CEO KBVB oordeelt over belangenvermenging Verhaeghe

door
CEO KBVB oordeelt over belangenvermenging Verhaeghe

Het zijn drukke dagen voor Bart Verhaeghe, want hij moet niet op zoek naar één, maar naar twee trainers. Woensdag zette Club Brugge immers Carl Hoefkens wegens tegenvallende resultaten op straat. Tegelijk zetelt de voorzitter ook in de taskforce van de KBVB die een nieuwe bondscoach voor de Rode Duivels moet gaan zoeken. Die dubbele pet doet de nodige wenkbrauwen fronsen.


Onder meer Johan Boskamp toont zich zeer kritisch voor de positie van Verhaeghe. Velen vinden dat er duidelijk sprake is van belangenverstrengeling bij zijn betrokkenheid in beide zoektochten. Bij de voetbalbond maken ze zich echter een pak minder zorgen over de situatie. "Clubcoach en bondscoach zijn andere rollen en de profielen zijn anders. De belangen zijn niet tegengesteld. Ik zie er geen graten in", reageert CEO Peter Bossaert immers bij Het Nieuwsblad.

De bond heeft er alle vertrouwen in dat Club Brugge en de KBVB niet in elkaars vaarwater zullen komen bij de zoektocht naar hun nieuwe trainers. Dat lijkt ook weinig waarschijnlijk, omdat ze ook met andere budgetten werken. Daarnaast heeft Verhaeghe ook geen beslissingsmacht in de zoektocht naar een bondscoach. Hij zetelt wel in de taskforce, maar moet daar overeenkomen met Bossaert, Sven Jaecques en Pierre Locht.

SNEL HANDELEN
Bovendien lopen de procedures ook op een volledig andere tijdslijn. Bij de Rode Duivels kunnen trainers solliciteren tot 10 januari en tot dan heeft Verhaeghe ook geen zicht op wie de kandidaten zijn. Club Brugge wil echter zo snel mogelijk een nieuwe trainer vinden en zal die vrijwel zeker al voor die datum voorstellen, wat betekent dat Verhaeghe ook niet uit het kandidatenlijstje van de KBVB zal kunnen putten. Vandaar dat ze zich in Tubeke dus geen zorgen maken.

LEES OOK: Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Vind je het kunnen dat Verhaeghe beide tegelijk doet?

Meest recent

Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

4
4
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

74
74
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

104
104
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

122
122
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

45
45
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

56
56
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

182
182
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

360
360
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

348
348
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

274
274
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

222
222
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1619
1619
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

111
111
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

315
315
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

369
369
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

226
226
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

184
184
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

225
225
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

240
240
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

92
92
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

90
90
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

68
68
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

151
151
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

224
224

Meer sportnieuws