Anderlecht wil toeslaan met garantie op doelpunten

691
Anderlecht wil toeslaan met garantie op doelpunten

RSC Anderlecht zet de zoektocht naar een nieuwe spits verder. Volgens Het Nieuwsblad hebben de Brusselaars nu hun zinnen gezet op de komst van Sory Kaba (FC Midtjylland), die vorig seizoen nog een grote revelatie was op uitleenbasis bij Oud-Heverlee Leuven. De Guineeër bezit alvast alle kwaliteiten die Sporting zoekt: scorend vermogen, fysiek sterk, groot van gestalte en balvast.


START IN MINEUR

De start van Sory Kaba bij Oud-Heverlee Leuven was op z’n minst dramatisch te noemen. Hij arriveerde pas op 31 augustus bij zijn nieuwe ploeg, toen de Jupiler Pro League al zes wedstrijden onderweg was, en dat in een belabberde conditie. Kaba was intrinsiek beter dan zijn concurrent Kaveh Rezaei, maar hij werd in zijn eerste weken aan Den Dreef niet fit genoeg bevonden door Marc Brys. “Sory heeft nog niet de vorm om aan de aftrap te staan. Hij is laat bij de groep gekomen en staat minder ver dan Kaveh, die ik momenteel beter vind”, zei de coach van Oud-Heverlee Leuven toen aan Het Nieuwsblad.



De Leuvenaars betaalden 850 duizend euro om Sory Kaba te huren van FC Midtjylland, wat een stevige investering was voor de club, maar in de eerste weken rendeerde hij helemaal niet. De Guineeër kampte met een fysiek probleem want hij had geen conditie meer, maar Marc Brys moest ook iets anders onder handen nemen. “We moesten het patserige er wat uithalen”, zei hij aan Sport/Voetbalmagazine. Kaba was bij Midtjylland namelijk geen meeloper, en ook wel een enfant terrible, en bij de Deense topclubs scoorde hij vijftien doelpunten in twee seizoenen tijd.

DERDE EFFICIËNTSTE SPITS

Sory Kaba had een aanpassingsperiode nodig om zich te settelen in zijn nieuwe omgeving, maar in die periode werkte hij keihard aan zijn conditie, integratie en automatismen. En met succes. Eind oktober stak de huurling in bloedvorm, toen hij in drie wedstrijden vier doelpunten scoorde. “Sory leeft van doelpunten”, zei Marc Brys over zijn nieuwe goudhaantje in Sport/Voetbalmagazine. “Hij kwam met een zekere allure binnen. Zijn sterke persoonlijkheid viel op en dat kunnen we in onze spelersgroep goed gebruiken.” Maar die bloedvorm stokte nadien terug, toen hij zeven competitiewedstrijden op rij - of twee maanden lang - geen doelpunt meer kon scoren.

Door die lange droogte bij Sory Kaba wilde Marc Brys in de wintermercato zelfs ingrijpen door een nieuwe spits te halen naar Oud-Heverlee Leuven. Maar uiteindelijk vond de Guineer dan toch zijn goede vorm terug en scoorde hij vorig seizoen in totaal 10 doelpunten in 26 competitiewedstrijden. Maar Kaba toonde zich vooral erg efficiënt in de zone van de waarheid. Hij zette 28% van zijn kansen om in een doelpunt, waarmee hij de derde efficiëntste spits in de Jupiler Pro League was. Enkel Bas Dost (toen Club Brugge, 35%) en Michael Frey (Antwerp FC, 29%) hadden nog minder kansen nodig om een doelpunt te scoren. Zo’n type zou dus wel erg welkom zijn voor Anderlecht.



Sory Kaba heeft naast zijn efficiëntie in de box nog meer kwaliteiten te bieden. Hij is een winnaarstype die aanwezig is in de zestien meter en sterk is met de rug naar het doel. Kaba heeft veel drive en wil zijn tegenstanders altijd van antwoord dienen. Daarnaast kan de Guineeër met zijn fysieke kracht, lengte (hij meet namelijk 1 meter 90) en présence ook perfect gebruikt worden als targetman. De combinatie van deze kwaliteiten, samen met zijn neus voor doelpunten, vult exact de beschrijving in die Anderlecht beoogt in de zoektocht naar een nieuwe centrumspits. Dat Jesper Fredberg en Brian Riemer de Deense spelersmarkt kennen, helpt daar uiteraard ook bij.

2,5 MILJOEN EURO?

Bjorn Ruytinx, clubicoon van Oud-Heverlee Leuven, sprak vorig seizoen erg lovend over Sory Kaba in Het Nieuwsblad. “Hij heeft een bepaalde periode veel over zich heen gekregen, maar hij speelt altijd zijn wedstrijd. Hij stond soms op een eiland en zelfs dan was hij nuttig: hij brengt rust, houdt de bal bij, weegt altijd op een defensie en houdt continu twee verdedigers aan de praat. Hij is in elke wedstrijd nuttig. Alleen heeft hij ballen in de box nodig om te scoren en die zijn er een periode veel te weinig gekomen.” De marktwaarde van Kaba wordt momenteel geschat op 2,5 miljoen euro, waardoor Anderlecht wel een flinke financiële investering zal moeten doen om hem naar het Lotto Park te kunnen halen.

LEES OOK: Union heeft nieuwe Europese thuishaven beet

Moet Anderlecht Kaba halen?

Meest recent

Anderlecht all-in na Europese triomf: Stanciu-record aan diggelen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de League Phase van de Europa League. ...

144
144
Loting UECL: interessante opportuniteiten voor Gent en STVV

Dit seizoen zullen opnieuw twee clubs uit de Jupiler Pro League deelnemen aan de League Phase van de ...

100
100
Penders helpt Chelsea met clean-sheet; foutloze start Barça

FC Barcelona is foutloos begonnen aan zijn campagne in La Liga. De Spaanse titelverdediger legde ...

70
70
Loting UEL: Anderlecht en Union kennen potentiële tegenstanders

De League Phase van de Europa League zal dit seizoen twee Belgische deelnemers tellen. RSC ...

196
196
AA Gent redt zijn vel in Europa na waanzinnige rollercoaster

Na een knettergekke rollercoaster mag AA Gent richting de poulefase van de Conference League. De ...

137
137
Met bravoure: Sterk Anderlecht flitst richting Europa League

Anderlecht lijkt dit seizoen weer helemaal op het goede spoor te zitten. De recordkampioen flitste ...

204
204
Nieuwe details Barça-deal Antwerp; Dwomoh vindt Belgische club

Antwerp FC rondde donderdag de permanente terugkeer van Mauricio Benitez af. En de Great Old staat ...

190
190
Last-minute transferbom Club Brugge? "Meer dan 50 miljoen"

Joel Ordoñez lijkt op weg naar Crystal Palace, voorts wil Club Brugge zijn sterkhouders in ...

1066
1066
Anderlecht kondigt transfer aan midden in Europees duel

RSC Anderlecht strijdt donderdagavond met Kairat Almaty voor een plek in de League Phase van de ...

334
334
Goede of slechte loting Club? Dit zeggen de statistieken

De loting van de League Phase in de Champions League zit erop. Ook Club Brugge weet dus welke acht ...

401
401
STVV slikt Europese domper na verdedigend fiasco in Cyprus

Na een verdedigend belabberde prestatie gaat STVV richting de poulefase van de Conference League. De ...

120
120
Tielemans zorgt voor stijgende verbazing: ex-ploegmaat getuigt

Na zijn tegenvallende Premier League-debuut bij Manchester United kreeg Youri Tielemans de nodige ...

113
113
'Totale transferwending: Anderlecht duikt mercato weer op'

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de League Phase van de Europa ...

341
341
Godts krijgt de volle laag: Enrique grijpt meteen in

Mika Godts kreeg na zijn debuut bij PSG meteen stevige kritiek te slikken in Frankrijk. De jonge ...

342
342
Anderlecht - Kairat: Bruno verstuurt signaal met basiself

RSC Anderlecht staat op een zucht van de League Phase van de Europa League. Donderdag moet het in ...

142
142
'IJskoude douche voor Penders; Leao richting Premier League'

De Premier League draait sinds afgelopen weekend weer op volle toeren, desondanks blijven de clubs ...

117
117
LOTING UCL: Club Brugge maakt borst nat voor pittig programma

In het Grimaldi Forum te Monaco werd donderdagavond geloot voor de samenstelling van de League Phase ...

459
459
Ruben Van Gucht zit met pikant probleem: "Hij is te groot"

Ruben Van Gucht raast door het medialandschap met opdrachten bij de drie grootste Vlaamse zenders: ...

64
64
Gedonder in Genk: hoe Thorup nu al in nauwe schoentjes zit

Na de onwaarschijnlijke instorting op het veld van Antwerp FC toonde Jess Thorup zich een gebroken ...

448
448
Antwerp rondt langverwachte transfer eindelijk af

Royal Antwerp FC is volop bezig met het samenstellen van de selectie. Sportief directeur Marc ...

196
196
'Lille weert Fernandez-Pardo, transfer voor Ramazani'

Largie Ramazani lijkt op weg naar de uitgang bij Leeds United, maar het is nog onduidelijk waar de ...

76
76
Bruno looft aanwinst: "Nu elke match laten zien"

Lukas Ambros heeft zich snel aangepast bij Anderlecht. De middenvelder maakt indruk op zijn ...

320
320
'Zéér plotse transferwending bij Standard'

Een opvallende wending bij Standard. De transfer van Dennis Ayensa naar Gençlerbirligi leek ...

301
301
Antwerp maakt vertrek aanvaller wereldkundig

Royal Antwerp FC  heeft zopas een uitgaande transfer afgerond. De Great Old heeft afscheid ...

92
92
'Bod op El Ouahdi, KRC Genk plant extra aanwinst'

Racing Genk is nog niet klaar op de transfermarkt. De Limburgers hebben beslist om opnieuw de markt ...

435
435

Meer sportnieuws