Arsenal blijft afgetekend leider na zege in stadsderby

door
Arsenal blijft afgetekend leider na zege in stadsderby

In Engeland mochten Arsenal en West Ham United een maandag vol met voetbal op Boxing Day afsluiten. In het Emirates Stadium diende de thuisploeg zijn leidersplaats te gaan verdedigen, terwijl de bezoekers onder leiding van David Moyes nood hadden aan punten om uit de onderste regionen van de Premier League weg te geraken.


Bij Arsenal diende Albert Sambi Lokonga zich opnieuw tevreden te stellen met een plaats op de bank. De thuisploeg domineerde van bij de start van de partij, maar zag telkens weer hoe West Ham op de counter loerde. Kort voor het halfuur wees Michael Oliver na de stip na een actie van Jarrod Bowen. De flankaanvaller van West Ham ging in het strafschopgebied liggen na een miniem contact met William Saliba. Ondanks de VAR-interventie bleef Oliver voet bij stuk houden, en mocht Said Benrahma de bezoekers op voorsprong brengen via de stip. De Algerijn faalde niet en Arsenal mocht gaan achtervolgen.

Arsenal bleef tevergeefs zoeken naar de gelijkmaker, maar slaagde er voor het rustsignaal niet meer in om de bezoekende doelman Fabianski te bedreigen. Even leken de Gunners aanspraak te maken op een strafschop na vermeend handspel van Aaron Cresswell. De VAR greep echter terecht in en zag dat de verdediger de bal met het hoofd afblokte. Arsenal diende na de rust uit een ander vaatje te tappen.

Kentering na de rust

In de tweede helft ging Arsenal lustig op zoek naar de gelijkmaker. Na amper tien minuten beloonde Bukayo Saka de Gunners voor de moeite. Martin Odegaard zette de Engelse international alleen voor doel, waarna hij de bal voorbij een kansloze Fabianski schoof. De gelijkmaker gaf de thuisploeg vleugels. Luttele minuten later speelde Xhaka zijn ploegmaat Martinelli vrij in het strafschopgebied, en de Braziliaan werkte de bal in de korte hoek binnen.

De ban was duidelijk gebroken bij de bezoekers van David Moyes. Arsenal bleef gebruik maken van de ruimtes, en Odegaard bracht Nketiah met een knappe tik oog in oog met Fabianski. De 23-jarige vervanger van de geblesseerde Gabriel Jesus faalde niet en zorgde voor de verdiende 3-1 eindoverwinning. Arsenal blijft door de zege aan de kop van het PL-klassement, en telt inmiddels zeven punten meer dan de nummer twee Newcastle. De nummer drie in het klassement, Manchester City, staat op acht punten van Arsenal. Het telt wel een wedstrijd minder dan de Gunners.

Wedstrijdverloop:
0-1: Said Benrahma (27')
1-1: Bukayo Saka (53')
2-1: Gabriel Martinelli (58')
3-1: Eddie Nketiah (69')

LEES OOK: Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Wie maakt de meeste kans op de PL-titel?

Meest recent

'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

12
12
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

284
284
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

44
44
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

17
17
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

41
41
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

47
47
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

232
232
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

56
56
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

49
49
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

360
360
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

430
430
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

333
333
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

446
446
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

653
653
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

853
853
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

559
559
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1343
1343
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

879
879
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

462
462
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1167
1167
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

140
140
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

240
240
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

159
159
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

16
16

Meer sportnieuws