TRANSFERUURTJE: 'Mertens past voor terugkeer, uitverkoop Club'

443 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Mertens past voor terugkeer, uitverkoop Club'

De WK-eindronde in Qatar zit er op en dus nadert de winterse mercato met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.

JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt er stilaan een uitverkoop gehouden te worden in de wintermercato. De voorbije dagen doken al heel wat mogelijke vertrekkers op, zoals Ruud Vormer, Noah Mbamba en Senne Lammens. Die eerste kan naar Zulte Waregem en KV Kortrijk, terwijl de twee youngsters hun aflopende contract niet willen verlengen. Ook Eder Balanta zou mogen beschikken. De Colombiaan komt dit seizoen amper nog aan de bak.

Het is stilaan een zekerheid dat KRC Genk zich straks gaat versterken. Yira Sor is de voornaamste kandidaat en trainer Wouter Vrancken heeft de deur voor een transfer ook open gezet. Hij wil er sowieso een extra flankspeler bij.

BUITENLAND

Sinds de zomer speelt Dries Mertens voor Galatasaray, maar er gingen de laatste dagen alweer geruchten over een vertrek. Een terugkeer naar Anderlecht werd geopperd, maar daar maakt Mertens korte metten mee. Hij geeft aan dat hij zelfs gerust wil bijtekenen in Turkije.

Voor Eden Hazard lonkt wel een transfer, al wordt het nog uitkijken wanneer dat precies zal zijn. De overbodige aanvaller van Real Madrid zou twee opties hebben: een avontuur in de Amerikaanse MLS of Internazionale.

Bij Atletico Madrid beweegt er ook één en ander. Zo lijkt Yannick Carrasco alsmaar meer op weg naar de uitgang. De Rode Duivel zou zelf willen vertrekken omdat hij ontgoocheld is over de moeizame onderhandelingen over een contractverlenging. Atletico wil daar ook aan meewerken om de nodige miljoenen te krijgen.

De Spanjaarden willen zich immers ook nog versterken. Zo hebben ze bijvoorbeeld de beste papieren om Alexis Mac Allister binnen te halen. De middenvelder van Brighton is gegeerd nadat hij op het voorbije WK titularis was bij wereldkampioen Argentinië.

Na het WK moesten ze bij Brazilië op zoek naar een nieuwe bondscoach en dat zal meer dan waarschijnlijk een grote naam worden. Zo wordt niemand minder dan Zinedine Zidane naar voor geschoven als topkandidaat, terwijl ook de namen van Mauricio Pochettino en Marcelo Bielsa op tafel zouden liggen.

LEES OOK: Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Moet Mertens nog terugkeren naar België?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

71
71
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

0
0
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

3
3
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

44
44
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

648
648
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

35
35
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

454
454
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

83
83
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

483
483
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

335
335
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

242
242
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

214
214
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

43
43
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

159
159
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

331
331
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

612
612
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

442
442
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

408
408
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

188
188
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

116
116
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

124
124
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

648
648
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

145
145
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

146
146
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

98
98
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

94
94

Meer sportnieuws