Troeft AA Gent straks Club Brugge af om JPL-topper?

door
Troeft AA Gent straks Club Brugge af om JPL-topper?

Selim Amallah is dit seizoen persona non grata bij Standard, maar op het Wereldkampioenschap in Qatar speelde middenvelder zichzelf nadrukkelijk in de spotlights. De Rouches willen snel af van de Marokkaanse international, die ondanks een gemaakte belofte zijn aflopend contract niet wil verlengen. Volgens MSV Foot stelt AA Gent zich alvast kandidaat voor Amallah, terwijl Club Brugge eind juli reeds interesse toonde om hem over te nemen. De grote vraag is evenwel of de Buffalo’s financieel sterk genoeg staan om de 26-jarige naar de Ghelamco Arena te halen.


VALSE BELOFTES

De soap rond Selim Amallah begon vorige zomer al, toen de Marokkaanse middenvelder zijn zinnen zette op een vertrek bij Standard. SudPresse meldde eind juni dat hij hoog op het verlanglijstje stond van Club Brugge en zo’n transfer zag hij natuurlijk wel zitten. Daarnaast toonden ook Lille OSC en Real Valladolid interesse in Amallah en in mindere mate ook Genoa, Augsburg, Girona en Besiktas. Maar ondanks de grote wil om te vertrekken, en het feit dat Amallah over een aflopend contract beschikt, was Standard in vorige zomer niet erg happig om hem zomaar te laten vertrekken.



Standard probeerde zelfs om Selim Amallah een contractverlenging en -verbetering voor te schotelen. De entourage van de speler vroeg een jaarsalaris van maar liefst meer dan één miljoen euro, waardoor Amallah meteen de best betaalde speler bij de club zou worden, en de Rouches gingen zowaar akkoord met die hallucinante contractvoorwaarden. Maar die intenties bleven echter bij mondelinge afspraken en werden door het kamp-Amallah nooit geofficialiseerd. Tot grote frustratie van Standard uiteraard, dat hem daarom naar de B-kern stuurde in oktober.

AMALLAH SCHITTERT IN QATAR

Ondanks de verbanning van Selim Amallah bij Standard nam Walid Regragui hem toch mee in zijn Marokkaanse selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar. En daar speelde de hardwerkende middenvelder een belangrijke rol, want hij kwam in élke wedstrijd in actie. Amallah startte zelfs in vijf van de zeven WK-wedstrijden met Marokko. In België kennen we hem vooral als een speler die fysieke kracht koppelt aan creativiteit en veel offensieve impulsen, maar in Qatar ontpopte hij zich tot een defensief waardevolle kracht op het centrale Marokkaanse middenveld.



Selim Amallah speelde telkens een rijtje hoger dan het breekijzer Sofyan Amrabat en daar was hij een heel erg nuttige pion. “Hij excelleerde voor Marokko in Qatar”, stelde The Athletic bijvoorbeeld. Amallah behield de focus en hij slaagde in de groepsfase om samen met Amrabat het Kroatische middenveld in bedwang te houden. Tegen Spanje was hij zelfs verantwoordelijk voor het feit dat Marcos Llorente geen enkele pass naar Gavi kon versturen. De 26-jarige zette steeds goed druk en hij ging ook stevig in de duels, die hij trouwens nooit schuwde.

DURE VOGEL VOOR AA GENT

Selim Amallah maakte dus indruk op het internationale toneel, waardoor hij zich in de kijker speelde van meerdere buitenlandse clubs zoals Almeria en Valencia. Maar volgens MSV Foot zou ook AA Gent interesse hebben om de Marokkaan over te nemen. En dat is toch wel best verrassend te noemen. De Buffalo’s kijken wel vaker rond in de Belgische competitie voor versterkingen, maar het is geen geheim dat de Oost-Vlamingen er niet al te best voor staan op het financiële gebied. En dat terwijl Amallah in de vorige zomer een contractaanbieding van Standard afwees ter waarde van meer dan één miljoen euro per jaar.

In het voorbije boekjaar, het seizoen 2021-2022, verloor AA Gent maar liefst zes miljoen euro, het grootste verlies van de afgelopen tien jaar. Op drie jaar tijd lijdt de club net geen 14 miljoen euro verlies en het zag zijn eigen vermogen slinken tot 16,6 miljoen euro. De loonkosten namen toe met 3,7 miljoen euro, naar in totaal 39,5 miljoen euro. Het Laatste Nieuws vroeg zich zelfs openlijk af of Sven Kums, Vadis Odjidja-Ofoe en Michael Ngadeu - drie sterkhouders met een stevig aflopend contract bij AA Gent - de club straks zouden moeten verlaten.



AA Gent wil in januari eerst en vooral de spelerskern bijeenhouden en Tarik Tissoudali terug op topniveau krijgen. Met de beperkte middelen worden eventuele opportuniteiten gescreend, zoals Selim Amallah maar ook de Australische WK-ganger Keanu Baccus (St. Mirren), maar heel veel inkomende transferactiviteit moet er niet verwacht worden in de Arteveldestad. “Áls er iets kan, dan zullen wij iets proberen. Zo niet, dan moet ik mij daarbij neerleggen”, zei Hein Vanhaezebrouck vorig weekend aan Het Laatste Nieuws. “Wij hebben een kern die kwalitatief gewapend is, ook al is hij niet breed. Als er niemand vertrekt, gaan we het met deze gasten doen.”

LEES OOK: Na Vanderhaeghe ook Borkelmans terug aan de slag in België?

Past Amallah bij AA Gent?

Meest recent

België-Liechtenstein: Garcia grijpt stevig in met basiself

Behoudens een monumentale verrassing, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

22
22
'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

211
211
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

43
43
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

144
144
KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

83
83
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

524
524
'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Frankrijk trekt komende zomer opnieuw als één van de favorieten voor de eindzege naar ...

101
101
Géén WK voor Rode Duivel? "Dan liever De Cat meenemen"

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

170
170
'Eén Duivel teleurgesteld door aanvoerdersrol Vanaken'

Indien Youri Tielemans dinsdagavond andermaal niet start, wordt het uitkijken naar wie dit keer de ...

503
503
'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club Brugge slaagde er afgelopen zomer in om Christos Tzolis nog een jaartje aan boord te ...

616
616
Lijdensweg Lavia: opzienbarende transferonthulling duikt op

De Rode Duivels kunnen ook tijdens de huidige interland-periode geen beroep doen op Roméo ...

188
188
Grote zorgen bij Rode Duivels: "Slechtste sinds ... 2012"

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

266
266
'Duitsers duwen door: exact prijskaartje De Cat onthuld'

Er gaat momenteel haast geen dag voorbij of een nieuwe grootmacht komt op de proppen voor Nathan De ...

533
533
'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

636
636
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

166
166
'Hasi velt verdict: Anderlecht dumpt aanwinst Renard'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

729
729
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een 1-1 gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten ...

337
337
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

483
483
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

91
91
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

63
63
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

273
273
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

111
111
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

333
333
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

257
257
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

115
115

Meer sportnieuws