Club Brugge klaar om toe te slaan met Raskin

999
Club Brugge klaar om toe te slaan met Raskin

Het is over & out tussen Nicolas Raskin en Standard. De 21-jarige middenvelder weigert om zijn aflopend contract te verlengen bij de Rouches, waardoor de Luikse clubleiding besliste - in de hoop om hem in januari nog te gelde te kunnen maken - om Raskin naar de B-kern te verwijzen. En dat klinkt wellicht als muziek in de oren van Club Brugge, dat eind vorig seizoen én in september reeds twee keer informeerde naar de sterke middenvelder. Derde keer goede keer?


DE POSTERBOY VAN STANDARD

Standard werd in het tussenseizoen overgenomen door 777 Partners en de Amerikaanse eigenaars willen de Rouches opnieuw naar een hoger niveau tillen. Om dat doel te bereiken, werd er met Fergal Harkin (ex-Manchester City) alvast een technisch directeur aangesteld die op de korte en lange termijn de nieuwe sportieve lijnen moet uitzetten bij de club. Eén van de prioriteiten van Harkin was het behouden van Nicolas Raskin. De 21-jarige is al twee jaar de sterkhouder op het Luikse middenveld en Standard wilde graag een nieuwe en kwalitatieve ploeg bouwen rond hem.



De nieuwe clubleiding startte al maanden geleden de onderhandelingen om het aflopende contract van Nicolas Raskin te verlengen want zijn huidige verbintenis loopt eind dit seizoen af. De Rouches wilden van de Jonge Duivel de posterboy maken, maar het werd al snel duidelijk dat hij nieuwe grenzen wilde opzoeken en dat hij zich wilde verbeteren als voetballer. En dan zijn er betere opties voorhanden dan Standard, waar het al jarenlang niet zo leuk meer vertoeven is. Club Brugge bijvoorbeeld, de Belgische landskampioen die al langer wild is van hem.

DE LIEFDE IS OVER

Nicolas Raskin stond eind vorig seizoen al hoog op de verlanglijst van Club Brugge en in september ondernam Vincent Mannaert een concrete poging om hem te halen naar het Jan Breydelstadion. De General Manager van Club Brugge informeerde bij Standard naar de transfervoorwaarden van hun sterkhouder, maar Raskin zag een vertrek naar West-Vlaanderen niet zo goed zitten. De 21-jarige wilde de supporters van Standard immers niet beledigen door over te stappen naar een historische rivaal, hoewel Club Brugge en Standard vandaag op een totaal ander niveau zitten qua structurele, financiële en sportieve prestaties.

Maar nu is de situatie helemaal anders. Volgens verschillende Vlaamse en Waalse kranten schotelde Standard hem een nieuw en financieel aantrekkelijk contract voor de neus, een voorstel dat hem jaarlijks 1,8 miljoen euro zou opleveren, maar weigerde Nicolas Raskin die royale aanbieding. Die weigering zorgde ervoor dat de Luikse clubleiding hem vervolgens degradeerde naar de B-kern, in de hoop om hem in januari nog te kunnen verkopen. Raskin heeft gezien zijn 21 lentes en goede prestaties dit seizoen immers nog een grote verkoopwaarde.



Het niet aanvaarden van dat genereus contract kwam bovendien ook niet goed aan bij de achterban van Standard, die hem daarom reeds hard aanpakte in de voorbije weken en maanden. Het is duidelijk dat er iets gebroken is tussen Raskin en de clubleiding, en Raskin en de supporters. En dat allemaal terwijl de speler zelf elke Luikse aanbieding van die grootteorde ontkent. “Ik nodig je uit om dan maar aan iedereen dat fameuze contract te tonen”, schrijft hij met een clown-emoji op Twitter als repliek op Kevin Sauvage, journalist voor La Dernière Heure.

STANDARD PUSHT RASKIN NAAR CLUB BRUGGE

Deze situatie zorgt er evenwel voor dat Club Brugge opeens vrij spel krijgt om Nicolas Raskin binnen te halen. De West-Vlamingen ondernamen in het verleden reeds twee pogingen om hem naar Brugge te loodsen, maar toen was het telkens Raskin zelf die een transfer weigerde. De Luikenaar vreesde de reacties van de Standard-supporters, waardoor Vincent Mannaert telkens een negatief antwoord kreeg van hem. Maar door de ondertussen verzuurde relatie tussen Raskin en de Standard-fans, is dat nu ook geen reden meer om een overstap naar Club Brugge te weigeren.

Daarnaast is Standard vragende partij om Nicolas Raskin te verkopen, want het is net daarom dat de club hem naar de B-kern verwees. De Rouches staan dus open voor elke interessante aanbieding en de Luikenaars waren in de vorige zomer zelfs bereid om hem al te verkopen aan Club Brugge. “Deze zomer toonde ik opnieuw Standard niet te willen verlaten, hoewel de club me wilden verkopen aan een van de drie grootste ploegen in België”, schreef Raskin maandag op zijn Instagram-account. Enkel Club Brugge - en in mindere mate KRC Genk - was de enige Belgische club die gelinkt werd aan Raskin.



In de voorbije maanden heerste er reeds heel veel interesse in Nicolas Raskin. Naast Club Brugge werden ook Genoa, Leeds United, Fiorentina, Olympique Marseille, Lille OSC, Galatasaray, Rangers FC en zelfs FC Barcelona al genoemd als potentiële overnemers. De Premier League draagt de voorkeur weg van Raskin, maar daar toonde enkel Leeds United interesse in hem. Mocht Club Brugge zijn interesse vernieuwen in Raskin, dan zal hij een nieuw voorstel ongetwijfeld niet zo snel meer weigeren. Derde keer goede keer?

LEES OOK: Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Moet Club Brugge Raskin halen?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

4
4
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

69
69
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

99
99
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

128
128
KV Kortijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

33
33
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

174
174
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

70
70
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

26
26
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

25
25
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

22
22
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

26
26
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

90
90
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

75
75
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

52
52
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

26
26
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

25
25
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

32
32
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

120
120
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

41
41
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

246
246
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

106
106
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

210
210
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

80
80
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

72
72

Meer sportnieuws