Club Brugge klaar om toe te slaan met Raskin

999
Club Brugge klaar om toe te slaan met Raskin

Het is over & out tussen Nicolas Raskin en Standard. De 21-jarige middenvelder weigert om zijn aflopend contract te verlengen bij de Rouches, waardoor de Luikse clubleiding besliste - in de hoop om hem in januari nog te gelde te kunnen maken - om Raskin naar de B-kern te verwijzen. En dat klinkt wellicht als muziek in de oren van Club Brugge, dat eind vorig seizoen én in september reeds twee keer informeerde naar de sterke middenvelder. Derde keer goede keer?


DE POSTERBOY VAN STANDARD

Standard werd in het tussenseizoen overgenomen door 777 Partners en de Amerikaanse eigenaars willen de Rouches opnieuw naar een hoger niveau tillen. Om dat doel te bereiken, werd er met Fergal Harkin (ex-Manchester City) alvast een technisch directeur aangesteld die op de korte en lange termijn de nieuwe sportieve lijnen moet uitzetten bij de club. Eén van de prioriteiten van Harkin was het behouden van Nicolas Raskin. De 21-jarige is al twee jaar de sterkhouder op het Luikse middenveld en Standard wilde graag een nieuwe en kwalitatieve ploeg bouwen rond hem.



De nieuwe clubleiding startte al maanden geleden de onderhandelingen om het aflopende contract van Nicolas Raskin te verlengen want zijn huidige verbintenis loopt eind dit seizoen af. De Rouches wilden van de Jonge Duivel de posterboy maken, maar het werd al snel duidelijk dat hij nieuwe grenzen wilde opzoeken en dat hij zich wilde verbeteren als voetballer. En dan zijn er betere opties voorhanden dan Standard, waar het al jarenlang niet zo leuk meer vertoeven is. Club Brugge bijvoorbeeld, de Belgische landskampioen die al langer wild is van hem.

DE LIEFDE IS OVER

Nicolas Raskin stond eind vorig seizoen al hoog op de verlanglijst van Club Brugge en in september ondernam Vincent Mannaert een concrete poging om hem te halen naar het Jan Breydelstadion. De General Manager van Club Brugge informeerde bij Standard naar de transfervoorwaarden van hun sterkhouder, maar Raskin zag een vertrek naar West-Vlaanderen niet zo goed zitten. De 21-jarige wilde de supporters van Standard immers niet beledigen door over te stappen naar een historische rivaal, hoewel Club Brugge en Standard vandaag op een totaal ander niveau zitten qua structurele, financiële en sportieve prestaties.

Maar nu is de situatie helemaal anders. Volgens verschillende Vlaamse en Waalse kranten schotelde Standard hem een nieuw en financieel aantrekkelijk contract voor de neus, een voorstel dat hem jaarlijks 1,8 miljoen euro zou opleveren, maar weigerde Nicolas Raskin die royale aanbieding. Die weigering zorgde ervoor dat de Luikse clubleiding hem vervolgens degradeerde naar de B-kern, in de hoop om hem in januari nog te kunnen verkopen. Raskin heeft gezien zijn 21 lentes en goede prestaties dit seizoen immers nog een grote verkoopwaarde.



Het niet aanvaarden van dat genereus contract kwam bovendien ook niet goed aan bij de achterban van Standard, die hem daarom reeds hard aanpakte in de voorbije weken en maanden. Het is duidelijk dat er iets gebroken is tussen Raskin en de clubleiding, en Raskin en de supporters. En dat allemaal terwijl de speler zelf elke Luikse aanbieding van die grootteorde ontkent. “Ik nodig je uit om dan maar aan iedereen dat fameuze contract te tonen”, schrijft hij met een clown-emoji op Twitter als repliek op Kevin Sauvage, journalist voor La Dernière Heure.

STANDARD PUSHT RASKIN NAAR CLUB BRUGGE

Deze situatie zorgt er evenwel voor dat Club Brugge opeens vrij spel krijgt om Nicolas Raskin binnen te halen. De West-Vlamingen ondernamen in het verleden reeds twee pogingen om hem naar Brugge te loodsen, maar toen was het telkens Raskin zelf die een transfer weigerde. De Luikenaar vreesde de reacties van de Standard-supporters, waardoor Vincent Mannaert telkens een negatief antwoord kreeg van hem. Maar door de ondertussen verzuurde relatie tussen Raskin en de Standard-fans, is dat nu ook geen reden meer om een overstap naar Club Brugge te weigeren.

Daarnaast is Standard vragende partij om Nicolas Raskin te verkopen, want het is net daarom dat de club hem naar de B-kern verwees. De Rouches staan dus open voor elke interessante aanbieding en de Luikenaars waren in de vorige zomer zelfs bereid om hem al te verkopen aan Club Brugge. “Deze zomer toonde ik opnieuw Standard niet te willen verlaten, hoewel de club me wilden verkopen aan een van de drie grootste ploegen in België”, schreef Raskin maandag op zijn Instagram-account. Enkel Club Brugge - en in mindere mate KRC Genk - was de enige Belgische club die gelinkt werd aan Raskin.



In de voorbije maanden heerste er reeds heel veel interesse in Nicolas Raskin. Naast Club Brugge werden ook Genoa, Leeds United, Fiorentina, Olympique Marseille, Lille OSC, Galatasaray, Rangers FC en zelfs FC Barcelona al genoemd als potentiële overnemers. De Premier League draagt de voorkeur weg van Raskin, maar daar toonde enkel Leeds United interesse in hem. Mocht Club Brugge zijn interesse vernieuwen in Raskin, dan zal hij een nieuw voorstel ongetwijfeld niet zo snel meer weigeren. Derde keer goede keer?

LEES OOK: 'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

Moet Club Brugge Raskin halen?

Meest recent

Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

1
1
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

0
0
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

7
7
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

98
98
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

67
67
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

104
104
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

183
183
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

102
102
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

36
36
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

117
117
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

316
316
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

92
92
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

44
44
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

270
270
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

431
431
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

105
105
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

119
119
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

85
85
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

287
287
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

372
372
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

525
525
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

403
403
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

123
123

Meer sportnieuws