'Anderlecht polst bij ex-spits OHL'

door
'Anderlecht polst bij ex-spits OHL'

Anderlecht speelde deze week een bemoedigende wedstrijd tegen KRC Genk, maar het bleef wel weer met lege handen achter. In de verlengingen moest het alsnog het hoofd buigen en werd het uit de Croky Cup geknikkerd. Het is duidelijk dat nieuwe trainer Brian Riemer nog werk zal hebben. Hij zal wel in januari nog kunnen rekenen op een paar aanwinsten, met een nieuwe spits als grootste prioriteit.


Het lijkt er immers op dat de tegenvallende uitleenbeurt van Sebastiano Esposito zal afgebroken worden en de Italiaan zal vervangen moeten worden. De voorbije weken passeerden al heel wat mogelijke nieuwe spitsen de revue, maar nu zou Paars-Wit ook bij een bekende naam aanbeland zijn. Het Nieuwsblad meldt immers dat Anderlecht geïnformeerd zou hebben bij Sory Kaba.

De 27-jarige Guineeër was vorig seizoen nog actief bij OH Leuven, waar hij het niet onaardig deed met twaalf doelpunten in 29 wedstrijden. In de zomer keerde hij terug naar FC Midtjylland, waar zijn teller dit seizoen op vier goals en vijf assists in 27 wedstrijden staat. Ondanks dat Kaba er vaak speelt, zou de Deense topclub voor 1,5 miljoen euro wel bereid zijn om mee te werken aan een transfer.

PROFIEL
Kaba kan daarmee een interessante optie zijn, want hij is betaalbaar en past binnen het profiel van een fysiek sterke spits dat Anderlecht voor ogen heeft. Bovendien kent technisch directeur Jesper Fredberg hem goed gezien hun gemeenschappelijke Deense link. Het wordt dus uitkijken of Anderlecht ook effectief in actie zal schieten voor Kaba of ze toch andere pistes activeren.

LEES OOK: Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Zou hij een goede spits zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

0
0
'Anderlecht casht op De Cat: prijskaartje lekt uit'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

66
66
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

154
154
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

24
24
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

428
428
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

440
440
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

41
41
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

122
122
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

193
193
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

269
269
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

194
194
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

180
180
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

62
62
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

570
570
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

10
10
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

406
406
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

100
100
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

108
108
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

898
898
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

331
331
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

45
45
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

139
139
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

162
162
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

136
136

Meer sportnieuws