CEO KBVB oordeelt over belangenvermenging Verhaeghe

door
CEO KBVB oordeelt over belangenvermenging Verhaeghe

Het zijn drukke dagen voor Bart Verhaeghe, want hij moet niet op zoek naar één, maar naar twee trainers. Woensdag zette Club Brugge immers Carl Hoefkens wegens tegenvallende resultaten op straat. Tegelijk zetelt de voorzitter ook in de taskforce van de KBVB die een nieuwe bondscoach voor de Rode Duivels moet gaan zoeken. Die dubbele pet doet de nodige wenkbrauwen fronsen.


Onder meer Johan Boskamp toont zich zeer kritisch voor de positie van Verhaeghe. Velen vinden dat er duidelijk sprake is van belangenverstrengeling bij zijn betrokkenheid in beide zoektochten. Bij de voetbalbond maken ze zich echter een pak minder zorgen over de situatie. "Clubcoach en bondscoach zijn andere rollen en de profielen zijn anders. De belangen zijn niet tegengesteld. Ik zie er geen graten in", reageert CEO Peter Bossaert immers bij Het Nieuwsblad.

De bond heeft er alle vertrouwen in dat Club Brugge en de KBVB niet in elkaars vaarwater zullen komen bij de zoektocht naar hun nieuwe trainers. Dat lijkt ook weinig waarschijnlijk, omdat ze ook met andere budgetten werken. Daarnaast heeft Verhaeghe ook geen beslissingsmacht in de zoektocht naar een bondscoach. Hij zetelt wel in de taskforce, maar moet daar overeenkomen met Bossaert, Sven Jaecques en Pierre Locht.

SNEL HANDELEN
Bovendien lopen de procedures ook op een volledig andere tijdslijn. Bij de Rode Duivels kunnen trainers solliciteren tot 10 januari en tot dan heeft Verhaeghe ook geen zicht op wie de kandidaten zijn. Club Brugge wil echter zo snel mogelijk een nieuwe trainer vinden en zal die vrijwel zeker al voor die datum voorstellen, wat betekent dat Verhaeghe ook niet uit het kandidatenlijstje van de KBVB zal kunnen putten. Vandaar dat ze zich in Tubeke dus geen zorgen maken.

LEES OOK: 'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Vind je het kunnen dat Verhaeghe beide tegelijk doet?

Meest recent

'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

37
37
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

19
19
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

168
168
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

108
108
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

152
152
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

159
159
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

142
142
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

284
284
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

249
249
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

76
76
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

152
152
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

321
321
Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

287
287
'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

247
247
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

52
52
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

171
171
Hayen ontdekt 'nieuw' wapen bij Club Brugge

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

405
405
Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

RSC Anderlecht is bijzonder goed bezig. Besnik Hasi heeft de richtinggevende matchen tegen Union SG ...

226
226
‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

428
428
STVV in extase: "Wat kan ik nog zeggen?"

STVV wist met 3-2 te winnen van Club Brugg en staat tot minstens 17u45 vandaag tweede in de Jupiler ...

206
206
DAZN-saga met grote gevolgen: transferlawine in JPL?

DAZN lijkt niet zinnens om de resterende miljoenen euro’s te storten. Dat is een stevige ...

347
347
Smets vol lof: “Eén van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk speelt namiddag tegen Royal Antwerp FC. Een partij die de Limburgers uiteraard willen ...

200
200
Nu wel crisis bij Club Brugge? Vanaken geeft hét probleem

Mogen we dan nu zeggen dat het toch wel een beetje crisis is bij Club Brugge? Of mag dit ook niet na ...

568
568
Hasi scoort veel punten met het 'Neerpede-effect'

De afgelopen jaren kwam er uit bepaalde hoek de nodige kritiek op Neerpede. Onterecht. Dat bewijst ...

255
255

Meer sportnieuws