'Vanzeir jaagt Union stuipen op het lijf'

door
'Vanzeir jaagt Union stuipen op het lijf'

Union SG heeft het jaar uitstekend afgesloten. De Brusselaars legden thuis KV Oostende over de knie met 3-0 en kamperen op een voorlopige knappe tweede plaats in het klassement. Dante Vanzeir (24) nam de derde treffer voor zijn rekening voor de ploeg van Karel Geraerts.


Union en KVO hielden elkaar in de eerste helft in evenwicht. Na de pauze duwde de thuisploeg door. Dat leidde tot een snel strafschopdoelpunt van Teuma. Niet veel later verdubbelde Adingra de voorsprong voor de hoofdstedelingen. Vanzeir zette in de blessuretijd de kers op de taart met een knappe volley op aangeven van Teuma. Hij trapte zo zijn 9de goal tegen de netten in de Jupiler Pro League, en dat in 17 wedstrijden. Mooie statistieken, die hem ongetwijfeld interesse zullen opleveren in de wintermercato.

Zal het ook tot een transfer komen voor de Limburger? "Of ik aan het eind van de mercato nog voor Union zal spelen? Dat is moeilijk te zeggen ...", zegt Vanzeir er zelf over tegenover de RTBF, zonder een vertrek uit te sluiten. De aanvaller heeft nog een contract tot midden 2024, met een cluboptie voor 1 jaar. Volgens Transfermarkt moet Vanzeir momenteel 5 miljoen euro kosten.

NIET DE HEILIGE GRAAL
Een transfer is echter niet altijd de heilige graal. Dat bewees Deniz Undav. Het voormalige aanvalsmaatje van Vanzeir maakte in de zomer de overstap naar het Engelse Brighton & Hove Albion, maar daar vertolkt hij momenteel niet meer dan een bijrol. Undav kwam 11 keer in actie en scoorde slechts 1 keer. Vanzeir denkt dus maar beter twee keer na over een transfer naar een andere club, zeker omdat Union dit seizoen opnieuw zeer goed draait.

LEES OOK: Cercle in de wolken met toptransfer: “Grote meerwaarde”

Zal Vanzeir deze winter weg zijn?

Meest recent

'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

58
58
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

148
148
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

278
278
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

541
541
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

412
412
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

94
94
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

235
235
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

164
164
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

116
116
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

100
100
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

236
236
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

153
153
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

535
535
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

293
293
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

93
93
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

474
474
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

126
126
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

486
486
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

246
246
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

393
393
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

602
602
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

297
297
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

174
174
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

307
307
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

62
62

Meer sportnieuws