'Vanzeir jaagt Union stuipen op het lijf'

357 stemmen
'Vanzeir jaagt Union stuipen op het lijf'

Union SG heeft het jaar uitstekend afgesloten. De Brusselaars legden thuis KV Oostende over de knie met 3-0 en kamperen op een voorlopige knappe tweede plaats in het klassement. Dante Vanzeir (24) nam de derde treffer voor zijn rekening voor de ploeg van Karel Geraerts.


Union en KVO hielden elkaar in de eerste helft in evenwicht. Na de pauze duwde de thuisploeg door. Dat leidde tot een snel strafschopdoelpunt van Teuma. Niet veel later verdubbelde Adingra de voorsprong voor de hoofdstedelingen. Vanzeir zette in de blessuretijd de kers op de taart met een knappe volley op aangeven van Teuma. Hij trapte zo zijn 9de goal tegen de netten in de Jupiler Pro League, en dat in 17 wedstrijden. Mooie statistieken, die hem ongetwijfeld interesse zullen opleveren in de wintermercato.

Zal het ook tot een transfer komen voor de Limburger? "Of ik aan het eind van de mercato nog voor Union zal spelen? Dat is moeilijk te zeggen ...", zegt Vanzeir er zelf over tegenover de RTBF, zonder een vertrek uit te sluiten. De aanvaller heeft nog een contract tot midden 2024, met een cluboptie voor 1 jaar. Volgens Transfermarkt moet Vanzeir momenteel 5 miljoen euro kosten.

NIET DE HEILIGE GRAAL
Een transfer is echter niet altijd de heilige graal. Dat bewees Deniz Undav. Het voormalige aanvalsmaatje van Vanzeir maakte in de zomer de overstap naar het Engelse Brighton & Hove Albion, maar daar vertolkt hij momenteel niet meer dan een bijrol. Undav kwam 11 keer in actie en scoorde slechts 1 keer. Vanzeir denkt dus maar beter twee keer na over een transfer naar een andere club, zeker omdat Union dit seizoen opnieuw zeer goed draait.

LEES OOK: 'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Zal Vanzeir deze winter weg zijn?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

11
11
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

113
113
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

57
57
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

129
129
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

63
63
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

99
99
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

149
149
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

68
68
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

30
30
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

81
81
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

216
216
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

602
602
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

157
157
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

197
197
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

141
141
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

110
110
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

183
183
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

1016
1016
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

149
149
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

309
309
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

105
105
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

855
855
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

168
168
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

187
187
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

228
228

Meer sportnieuws