Troeft AA Gent straks Club Brugge af om JPL-topper?

door
Troeft AA Gent straks Club Brugge af om JPL-topper?

Selim Amallah is dit seizoen persona non grata bij Standard, maar op het Wereldkampioenschap in Qatar speelde middenvelder zichzelf nadrukkelijk in de spotlights. De Rouches willen snel af van de Marokkaanse international, die ondanks een gemaakte belofte zijn aflopend contract niet wil verlengen. Volgens MSV Foot stelt AA Gent zich alvast kandidaat voor Amallah, terwijl Club Brugge eind juli reeds interesse toonde om hem over te nemen. De grote vraag is evenwel of de Buffalo’s financieel sterk genoeg staan om de 26-jarige naar de Ghelamco Arena te halen.


VALSE BELOFTES

De soap rond Selim Amallah begon vorige zomer al, toen de Marokkaanse middenvelder zijn zinnen zette op een vertrek bij Standard. SudPresse meldde eind juni dat hij hoog op het verlanglijstje stond van Club Brugge en zo’n transfer zag hij natuurlijk wel zitten. Daarnaast toonden ook Lille OSC en Real Valladolid interesse in Amallah en in mindere mate ook Genoa, Augsburg, Girona en Besiktas. Maar ondanks de grote wil om te vertrekken, en het feit dat Amallah over een aflopend contract beschikt, was Standard in vorige zomer niet erg happig om hem zomaar te laten vertrekken.



Standard probeerde zelfs om Selim Amallah een contractverlenging en -verbetering voor te schotelen. De entourage van de speler vroeg een jaarsalaris van maar liefst meer dan één miljoen euro, waardoor Amallah meteen de best betaalde speler bij de club zou worden, en de Rouches gingen zowaar akkoord met die hallucinante contractvoorwaarden. Maar die intenties bleven echter bij mondelinge afspraken en werden door het kamp-Amallah nooit geofficialiseerd. Tot grote frustratie van Standard uiteraard, dat hem daarom naar de B-kern stuurde in oktober.

AMALLAH SCHITTERT IN QATAR

Ondanks de verbanning van Selim Amallah bij Standard nam Walid Regragui hem toch mee in zijn Marokkaanse selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar. En daar speelde de hardwerkende middenvelder een belangrijke rol, want hij kwam in élke wedstrijd in actie. Amallah startte zelfs in vijf van de zeven WK-wedstrijden met Marokko. In België kennen we hem vooral als een speler die fysieke kracht koppelt aan creativiteit en veel offensieve impulsen, maar in Qatar ontpopte hij zich tot een defensief waardevolle kracht op het centrale Marokkaanse middenveld.



Selim Amallah speelde telkens een rijtje hoger dan het breekijzer Sofyan Amrabat en daar was hij een heel erg nuttige pion. “Hij excelleerde voor Marokko in Qatar”, stelde The Athletic bijvoorbeeld. Amallah behield de focus en hij slaagde in de groepsfase om samen met Amrabat het Kroatische middenveld in bedwang te houden. Tegen Spanje was hij zelfs verantwoordelijk voor het feit dat Marcos Llorente geen enkele pass naar Gavi kon versturen. De 26-jarige zette steeds goed druk en hij ging ook stevig in de duels, die hij trouwens nooit schuwde.

DURE VOGEL VOOR AA GENT

Selim Amallah maakte dus indruk op het internationale toneel, waardoor hij zich in de kijker speelde van meerdere buitenlandse clubs zoals Almeria en Valencia. Maar volgens MSV Foot zou ook AA Gent interesse hebben om de Marokkaan over te nemen. En dat is toch wel best verrassend te noemen. De Buffalo’s kijken wel vaker rond in de Belgische competitie voor versterkingen, maar het is geen geheim dat de Oost-Vlamingen er niet al te best voor staan op het financiële gebied. En dat terwijl Amallah in de vorige zomer een contractaanbieding van Standard afwees ter waarde van meer dan één miljoen euro per jaar.

In het voorbije boekjaar, het seizoen 2021-2022, verloor AA Gent maar liefst zes miljoen euro, het grootste verlies van de afgelopen tien jaar. Op drie jaar tijd lijdt de club net geen 14 miljoen euro verlies en het zag zijn eigen vermogen slinken tot 16,6 miljoen euro. De loonkosten namen toe met 3,7 miljoen euro, naar in totaal 39,5 miljoen euro. Het Laatste Nieuws vroeg zich zelfs openlijk af of Sven Kums, Vadis Odjidja-Ofoe en Michael Ngadeu - drie sterkhouders met een stevig aflopend contract bij AA Gent - de club straks zouden moeten verlaten.



AA Gent wil in januari eerst en vooral de spelerskern bijeenhouden en Tarik Tissoudali terug op topniveau krijgen. Met de beperkte middelen worden eventuele opportuniteiten gescreend, zoals Selim Amallah maar ook de Australische WK-ganger Keanu Baccus (St. Mirren), maar heel veel inkomende transferactiviteit moet er niet verwacht worden in de Arteveldestad. “Áls er iets kan, dan zullen wij iets proberen. Zo niet, dan moet ik mij daarbij neerleggen”, zei Hein Vanhaezebrouck vorig weekend aan Het Laatste Nieuws. “Wij hebben een kern die kwalitatief gewapend is, ook al is hij niet breed. Als er niemand vertrekt, gaan we het met deze gasten doen.”

LEES OOK: Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Past Amallah bij AA Gent?

Meest recent

'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

18
18
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

71
71
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

71
71
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

138
138
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

58
58
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

82
82
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

52
52
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

25
25
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

294
294
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

173
173
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

402
402
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

38
38
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

410
410
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

217
217
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

359
359
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

132
132
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

223
223
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

136
136
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

178
178
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

186
186
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

705
705
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

709
709
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

51
51
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

345
345
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

112
112

Meer sportnieuws