'Belgische topclubs kunnen hopen op Chelsea-briljant'

door
'Belgische topclubs kunnen hopen op Chelsea-briljant'

Chelsea kreeg vorige zomer een nieuwe eigenaar met de Amerikaanse miljardair Todd Boehly. Die lijkt ook van plan om een nieuwe koers te varen en daarvoor hecht hij veel belang aan jeugd. In de zomer investeerde Chelsea al stevig in jong talent met de komst van tieners Carney Chukwuemeka, Cesare Casadei en Gabriel Slonina en ook deze maand slaan ze weer toe.


Enkele dagen geleden meldde Fabrizio Romano immers dat Chelsea de komst van David Datro Fofana afgerond zou hebben. De 20-jarige Ivoriaanse aanvaller, die in het verleden nog dicht bij een transfer naar SK Beveren stond, komt voor meer dan 10 miljoen euro over van Molde. Misschien belandt hij op die manier alsnog in de Belgische competitie.

"Hij is nog een heel ruw talent, dus ik verwacht dat hij verhuurd zal worden", verklaart Steve Wyss, expert Scandinavisch voetbal, immers aan The Athletic. "Gewoonlijk leidt de route vanuit Scandinavië naar België. Hij is het soort speler dat je zou verwachten bij Gent of Genk, waar de coaching bekend staat als goed voor aanvallende spelers en waar je tegen matige verdedigers veel doelpunten kan maken. Van daar zet je dan de volgende stap. Je ziet bijna nooit dat een speler uit het Scandinavische voetbal direct de stap naar de Premier League kan zetten."

Voor Belgische clubs kan Fofana misschien wel een interessante optie zijn. Hij deed het bij Molde zeer goed en scoorde er in het voorbije kalenderjaar 21 doelpunten in 37 wedstrijden, terwijl hij ook nog eens zeven assists gaf. Hij kan als diepe spits uit de voeten, maar ook op beide flanken.

LEES OOK: 'Vuurwerk bij Club Brugge: steunpilaar weg in januari?'

Denk je dat hij in België zal belanden?

Meest recent

'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

31
31
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

41
41
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

16
16
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

36
36
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

84
84
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

212
212
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

442
442
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

413
413
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

259
259
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

126
126
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

98
98
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

329
329
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

180
180
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

264
264
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

324
324
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

46
46
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

119
119
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

174
174
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

625
625
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

167
167
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

230
230
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

433
433
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

105
105
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

237
237
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

240
240

Meer sportnieuws