'Vanzeir jaagt Union stuipen op het lijf'

door
'Vanzeir jaagt Union stuipen op het lijf'

Union SG heeft het jaar uitstekend afgesloten. De Brusselaars legden thuis KV Oostende over de knie met 3-0 en kamperen op een voorlopige knappe tweede plaats in het klassement. Dante Vanzeir (24) nam de derde treffer voor zijn rekening voor de ploeg van Karel Geraerts.


Union en KVO hielden elkaar in de eerste helft in evenwicht. Na de pauze duwde de thuisploeg door. Dat leidde tot een snel strafschopdoelpunt van Teuma. Niet veel later verdubbelde Adingra de voorsprong voor de hoofdstedelingen. Vanzeir zette in de blessuretijd de kers op de taart met een knappe volley op aangeven van Teuma. Hij trapte zo zijn 9de goal tegen de netten in de Jupiler Pro League, en dat in 17 wedstrijden. Mooie statistieken, die hem ongetwijfeld interesse zullen opleveren in de wintermercato.

Zal het ook tot een transfer komen voor de Limburger? "Of ik aan het eind van de mercato nog voor Union zal spelen? Dat is moeilijk te zeggen ...", zegt Vanzeir er zelf over tegenover de RTBF, zonder een vertrek uit te sluiten. De aanvaller heeft nog een contract tot midden 2024, met een cluboptie voor 1 jaar. Volgens Transfermarkt moet Vanzeir momenteel 5 miljoen euro kosten.

NIET DE HEILIGE GRAAL
Een transfer is echter niet altijd de heilige graal. Dat bewees Deniz Undav. Het voormalige aanvalsmaatje van Vanzeir maakte in de zomer de overstap naar het Engelse Brighton & Hove Albion, maar daar vertolkt hij momenteel niet meer dan een bijrol. Undav kwam 11 keer in actie en scoorde slechts 1 keer. Vanzeir denkt dus maar beter twee keer na over een transfer naar een andere club, zeker omdat Union dit seizoen opnieuw zeer goed draait.

LEES OOK: Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Zal Vanzeir deze winter weg zijn?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

69
69
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

57
57
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

25
25
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

326
326
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

393
393
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

127
127
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

267
267
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

85
85
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

564
564
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

121
121
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

127
127
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

368
368
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

408
408
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

145
145
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

559
559
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

641
641
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

214
214
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

526
526
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

79
79
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

203
203
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

905
905
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

53
53
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

746
746
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373

Meer sportnieuws