'Club Brugge shopt bij Charleroi, dat ook sterkhouder verliest'

door
'Club Brugge shopt bij Charleroi, dat ook sterkhouder verliest'

Charleroi beleeft een woelig seizoen, waarin de resultaten tegenvallen. Dat zorgde ervoor dat trainer Edward Still al ontslagen werd, terwijl de fans zich ook al meermaals tegen sterke man Mehdi Bayat keerden. In januari zal er versterking moeten komen om de ambities nog waar te kunnen maken, maar voorlopig lijken er vooral pionnen te vertrekken.


Eén schakel is Charleroi sowieso al kwijt, want Sudpresse meldt dat video-analist Baptiste Henry afscheid neemt. Charleroi probeerde nog tevergeefs om hem aan boord te houden, maar hij meldde zich vrijdag een laatste keer op de club. Hij gaat vanaf eind januari aan de slag bij Club Brugge, dat zo de uitbreiding van zijn staf nog wat verderzet.

Daarnaast zal ook de spelersgroep misschien nog verzwakt worden, want dezelfde bron meldt dat ook Marco Ilaimaharitra zou kunnen vertrekken. De middenvelder staat in de belangstelling van Saint-Etienne. De Franse traditieclub degradeerde vorig seizoen uit de Ligue 1 en staat nu ook laatste in de Ligue 2. Ze zouden daarom in januari stevig willen investeren om zich alsnog te redden.

AANVOERDER
De 27-jarige Ilaimaharitra speelt al sinds de zomer van 2017 voor Charleroi, dat hem destijds transfervrij overnam van Sochaux. De Malagassiër groeide sindsdien uit tot een absolute sterkhouder op het middenveld en draagt dit seizoen ook de aanvoerdersband. Hij speelde al 184 wedstrijden voor Charleroi, waarin hij tien keer scoorde en elf assists gaf. Hij werd de voorbije jaren een paar keer gelinkt aan Belgische topclubs, maar keert nu dus mogelijk terug naar Frankrijk.

LEES OOK: 'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Moet Charleroi Ilaimaharitra absoluut houden?

Meest recent

Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

48
48
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

22
22
'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

37
37
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

325
325
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

506
506
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

230
230
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

82
82
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

91
91
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

359
359
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

153
153
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

236
236
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

96
96
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

253
253
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

20
20
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

442
442
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

186
186
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

67
67
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

549
549
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

109
109
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

114
114
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

65
65
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

289
289
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

161
161
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

121
121
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

24
24

Meer sportnieuws