Troeft AA Gent straks Club Brugge af om JPL-topper?

door
Troeft AA Gent straks Club Brugge af om JPL-topper?

Selim Amallah is dit seizoen persona non grata bij Standard, maar op het Wereldkampioenschap in Qatar speelde middenvelder zichzelf nadrukkelijk in de spotlights. De Rouches willen snel af van de Marokkaanse international, die ondanks een gemaakte belofte zijn aflopend contract niet wil verlengen. Volgens MSV Foot stelt AA Gent zich alvast kandidaat voor Amallah, terwijl Club Brugge eind juli reeds interesse toonde om hem over te nemen. De grote vraag is evenwel of de Buffalo’s financieel sterk genoeg staan om de 26-jarige naar de Ghelamco Arena te halen.


VALSE BELOFTES

De soap rond Selim Amallah begon vorige zomer al, toen de Marokkaanse middenvelder zijn zinnen zette op een vertrek bij Standard. SudPresse meldde eind juni dat hij hoog op het verlanglijstje stond van Club Brugge en zo’n transfer zag hij natuurlijk wel zitten. Daarnaast toonden ook Lille OSC en Real Valladolid interesse in Amallah en in mindere mate ook Genoa, Augsburg, Girona en Besiktas. Maar ondanks de grote wil om te vertrekken, en het feit dat Amallah over een aflopend contract beschikt, was Standard in vorige zomer niet erg happig om hem zomaar te laten vertrekken.



Standard probeerde zelfs om Selim Amallah een contractverlenging en -verbetering voor te schotelen. De entourage van de speler vroeg een jaarsalaris van maar liefst meer dan één miljoen euro, waardoor Amallah meteen de best betaalde speler bij de club zou worden, en de Rouches gingen zowaar akkoord met die hallucinante contractvoorwaarden. Maar die intenties bleven echter bij mondelinge afspraken en werden door het kamp-Amallah nooit geofficialiseerd. Tot grote frustratie van Standard uiteraard, dat hem daarom naar de B-kern stuurde in oktober.

AMALLAH SCHITTERT IN QATAR

Ondanks de verbanning van Selim Amallah bij Standard nam Walid Regragui hem toch mee in zijn Marokkaanse selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar. En daar speelde de hardwerkende middenvelder een belangrijke rol, want hij kwam in élke wedstrijd in actie. Amallah startte zelfs in vijf van de zeven WK-wedstrijden met Marokko. In België kennen we hem vooral als een speler die fysieke kracht koppelt aan creativiteit en veel offensieve impulsen, maar in Qatar ontpopte hij zich tot een defensief waardevolle kracht op het centrale Marokkaanse middenveld.



Selim Amallah speelde telkens een rijtje hoger dan het breekijzer Sofyan Amrabat en daar was hij een heel erg nuttige pion. “Hij excelleerde voor Marokko in Qatar”, stelde The Athletic bijvoorbeeld. Amallah behield de focus en hij slaagde in de groepsfase om samen met Amrabat het Kroatische middenveld in bedwang te houden. Tegen Spanje was hij zelfs verantwoordelijk voor het feit dat Marcos Llorente geen enkele pass naar Gavi kon versturen. De 26-jarige zette steeds goed druk en hij ging ook stevig in de duels, die hij trouwens nooit schuwde.

DURE VOGEL VOOR AA GENT

Selim Amallah maakte dus indruk op het internationale toneel, waardoor hij zich in de kijker speelde van meerdere buitenlandse clubs zoals Almeria en Valencia. Maar volgens MSV Foot zou ook AA Gent interesse hebben om de Marokkaan over te nemen. En dat is toch wel best verrassend te noemen. De Buffalo’s kijken wel vaker rond in de Belgische competitie voor versterkingen, maar het is geen geheim dat de Oost-Vlamingen er niet al te best voor staan op het financiële gebied. En dat terwijl Amallah in de vorige zomer een contractaanbieding van Standard afwees ter waarde van meer dan één miljoen euro per jaar.

In het voorbije boekjaar, het seizoen 2021-2022, verloor AA Gent maar liefst zes miljoen euro, het grootste verlies van de afgelopen tien jaar. Op drie jaar tijd lijdt de club net geen 14 miljoen euro verlies en het zag zijn eigen vermogen slinken tot 16,6 miljoen euro. De loonkosten namen toe met 3,7 miljoen euro, naar in totaal 39,5 miljoen euro. Het Laatste Nieuws vroeg zich zelfs openlijk af of Sven Kums, Vadis Odjidja-Ofoe en Michael Ngadeu - drie sterkhouders met een stevig aflopend contract bij AA Gent - de club straks zouden moeten verlaten.



AA Gent wil in januari eerst en vooral de spelerskern bijeenhouden en Tarik Tissoudali terug op topniveau krijgen. Met de beperkte middelen worden eventuele opportuniteiten gescreend, zoals Selim Amallah maar ook de Australische WK-ganger Keanu Baccus (St. Mirren), maar heel veel inkomende transferactiviteit moet er niet verwacht worden in de Arteveldestad. “Áls er iets kan, dan zullen wij iets proberen. Zo niet, dan moet ik mij daarbij neerleggen”, zei Hein Vanhaezebrouck vorig weekend aan Het Laatste Nieuws. “Wij hebben een kern die kwalitatief gewapend is, ook al is hij niet breed. Als er niemand vertrekt, gaan we het met deze gasten doen.”

LEES OOK: AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Past Amallah bij AA Gent?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

31
31
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

314
314
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

279
279
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

166
166
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

219
219
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

62
62
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

556
556
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

204
204
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

383
383
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

589
589
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

209
209
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

387
387
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

162
162
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

159
159
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

255
255
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

76
76
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

328
328
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

233
233
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

447
447
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws