Nieuwe prioriteit Club Brugge op transfermarkt

door
Nieuwe prioriteit Club Brugge op transfermarkt

Groot was de verbazing toen Club Brugge begin juli Cyle Larin voorstelde als nieuwste aanwinst. De ex-aanvaller van Zulte Waregem was een transfervrije speler nadat zijn contract afliep bij Besiktas, waardoor Vincent Mannaert een (financieel) interessante transfer realiseerde door hem zonder transfersom binnen te halen. Maar op het sportief gebied werden er al snel veel vragen gesteld rond de potentiële meerwaarde van Larin, en zes maanden later zijn die zelfs nog veel groter geworden. De Silent Giant is op weg naar een roemloze aftocht uit Club Brugge, en Mannaert is ondertussen hard op zoek naar een oplossing voor deze floptransfer.


BETER DAN DOST

Club Brugge nam eind vorig seizoen afscheid van Bas Dost en in zijn plaats haalde de Belgische landskampioen Cyle Larin binnen. Gratis! In de salariskosten leverde dat alvast een status quo op, want Dost verdiende 1,7 miljoen euro per jaar, terwijl Larin volgens de Turkse journalist Sercan Dikme 1,8 miljoen euro zou opstrijken, aangevuld met een tekenpremie van 500 duizend euro. Op het financieel vlak was het vertrek van de Nederlander en de komst van de Canadees quasi een nuloperatie, met het verschil dat Larin op dat moment een marktwaarde van 10 miljoen euro bezat.

Een waardering waarmee hij toen zelfs meteen de vijfde meest waardevolle speler van Club Brugge werd. Met het oog op eventuele toekomstige transferinkomsten en een directe impact pakte Vincent Mannaert dus uit met een meesterzet op de transfermarkt. Cyle Larin was zelfs een grote upgrade tegenover Bas Dost, al bezit de Nederlander een groter torinstinct dan de Canadees, die op zijn beurt op papier een completere aanvaller is. Club Brugge had Larin al meerdere jaren op de radar en daar hebben ze ook vastgesteld dat hij goed de bal kan bijhouden, fysiek sterk is en ook een harde werker is. Bovendien kan de 27-jarige als centrale aanvaller uit de voeten alsook op de flank.



Een zuivere winger of spits is hij niet, maar op beide posities kan Cyle Larin in potentie meerwaarde zijn. “Larin is in alles goed, maar blinkt in niets echt uit”, zei Francky Dury over Larin in Het Nieuwsblad. Beide heren werkten succesvol samen bij Zulte Waregem, waar de Canadees in het seizoen 2019/2020 een verschroeiende start kende en in de eerste maanden een gouden duo vormde met Saido Berahino. “In een dominante ploeg als Club Brugge - vrij van zorgen - rendeert hij wellicht nog beter.” In een ander interview, dit keer in Krant van West-Vlaanderen zei Dury zelfs dat Larin beter is dan Dost.

GEWOGEN EN TE LICHT BEVONDEN

Ondanks die mooie woorden van Francky Dury kon Cyle Larin helaas niet doorbreken bij Club Brugge. De Canadees blijkt vooral een goede spits te zijn voor een middenmoter in de Jupiler Pro League, maar niet zozeer voor een Belgische topclub. “Voor Zulte Waregem is Larin zeker een oké spits, maar de bevestiging dat hij rijp is voor een topclub, blijft uit”, zei Gert Verheyen al in dat betreffende seizoen 2019/2020 aan Het Nieuwsblad. En Verheyen had het dus effectief aan het rechte eind over Larin, want de grote aanvaller weet allerminst te overtuigen in het shirt van Club Brugge.

“Larin was niet slecht bij Zulte Waregem maar een onvergetelijke indruk liet hij toch ook niet”, bevestigde Franky Van der Elst dit seizoen in Krant van West-Vlaanderen. Cyle Larin omschrijft zichzelf als een type die assists kan geven en kan scoren, maar voorlopig lukte hem dat nog maar één keer in 346 speelminuten bij Club Brugge. Larin ondervindt blijkbaar de grootste moeite om zich aan te passen in het Jan Breydelstadion en zijn goede vorm kreeg hij nooit of te nimmer te pakken. Nordin Jbari opperde in Het Nieuwsblad dat Larin fysiek nog (steeds) niet klaar is.



En ook in het voetbalpraatprogramma Extra Time werd de dramatische situatie rond de Canadees al eens uitgebreid besproken. “Cyle Larin, gewogen en nu al te licht bevonden?” bracht Aster Nzeyimana de discussie op gang. “Die gaat uitgeleend worden op 1 januari”, pikte Filip Joos snel in. “Ik zeg het met alle respect: geen snelheid, hij neemt de verkeerde beslissingen”, vulde Franky Van der Elst aan. “In geen enkele invalbeurt heb ik kunnen merken dat hij in de toekomst iets zou kunnen betekenen voor Club”, besloot de Fox. En de voorspelling van Joos dat Larin zal vertrekken in januari zal wellicht ook effectief gebeuren.

LEUREN MET LARIN

Vincent Mannaert is alvast druk bezig met een oplossing te zoeken voor de tegenvallende Cyle Larin. Hij werd onlangs aangeboden bij Galatasaray, maar de Turkse topclub bedankte vriendelijk voor dat aanbod. Vreemd, gezien Larin voorheen nog 49 doelpunten scoorde in 109 wedstrijden voor die andere Turkse topclub Besiktas. Een andere uitweg voor Larin bevindt zich misschien in Spanje, waar Cadiz CF interesse toont in de Canadese aanvaller. De voorlaatste in LaLiga zou Larin willen aankopen, al zou een huurbeurt ook tot de mogelijkheden behoren.



Club Brugge zal zeker en vast niet meer de jackpot vangen voor Larin, wiens marktwaarde in zes maanden tijd daalde van tien miljoen euro naar zes miljoen euro, al is elke euro gewonnen omdat hij vorige zomer op transfervrije basis werd aangetrokken. Daarnaast zal de Canadees wellicht niet staan te springen om zijn salaris bij Club Brugge, dat naar verluidt zo’n 1,8 miljoen per jaar bedraagt, zomaar op te geven. Mannaert zal dus nog flink wat lobbywerk moeten verrichten bij zijn Canadese aanvaller en tegelijkertijd interesse opwekken bij andere clubs.

LEES OOK: ‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Moet Club Brugge hem zo snel mogelijk slijten?

Meest recent

'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

2
2
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

36
36
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

21
21
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

31
31
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

102
102
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

107
107
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

278
278
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

39
39
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

80
80
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

34
34
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

278
278
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

153
153
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

92
92
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

72
72
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

368
368
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

408
408
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

194
194
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

112
112
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

403
403
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

492
492
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

102
102
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

102
102
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

320
320
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

614
614
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

266
266

Meer sportnieuws