'KBVB neemt nu al beslissing over toekomst Vermaelen'

door
'KBVB neemt nu al beslissing over toekomst Vermaelen'

Een taskforce gaat op zoek naar een nieuwe bondscoach voor de Rode Duivels. Een vreemde gang van zaken die je bijna nergens ziet. Daar beslist de bond zelf over de opvolging, maar die heeft wel één knoop doorgehakt. Volgens Het Belang van Limburg willen ze verder met Thomas Vermaelen.


De voormalige Rode Duivel was assistent-trainer van Roberto Martinez en hij liet op iedereen een zeer goede indruk. Meer zelfs, Vermaelen wordt aanzien als een toekomstige toptrainer. Hij heeft een contract van onbepaalde duur en de KBVB wil hem ook de komende jaren aan boord houden. Vermaelen wordt wel niet aanzien als een kandidaat-opvolger voor Martinez. Ook al liet Vital Borkelmans aan onze redactie nog weten dat hij in Vermaelen - in combinatie met een ervaren T2 - een goede opvolger ziet voor de vertrokken Martinez.

IDEALE COACH

"Het is belangrijk dat je een trainer aanstelt die bekend is met de leefwereld waarin onze Rode Duivels zich nu begeven. Spelers als De Bruyne, Courtois en Lukaku hebben iemand nodig die weet wat het is om bij de buitenlandse top te werken. Iemand als Kompany zou perfect zijn, maar we hebben met Vermaelen misschien wel dé ideale trainer al in huis. Hij speelde jarenlang bij de absolute wereldtop en er is heel veel respect vanwege de Belgische spelers voor hem. Als je hem goed weet te omringen, met bijvoorbeeld een ervaren assistent-trainer, zou ik deze piste toch eens bestuderen", zei Borkelmans enkele weken geleden aan onze redactie.

LEES OOK: Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Een goed idee om Vermaelen te houden.

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor megadeal, topkandidaat bij Genk'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

9
9
'Monsterbod van 95 miljoen euro op Nico Williams'

De wintermercato staat voor de deur en dan is het tijd om de geruchtenmolen te laten draaien. Naar ...

11
11
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

46
46
Rudi Garcia roept grote vrees: update over zes Duivels

Bondscoach Rudi Garcia is al volop bezig met het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

39
39
'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

27
27
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

87
87
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

50
50
'Neymar maakt gratis knaltransfer'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

59
59
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

24
24
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

57
57
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

171
171
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

344
344
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

194
194
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

181
181
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

171
171
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

62
62
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1416
1416
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

50
50
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

50
50
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

349
349
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

141
141
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

206
206
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

249
249
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

54
54
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

213
213

Meer sportnieuws