenlijstje van de KBVB zal kunnen putten. Vandaar dat ze zich in Tubeke dus geen zorgen maken.

LEES OOK: Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Vind je het kunnen dat Verhaeghe beide tegelijk doet?

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

50
50
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

15
15
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

31
31
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

140
140
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

195
195
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

168
168
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

258
258
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

75
75
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

171
171
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

173
173
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

946
946
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

80
80
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

114
114
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

336
336
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

143
143
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

482
482
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

48
48
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

201
201
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

238
238
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

271
271
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

172
172
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

208
208
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

426
426
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

710
710

Meer sportnieuws