'Belgische topclubs kunnen hopen op Chelsea-briljant'

door
'Belgische topclubs kunnen hopen op Chelsea-briljant'

Chelsea kreeg vorige zomer een nieuwe eigenaar met de Amerikaanse miljardair Todd Boehly. Die lijkt ook van plan om een nieuwe koers te varen en daarvoor hecht hij veel belang aan jeugd. In de zomer investeerde Chelsea al stevig in jong talent met de komst van tieners Carney Chukwuemeka, Cesare Casadei en Gabriel Slonina en ook deze maand slaan ze weer toe.


Enkele dagen geleden meldde Fabrizio Romano immers dat Chelsea de komst van David Datro Fofana afgerond zou hebben. De 20-jarige Ivoriaanse aanvaller, die in het verleden nog dicht bij een transfer naar SK Beveren stond, komt voor meer dan 10 miljoen euro over van Molde. Misschien belandt hij op die manier alsnog in de Belgische competitie.

"Hij is nog een heel ruw talent, dus ik verwacht dat hij verhuurd zal worden", verklaart Steve Wyss, expert Scandinavisch voetbal, immers aan The Athletic. "Gewoonlijk leidt de route vanuit Scandinavië naar België. Hij is het soort speler dat je zou verwachten bij Gent of Genk, waar de coaching bekend staat als goed voor aanvallende spelers en waar je tegen matige verdedigers veel doelpunten kan maken. Van daar zet je dan de volgende stap. Je ziet bijna nooit dat een speler uit het Scandinavische voetbal direct de stap naar de Premier League kan zetten."

Voor Belgische clubs kan Fofana misschien wel een interessante optie zijn. Hij deed het bij Molde zeer goed en scoorde er in het voorbije kalenderjaar 21 doelpunten in 37 wedstrijden, terwijl hij ook nog eens zeven assists gaf. Hij kan als diepe spits uit de voeten, maar ook op beide flanken.

LEES OOK: 'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Denk je dat hij in België zal belanden?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

35
35
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

12
12
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

109
109
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

169
169
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

533
533
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

105
105
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

33
33
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

316
316
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

87
87
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

537
537
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

518
518
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

400
400
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

54
54
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1031
1031
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

287
287
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

441
441
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

82
82
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1206
1206
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

115
115
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

224
224
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

353
353
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

474
474
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

369
369
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws