'Brazilië verrast met Mourinho'

237 stemmen
'Brazilië verrast met Mourinho'

Brazilië is op zoek naar een nieuwe bondscoach. De Brazilianen stuurden Tite de laan uit na het teleurstellende WK, waar ze in de kwartfinales sneuvelden tegen Kroatië. De Braziliaanse voetbalbond gaat voluit voor een absolute topcoach. Volgens Italiaanse media heeft Brazilië geïnformeerd naar niemand minder dan José Mourinho.


Brazilië wil tegen eind januari weten of de huidige coach van AS Roma - die ook belangstelling geniet van Portugal - interesse heeft in de job van bondscoach van de Goddelijke Kanaries. Het zou echter een heel vreemde keuze zijn, ook al zou Mourinho niet meer helemaal tevreden zijn bij AS Roma. Hij vindt dat er een gebrek aan ambitie is bij het bestuur.

GEEN ANCELOTTI

Mourinho staat immers vooral bekend als een coach die voor een strakke defensieve organisatie kiest. Brazilië is als voetbalnatie groot geworden met verzorgd aanvallend en technisch voetbal. De Braziliaanse voetbalbond heeft ook blijkbaar niet echt een profiel, want ook Carlo Ancelotti werd gepolst. Een compleet andere trainer dan Mourinho en het lijkt dat ze vooral een ‘naam’ willen aanstellen.

De trainer van Real Madrid haakte echter al af. "Wat de toekomst mij zal brengen, weet ik niet. Ik leef van dag tot dag. Maar op dit moment ben ik zeer gelukkig in Madrid. We hebben nog veel doelen te behalen. Ik heb nog een contract tot medio 2024. En als ze me niet ontslaan, zal ik niet vertrekken", verklaarde de trainer van de Koninklijke. Het is niet uitgesloten dat er de komende weken nog tal van grote namen genoemd zullen worden voor de job van bondscoach van Brazilië.

LEES OOK: Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Zal Mourinho Braziliaans bondscoach worden?

Meest recent

Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

0
0
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

28
28
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

46
46
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

72
72
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

161
161
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

203
203
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

151
151
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

134
134
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

209
209
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

191
191
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

68
68
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

48
48
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

421
421
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

209
209
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

325
325
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

160
160
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

239
239
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

113
113
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

434
434
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

188
188
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

338
338
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

248
248
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

138
138
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

162
162

Meer sportnieuws