Arsenal blijft afgetekend leider na zege in stadsderby

door
Arsenal blijft afgetekend leider na zege in stadsderby

In Engeland mochten Arsenal en West Ham United een maandag vol met voetbal op Boxing Day afsluiten. In het Emirates Stadium diende de thuisploeg zijn leidersplaats te gaan verdedigen, terwijl de bezoekers onder leiding van David Moyes nood hadden aan punten om uit de onderste regionen van de Premier League weg te geraken.


Bij Arsenal diende Albert Sambi Lokonga zich opnieuw tevreden te stellen met een plaats op de bank. De thuisploeg domineerde van bij de start van de partij, maar zag telkens weer hoe West Ham op de counter loerde. Kort voor het halfuur wees Michael Oliver na de stip na een actie van Jarrod Bowen. De flankaanvaller van West Ham ging in het strafschopgebied liggen na een miniem contact met William Saliba. Ondanks de VAR-interventie bleef Oliver voet bij stuk houden, en mocht Said Benrahma de bezoekers op voorsprong brengen via de stip. De Algerijn faalde niet en Arsenal mocht gaan achtervolgen.

Arsenal bleef tevergeefs zoeken naar de gelijkmaker, maar slaagde er voor het rustsignaal niet meer in om de bezoekende doelman Fabianski te bedreigen. Even leken de Gunners aanspraak te maken op een strafschop na vermeend handspel van Aaron Cresswell. De VAR greep echter terecht in en zag dat de verdediger de bal met het hoofd afblokte. Arsenal diende na de rust uit een ander vaatje te tappen.

Kentering na de rust

In de tweede helft ging Arsenal lustig op zoek naar de gelijkmaker. Na amper tien minuten beloonde Bukayo Saka de Gunners voor de moeite. Martin Odegaard zette de Engelse international alleen voor doel, waarna hij de bal voorbij een kansloze Fabianski schoof. De gelijkmaker gaf de thuisploeg vleugels. Luttele minuten later speelde Xhaka zijn ploegmaat Martinelli vrij in het strafschopgebied, en de Braziliaan werkte de bal in de korte hoek binnen.

De ban was duidelijk gebroken bij de bezoekers van David Moyes. Arsenal bleef gebruik maken van de ruimtes, en Odegaard bracht Nketiah met een knappe tik oog in oog met Fabianski. De 23-jarige vervanger van de geblesseerde Gabriel Jesus faalde niet en zorgde voor de verdiende 3-1 eindoverwinning. Arsenal blijft door de zege aan de kop van het PL-klassement, en telt inmiddels zeven punten meer dan de nummer twee Newcastle. De nummer drie in het klassement, Manchester City, staat op acht punten van Arsenal. Het telt wel een wedstrijd minder dan de Gunners.

Wedstrijdverloop:
0-1: Said Benrahma (27')
1-1: Bukayo Saka (53')
2-1: Gabriel Martinelli (58')
3-1: Eddie Nketiah (69')

LEES OOK: 'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Wie maakt de meeste kans op de PL-titel?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

21
21
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

23
23
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

45
45
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

25
25
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

24
24
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

120
120
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

53
53
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

170
170
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

28
28
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

560
560
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

242
242
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

196
196
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

98
98
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

62
62
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

108
108
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

717
717
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

192
192
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

327
327
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

688
688
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

149
149

Meer sportnieuws