Troeft AA Gent straks Club Brugge af om JPL-topper?

door
Troeft AA Gent straks Club Brugge af om JPL-topper?

Selim Amallah is dit seizoen persona non grata bij Standard, maar op het Wereldkampioenschap in Qatar speelde middenvelder zichzelf nadrukkelijk in de spotlights. De Rouches willen snel af van de Marokkaanse international, die ondanks een gemaakte belofte zijn aflopend contract niet wil verlengen. Volgens MSV Foot stelt AA Gent zich alvast kandidaat voor Amallah, terwijl Club Brugge eind juli reeds interesse toonde om hem over te nemen. De grote vraag is evenwel of de Buffalo’s financieel sterk genoeg staan om de 26-jarige naar de Ghelamco Arena te halen.


VALSE BELOFTES

De soap rond Selim Amallah begon vorige zomer al, toen de Marokkaanse middenvelder zijn zinnen zette op een vertrek bij Standard. SudPresse meldde eind juni dat hij hoog op het verlanglijstje stond van Club Brugge en zo’n transfer zag hij natuurlijk wel zitten. Daarnaast toonden ook Lille OSC en Real Valladolid interesse in Amallah en in mindere mate ook Genoa, Augsburg, Girona en Besiktas. Maar ondanks de grote wil om te vertrekken, en het feit dat Amallah over een aflopend contract beschikt, was Standard in vorige zomer niet erg happig om hem zomaar te laten vertrekken.



Standard probeerde zelfs om Selim Amallah een contractverlenging en -verbetering voor te schotelen. De entourage van de speler vroeg een jaarsalaris van maar liefst meer dan één miljoen euro, waardoor Amallah meteen de best betaalde speler bij de club zou worden, en de Rouches gingen zowaar akkoord met die hallucinante contractvoorwaarden. Maar die intenties bleven echter bij mondelinge afspraken en werden door het kamp-Amallah nooit geofficialiseerd. Tot grote frustratie van Standard uiteraard, dat hem daarom naar de B-kern stuurde in oktober.

AMALLAH SCHITTERT IN QATAR

Ondanks de verbanning van Selim Amallah bij Standard nam Walid Regragui hem toch mee in zijn Marokkaanse selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar. En daar speelde de hardwerkende middenvelder een belangrijke rol, want hij kwam in élke wedstrijd in actie. Amallah startte zelfs in vijf van de zeven WK-wedstrijden met Marokko. In België kennen we hem vooral als een speler die fysieke kracht koppelt aan creativiteit en veel offensieve impulsen, maar in Qatar ontpopte hij zich tot een defensief waardevolle kracht op het centrale Marokkaanse middenveld.



Selim Amallah speelde telkens een rijtje hoger dan het breekijzer Sofyan Amrabat en daar was hij een heel erg nuttige pion. “Hij excelleerde voor Marokko in Qatar”, stelde The Athletic bijvoorbeeld. Amallah behield de focus en hij slaagde in de groepsfase om samen met Amrabat het Kroatische middenveld in bedwang te houden. Tegen Spanje was hij zelfs verantwoordelijk voor het feit dat Marcos Llorente geen enkele pass naar Gavi kon versturen. De 26-jarige zette steeds goed druk en hij ging ook stevig in de duels, die hij trouwens nooit schuwde.

DURE VOGEL VOOR AA GENT

Selim Amallah maakte dus indruk op het internationale toneel, waardoor hij zich in de kijker speelde van meerdere buitenlandse clubs zoals Almeria en Valencia. Maar volgens MSV Foot zou ook AA Gent interesse hebben om de Marokkaan over te nemen. En dat is toch wel best verrassend te noemen. De Buffalo’s kijken wel vaker rond in de Belgische competitie voor versterkingen, maar het is geen geheim dat de Oost-Vlamingen er niet al te best voor staan op het financiële gebied. En dat terwijl Amallah in de vorige zomer een contractaanbieding van Standard afwees ter waarde van meer dan één miljoen euro per jaar.

In het voorbije boekjaar, het seizoen 2021-2022, verloor AA Gent maar liefst zes miljoen euro, het grootste verlies van de afgelopen tien jaar. Op drie jaar tijd lijdt de club net geen 14 miljoen euro verlies en het zag zijn eigen vermogen slinken tot 16,6 miljoen euro. De loonkosten namen toe met 3,7 miljoen euro, naar in totaal 39,5 miljoen euro. Het Laatste Nieuws vroeg zich zelfs openlijk af of Sven Kums, Vadis Odjidja-Ofoe en Michael Ngadeu - drie sterkhouders met een stevig aflopend contract bij AA Gent - de club straks zouden moeten verlaten.



AA Gent wil in januari eerst en vooral de spelerskern bijeenhouden en Tarik Tissoudali terug op topniveau krijgen. Met de beperkte middelen worden eventuele opportuniteiten gescreend, zoals Selim Amallah maar ook de Australische WK-ganger Keanu Baccus (St. Mirren), maar heel veel inkomende transferactiviteit moet er niet verwacht worden in de Arteveldestad. “Áls er iets kan, dan zullen wij iets proberen. Zo niet, dan moet ik mij daarbij neerleggen”, zei Hein Vanhaezebrouck vorig weekend aan Het Laatste Nieuws. “Wij hebben een kern die kwalitatief gewapend is, ook al is hij niet breed. Als er niemand vertrekt, gaan we het met deze gasten doen.”

LEES OOK: De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

Past Amallah bij AA Gent?

Meest recent

Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

4
4
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

56
56
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

127
127
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

52
52
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

21
21
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

202
202
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

66
66
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

240
240
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

128
128
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

193
193
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

62
62
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

242
242
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

307
307
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

52
52
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

160
160
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

96
96
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

215
215
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

194
194
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

207
207
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

26
26
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

222
222
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

296
296
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

307
307
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

157
157
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

48
48

Meer sportnieuws