'Club Brugge shopt bij Charleroi, dat ook sterkhouder verliest'

door
'Club Brugge shopt bij Charleroi, dat ook sterkhouder verliest'

Charleroi beleeft een woelig seizoen, waarin de resultaten tegenvallen. Dat zorgde ervoor dat trainer Edward Still al ontslagen werd, terwijl de fans zich ook al meermaals tegen sterke man Mehdi Bayat keerden. In januari zal er versterking moeten komen om de ambities nog waar te kunnen maken, maar voorlopig lijken er vooral pionnen te vertrekken.


Eén schakel is Charleroi sowieso al kwijt, want Sudpresse meldt dat video-analist Baptiste Henry afscheid neemt. Charleroi probeerde nog tevergeefs om hem aan boord te houden, maar hij meldde zich vrijdag een laatste keer op de club. Hij gaat vanaf eind januari aan de slag bij Club Brugge, dat zo de uitbreiding van zijn staf nog wat verderzet.

Daarnaast zal ook de spelersgroep misschien nog verzwakt worden, want dezelfde bron meldt dat ook Marco Ilaimaharitra zou kunnen vertrekken. De middenvelder staat in de belangstelling van Saint-Etienne. De Franse traditieclub degradeerde vorig seizoen uit de Ligue 1 en staat nu ook laatste in de Ligue 2. Ze zouden daarom in januari stevig willen investeren om zich alsnog te redden.

AANVOERDER
De 27-jarige Ilaimaharitra speelt al sinds de zomer van 2017 voor Charleroi, dat hem destijds transfervrij overnam van Sochaux. De Malagassiër groeide sindsdien uit tot een absolute sterkhouder op het middenveld en draagt dit seizoen ook de aanvoerdersband. Hij speelde al 184 wedstrijden voor Charleroi, waarin hij tien keer scoorde en elf assists gaf. Hij werd de voorbije jaren een paar keer gelinkt aan Belgische topclubs, maar keert nu dus mogelijk terug naar Frankrijk.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

Moet Charleroi Ilaimaharitra absoluut houden?

Meest recent

Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

2
2
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

4
4
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

27
27
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

77
77
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

25
25
Deschacht: "Hij had vroeger moeten vertrekken bij Anderlecht"

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

84
84
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

34
34
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

106
106
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

128
128
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

218
218
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

320
320
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

126
126
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

68
68
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

188
188
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

169
169
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

94
94
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

350
350
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

157
157
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

224
224
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

163
163
Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

89
89
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

230
230
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

104
104
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

163
163
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

310
310

Meer sportnieuws