Troeft AA Gent straks Club Brugge af om JPL-topper?

door
Troeft AA Gent straks Club Brugge af om JPL-topper?

Selim Amallah is dit seizoen persona non grata bij Standard, maar op het Wereldkampioenschap in Qatar speelde middenvelder zichzelf nadrukkelijk in de spotlights. De Rouches willen snel af van de Marokkaanse international, die ondanks een gemaakte belofte zijn aflopend contract niet wil verlengen. Volgens MSV Foot stelt AA Gent zich alvast kandidaat voor Amallah, terwijl Club Brugge eind juli reeds interesse toonde om hem over te nemen. De grote vraag is evenwel of de Buffalo’s financieel sterk genoeg staan om de 26-jarige naar de Ghelamco Arena te halen.


VALSE BELOFTES

De soap rond Selim Amallah begon vorige zomer al, toen de Marokkaanse middenvelder zijn zinnen zette op een vertrek bij Standard. SudPresse meldde eind juni dat hij hoog op het verlanglijstje stond van Club Brugge en zo’n transfer zag hij natuurlijk wel zitten. Daarnaast toonden ook Lille OSC en Real Valladolid interesse in Amallah en in mindere mate ook Genoa, Augsburg, Girona en Besiktas. Maar ondanks de grote wil om te vertrekken, en het feit dat Amallah over een aflopend contract beschikt, was Standard in vorige zomer niet erg happig om hem zomaar te laten vertrekken.



Standard probeerde zelfs om Selim Amallah een contractverlenging en -verbetering voor te schotelen. De entourage van de speler vroeg een jaarsalaris van maar liefst meer dan één miljoen euro, waardoor Amallah meteen de best betaalde speler bij de club zou worden, en de Rouches gingen zowaar akkoord met die hallucinante contractvoorwaarden. Maar die intenties bleven echter bij mondelinge afspraken en werden door het kamp-Amallah nooit geofficialiseerd. Tot grote frustratie van Standard uiteraard, dat hem daarom naar de B-kern stuurde in oktober.

AMALLAH SCHITTERT IN QATAR

Ondanks de verbanning van Selim Amallah bij Standard nam Walid Regragui hem toch mee in zijn Marokkaanse selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar. En daar speelde de hardwerkende middenvelder een belangrijke rol, want hij kwam in élke wedstrijd in actie. Amallah startte zelfs in vijf van de zeven WK-wedstrijden met Marokko. In België kennen we hem vooral als een speler die fysieke kracht koppelt aan creativiteit en veel offensieve impulsen, maar in Qatar ontpopte hij zich tot een defensief waardevolle kracht op het centrale Marokkaanse middenveld.



Selim Amallah speelde telkens een rijtje hoger dan het breekijzer Sofyan Amrabat en daar was hij een heel erg nuttige pion. “Hij excelleerde voor Marokko in Qatar”, stelde The Athletic bijvoorbeeld. Amallah behield de focus en hij slaagde in de groepsfase om samen met Amrabat het Kroatische middenveld in bedwang te houden. Tegen Spanje was hij zelfs verantwoordelijk voor het feit dat Marcos Llorente geen enkele pass naar Gavi kon versturen. De 26-jarige zette steeds goed druk en hij ging ook stevig in de duels, die hij trouwens nooit schuwde.

DURE VOGEL VOOR AA GENT

Selim Amallah maakte dus indruk op het internationale toneel, waardoor hij zich in de kijker speelde van meerdere buitenlandse clubs zoals Almeria en Valencia. Maar volgens MSV Foot zou ook AA Gent interesse hebben om de Marokkaan over te nemen. En dat is toch wel best verrassend te noemen. De Buffalo’s kijken wel vaker rond in de Belgische competitie voor versterkingen, maar het is geen geheim dat de Oost-Vlamingen er niet al te best voor staan op het financiële gebied. En dat terwijl Amallah in de vorige zomer een contractaanbieding van Standard afwees ter waarde van meer dan één miljoen euro per jaar.

In het voorbije boekjaar, het seizoen 2021-2022, verloor AA Gent maar liefst zes miljoen euro, het grootste verlies van de afgelopen tien jaar. Op drie jaar tijd lijdt de club net geen 14 miljoen euro verlies en het zag zijn eigen vermogen slinken tot 16,6 miljoen euro. De loonkosten namen toe met 3,7 miljoen euro, naar in totaal 39,5 miljoen euro. Het Laatste Nieuws vroeg zich zelfs openlijk af of Sven Kums, Vadis Odjidja-Ofoe en Michael Ngadeu - drie sterkhouders met een stevig aflopend contract bij AA Gent - de club straks zouden moeten verlaten.



AA Gent wil in januari eerst en vooral de spelerskern bijeenhouden en Tarik Tissoudali terug op topniveau krijgen. Met de beperkte middelen worden eventuele opportuniteiten gescreend, zoals Selim Amallah maar ook de Australische WK-ganger Keanu Baccus (St. Mirren), maar heel veel inkomende transferactiviteit moet er niet verwacht worden in de Arteveldestad. “Áls er iets kan, dan zullen wij iets proberen. Zo niet, dan moet ik mij daarbij neerleggen”, zei Hein Vanhaezebrouck vorig weekend aan Het Laatste Nieuws. “Wij hebben een kern die kwalitatief gewapend is, ook al is hij niet breed. Als er niemand vertrekt, gaan we het met deze gasten doen.”

LEES OOK: Leko en Samoise keihard: "Zat de VAR een pint te drinken?"

Past Amallah bij AA Gent?

Meest recent

‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

31
31
STVV in extase: "Wat kan ik nog zeggen?"

STVV wist met 3-2 te winnen van Club Brugg en staat tot minstens 17u45 vandaag tweede in de Jupiler ...

29
29
DAZN-saga met grote gevolgen: transferlawine in JPL?

DAZN lijkt niet zinnens om de resterende miljoenen euro’s te storten. Dat is een stevige ...

43
43
Smets vol lof: “Eén van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk speelt namiddag tegen Royal Antwerp FC. Een partij die de Limburgers uiteraard willen ...

46
46
Nu wel crisis bij Club Brugge? Vanaken geeft hét probleem

Mogen we dan nu zeggen dat het toch wel een beetje crisis is bij Club Brugge? Of mag dit ook niet na ...

199
199
Hasi scoort veel punten met het 'Neerpede-effect'

De afgelopen jaren kwam er uit bepaalde hoek de nodige kritiek op Neerpede. Onterecht. Dat bewijst ...

115
115
3 op 12: Hayen legt uit waarom hij niet panikeert

De dip van Club Brugge lijkt alsmaar dieper te gaan. Het ging zaterdagavond nu ook onderuit op het ...

326
326
Grote verrassing bij Anderlecht: comeback of transfer?

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef, ondanks dat het toch behoorlijk puzzelen is voor ...

424
424
Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

In de Amerikaanse MLS werd de titelstrijd zaterdagavond beslist. Lionel Messi heeft nog maar eens ...

79
79
WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

De Rode Duivels weten nu helemaal wat er hen komende zomer te wachten staat op het WK. Nadat de ...

58
58
Stayen ontploft: STVV klopt Club na waanzinnige thriller

STVV beleefde een waanzinnige avond op Stayen. In een emotionele rollercoaster werd in het slot nu ...

256
256
Bom barst helemaal: Salah haalt Slot en Liverpool helemaal neer

Het blijft een zeer lastig seizoen voor Liverpool. Zaterdag liet het nog maar eens punten liggen, ...

173
173
Leko en Samoise keihard: "Zat de VAR een pint te drinken?"

Na de kwalificatie voor de kwartfinale van de beker kwam AA Gent zaterdag dicht bij een nieuwe grote ...

125
125
Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

In de Challenger Pro League is het Club NXT eindelijk gelukt! Op speeldag 15 (!) pakten de jonge ...

64
64
Fans Club keren zich helemaal tegen duo: "Bol het af!"

Club Brugge gaat door moeilijke weken. Het verloor maar liefst drie van zijn vijf laatste ...

696
696
Arteta bevestigt blessuredomper voor Trossard

Arsenal beleefde zaterdag een baalavond. De Gunners gingen met 2-1 onderuit op het veld van Aston ...

36
36
'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Union liet zaterdagavond voor de tweede keer op rij punten liggen in de competitie. Na de nederlaag ...

239
239
Ajax recht de rug met nieuwe zege, maar slikt ook domper

Het heeft de voorbije weken serieus gestormd bij Ajax, maar stilaan lijken de Amsterdammers de rug ...

29
29
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

133
133
Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Er stonden zaterdag in de vooravond in het buitenland nog enkele interessante affiches ...

30
30
'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

85
85
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

52
52
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

194
194
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

131
131
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

68
68

Meer sportnieuws