'Anderlecht polst bij ex-spits OHL'

door
'Anderlecht polst bij ex-spits OHL'

Anderlecht speelde deze week een bemoedigende wedstrijd tegen KRC Genk, maar het bleef wel weer met lege handen achter. In de verlengingen moest het alsnog het hoofd buigen en werd het uit de Croky Cup geknikkerd. Het is duidelijk dat nieuwe trainer Brian Riemer nog werk zal hebben. Hij zal wel in januari nog kunnen rekenen op een paar aanwinsten, met een nieuwe spits als grootste prioriteit.


Het lijkt er immers op dat de tegenvallende uitleenbeurt van Sebastiano Esposito zal afgebroken worden en de Italiaan zal vervangen moeten worden. De voorbije weken passeerden al heel wat mogelijke nieuwe spitsen de revue, maar nu zou Paars-Wit ook bij een bekende naam aanbeland zijn. Het Nieuwsblad meldt immers dat Anderlecht geïnformeerd zou hebben bij Sory Kaba.

De 27-jarige Guineeër was vorig seizoen nog actief bij OH Leuven, waar hij het niet onaardig deed met twaalf doelpunten in 29 wedstrijden. In de zomer keerde hij terug naar FC Midtjylland, waar zijn teller dit seizoen op vier goals en vijf assists in 27 wedstrijden staat. Ondanks dat Kaba er vaak speelt, zou de Deense topclub voor 1,5 miljoen euro wel bereid zijn om mee te werken aan een transfer.

PROFIEL
Kaba kan daarmee een interessante optie zijn, want hij is betaalbaar en past binnen het profiel van een fysiek sterke spits dat Anderlecht voor ogen heeft. Bovendien kent technisch directeur Jesper Fredberg hem goed gezien hun gemeenschappelijke Deense link. Het wordt dus uitkijken of Anderlecht ook effectief in actie zal schieten voor Kaba of ze toch andere pistes activeren.

LEES OOK: 'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Zou hij een goede spits zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

2
2
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

10
10
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

55
55
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

49
49
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

77
77
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

152
152
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

103
103
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

57
57
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

31
31
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

84
84
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

251
251
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

814
814
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

82
82
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

72
72
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

86
86
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

329
329
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

438
438
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

390
390
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

681
681
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

206
206
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

260
260
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

523
523
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

371
371
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

281
281
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

256
256

Meer sportnieuws