Anderlecht wil toeslaan met garantie op doelpunten

door
Anderlecht wil toeslaan met garantie op doelpunten

RSC Anderlecht zet de zoektocht naar een nieuwe spits verder. Volgens Het Nieuwsblad hebben de Brusselaars nu hun zinnen gezet op de komst van Sory Kaba (FC Midtjylland), die vorig seizoen nog een grote revelatie was op uitleenbasis bij Oud-Heverlee Leuven. De Guineeër bezit alvast alle kwaliteiten die Sporting zoekt: scorend vermogen, fysiek sterk, groot van gestalte en balvast.


START IN MINEUR

De start van Sory Kaba bij Oud-Heverlee Leuven was op z’n minst dramatisch te noemen. Hij arriveerde pas op 31 augustus bij zijn nieuwe ploeg, toen de Jupiler Pro League al zes wedstrijden onderweg was, en dat in een belabberde conditie. Kaba was intrinsiek beter dan zijn concurrent Kaveh Rezaei, maar hij werd in zijn eerste weken aan Den Dreef niet fit genoeg bevonden door Marc Brys. “Sory heeft nog niet de vorm om aan de aftrap te staan. Hij is laat bij de groep gekomen en staat minder ver dan Kaveh, die ik momenteel beter vind”, zei de coach van Oud-Heverlee Leuven toen aan Het Nieuwsblad.



De Leuvenaars betaalden 850 duizend euro om Sory Kaba te huren van FC Midtjylland, wat een stevige investering was voor de club, maar in de eerste weken rendeerde hij helemaal niet. De Guineeër kampte met een fysiek probleem want hij had geen conditie meer, maar Marc Brys moest ook iets anders onder handen nemen. “We moesten het patserige er wat uithalen”, zei hij aan Sport/Voetbalmagazine. Kaba was bij Midtjylland namelijk geen meeloper, en ook wel een enfant terrible, en bij de Deense topclubs scoorde hij vijftien doelpunten in twee seizoenen tijd.

DERDE EFFICIËNTSTE SPITS

Sory Kaba had een aanpassingsperiode nodig om zich te settelen in zijn nieuwe omgeving, maar in die periode werkte hij keihard aan zijn conditie, integratie en automatismen. En met succes. Eind oktober stak de huurling in bloedvorm, toen hij in drie wedstrijden vier doelpunten scoorde. “Sory leeft van doelpunten”, zei Marc Brys over zijn nieuwe goudhaantje in Sport/Voetbalmagazine. “Hij kwam met een zekere allure binnen. Zijn sterke persoonlijkheid viel op en dat kunnen we in onze spelersgroep goed gebruiken.” Maar die bloedvorm stokte nadien terug, toen hij zeven competitiewedstrijden op rij - of twee maanden lang - geen doelpunt meer kon scoren.

Door die lange droogte bij Sory Kaba wilde Marc Brys in de wintermercato zelfs ingrijpen door een nieuwe spits te halen naar Oud-Heverlee Leuven. Maar uiteindelijk vond de Guineer dan toch zijn goede vorm terug en scoorde hij vorig seizoen in totaal 10 doelpunten in 26 competitiewedstrijden. Maar Kaba toonde zich vooral erg efficiënt in de zone van de waarheid. Hij zette 28% van zijn kansen om in een doelpunt, waarmee hij de derde efficiëntste spits in de Jupiler Pro League was. Enkel Bas Dost (toen Club Brugge, 35%) en Michael Frey (Antwerp FC, 29%) hadden nog minder kansen nodig om een doelpunt te scoren. Zo’n type zou dus wel erg welkom zijn voor Anderlecht.



Sory Kaba heeft naast zijn efficiëntie in de box nog meer kwaliteiten te bieden. Hij is een winnaarstype die aanwezig is in de zestien meter en sterk is met de rug naar het doel. Kaba heeft veel drive en wil zijn tegenstanders altijd van antwoord dienen. Daarnaast kan de Guineeër met zijn fysieke kracht, lengte (hij meet namelijk 1 meter 90) en présence ook perfect gebruikt worden als targetman. De combinatie van deze kwaliteiten, samen met zijn neus voor doelpunten, vult exact de beschrijving in die Anderlecht beoogt in de zoektocht naar een nieuwe centrumspits. Dat Jesper Fredberg en Brian Riemer de Deense spelersmarkt kennen, helpt daar uiteraard ook bij.

2,5 MILJOEN EURO?

Bjorn Ruytinx, clubicoon van Oud-Heverlee Leuven, sprak vorig seizoen erg lovend over Sory Kaba in Het Nieuwsblad. “Hij heeft een bepaalde periode veel over zich heen gekregen, maar hij speelt altijd zijn wedstrijd. Hij stond soms op een eiland en zelfs dan was hij nuttig: hij brengt rust, houdt de bal bij, weegt altijd op een defensie en houdt continu twee verdedigers aan de praat. Hij is in elke wedstrijd nuttig. Alleen heeft hij ballen in de box nodig om te scoren en die zijn er een periode veel te weinig gekomen.” De marktwaarde van Kaba wordt momenteel geschat op 2,5 miljoen euro, waardoor Anderlecht wel een flinke financiële investering zal moeten doen om hem naar het Lotto Park te kunnen halen.

LEES OOK: 'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Moet Anderlecht Kaba halen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

3
3
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

5
5
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

9
9
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

30
30
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

70
70
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

69
69
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

30
30
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

153
153
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

108
108
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

322
322
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

111
111
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

138
138
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

173
173
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

306
306
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

303
303
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

64
64
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

364
364
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

304
304
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

183
183
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

328
328
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

311
311
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

34
34
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

242
242
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

50
50
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

112
112

Meer sportnieuws