'Vanzeir jaagt Union stuipen op het lijf'

door
'Vanzeir jaagt Union stuipen op het lijf'

Union SG heeft het jaar uitstekend afgesloten. De Brusselaars legden thuis KV Oostende over de knie met 3-0 en kamperen op een voorlopige knappe tweede plaats in het klassement. Dante Vanzeir (24) nam de derde treffer voor zijn rekening voor de ploeg van Karel Geraerts.


Union en KVO hielden elkaar in de eerste helft in evenwicht. Na de pauze duwde de thuisploeg door. Dat leidde tot een snel strafschopdoelpunt van Teuma. Niet veel later verdubbelde Adingra de voorsprong voor de hoofdstedelingen. Vanzeir zette in de blessuretijd de kers op de taart met een knappe volley op aangeven van Teuma. Hij trapte zo zijn 9de goal tegen de netten in de Jupiler Pro League, en dat in 17 wedstrijden. Mooie statistieken, die hem ongetwijfeld interesse zullen opleveren in de wintermercato.

Zal het ook tot een transfer komen voor de Limburger? "Of ik aan het eind van de mercato nog voor Union zal spelen? Dat is moeilijk te zeggen ...", zegt Vanzeir er zelf over tegenover de RTBF, zonder een vertrek uit te sluiten. De aanvaller heeft nog een contract tot midden 2024, met een cluboptie voor 1 jaar. Volgens Transfermarkt moet Vanzeir momenteel 5 miljoen euro kosten.

NIET DE HEILIGE GRAAL
Een transfer is echter niet altijd de heilige graal. Dat bewees Deniz Undav. Het voormalige aanvalsmaatje van Vanzeir maakte in de zomer de overstap naar het Engelse Brighton & Hove Albion, maar daar vertolkt hij momenteel niet meer dan een bijrol. Undav kwam 11 keer in actie en scoorde slechts 1 keer. Vanzeir denkt dus maar beter twee keer na over een transfer naar een andere club, zeker omdat Union dit seizoen opnieuw zeer goed draait.

LEES OOK: Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Zal Vanzeir deze winter weg zijn?

Meest recent

'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

8
8
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

374
374
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

32
32
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

30
30
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

670
670
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

33
33
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

132
132
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

435
435
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

281
281
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

685
685
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

229
229
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

561
561
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

103
103
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

577
577
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

392
392
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

729
729
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

627
627
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

197
197
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

120
120
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

513
513
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

75
75
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

448
448
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

264
264
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

226
226
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

373
373

Meer sportnieuws