Arsenal blijft afgetekend leider na zege in stadsderby

door
Arsenal blijft afgetekend leider na zege in stadsderby

In Engeland mochten Arsenal en West Ham United een maandag vol met voetbal op Boxing Day afsluiten. In het Emirates Stadium diende de thuisploeg zijn leidersplaats te gaan verdedigen, terwijl de bezoekers onder leiding van David Moyes nood hadden aan punten om uit de onderste regionen van de Premier League weg te geraken.


Bij Arsenal diende Albert Sambi Lokonga zich opnieuw tevreden te stellen met een plaats op de bank. De thuisploeg domineerde van bij de start van de partij, maar zag telkens weer hoe West Ham op de counter loerde. Kort voor het halfuur wees Michael Oliver na de stip na een actie van Jarrod Bowen. De flankaanvaller van West Ham ging in het strafschopgebied liggen na een miniem contact met William Saliba. Ondanks de VAR-interventie bleef Oliver voet bij stuk houden, en mocht Said Benrahma de bezoekers op voorsprong brengen via de stip. De Algerijn faalde niet en Arsenal mocht gaan achtervolgen.

Arsenal bleef tevergeefs zoeken naar de gelijkmaker, maar slaagde er voor het rustsignaal niet meer in om de bezoekende doelman Fabianski te bedreigen. Even leken de Gunners aanspraak te maken op een strafschop na vermeend handspel van Aaron Cresswell. De VAR greep echter terecht in en zag dat de verdediger de bal met het hoofd afblokte. Arsenal diende na de rust uit een ander vaatje te tappen.

Kentering na de rust

In de tweede helft ging Arsenal lustig op zoek naar de gelijkmaker. Na amper tien minuten beloonde Bukayo Saka de Gunners voor de moeite. Martin Odegaard zette de Engelse international alleen voor doel, waarna hij de bal voorbij een kansloze Fabianski schoof. De gelijkmaker gaf de thuisploeg vleugels. Luttele minuten later speelde Xhaka zijn ploegmaat Martinelli vrij in het strafschopgebied, en de Braziliaan werkte de bal in de korte hoek binnen.

De ban was duidelijk gebroken bij de bezoekers van David Moyes. Arsenal bleef gebruik maken van de ruimtes, en Odegaard bracht Nketiah met een knappe tik oog in oog met Fabianski. De 23-jarige vervanger van de geblesseerde Gabriel Jesus faalde niet en zorgde voor de verdiende 3-1 eindoverwinning. Arsenal blijft door de zege aan de kop van het PL-klassement, en telt inmiddels zeven punten meer dan de nummer twee Newcastle. De nummer drie in het klassement, Manchester City, staat op acht punten van Arsenal. Het telt wel een wedstrijd minder dan de Gunners.

Wedstrijdverloop:
0-1: Said Benrahma (27')
1-1: Bukayo Saka (53')
2-1: Gabriel Martinelli (58')
3-1: Eddie Nketiah (69')

LEES OOK: Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

Wie maakt de meeste kans op de PL-titel?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

30
30
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

73
73
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

125
125
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

263
263
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

101
101
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

46
46
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

524
524
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

304
304
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

125
125
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

306
306
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

855
855
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

136
136
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

324
324
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

117
117
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

335
335
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

34
34
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

228
228
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

343
343
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

129
129
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

192
192
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

169
169
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

331
331
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

206
206

Meer sportnieuws