Nieuwe prioriteit Club Brugge op transfermarkt

812 stemmen
Nieuwe prioriteit Club Brugge op transfermarkt

Groot was de verbazing toen Club Brugge begin juli Cyle Larin voorstelde als nieuwste aanwinst. De ex-aanvaller van Zulte Waregem was een transfervrije speler nadat zijn contract afliep bij Besiktas, waardoor Vincent Mannaert een (financieel) interessante transfer realiseerde door hem zonder transfersom binnen te halen. Maar op het sportief gebied werden er al snel veel vragen gesteld rond de potentiële meerwaarde van Larin, en zes maanden later zijn die zelfs nog veel groter geworden. De Silent Giant is op weg naar een roemloze aftocht uit Club Brugge, en Mannaert is ondertussen hard op zoek naar een oplossing voor deze floptransfer.


BETER DAN DOST

Club Brugge nam eind vorig seizoen afscheid van Bas Dost en in zijn plaats haalde de Belgische landskampioen Cyle Larin binnen. Gratis! In de salariskosten leverde dat alvast een status quo op, want Dost verdiende 1,7 miljoen euro per jaar, terwijl Larin volgens de Turkse journalist Sercan Dikme 1,8 miljoen euro zou opstrijken, aangevuld met een tekenpremie van 500 duizend euro. Op het financieel vlak was het vertrek van de Nederlander en de komst van de Canadees quasi een nuloperatie, met het verschil dat Larin op dat moment een marktwaarde van 10 miljoen euro bezat.

Een waardering waarmee hij toen zelfs meteen de vijfde meest waardevolle speler van Club Brugge werd. Met het oog op eventuele toekomstige transferinkomsten en een directe impact pakte Vincent Mannaert dus uit met een meesterzet op de transfermarkt. Cyle Larin was zelfs een grote upgrade tegenover Bas Dost, al bezit de Nederlander een groter torinstinct dan de Canadees, die op zijn beurt op papier een completere aanvaller is. Club Brugge had Larin al meerdere jaren op de radar en daar hebben ze ook vastgesteld dat hij goed de bal kan bijhouden, fysiek sterk is en ook een harde werker is. Bovendien kan de 27-jarige als centrale aanvaller uit de voeten alsook op de flank.



Een zuivere winger of spits is hij niet, maar op beide posities kan Cyle Larin in potentie meerwaarde zijn. “Larin is in alles goed, maar blinkt in niets echt uit”, zei Francky Dury over Larin in Het Nieuwsblad. Beide heren werkten succesvol samen bij Zulte Waregem, waar de Canadees in het seizoen 2019/2020 een verschroeiende start kende en in de eerste maanden een gouden duo vormde met Saido Berahino. “In een dominante ploeg als Club Brugge - vrij van zorgen - rendeert hij wellicht nog beter.” In een ander interview, dit keer in Krant van West-Vlaanderen zei Dury zelfs dat Larin beter is dan Dost.

GEWOGEN EN TE LICHT BEVONDEN

Ondanks die mooie woorden van Francky Dury kon Cyle Larin helaas niet doorbreken bij Club Brugge. De Canadees blijkt vooral een goede spits te zijn voor een middenmoter in de Jupiler Pro League, maar niet zozeer voor een Belgische topclub. “Voor Zulte Waregem is Larin zeker een oké spits, maar de bevestiging dat hij rijp is voor een topclub, blijft uit”, zei Gert Verheyen al in dat betreffende seizoen 2019/2020 aan Het Nieuwsblad. En Verheyen had het dus effectief aan het rechte eind over Larin, want de grote aanvaller weet allerminst te overtuigen in het shirt van Club Brugge.

“Larin was niet slecht bij Zulte Waregem maar een onvergetelijke indruk liet hij toch ook niet”, bevestigde Franky Van der Elst dit seizoen in Krant van West-Vlaanderen. Cyle Larin omschrijft zichzelf als een type die assists kan geven en kan scoren, maar voorlopig lukte hem dat nog maar één keer in 346 speelminuten bij Club Brugge. Larin ondervindt blijkbaar de grootste moeite om zich aan te passen in het Jan Breydelstadion en zijn goede vorm kreeg hij nooit of te nimmer te pakken. Nordin Jbari opperde in Het Nieuwsblad dat Larin fysiek nog (steeds) niet klaar is.



En ook in het voetbalpraatprogramma Extra Time werd de dramatische situatie rond de Canadees al eens uitgebreid besproken. “Cyle Larin, gewogen en nu al te licht bevonden?” bracht Aster Nzeyimana de discussie op gang. “Die gaat uitgeleend worden op 1 januari”, pikte Filip Joos snel in. “Ik zeg het met alle respect: geen snelheid, hij neemt de verkeerde beslissingen”, vulde Franky Van der Elst aan. “In geen enkele invalbeurt heb ik kunnen merken dat hij in de toekomst iets zou kunnen betekenen voor Club”, besloot de Fox. En de voorspelling van Joos dat Larin zal vertrekken in januari zal wellicht ook effectief gebeuren.

LEUREN MET LARIN

Vincent Mannaert is alvast druk bezig met een oplossing te zoeken voor de tegenvallende Cyle Larin. Hij werd onlangs aangeboden bij Galatasaray, maar de Turkse topclub bedankte vriendelijk voor dat aanbod. Vreemd, gezien Larin voorheen nog 49 doelpunten scoorde in 109 wedstrijden voor die andere Turkse topclub Besiktas. Een andere uitweg voor Larin bevindt zich misschien in Spanje, waar Cadiz CF interesse toont in de Canadese aanvaller. De voorlaatste in LaLiga zou Larin willen aankopen, al zou een huurbeurt ook tot de mogelijkheden behoren.



Club Brugge zal zeker en vast niet meer de jackpot vangen voor Larin, wiens marktwaarde in zes maanden tijd daalde van tien miljoen euro naar zes miljoen euro, al is elke euro gewonnen omdat hij vorige zomer op transfervrije basis werd aangetrokken. Daarnaast zal de Canadees wellicht niet staan te springen om zijn salaris bij Club Brugge, dat naar verluidt zo’n 1,8 miljoen per jaar bedraagt, zomaar op te geven. Mannaert zal dus nog flink wat lobbywerk moeten verrichten bij zijn Canadese aanvaller en tegelijkertijd interesse opwekken bij andere clubs.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Moet Club Brugge hem zo snel mogelijk slijten?

Meest recent

Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

10
10
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

11
11
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

24
24
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

129
129
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

352
352
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

100
100
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

381
381
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

282
282
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

195
195
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

150
150
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

105
105
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

249
249
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

397
397
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

656
656
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

503
503
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

425
425
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

105
105
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

915
915
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

86
86
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

349
349
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

73
73
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

158
158
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

479
479
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

125
125

Meer sportnieuws