Anderlecht wil toeslaan met garantie op doelpunten

door
Anderlecht wil toeslaan met garantie op doelpunten

RSC Anderlecht zet de zoektocht naar een nieuwe spits verder. Volgens Het Nieuwsblad hebben de Brusselaars nu hun zinnen gezet op de komst van Sory Kaba (FC Midtjylland), die vorig seizoen nog een grote revelatie was op uitleenbasis bij Oud-Heverlee Leuven. De Guineeër bezit alvast alle kwaliteiten die Sporting zoekt: scorend vermogen, fysiek sterk, groot van gestalte en balvast.


START IN MINEUR

De start van Sory Kaba bij Oud-Heverlee Leuven was op z’n minst dramatisch te noemen. Hij arriveerde pas op 31 augustus bij zijn nieuwe ploeg, toen de Jupiler Pro League al zes wedstrijden onderweg was, en dat in een belabberde conditie. Kaba was intrinsiek beter dan zijn concurrent Kaveh Rezaei, maar hij werd in zijn eerste weken aan Den Dreef niet fit genoeg bevonden door Marc Brys. “Sory heeft nog niet de vorm om aan de aftrap te staan. Hij is laat bij de groep gekomen en staat minder ver dan Kaveh, die ik momenteel beter vind”, zei de coach van Oud-Heverlee Leuven toen aan Het Nieuwsblad.



De Leuvenaars betaalden 850 duizend euro om Sory Kaba te huren van FC Midtjylland, wat een stevige investering was voor de club, maar in de eerste weken rendeerde hij helemaal niet. De Guineeër kampte met een fysiek probleem want hij had geen conditie meer, maar Marc Brys moest ook iets anders onder handen nemen. “We moesten het patserige er wat uithalen”, zei hij aan Sport/Voetbalmagazine. Kaba was bij Midtjylland namelijk geen meeloper, en ook wel een enfant terrible, en bij de Deense topclubs scoorde hij vijftien doelpunten in twee seizoenen tijd.

DERDE EFFICIËNTSTE SPITS

Sory Kaba had een aanpassingsperiode nodig om zich te settelen in zijn nieuwe omgeving, maar in die periode werkte hij keihard aan zijn conditie, integratie en automatismen. En met succes. Eind oktober stak de huurling in bloedvorm, toen hij in drie wedstrijden vier doelpunten scoorde. “Sory leeft van doelpunten”, zei Marc Brys over zijn nieuwe goudhaantje in Sport/Voetbalmagazine. “Hij kwam met een zekere allure binnen. Zijn sterke persoonlijkheid viel op en dat kunnen we in onze spelersgroep goed gebruiken.” Maar die bloedvorm stokte nadien terug, toen hij zeven competitiewedstrijden op rij - of twee maanden lang - geen doelpunt meer kon scoren.

Door die lange droogte bij Sory Kaba wilde Marc Brys in de wintermercato zelfs ingrijpen door een nieuwe spits te halen naar Oud-Heverlee Leuven. Maar uiteindelijk vond de Guineer dan toch zijn goede vorm terug en scoorde hij vorig seizoen in totaal 10 doelpunten in 26 competitiewedstrijden. Maar Kaba toonde zich vooral erg efficiënt in de zone van de waarheid. Hij zette 28% van zijn kansen om in een doelpunt, waarmee hij de derde efficiëntste spits in de Jupiler Pro League was. Enkel Bas Dost (toen Club Brugge, 35%) en Michael Frey (Antwerp FC, 29%) hadden nog minder kansen nodig om een doelpunt te scoren. Zo’n type zou dus wel erg welkom zijn voor Anderlecht.



Sory Kaba heeft naast zijn efficiëntie in de box nog meer kwaliteiten te bieden. Hij is een winnaarstype die aanwezig is in de zestien meter en sterk is met de rug naar het doel. Kaba heeft veel drive en wil zijn tegenstanders altijd van antwoord dienen. Daarnaast kan de Guineeër met zijn fysieke kracht, lengte (hij meet namelijk 1 meter 90) en présence ook perfect gebruikt worden als targetman. De combinatie van deze kwaliteiten, samen met zijn neus voor doelpunten, vult exact de beschrijving in die Anderlecht beoogt in de zoektocht naar een nieuwe centrumspits. Dat Jesper Fredberg en Brian Riemer de Deense spelersmarkt kennen, helpt daar uiteraard ook bij.

2,5 MILJOEN EURO?

Bjorn Ruytinx, clubicoon van Oud-Heverlee Leuven, sprak vorig seizoen erg lovend over Sory Kaba in Het Nieuwsblad. “Hij heeft een bepaalde periode veel over zich heen gekregen, maar hij speelt altijd zijn wedstrijd. Hij stond soms op een eiland en zelfs dan was hij nuttig: hij brengt rust, houdt de bal bij, weegt altijd op een defensie en houdt continu twee verdedigers aan de praat. Hij is in elke wedstrijd nuttig. Alleen heeft hij ballen in de box nodig om te scoren en die zijn er een periode veel te weinig gekomen.” De marktwaarde van Kaba wordt momenteel geschat op 2,5 miljoen euro, waardoor Anderlecht wel een flinke financiële investering zal moeten doen om hem naar het Lotto Park te kunnen halen.

LEES OOK: Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

Moet Anderlecht Kaba halen?

Meest recent

Ruben Van Gucht trekt alle spotlights naar zich toe

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

0
0
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

15
15
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

10
10
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

22
22
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

32
32
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

47
47
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

281
281
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

178
178
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

141
141
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

112
112
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

274
274
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

40
40
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

79
79
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

222
222
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

33
33
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

81
81
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

133
133
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

200
200
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

67
67
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

99
99
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

46
46
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

116
116
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

383
383
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

275
275
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

233
233

Meer sportnieuws