TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt uit, opties voor Nainggolan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt uit, opties voor Nainggolan'

De WK-eindronde in Qatar zit er bijna op en dus nadert de winterse mercato met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht zijn ze volop bezig met hun transferplannen voor januari. We mogen sowieso activiteit verwachten bij Paars-Wit, dat op twee grote aanwinsten lijkt te azen. Ten eerste is een nieuwe spits nodig, waarbij Anderlecht mikt op een doelpuntenmaker die al wat ervaring heeft. Daarnaast staat ook een linksachter op het lijstje, liefst iemand die zich in zijn sas voelt in een viermansdefensie.



Sinds dinsdag is Radja Nainggolan een vrije speler, want zijn contract bij Antwerp werd in onderling overleg ontbonden. De ex-Rode Duivel is dus helemaal vrij om een nieuwe club te zoeken en er liggen al meteen enkele opties voor hem op tafel. Zo zou een terugkeer naar zijn ex-club Cagliari, momenteel in de middenmoot van de Serie B, niet uitgesloten zijn. Daarnaast zou zijn naam ook vallen in de Amerikaanse MLS bij Inter Miami.

Ook Ruud Vormer zal wellicht rondkijken naar een nieuwe uitdaging, want de Nederlander zit bij Club Brugge helemaal op een zijspoor. In het recente verleden viel zijn naam regelmatig bij Zulte Waregem, maar dat heeft momenteel geen interesse. Mbaye Leye geeft aan dat de komst van Vormer voor hem geen optie is omdat de kwaliteiten van de middenvelder in zijn elftal niet benut zouden worden.



Wie ook een grote kans maakt om te vertrekken, is Cyle Larin. De Canadese spits streek pas in de zomer neer bij Club, maar speelt bij de landskampioen tweede viool en kan elders minuten gaan maken. Het Spaanse Cadiz zou zich al gemeld hebben, terwijl hij ook aangeboden werd bij Galatasaray. De Turkse topclub zou echter bedankt hebben voor zijn diensten.

Charleroi wil in januari absoluut een spits erbij na de matige eerste helft van het seizoen en is daarvoor bij een bekende naam uitgekomen. Ze zouden onderhandelen met Gianni Bruno, die momenteel door AA Gent verhuurd wordt aan STVV. Daar doet de 31-jarige het zeker niet onaardig, maar Bruno zou zich niet helemaal in zijn sas voelen op Stayen. Daardoor wordt de kans zeer groot geacht dat alle partijen uiteindelijk wel tot een akkoord zullen komen.



BUITENLAND

Enkele dagen geleden was Angel Di Maria nog één van de grote uitblinkers in de WK-finale, maar in de zomer kreeg de 34-jarige Argentijn nog een opdoffer in de zoektocht naar een nieuwe club. Hij werd als vrije speler aangeboden bij FC Barcelona, maar daar zagen ze zijn komst niet zitten wegens zijn Real-verleden en omdat de voorkeur gegeven werd aan de komst van Raphinha. Di Maria tekende uiteindelijk dan maar bij Juventus.


LEES OOK: Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Zal Nainggolan snel een nieuwe club beet hebben?

Meest recent

'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

6
6
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

35
35
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

21
21
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

58
58
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

213
213
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

62
62
'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

277
277
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

190
190
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

42
42
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

16
16
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

81
81
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

74
74
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

117
117
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

779
779
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

163
163
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

270
270
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

560
560
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

201
201
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

175
175
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

59
59
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

99
99
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

317
317
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

406
406
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

292
292

Meer sportnieuws