Arsenal blijft afgetekend leider na zege in stadsderby

door
Arsenal blijft afgetekend leider na zege in stadsderby

In Engeland mochten Arsenal en West Ham United een maandag vol met voetbal op Boxing Day afsluiten. In het Emirates Stadium diende de thuisploeg zijn leidersplaats te gaan verdedigen, terwijl de bezoekers onder leiding van David Moyes nood hadden aan punten om uit de onderste regionen van de Premier League weg te geraken.


Bij Arsenal diende Albert Sambi Lokonga zich opnieuw tevreden te stellen met een plaats op de bank. De thuisploeg domineerde van bij de start van de partij, maar zag telkens weer hoe West Ham op de counter loerde. Kort voor het halfuur wees Michael Oliver na de stip na een actie van Jarrod Bowen. De flankaanvaller van West Ham ging in het strafschopgebied liggen na een miniem contact met William Saliba. Ondanks de VAR-interventie bleef Oliver voet bij stuk houden, en mocht Said Benrahma de bezoekers op voorsprong brengen via de stip. De Algerijn faalde niet en Arsenal mocht gaan achtervolgen.

Arsenal bleef tevergeefs zoeken naar de gelijkmaker, maar slaagde er voor het rustsignaal niet meer in om de bezoekende doelman Fabianski te bedreigen. Even leken de Gunners aanspraak te maken op een strafschop na vermeend handspel van Aaron Cresswell. De VAR greep echter terecht in en zag dat de verdediger de bal met het hoofd afblokte. Arsenal diende na de rust uit een ander vaatje te tappen.

Kentering na de rust

In de tweede helft ging Arsenal lustig op zoek naar de gelijkmaker. Na amper tien minuten beloonde Bukayo Saka de Gunners voor de moeite. Martin Odegaard zette de Engelse international alleen voor doel, waarna hij de bal voorbij een kansloze Fabianski schoof. De gelijkmaker gaf de thuisploeg vleugels. Luttele minuten later speelde Xhaka zijn ploegmaat Martinelli vrij in het strafschopgebied, en de Braziliaan werkte de bal in de korte hoek binnen.

De ban was duidelijk gebroken bij de bezoekers van David Moyes. Arsenal bleef gebruik maken van de ruimtes, en Odegaard bracht Nketiah met een knappe tik oog in oog met Fabianski. De 23-jarige vervanger van de geblesseerde Gabriel Jesus faalde niet en zorgde voor de verdiende 3-1 eindoverwinning. Arsenal blijft door de zege aan de kop van het PL-klassement, en telt inmiddels zeven punten meer dan de nummer twee Newcastle. De nummer drie in het klassement, Manchester City, staat op acht punten van Arsenal. Het telt wel een wedstrijd minder dan de Gunners.

Wedstrijdverloop:
0-1: Said Benrahma (27')
1-1: Bukayo Saka (53')
2-1: Gabriel Martinelli (58')
3-1: Eddie Nketiah (69')

LEES OOK: Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Wie maakt de meeste kans op de PL-titel?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

29
29
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

15
15
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

112
112
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

81
81
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

117
117
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

156
156
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

201
201
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

10
10
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

339
339
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

156
156
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

229
229
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

55
55
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

195
195
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

246
246
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

122
122
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

69
69
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

530
530
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

48
48
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

317
317
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

458
458
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

498
498

Meer sportnieuws