Club Brugge klaar om toe te slaan met Raskin

999
Club Brugge klaar om toe te slaan met Raskin

Het is over & out tussen Nicolas Raskin en Standard. De 21-jarige middenvelder weigert om zijn aflopend contract te verlengen bij de Rouches, waardoor de Luikse clubleiding besliste - in de hoop om hem in januari nog te gelde te kunnen maken - om Raskin naar de B-kern te verwijzen. En dat klinkt wellicht als muziek in de oren van Club Brugge, dat eind vorig seizoen én in september reeds twee keer informeerde naar de sterke middenvelder. Derde keer goede keer?


DE POSTERBOY VAN STANDARD

Standard werd in het tussenseizoen overgenomen door 777 Partners en de Amerikaanse eigenaars willen de Rouches opnieuw naar een hoger niveau tillen. Om dat doel te bereiken, werd er met Fergal Harkin (ex-Manchester City) alvast een technisch directeur aangesteld die op de korte en lange termijn de nieuwe sportieve lijnen moet uitzetten bij de club. Eén van de prioriteiten van Harkin was het behouden van Nicolas Raskin. De 21-jarige is al twee jaar de sterkhouder op het Luikse middenveld en Standard wilde graag een nieuwe en kwalitatieve ploeg bouwen rond hem.



De nieuwe clubleiding startte al maanden geleden de onderhandelingen om het aflopende contract van Nicolas Raskin te verlengen want zijn huidige verbintenis loopt eind dit seizoen af. De Rouches wilden van de Jonge Duivel de posterboy maken, maar het werd al snel duidelijk dat hij nieuwe grenzen wilde opzoeken en dat hij zich wilde verbeteren als voetballer. En dan zijn er betere opties voorhanden dan Standard, waar het al jarenlang niet zo leuk meer vertoeven is. Club Brugge bijvoorbeeld, de Belgische landskampioen die al langer wild is van hem.

DE LIEFDE IS OVER

Nicolas Raskin stond eind vorig seizoen al hoog op de verlanglijst van Club Brugge en in september ondernam Vincent Mannaert een concrete poging om hem te halen naar het Jan Breydelstadion. De General Manager van Club Brugge informeerde bij Standard naar de transfervoorwaarden van hun sterkhouder, maar Raskin zag een vertrek naar West-Vlaanderen niet zo goed zitten. De 21-jarige wilde de supporters van Standard immers niet beledigen door over te stappen naar een historische rivaal, hoewel Club Brugge en Standard vandaag op een totaal ander niveau zitten qua structurele, financiële en sportieve prestaties.

Maar nu is de situatie helemaal anders. Volgens verschillende Vlaamse en Waalse kranten schotelde Standard hem een nieuw en financieel aantrekkelijk contract voor de neus, een voorstel dat hem jaarlijks 1,8 miljoen euro zou opleveren, maar weigerde Nicolas Raskin die royale aanbieding. Die weigering zorgde ervoor dat de Luikse clubleiding hem vervolgens degradeerde naar de B-kern, in de hoop om hem in januari nog te kunnen verkopen. Raskin heeft gezien zijn 21 lentes en goede prestaties dit seizoen immers nog een grote verkoopwaarde.



Het niet aanvaarden van dat genereus contract kwam bovendien ook niet goed aan bij de achterban van Standard, die hem daarom reeds hard aanpakte in de voorbije weken en maanden. Het is duidelijk dat er iets gebroken is tussen Raskin en de clubleiding, en Raskin en de supporters. En dat allemaal terwijl de speler zelf elke Luikse aanbieding van die grootteorde ontkent. “Ik nodig je uit om dan maar aan iedereen dat fameuze contract te tonen”, schrijft hij met een clown-emoji op Twitter als repliek op Kevin Sauvage, journalist voor La Dernière Heure.

STANDARD PUSHT RASKIN NAAR CLUB BRUGGE

Deze situatie zorgt er evenwel voor dat Club Brugge opeens vrij spel krijgt om Nicolas Raskin binnen te halen. De West-Vlamingen ondernamen in het verleden reeds twee pogingen om hem naar Brugge te loodsen, maar toen was het telkens Raskin zelf die een transfer weigerde. De Luikenaar vreesde de reacties van de Standard-supporters, waardoor Vincent Mannaert telkens een negatief antwoord kreeg van hem. Maar door de ondertussen verzuurde relatie tussen Raskin en de Standard-fans, is dat nu ook geen reden meer om een overstap naar Club Brugge te weigeren.

Daarnaast is Standard vragende partij om Nicolas Raskin te verkopen, want het is net daarom dat de club hem naar de B-kern verwees. De Rouches staan dus open voor elke interessante aanbieding en de Luikenaars waren in de vorige zomer zelfs bereid om hem al te verkopen aan Club Brugge. “Deze zomer toonde ik opnieuw Standard niet te willen verlaten, hoewel de club me wilden verkopen aan een van de drie grootste ploegen in België”, schreef Raskin maandag op zijn Instagram-account. Enkel Club Brugge - en in mindere mate KRC Genk - was de enige Belgische club die gelinkt werd aan Raskin.



In de voorbije maanden heerste er reeds heel veel interesse in Nicolas Raskin. Naast Club Brugge werden ook Genoa, Leeds United, Fiorentina, Olympique Marseille, Lille OSC, Galatasaray, Rangers FC en zelfs FC Barcelona al genoemd als potentiële overnemers. De Premier League draagt de voorkeur weg van Raskin, maar daar toonde enkel Leeds United interesse in hem. Mocht Club Brugge zijn interesse vernieuwen in Raskin, dan zal hij een nieuw voorstel ongetwijfeld niet zo snel meer weigeren. Derde keer goede keer?

LEES OOK: Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Moet Club Brugge Raskin halen?

Meest recent

Transfer en Rode Duivels: Van de Perre kiest volgende stap

Union zag deze zomer weer heel wat smaakmakers vertrekken, maar wist ook enkele belangrijke spelers ...

8
8
Familie Pfaff na familieleed: Jean-Marie diep geraakt

De voorbije jaren waren bijzonder zwaar voor Jean Marie Pfaff en zijn familie. De Belgische legende ...

34
34
Napoli ontdekt De Bruyne: "Dit is de echte Kevin"

Napoli is woensdagavond aan zijn campagne in de Champions League begonnen met een thuisnederlaag ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Ovemars-bom bij Antwerp, verrassend aanbod Bakayoko'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

109
109
Jorthy Mokio plots in erg vieze papieren bij Ajax

Jorthy Mokio brak op jonge leeftijd door bij KAA Gent en ging vervolgens naar Ajax. Ook daar werd ...

72
72
‘Miljoenentransfers volgende mercato Club Brugge al bepaald’

Club Brugge kende weer een woelige zomertransferperiode met verschillende vertrekkers en uiteraard ...

276
276
'Grote omwenteling Anderlecht: details nieuw beleid bekend'

Le nouveau Anderlecht est arrivé. De spelerskern ging deze zomer stevig op de schop en ...

310
310
'Inter lonkt met grote aandacht naar Belgische voetbal'

De voorbije dagen werd de Champions League op gang getrapt, met onder meer een stevige clash tussen ...

137
137
Gemiste start Anderlecht: Albert velt oordeel over rapport

Er heerste de voorbije weken heel wat optimisme rond Anderlecht, nadat het in de voorrondes van de ...

182
182
Mertens stuurt Napoli duidelijke boodschap over De Bruyne

Het is voor Kevin De Bruyne tot dusver een vreemd seizoensbegin geweest. Hij moest immers bij Napoli ...

188
188
Eindelijk proces Propere Handen: nog 33 verdachten over

Donderdag kan een belangrijke dag worden in één van de grootste schandalen uit de ...

258
258
Aankoop AA Gent niet top: één grote aanpassing

László Bénes kijkt met een goed gevoel terug op zijn periode in Turkije. ...

119
119
Stroeykens buiten beeld bij Anderlecht: reden bekend

Bij RSC Anderlecht haalden ze heel wat nieuwe middenvelders. Het is en blijft een bizar gegeven dat ...

607
607
Westerlo laat dure transfer via de achterdeur gaan

Karol Borys keert terug naar het Poolse Śląsk Wrocław. De 19-jarige middenvelder verlaat KVC ...

18
18
Bruno zoekt: wie grijpt zijn kans bij Anderlecht?

RSC Anderlecht is correct aan het seizoen begonnen, als we het Europese luik meerekenen. Vitor Bruno ...

374
374
‘Nu al bom onder samenwerking Courtois en Van Bommel’

De samenwerking tussen Thibaut Courtois en Mark van Bommel begint meteen met een opvallende ...

168
168
Union SG flikt het weer: waarde al maal tien

Bij Union SG hebben ze alweer een goede start genomen. De Brusselaars verloren nochtans weer heel ...

216
216
Smaakmaker AA Gent: "Daarom koos ik voor de Buffalo’s"

Mouhamed Ngom heeft geen spijt van zijn passage van zes maanden in Grashopper Zürich, maar de ...

187
187
Club Brugge heeft grote zorgen in één sector

Bij Club Brugge hebben ze voorlopig moeite om hun stempel te drukken tegen goede ploegen. Tegen AA ...

390
390
Ook Bruno rekent op de 'Deschacht van deze generatie'

Bij RSC Anderlecht weten ze dat het tegen KV Mechelen van moeten is. Er moet een driepunter worden ...

379
379
Streep door rekening Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

235
235
Chelsea bekert voort: hoofdrol Penders in duel met 9 goals

Hoewel woensdagavond opnieuw Champions League-voetbal op het programma stond, werd er ook elders ...

138
138
'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

In de Champions League botste Club Brugge dinsdagavond op een 2-3-nederlaag tegen Aston Villa aan. ...

378
378
UCL: frustrerende avond De Bruyne; PSG haalt verschroeiend uit

De finalisten van vorig seizoen zijn goed aan hun campagne in de Champions League begonnen. Terwijl ...

58
58
Geen Courtois in Nations League: verrassende doelman in selectie?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

211
211

Meer sportnieuws