Nieuwe prioriteit Club Brugge op transfermarkt

door
Nieuwe prioriteit Club Brugge op transfermarkt

Groot was de verbazing toen Club Brugge begin juli Cyle Larin voorstelde als nieuwste aanwinst. De ex-aanvaller van Zulte Waregem was een transfervrije speler nadat zijn contract afliep bij Besiktas, waardoor Vincent Mannaert een (financieel) interessante transfer realiseerde door hem zonder transfersom binnen te halen. Maar op het sportief gebied werden er al snel veel vragen gesteld rond de potentiële meerwaarde van Larin, en zes maanden later zijn die zelfs nog veel groter geworden. De Silent Giant is op weg naar een roemloze aftocht uit Club Brugge, en Mannaert is ondertussen hard op zoek naar een oplossing voor deze floptransfer.


BETER DAN DOST

Club Brugge nam eind vorig seizoen afscheid van Bas Dost en in zijn plaats haalde de Belgische landskampioen Cyle Larin binnen. Gratis! In de salariskosten leverde dat alvast een status quo op, want Dost verdiende 1,7 miljoen euro per jaar, terwijl Larin volgens de Turkse journalist Sercan Dikme 1,8 miljoen euro zou opstrijken, aangevuld met een tekenpremie van 500 duizend euro. Op het financieel vlak was het vertrek van de Nederlander en de komst van de Canadees quasi een nuloperatie, met het verschil dat Larin op dat moment een marktwaarde van 10 miljoen euro bezat.

Een waardering waarmee hij toen zelfs meteen de vijfde meest waardevolle speler van Club Brugge werd. Met het oog op eventuele toekomstige transferinkomsten en een directe impact pakte Vincent Mannaert dus uit met een meesterzet op de transfermarkt. Cyle Larin was zelfs een grote upgrade tegenover Bas Dost, al bezit de Nederlander een groter torinstinct dan de Canadees, die op zijn beurt op papier een completere aanvaller is. Club Brugge had Larin al meerdere jaren op de radar en daar hebben ze ook vastgesteld dat hij goed de bal kan bijhouden, fysiek sterk is en ook een harde werker is. Bovendien kan de 27-jarige als centrale aanvaller uit de voeten alsook op de flank.



Een zuivere winger of spits is hij niet, maar op beide posities kan Cyle Larin in potentie meerwaarde zijn. “Larin is in alles goed, maar blinkt in niets echt uit”, zei Francky Dury over Larin in Het Nieuwsblad. Beide heren werkten succesvol samen bij Zulte Waregem, waar de Canadees in het seizoen 2019/2020 een verschroeiende start kende en in de eerste maanden een gouden duo vormde met Saido Berahino. “In een dominante ploeg als Club Brugge - vrij van zorgen - rendeert hij wellicht nog beter.” In een ander interview, dit keer in Krant van West-Vlaanderen zei Dury zelfs dat Larin beter is dan Dost.

GEWOGEN EN TE LICHT BEVONDEN

Ondanks die mooie woorden van Francky Dury kon Cyle Larin helaas niet doorbreken bij Club Brugge. De Canadees blijkt vooral een goede spits te zijn voor een middenmoter in de Jupiler Pro League, maar niet zozeer voor een Belgische topclub. “Voor Zulte Waregem is Larin zeker een oké spits, maar de bevestiging dat hij rijp is voor een topclub, blijft uit”, zei Gert Verheyen al in dat betreffende seizoen 2019/2020 aan Het Nieuwsblad. En Verheyen had het dus effectief aan het rechte eind over Larin, want de grote aanvaller weet allerminst te overtuigen in het shirt van Club Brugge.

“Larin was niet slecht bij Zulte Waregem maar een onvergetelijke indruk liet hij toch ook niet”, bevestigde Franky Van der Elst dit seizoen in Krant van West-Vlaanderen. Cyle Larin omschrijft zichzelf als een type die assists kan geven en kan scoren, maar voorlopig lukte hem dat nog maar één keer in 346 speelminuten bij Club Brugge. Larin ondervindt blijkbaar de grootste moeite om zich aan te passen in het Jan Breydelstadion en zijn goede vorm kreeg hij nooit of te nimmer te pakken. Nordin Jbari opperde in Het Nieuwsblad dat Larin fysiek nog (steeds) niet klaar is.



En ook in het voetbalpraatprogramma Extra Time werd de dramatische situatie rond de Canadees al eens uitgebreid besproken. “Cyle Larin, gewogen en nu al te licht bevonden?” bracht Aster Nzeyimana de discussie op gang. “Die gaat uitgeleend worden op 1 januari”, pikte Filip Joos snel in. “Ik zeg het met alle respect: geen snelheid, hij neemt de verkeerde beslissingen”, vulde Franky Van der Elst aan. “In geen enkele invalbeurt heb ik kunnen merken dat hij in de toekomst iets zou kunnen betekenen voor Club”, besloot de Fox. En de voorspelling van Joos dat Larin zal vertrekken in januari zal wellicht ook effectief gebeuren.

LEUREN MET LARIN

Vincent Mannaert is alvast druk bezig met een oplossing te zoeken voor de tegenvallende Cyle Larin. Hij werd onlangs aangeboden bij Galatasaray, maar de Turkse topclub bedankte vriendelijk voor dat aanbod. Vreemd, gezien Larin voorheen nog 49 doelpunten scoorde in 109 wedstrijden voor die andere Turkse topclub Besiktas. Een andere uitweg voor Larin bevindt zich misschien in Spanje, waar Cadiz CF interesse toont in de Canadese aanvaller. De voorlaatste in LaLiga zou Larin willen aankopen, al zou een huurbeurt ook tot de mogelijkheden behoren.



Club Brugge zal zeker en vast niet meer de jackpot vangen voor Larin, wiens marktwaarde in zes maanden tijd daalde van tien miljoen euro naar zes miljoen euro, al is elke euro gewonnen omdat hij vorige zomer op transfervrije basis werd aangetrokken. Daarnaast zal de Canadees wellicht niet staan te springen om zijn salaris bij Club Brugge, dat naar verluidt zo’n 1,8 miljoen per jaar bedraagt, zomaar op te geven. Mannaert zal dus nog flink wat lobbywerk moeten verrichten bij zijn Canadese aanvaller en tegelijkertijd interesse opwekken bij andere clubs.

LEES OOK: Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Moet Club Brugge hem zo snel mogelijk slijten?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

66
66
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

27
27
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

50
50
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

46
46
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

80
80
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

221
221
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

179
179
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

300
300
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

54
54
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

366
366
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

159
159
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

148
148
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

119
119
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

294
294
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

955
955
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

394
394
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

294
294
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

798
798
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

226
226
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

744
744
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

498
498
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1070
1070

Meer sportnieuws