Anderlecht wil toeslaan met garantie op doelpunten

door
Anderlecht wil toeslaan met garantie op doelpunten

RSC Anderlecht zet de zoektocht naar een nieuwe spits verder. Volgens Het Nieuwsblad hebben de Brusselaars nu hun zinnen gezet op de komst van Sory Kaba (FC Midtjylland), die vorig seizoen nog een grote revelatie was op uitleenbasis bij Oud-Heverlee Leuven. De Guineeër bezit alvast alle kwaliteiten die Sporting zoekt: scorend vermogen, fysiek sterk, groot van gestalte en balvast.


START IN MINEUR

De start van Sory Kaba bij Oud-Heverlee Leuven was op z’n minst dramatisch te noemen. Hij arriveerde pas op 31 augustus bij zijn nieuwe ploeg, toen de Jupiler Pro League al zes wedstrijden onderweg was, en dat in een belabberde conditie. Kaba was intrinsiek beter dan zijn concurrent Kaveh Rezaei, maar hij werd in zijn eerste weken aan Den Dreef niet fit genoeg bevonden door Marc Brys. “Sory heeft nog niet de vorm om aan de aftrap te staan. Hij is laat bij de groep gekomen en staat minder ver dan Kaveh, die ik momenteel beter vind”, zei de coach van Oud-Heverlee Leuven toen aan Het Nieuwsblad.



De Leuvenaars betaalden 850 duizend euro om Sory Kaba te huren van FC Midtjylland, wat een stevige investering was voor de club, maar in de eerste weken rendeerde hij helemaal niet. De Guineeër kampte met een fysiek probleem want hij had geen conditie meer, maar Marc Brys moest ook iets anders onder handen nemen. “We moesten het patserige er wat uithalen”, zei hij aan Sport/Voetbalmagazine. Kaba was bij Midtjylland namelijk geen meeloper, en ook wel een enfant terrible, en bij de Deense topclubs scoorde hij vijftien doelpunten in twee seizoenen tijd.

DERDE EFFICIËNTSTE SPITS

Sory Kaba had een aanpassingsperiode nodig om zich te settelen in zijn nieuwe omgeving, maar in die periode werkte hij keihard aan zijn conditie, integratie en automatismen. En met succes. Eind oktober stak de huurling in bloedvorm, toen hij in drie wedstrijden vier doelpunten scoorde. “Sory leeft van doelpunten”, zei Marc Brys over zijn nieuwe goudhaantje in Sport/Voetbalmagazine. “Hij kwam met een zekere allure binnen. Zijn sterke persoonlijkheid viel op en dat kunnen we in onze spelersgroep goed gebruiken.” Maar die bloedvorm stokte nadien terug, toen hij zeven competitiewedstrijden op rij - of twee maanden lang - geen doelpunt meer kon scoren.

Door die lange droogte bij Sory Kaba wilde Marc Brys in de wintermercato zelfs ingrijpen door een nieuwe spits te halen naar Oud-Heverlee Leuven. Maar uiteindelijk vond de Guineer dan toch zijn goede vorm terug en scoorde hij vorig seizoen in totaal 10 doelpunten in 26 competitiewedstrijden. Maar Kaba toonde zich vooral erg efficiënt in de zone van de waarheid. Hij zette 28% van zijn kansen om in een doelpunt, waarmee hij de derde efficiëntste spits in de Jupiler Pro League was. Enkel Bas Dost (toen Club Brugge, 35%) en Michael Frey (Antwerp FC, 29%) hadden nog minder kansen nodig om een doelpunt te scoren. Zo’n type zou dus wel erg welkom zijn voor Anderlecht.



Sory Kaba heeft naast zijn efficiëntie in de box nog meer kwaliteiten te bieden. Hij is een winnaarstype die aanwezig is in de zestien meter en sterk is met de rug naar het doel. Kaba heeft veel drive en wil zijn tegenstanders altijd van antwoord dienen. Daarnaast kan de Guineeër met zijn fysieke kracht, lengte (hij meet namelijk 1 meter 90) en présence ook perfect gebruikt worden als targetman. De combinatie van deze kwaliteiten, samen met zijn neus voor doelpunten, vult exact de beschrijving in die Anderlecht beoogt in de zoektocht naar een nieuwe centrumspits. Dat Jesper Fredberg en Brian Riemer de Deense spelersmarkt kennen, helpt daar uiteraard ook bij.

2,5 MILJOEN EURO?

Bjorn Ruytinx, clubicoon van Oud-Heverlee Leuven, sprak vorig seizoen erg lovend over Sory Kaba in Het Nieuwsblad. “Hij heeft een bepaalde periode veel over zich heen gekregen, maar hij speelt altijd zijn wedstrijd. Hij stond soms op een eiland en zelfs dan was hij nuttig: hij brengt rust, houdt de bal bij, weegt altijd op een defensie en houdt continu twee verdedigers aan de praat. Hij is in elke wedstrijd nuttig. Alleen heeft hij ballen in de box nodig om te scoren en die zijn er een periode veel te weinig gekomen.” De marktwaarde van Kaba wordt momenteel geschat op 2,5 miljoen euro, waardoor Anderlecht wel een flinke financiële investering zal moeten doen om hem naar het Lotto Park te kunnen halen.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Moet Anderlecht Kaba halen?

Meest recent

'Topkandidaat City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

2
2
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

55
55
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

39
39
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

79
79
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

179
179
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

51
51
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

327
327
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

204
204
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

363
363
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

408
408
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

308
308
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

103
103
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

509
509
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

217
217
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

628
628
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

383
383
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

138
138
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

604
604
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

62
62
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

163
163
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

814
814
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

51
51
Felle uithaal naar Leko: “Ik was teleurgesteld in hem”

In december keerde Ivan Leko terug bij Club Brugge, met als voornaamste opdracht om weer vuur in het ...

127
127
'Lukaku-borm barst: Napoli grijpt keihard in'

Romelu Lukaku lijkt zich deze interlandperiode in nesten gewerkt te hebben. De topschutter aller ...

185
185
'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Club Brugge lijkt in de zomer weer stevig langs de kassa te zullen passeren. Het zag de voorbije ...

268
268

Meer sportnieuws