Grote uitblinker Antwerp: "Zo hoort hij in Oranje"

door
Grote uitblinker Antwerp:

Antwerp heeft na de lange WK-break zijn herstart niet gemist, want in de Croky Cup draaide het dinsdag Standard met 4-0 door de gehaktmolen. Nochtans moest Mark van Bommel op een paar posities nog puzzelen, want hij kon nog niet over zijn volledige kern beschikken. Zijn keuzes pakten echter uitstekend uit.


Centraal op het middenveld had Van Bommel bijvoorbeeld enkele verrassingen in petto met de 17-jarige Arthur Vermeeren en Calvin Stengs. Die laatste begon nog vanaf rechts, maar belandde na het vroege uitvallen van Scott in een centrale rol en ontpopte zich tot de absolute uitblinker. De Nederlander zette in de slotfase de kers op de taart met de 4-0.

Antwerp mag hopen dat Stengs nu eindelijk vertrokken is. "Op dit niveau is Stengs ontegensprekelijk een Oranje-international", vindt zijn voormalige jeugdtrainer Leeroy Echteld in Gazet van Antwerpen. "Indien Calvin fit is en er zin in heeft, hoort hij gewoon bij Oranje. Dan is ie ook veel beter dan de concurrenten op zijn positie, zoals bijvoorbeeld Davy Klaassen. Maar hij moet dit wel blijven laten zien. Ik hoop dat Calvin weer op de goede weg is."

RENTREE
De 24-jarige Stengs heeft al zeven caps achter zijn naam bij Oranje, nadat hij in november 2019 debuteerde in een kwalificatiematch tegen Estland. Hij speelde zijn laatste interland in maart 2021, daarna verdween hij uit beeld. Hij verkaste enkele maanden later nochtans voor 15 miljoen euro van AZ naar OGC Nice, maar die transfer pakte niet goed uit. Na een weinig succesvol seizoen in Frankrijk streek hij zo in de zomer op huurbasis neer op de Bosuil.

LEES OOK: Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Zal Stengs nu vertrokken zijn?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

63
63
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

82
82
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

21
21
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

127
127
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

192
192
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

215
215
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

458
458
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

95
95
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

455
455
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

523
523
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

277
277
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

167
167
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

63
63
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

172
172
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

73
73
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

87
87
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

241
241
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

672
672
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

114
114
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

195
195
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

299
299
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

252
252
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

149
149
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

43
43
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

124
124

Meer sportnieuws