'Martinez kent concurrenten voor volgende job als bondscoach'

199 stemmen
'Martinez kent concurrenten voor volgende job als bondscoach'

Nog een week is Roberto Martinez officieel bondscoach van de Rode Duivels, maar op 31 december verstrijkt zijn contract onherroepelijk. De Spanjaard kan vanaf dan op zoek naar een nieuwe uitdaging, zij het als clubtrainer of als bondscoach van een ander land. Hij sprak nog geen voorkeur uit en lijkt momenteel vooral opties in die laatste categorie te hebben.


De naam van Martinez viel sinds het WK al bij een paar landen. Zo werd hij al genoemd bij Mexico, maar de meest concrete optie lijkt momenteel Polen te zijn. Dat haalde in Qatar enigszins verrassend de achtste finale, nadat het in zijn poule na Argentinië maar voor Mexico en Saudi-Arabië eindigde. Daarna sneuvelde het wel meteen tegen Frankrijk.

Ondanks dat parcours werd het contract van bondscoach Czeslaw Michniewicz niet verlengd. De Poolse bond maakte zijn vertrek deze week officieel bekend en is de zoektocht naar een opvolger gestart. Volgens Weszlo is Martinez daarbij wel degelijk de absolute topfavoriet. Hij krijgt echter wel nog twee concurrenten.

STUNTMAN
Als alternatieven zijn immers ook Hervé Renard en Vladimir Petkovic in beeld. Die eerste stond in Qatar nog tegenover de Polen met Saudi-Arabië, dat hij in de openingswedstrijd naar een absolute stunt tegen Argentinië leidde. Petkovic is dan weer een 59-jarige Zwitser die zonder werk zit sinds februari, toen hij ontslagen werd bij Girondins Bordeaux. Daarvoor was hij zeven jaar lang bondscoach van Zwitserland.

Is Martinez de beste van die opties?

Meest recent

'Garcia hakt knoop door: vervanger Ngoy al bekend?'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

0
0
Garcia houdt adem in: twee Duivels in de lappenmand?

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

66
66
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

189
189
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

344
344
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

92
92
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

193
193
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

295
295
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

278
278
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

540
540
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

335
335
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

125
125
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

170
170
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

393
393
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

520
520
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

343
343
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

156
156
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

43
43
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

407
407
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

59
59
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

491
491
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

676
676
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

134
134
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

114
114
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

339
339
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

138
138

Meer sportnieuws