Club Brugge klaar om toe te slaan met Raskin

999
Club Brugge klaar om toe te slaan met Raskin

Het is over & out tussen Nicolas Raskin en Standard. De 21-jarige middenvelder weigert om zijn aflopend contract te verlengen bij de Rouches, waardoor de Luikse clubleiding besliste - in de hoop om hem in januari nog te gelde te kunnen maken - om Raskin naar de B-kern te verwijzen. En dat klinkt wellicht als muziek in de oren van Club Brugge, dat eind vorig seizoen én in september reeds twee keer informeerde naar de sterke middenvelder. Derde keer goede keer?


DE POSTERBOY VAN STANDARD

Standard werd in het tussenseizoen overgenomen door 777 Partners en de Amerikaanse eigenaars willen de Rouches opnieuw naar een hoger niveau tillen. Om dat doel te bereiken, werd er met Fergal Harkin (ex-Manchester City) alvast een technisch directeur aangesteld die op de korte en lange termijn de nieuwe sportieve lijnen moet uitzetten bij de club. Eén van de prioriteiten van Harkin was het behouden van Nicolas Raskin. De 21-jarige is al twee jaar de sterkhouder op het Luikse middenveld en Standard wilde graag een nieuwe en kwalitatieve ploeg bouwen rond hem.



De nieuwe clubleiding startte al maanden geleden de onderhandelingen om het aflopende contract van Nicolas Raskin te verlengen want zijn huidige verbintenis loopt eind dit seizoen af. De Rouches wilden van de Jonge Duivel de posterboy maken, maar het werd al snel duidelijk dat hij nieuwe grenzen wilde opzoeken en dat hij zich wilde verbeteren als voetballer. En dan zijn er betere opties voorhanden dan Standard, waar het al jarenlang niet zo leuk meer vertoeven is. Club Brugge bijvoorbeeld, de Belgische landskampioen die al langer wild is van hem.

DE LIEFDE IS OVER

Nicolas Raskin stond eind vorig seizoen al hoog op de verlanglijst van Club Brugge en in september ondernam Vincent Mannaert een concrete poging om hem te halen naar het Jan Breydelstadion. De General Manager van Club Brugge informeerde bij Standard naar de transfervoorwaarden van hun sterkhouder, maar Raskin zag een vertrek naar West-Vlaanderen niet zo goed zitten. De 21-jarige wilde de supporters van Standard immers niet beledigen door over te stappen naar een historische rivaal, hoewel Club Brugge en Standard vandaag op een totaal ander niveau zitten qua structurele, financiële en sportieve prestaties.

Maar nu is de situatie helemaal anders. Volgens verschillende Vlaamse en Waalse kranten schotelde Standard hem een nieuw en financieel aantrekkelijk contract voor de neus, een voorstel dat hem jaarlijks 1,8 miljoen euro zou opleveren, maar weigerde Nicolas Raskin die royale aanbieding. Die weigering zorgde ervoor dat de Luikse clubleiding hem vervolgens degradeerde naar de B-kern, in de hoop om hem in januari nog te kunnen verkopen. Raskin heeft gezien zijn 21 lentes en goede prestaties dit seizoen immers nog een grote verkoopwaarde.



Het niet aanvaarden van dat genereus contract kwam bovendien ook niet goed aan bij de achterban van Standard, die hem daarom reeds hard aanpakte in de voorbije weken en maanden. Het is duidelijk dat er iets gebroken is tussen Raskin en de clubleiding, en Raskin en de supporters. En dat allemaal terwijl de speler zelf elke Luikse aanbieding van die grootteorde ontkent. “Ik nodig je uit om dan maar aan iedereen dat fameuze contract te tonen”, schrijft hij met een clown-emoji op Twitter als repliek op Kevin Sauvage, journalist voor La Dernière Heure.

STANDARD PUSHT RASKIN NAAR CLUB BRUGGE

Deze situatie zorgt er evenwel voor dat Club Brugge opeens vrij spel krijgt om Nicolas Raskin binnen te halen. De West-Vlamingen ondernamen in het verleden reeds twee pogingen om hem naar Brugge te loodsen, maar toen was het telkens Raskin zelf die een transfer weigerde. De Luikenaar vreesde de reacties van de Standard-supporters, waardoor Vincent Mannaert telkens een negatief antwoord kreeg van hem. Maar door de ondertussen verzuurde relatie tussen Raskin en de Standard-fans, is dat nu ook geen reden meer om een overstap naar Club Brugge te weigeren.

Daarnaast is Standard vragende partij om Nicolas Raskin te verkopen, want het is net daarom dat de club hem naar de B-kern verwees. De Rouches staan dus open voor elke interessante aanbieding en de Luikenaars waren in de vorige zomer zelfs bereid om hem al te verkopen aan Club Brugge. “Deze zomer toonde ik opnieuw Standard niet te willen verlaten, hoewel de club me wilden verkopen aan een van de drie grootste ploegen in België”, schreef Raskin maandag op zijn Instagram-account. Enkel Club Brugge - en in mindere mate KRC Genk - was de enige Belgische club die gelinkt werd aan Raskin.



In de voorbije maanden heerste er reeds heel veel interesse in Nicolas Raskin. Naast Club Brugge werden ook Genoa, Leeds United, Fiorentina, Olympique Marseille, Lille OSC, Galatasaray, Rangers FC en zelfs FC Barcelona al genoemd als potentiële overnemers. De Premier League draagt de voorkeur weg van Raskin, maar daar toonde enkel Leeds United interesse in hem. Mocht Club Brugge zijn interesse vernieuwen in Raskin, dan zal hij een nieuw voorstel ongetwijfeld niet zo snel meer weigeren. Derde keer goede keer?

LEES OOK: Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Moet Club Brugge Raskin halen?

Meest recent

Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

7
7
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

4
4
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

14
14
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

8
8
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

95
95
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

41
41
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

12
12
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

50
50
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

95
95
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

233
233
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

25
25
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

163
163
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

85
85
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

299
299
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

180
180
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

34
34
Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

132
132
Augustinsson velt eerste oordeel over kern én Bruno

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België. Dat is uiteraard hard aangekomen in Brussel. De ...

307
307
STVV kent heerlijke week: De Meyer haalt zijn gram

In het voetbal worden er héél snel conclusies getrokken. Ook in bepaalde media. Zwart ...

47
47
Kritiek op Bruno neemt toe: "Is zijn verantwoordelijkheid"

RSC Anderlecht ligt uit de Croky Cup en dat tegen een tweedeklasser. Het is de eerste grote ...

242
242
Messoudi zorgt voor feest op het Kiel: "Verschil is groot"

Beerschot kende nog eens een hoogdag op het Kiel. Ze wonnen met 2-1 van RSC Anderlecht en zorgden ...

105
105
Clement onder vuur: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt"

Het gaat niet goed met de Belgische trainers in Engeland. Nicky Hayen bakt er weinig tot niets van ...

415
415
Code oranje: Anderlecht wéét wat het moet doen

RSC Anderlecht verloor met 2-1 bij Beerschot en ligt uit de Beker van België. De eerste blamage ...

184
184
'La Liga davert: spetterende comeback Sergio Ramos'

Sergio Ramos is inmiddels alweer 40 jaar oud en zit ondertussen al maandenlang zonder club. Maar de ...

126
126

Meer sportnieuws