CEO KBVB oordeelt over belangenvermenging Verhaeghe

door
CEO KBVB oordeelt over belangenvermenging Verhaeghe

Het zijn drukke dagen voor Bart Verhaeghe, want hij moet niet op zoek naar één, maar naar twee trainers. Woensdag zette Club Brugge immers Carl Hoefkens wegens tegenvallende resultaten op straat. Tegelijk zetelt de voorzitter ook in de taskforce van de KBVB die een nieuwe bondscoach voor de Rode Duivels moet gaan zoeken. Die dubbele pet doet de nodige wenkbrauwen fronsen.


Onder meer Johan Boskamp toont zich zeer kritisch voor de positie van Verhaeghe. Velen vinden dat er duidelijk sprake is van belangenverstrengeling bij zijn betrokkenheid in beide zoektochten. Bij de voetbalbond maken ze zich echter een pak minder zorgen over de situatie. "Clubcoach en bondscoach zijn andere rollen en de profielen zijn anders. De belangen zijn niet tegengesteld. Ik zie er geen graten in", reageert CEO Peter Bossaert immers bij Het Nieuwsblad.

De bond heeft er alle vertrouwen in dat Club Brugge en de KBVB niet in elkaars vaarwater zullen komen bij de zoektocht naar hun nieuwe trainers. Dat lijkt ook weinig waarschijnlijk, omdat ze ook met andere budgetten werken. Daarnaast heeft Verhaeghe ook geen beslissingsmacht in de zoektocht naar een bondscoach. Hij zetelt wel in de taskforce, maar moet daar overeenkomen met Bossaert, Sven Jaecques en Pierre Locht.

SNEL HANDELEN
Bovendien lopen de procedures ook op een volledig andere tijdslijn. Bij de Rode Duivels kunnen trainers solliciteren tot 10 januari en tot dan heeft Verhaeghe ook geen zicht op wie de kandidaten zijn. Club Brugge wil echter zo snel mogelijk een nieuwe trainer vinden en zal die vrijwel zeker al voor die datum voorstellen, wat betekent dat Verhaeghe ook niet uit het kandidatenlijstje van de KBVB zal kunnen putten. Vandaar dat ze zich in Tubeke dus geen zorgen maken.

LEES OOK: 'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

Vind je het kunnen dat Verhaeghe beide tegelijk doet?

Meest recent

'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

4
4
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

25
25
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

182
182
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

141
141
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

126
126
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

92
92
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

242
242
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

37
37
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

77
77
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

203
203
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

30
30
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

73
73
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

126
126
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

192
192
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

61
61
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

93
93
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

46
46
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

112
112
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

375
375
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

271
271
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

223
223
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

46
46
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

229
229
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

103
103
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

78
78

Meer sportnieuws