Laat kerstcadeau helpt Union in het zadel tegen kustploeg

89
Laat kerstcadeau helpt Union in het zadel tegen kustploeg

Union trekt met een prima gevoel 2023 in. Het team van Karl Geraerts pakte eerder deze week al de zege in de Croky Cup en ook vandaag zegevierde het tegen een moedige kustploeg. KVO hield één helft knap stand maar na een bizarre strafschopfase maakte de Brusselse club uiteindelijk toch het verschil.


Voor de tweede maal in een paar dagen tijd stonden Union en KV Oostende tegenover mekaar. In de Croky Cup trok het team van Geraerts de zege nog moeizaam over de streep, vandaag wou de kustploeg graag revanche nemen om onderin weg te geraken. Bij de traditieclub kreeg El Azzouzi een basisplaats, Thalhammer bracht Capon en Atanga in zijn elftal.

KVO knokt voorbeeldig tegen wisselvallig Union

Union opende fors met een vroege kans voor Teuma die vanop vrije trap de reflexen van Phillips testte, die bleken aanvankelijk prima in orde. Aan de overzijde was er op het kwartier ook een prima mogelijkheid voor de kustploeg, Bätzner viseerde de verste hoek maar via een thuisverdediger ging de bal nipt naast. De thuisploeg had nadien wel het betere van het spel, zorgde ook voor heel wat 'hete' standjes voor het doel maar doelpunten vielen er voorlopig niet in het Joseph Mariënstadion.

In het laatste kwartier zakte het niveau zienderogen. De gevaarlijkste fase was uiteindelijk nog voor het doel van Moris toen Ndicka licht werd aangetikt in de zestien meter. Na een VAR-check kreeg KVO uiteindelijk geen strafschop. Na een teleurstellende eerste helft stond het halfweg nog 0-0 nabij het Dudenpark.

Boniface was voor de pauze de gevaarlijkste man bij Union.

Spookfout Capon levert strafschop op

Vlak na de pauze kreeg Union een cadeautje van scheidsrechter Denil, in de vorm van een strafschop, toen Capon zijn hand op de schouder van Adingra legde. De VAR kwam bizar genoeg niet tussen en vanaf elf meter knalde Teuma de 1-0 genadeloos in doel. Met een voorsprong op zak liep het allemaal wat vlotter voor de thuisploeg, niet veel later knikte Burgess maar nipt voorlangs.

Iets voorbij het uur hing de kustploeg helemaal in de touwen. Eerst werd een doelpunt van Boniface nog (terecht) afgekeurd vanwege buitenspel maar even later pakte de aanvaller van Union opnieuw uit met een prima dribbel, zijn assist werd knap afgerond door Adingra en de 2-0 was een feit. De bezoekers konden nadien geen vuist meer maken en slikten in het absolute slot nog de 3-0 na een knappe volley van Dante Vanzeir. Union sluit een fantastisch 2022 af met een zoveelste overwinning.

Scoreverloop:

1-0 (51') Teuma (p), 2-0 (63') Adingra, 3-0 (90+5') Vanzeir

LEES OOK: Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Vond u dit een strafschop?

Meest recent

Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

3
3
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

56
56
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

17
17
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

14
14
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

57
57
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

77
77
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

38
38
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

35
35
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

41
41
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

52
52
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

284
284
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

54
54
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

46
46
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

124
124
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

84
84
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

137
137
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

169
169
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

63
63
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

73
73
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

366
366
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

968
968
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

105
105
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

29
29
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

193
193
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

87
87

Meer sportnieuws