Laat kerstcadeau helpt Union in het zadel tegen kustploeg

door
Laat kerstcadeau helpt Union in het zadel tegen kustploeg

Union trekt met een prima gevoel 2023 in. Het team van Karl Geraerts pakte eerder deze week al de zege in de Croky Cup en ook vandaag zegevierde het tegen een moedige kustploeg. KVO hield één helft knap stand maar na een bizarre strafschopfase maakte de Brusselse club uiteindelijk toch het verschil.


Voor de tweede maal in een paar dagen tijd stonden Union en KV Oostende tegenover mekaar. In de Croky Cup trok het team van Geraerts de zege nog moeizaam over de streep, vandaag wou de kustploeg graag revanche nemen om onderin weg te geraken. Bij de traditieclub kreeg El Azzouzi een basisplaats, Thalhammer bracht Capon en Atanga in zijn elftal.

KVO knokt voorbeeldig tegen wisselvallig Union

Union opende fors met een vroege kans voor Teuma die vanop vrije trap de reflexen van Phillips testte, die bleken aanvankelijk prima in orde. Aan de overzijde was er op het kwartier ook een prima mogelijkheid voor de kustploeg, Bätzner viseerde de verste hoek maar via een thuisverdediger ging de bal nipt naast. De thuisploeg had nadien wel het betere van het spel, zorgde ook voor heel wat 'hete' standjes voor het doel maar doelpunten vielen er voorlopig niet in het Joseph Mariënstadion.

In het laatste kwartier zakte het niveau zienderogen. De gevaarlijkste fase was uiteindelijk nog voor het doel van Moris toen Ndicka licht werd aangetikt in de zestien meter. Na een VAR-check kreeg KVO uiteindelijk geen strafschop. Na een teleurstellende eerste helft stond het halfweg nog 0-0 nabij het Dudenpark.

Boniface was voor de pauze de gevaarlijkste man bij Union.

Spookfout Capon levert strafschop op

Vlak na de pauze kreeg Union een cadeautje van scheidsrechter Denil, in de vorm van een strafschop, toen Capon zijn hand op de schouder van Adingra legde. De VAR kwam bizar genoeg niet tussen en vanaf elf meter knalde Teuma de 1-0 genadeloos in doel. Met een voorsprong op zak liep het allemaal wat vlotter voor de thuisploeg, niet veel later knikte Burgess maar nipt voorlangs.

Iets voorbij het uur hing de kustploeg helemaal in de touwen. Eerst werd een doelpunt van Boniface nog (terecht) afgekeurd vanwege buitenspel maar even later pakte de aanvaller van Union opnieuw uit met een prima dribbel, zijn assist werd knap afgerond door Adingra en de 2-0 was een feit. De bezoekers konden nadien geen vuist meer maken en slikten in het absolute slot nog de 3-0 na een knappe volley van Dante Vanzeir. Union sluit een fantastisch 2022 af met een zoveelste overwinning.

Scoreverloop:

1-0 (51') Teuma (p), 2-0 (63') Adingra, 3-0 (90+5') Vanzeir

LEES OOK: Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Vond u dit een strafschop?

Meest recent

Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

71
71
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

53
53
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

269
269
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

119
119
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

140
140
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

364
364
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

623
623
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

257
257
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

574
574
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

118
118
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

342
342
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

526
526
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

492
492
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

57
57
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

251
251
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

391
391
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

540
540
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

141
141
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

311
311
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

329
329
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

188
188
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

402
402
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

742
742
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

252
252

Meer sportnieuws