'Opmerkelijke rentree Mboyo in 1B'

door
'Opmerkelijke rentree Mboyo in 1B'

In de Challenger Pro League zal de terugronde nog razend spannend worden, want alles blijft zeer dicht op elkaar staan in de reeks. Enkel tussen de top zeven en de laatste vijf hangt een kloofje, maar in die tweede categorie zal nog stevig gebikkeld worden om het behoud. Daarin is mogelijk een belangrijke rol weggelegd voor Ilombe Mboyo.


De 35-jarige ex-Rode Duivel verdween in februari door een achterpoortje uit het profvoetbal. Hij werd ontslagen bij AA Gent nadat hij beschuldigd was van huiselijk geweld. Zeven maanden lang zat de spits daarna zonder club, tot hij in september een contract tekende bij USRL Visé. Bij de eerstenationaler scoorde hij sindsdien drie keer in acht wedstrijden.

Die prestaties kunnen hem een nieuwe stap hogerop opleveren, want volgens Sudpresse wil Virton Mboyo binnenhalen. De club uit de provincie Luxemburg is na zeventien speeldagen met elf schamele puntjes de rode lantaarn in 1B en kan dus in januari de nodige versterking gebruiken om toch nog het behoud af te dwingen. Mboyo zou voor doelpunten moeten zorgen.

LANGE LIJST
Mogelijk lonkt zo een nieuwe kans in het profvoetbal voor de gecontesteerde aanvaller, die zelden helemaal vrij was van controverse. Mboyo versleet in zijn carrière dan ook een lange lijst aan clubs en was actief bij Charleroi, KV Kortrijk, AA Gent, KRC Genk, FC Sion, Cercle Brugge, opnieuw KV Kortrijk, Al-Raed, nogmaals KV Kortrijk, STVV en een tweede keer AA Gent.

Zal Mboyo in 1B nog een meerwaarde zijn?

Meest recent

VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

81
81
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

64
64
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

72
72
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

22
22
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

344
344
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

134
134
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

298
298
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

430
430
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

196
196
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

329
329
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

173
173
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

131
131
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

136
136
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

69
69
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

232
232
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

61
61
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

309
309
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

217
217
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

216
216
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

433
433
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

511
511
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

76
76
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

128
128
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

342
342
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

152
152

Meer sportnieuws