Anderlecht wil toeslaan met garantie op doelpunten

door
Anderlecht wil toeslaan met garantie op doelpunten

RSC Anderlecht zet de zoektocht naar een nieuwe spits verder. Volgens Het Nieuwsblad hebben de Brusselaars nu hun zinnen gezet op de komst van Sory Kaba (FC Midtjylland), die vorig seizoen nog een grote revelatie was op uitleenbasis bij Oud-Heverlee Leuven. De Guineeër bezit alvast alle kwaliteiten die Sporting zoekt: scorend vermogen, fysiek sterk, groot van gestalte en balvast.


START IN MINEUR

De start van Sory Kaba bij Oud-Heverlee Leuven was op z’n minst dramatisch te noemen. Hij arriveerde pas op 31 augustus bij zijn nieuwe ploeg, toen de Jupiler Pro League al zes wedstrijden onderweg was, en dat in een belabberde conditie. Kaba was intrinsiek beter dan zijn concurrent Kaveh Rezaei, maar hij werd in zijn eerste weken aan Den Dreef niet fit genoeg bevonden door Marc Brys. “Sory heeft nog niet de vorm om aan de aftrap te staan. Hij is laat bij de groep gekomen en staat minder ver dan Kaveh, die ik momenteel beter vind”, zei de coach van Oud-Heverlee Leuven toen aan Het Nieuwsblad.



De Leuvenaars betaalden 850 duizend euro om Sory Kaba te huren van FC Midtjylland, wat een stevige investering was voor de club, maar in de eerste weken rendeerde hij helemaal niet. De Guineeër kampte met een fysiek probleem want hij had geen conditie meer, maar Marc Brys moest ook iets anders onder handen nemen. “We moesten het patserige er wat uithalen”, zei hij aan Sport/Voetbalmagazine. Kaba was bij Midtjylland namelijk geen meeloper, en ook wel een enfant terrible, en bij de Deense topclubs scoorde hij vijftien doelpunten in twee seizoenen tijd.

DERDE EFFICIËNTSTE SPITS

Sory Kaba had een aanpassingsperiode nodig om zich te settelen in zijn nieuwe omgeving, maar in die periode werkte hij keihard aan zijn conditie, integratie en automatismen. En met succes. Eind oktober stak de huurling in bloedvorm, toen hij in drie wedstrijden vier doelpunten scoorde. “Sory leeft van doelpunten”, zei Marc Brys over zijn nieuwe goudhaantje in Sport/Voetbalmagazine. “Hij kwam met een zekere allure binnen. Zijn sterke persoonlijkheid viel op en dat kunnen we in onze spelersgroep goed gebruiken.” Maar die bloedvorm stokte nadien terug, toen hij zeven competitiewedstrijden op rij - of twee maanden lang - geen doelpunt meer kon scoren.

Door die lange droogte bij Sory Kaba wilde Marc Brys in de wintermercato zelfs ingrijpen door een nieuwe spits te halen naar Oud-Heverlee Leuven. Maar uiteindelijk vond de Guineer dan toch zijn goede vorm terug en scoorde hij vorig seizoen in totaal 10 doelpunten in 26 competitiewedstrijden. Maar Kaba toonde zich vooral erg efficiënt in de zone van de waarheid. Hij zette 28% van zijn kansen om in een doelpunt, waarmee hij de derde efficiëntste spits in de Jupiler Pro League was. Enkel Bas Dost (toen Club Brugge, 35%) en Michael Frey (Antwerp FC, 29%) hadden nog minder kansen nodig om een doelpunt te scoren. Zo’n type zou dus wel erg welkom zijn voor Anderlecht.



Sory Kaba heeft naast zijn efficiëntie in de box nog meer kwaliteiten te bieden. Hij is een winnaarstype die aanwezig is in de zestien meter en sterk is met de rug naar het doel. Kaba heeft veel drive en wil zijn tegenstanders altijd van antwoord dienen. Daarnaast kan de Guineeër met zijn fysieke kracht, lengte (hij meet namelijk 1 meter 90) en présence ook perfect gebruikt worden als targetman. De combinatie van deze kwaliteiten, samen met zijn neus voor doelpunten, vult exact de beschrijving in die Anderlecht beoogt in de zoektocht naar een nieuwe centrumspits. Dat Jesper Fredberg en Brian Riemer de Deense spelersmarkt kennen, helpt daar uiteraard ook bij.

2,5 MILJOEN EURO?

Bjorn Ruytinx, clubicoon van Oud-Heverlee Leuven, sprak vorig seizoen erg lovend over Sory Kaba in Het Nieuwsblad. “Hij heeft een bepaalde periode veel over zich heen gekregen, maar hij speelt altijd zijn wedstrijd. Hij stond soms op een eiland en zelfs dan was hij nuttig: hij brengt rust, houdt de bal bij, weegt altijd op een defensie en houdt continu twee verdedigers aan de praat. Hij is in elke wedstrijd nuttig. Alleen heeft hij ballen in de box nodig om te scoren en die zijn er een periode veel te weinig gekomen.” De marktwaarde van Kaba wordt momenteel geschat op 2,5 miljoen euro, waardoor Anderlecht wel een flinke financiële investering zal moeten doen om hem naar het Lotto Park te kunnen halen.

LEES OOK: Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Moet Anderlecht Kaba halen?

Meest recent

Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

14
14
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

42
42
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

59
59
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

18
18
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

194
194
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

245
245
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

89
89
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

347
347
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

278
278
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

119
119
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

194
194
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

389
389
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

106
106
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

278
278
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

202
202
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

245
245
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

447
447
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

189
189
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

316
316
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

185
185
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

221
221
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

401
401
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

571
571
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

123
123

Meer sportnieuws