Nieuwe prioriteit Club Brugge op transfermarkt

door
Nieuwe prioriteit Club Brugge op transfermarkt

Groot was de verbazing toen Club Brugge begin juli Cyle Larin voorstelde als nieuwste aanwinst. De ex-aanvaller van Zulte Waregem was een transfervrije speler nadat zijn contract afliep bij Besiktas, waardoor Vincent Mannaert een (financieel) interessante transfer realiseerde door hem zonder transfersom binnen te halen. Maar op het sportief gebied werden er al snel veel vragen gesteld rond de potentiële meerwaarde van Larin, en zes maanden later zijn die zelfs nog veel groter geworden. De Silent Giant is op weg naar een roemloze aftocht uit Club Brugge, en Mannaert is ondertussen hard op zoek naar een oplossing voor deze floptransfer.


BETER DAN DOST

Club Brugge nam eind vorig seizoen afscheid van Bas Dost en in zijn plaats haalde de Belgische landskampioen Cyle Larin binnen. Gratis! In de salariskosten leverde dat alvast een status quo op, want Dost verdiende 1,7 miljoen euro per jaar, terwijl Larin volgens de Turkse journalist Sercan Dikme 1,8 miljoen euro zou opstrijken, aangevuld met een tekenpremie van 500 duizend euro. Op het financieel vlak was het vertrek van de Nederlander en de komst van de Canadees quasi een nuloperatie, met het verschil dat Larin op dat moment een marktwaarde van 10 miljoen euro bezat.

Een waardering waarmee hij toen zelfs meteen de vijfde meest waardevolle speler van Club Brugge werd. Met het oog op eventuele toekomstige transferinkomsten en een directe impact pakte Vincent Mannaert dus uit met een meesterzet op de transfermarkt. Cyle Larin was zelfs een grote upgrade tegenover Bas Dost, al bezit de Nederlander een groter torinstinct dan de Canadees, die op zijn beurt op papier een completere aanvaller is. Club Brugge had Larin al meerdere jaren op de radar en daar hebben ze ook vastgesteld dat hij goed de bal kan bijhouden, fysiek sterk is en ook een harde werker is. Bovendien kan de 27-jarige als centrale aanvaller uit de voeten alsook op de flank.



Een zuivere winger of spits is hij niet, maar op beide posities kan Cyle Larin in potentie meerwaarde zijn. “Larin is in alles goed, maar blinkt in niets echt uit”, zei Francky Dury over Larin in Het Nieuwsblad. Beide heren werkten succesvol samen bij Zulte Waregem, waar de Canadees in het seizoen 2019/2020 een verschroeiende start kende en in de eerste maanden een gouden duo vormde met Saido Berahino. “In een dominante ploeg als Club Brugge - vrij van zorgen - rendeert hij wellicht nog beter.” In een ander interview, dit keer in Krant van West-Vlaanderen zei Dury zelfs dat Larin beter is dan Dost.

GEWOGEN EN TE LICHT BEVONDEN

Ondanks die mooie woorden van Francky Dury kon Cyle Larin helaas niet doorbreken bij Club Brugge. De Canadees blijkt vooral een goede spits te zijn voor een middenmoter in de Jupiler Pro League, maar niet zozeer voor een Belgische topclub. “Voor Zulte Waregem is Larin zeker een oké spits, maar de bevestiging dat hij rijp is voor een topclub, blijft uit”, zei Gert Verheyen al in dat betreffende seizoen 2019/2020 aan Het Nieuwsblad. En Verheyen had het dus effectief aan het rechte eind over Larin, want de grote aanvaller weet allerminst te overtuigen in het shirt van Club Brugge.

“Larin was niet slecht bij Zulte Waregem maar een onvergetelijke indruk liet hij toch ook niet”, bevestigde Franky Van der Elst dit seizoen in Krant van West-Vlaanderen. Cyle Larin omschrijft zichzelf als een type die assists kan geven en kan scoren, maar voorlopig lukte hem dat nog maar één keer in 346 speelminuten bij Club Brugge. Larin ondervindt blijkbaar de grootste moeite om zich aan te passen in het Jan Breydelstadion en zijn goede vorm kreeg hij nooit of te nimmer te pakken. Nordin Jbari opperde in Het Nieuwsblad dat Larin fysiek nog (steeds) niet klaar is.



En ook in het voetbalpraatprogramma Extra Time werd de dramatische situatie rond de Canadees al eens uitgebreid besproken. “Cyle Larin, gewogen en nu al te licht bevonden?” bracht Aster Nzeyimana de discussie op gang. “Die gaat uitgeleend worden op 1 januari”, pikte Filip Joos snel in. “Ik zeg het met alle respect: geen snelheid, hij neemt de verkeerde beslissingen”, vulde Franky Van der Elst aan. “In geen enkele invalbeurt heb ik kunnen merken dat hij in de toekomst iets zou kunnen betekenen voor Club”, besloot de Fox. En de voorspelling van Joos dat Larin zal vertrekken in januari zal wellicht ook effectief gebeuren.

LEUREN MET LARIN

Vincent Mannaert is alvast druk bezig met een oplossing te zoeken voor de tegenvallende Cyle Larin. Hij werd onlangs aangeboden bij Galatasaray, maar de Turkse topclub bedankte vriendelijk voor dat aanbod. Vreemd, gezien Larin voorheen nog 49 doelpunten scoorde in 109 wedstrijden voor die andere Turkse topclub Besiktas. Een andere uitweg voor Larin bevindt zich misschien in Spanje, waar Cadiz CF interesse toont in de Canadese aanvaller. De voorlaatste in LaLiga zou Larin willen aankopen, al zou een huurbeurt ook tot de mogelijkheden behoren.



Club Brugge zal zeker en vast niet meer de jackpot vangen voor Larin, wiens marktwaarde in zes maanden tijd daalde van tien miljoen euro naar zes miljoen euro, al is elke euro gewonnen omdat hij vorige zomer op transfervrije basis werd aangetrokken. Daarnaast zal de Canadees wellicht niet staan te springen om zijn salaris bij Club Brugge, dat naar verluidt zo’n 1,8 miljoen per jaar bedraagt, zomaar op te geven. Mannaert zal dus nog flink wat lobbywerk moeten verrichten bij zijn Canadese aanvaller en tegelijkertijd interesse opwekken bij andere clubs.

LEES OOK: 'Verhaeghe vloekt: Feyenoord drukt door voor Rigaux'

Moet Club Brugge hem zo snel mogelijk slijten?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

22
22
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

2
2
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

56
56
'Verhaeghe vloekt: Feyenoord drukt door voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

149
149
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

30
30
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

181
181
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

49
49
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

256
256
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

143
143
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

81
81
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

61
61
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

104
104
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

337
337
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

147
147
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

71
71
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

171
171
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

62
62
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

373
373
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

244
244
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

745
745
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

151
151
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

412
412
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

78
78
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

450
450
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

577
577

Meer sportnieuws