Club Brugge klaar om toe te slaan met Raskin

999
Club Brugge klaar om toe te slaan met Raskin

Het is over & out tussen Nicolas Raskin en Standard. De 21-jarige middenvelder weigert om zijn aflopend contract te verlengen bij de Rouches, waardoor de Luikse clubleiding besliste - in de hoop om hem in januari nog te gelde te kunnen maken - om Raskin naar de B-kern te verwijzen. En dat klinkt wellicht als muziek in de oren van Club Brugge, dat eind vorig seizoen én in september reeds twee keer informeerde naar de sterke middenvelder. Derde keer goede keer?


DE POSTERBOY VAN STANDARD

Standard werd in het tussenseizoen overgenomen door 777 Partners en de Amerikaanse eigenaars willen de Rouches opnieuw naar een hoger niveau tillen. Om dat doel te bereiken, werd er met Fergal Harkin (ex-Manchester City) alvast een technisch directeur aangesteld die op de korte en lange termijn de nieuwe sportieve lijnen moet uitzetten bij de club. Eén van de prioriteiten van Harkin was het behouden van Nicolas Raskin. De 21-jarige is al twee jaar de sterkhouder op het Luikse middenveld en Standard wilde graag een nieuwe en kwalitatieve ploeg bouwen rond hem.



De nieuwe clubleiding startte al maanden geleden de onderhandelingen om het aflopende contract van Nicolas Raskin te verlengen want zijn huidige verbintenis loopt eind dit seizoen af. De Rouches wilden van de Jonge Duivel de posterboy maken, maar het werd al snel duidelijk dat hij nieuwe grenzen wilde opzoeken en dat hij zich wilde verbeteren als voetballer. En dan zijn er betere opties voorhanden dan Standard, waar het al jarenlang niet zo leuk meer vertoeven is. Club Brugge bijvoorbeeld, de Belgische landskampioen die al langer wild is van hem.

DE LIEFDE IS OVER

Nicolas Raskin stond eind vorig seizoen al hoog op de verlanglijst van Club Brugge en in september ondernam Vincent Mannaert een concrete poging om hem te halen naar het Jan Breydelstadion. De General Manager van Club Brugge informeerde bij Standard naar de transfervoorwaarden van hun sterkhouder, maar Raskin zag een vertrek naar West-Vlaanderen niet zo goed zitten. De 21-jarige wilde de supporters van Standard immers niet beledigen door over te stappen naar een historische rivaal, hoewel Club Brugge en Standard vandaag op een totaal ander niveau zitten qua structurele, financiële en sportieve prestaties.

Maar nu is de situatie helemaal anders. Volgens verschillende Vlaamse en Waalse kranten schotelde Standard hem een nieuw en financieel aantrekkelijk contract voor de neus, een voorstel dat hem jaarlijks 1,8 miljoen euro zou opleveren, maar weigerde Nicolas Raskin die royale aanbieding. Die weigering zorgde ervoor dat de Luikse clubleiding hem vervolgens degradeerde naar de B-kern, in de hoop om hem in januari nog te kunnen verkopen. Raskin heeft gezien zijn 21 lentes en goede prestaties dit seizoen immers nog een grote verkoopwaarde.



Het niet aanvaarden van dat genereus contract kwam bovendien ook niet goed aan bij de achterban van Standard, die hem daarom reeds hard aanpakte in de voorbije weken en maanden. Het is duidelijk dat er iets gebroken is tussen Raskin en de clubleiding, en Raskin en de supporters. En dat allemaal terwijl de speler zelf elke Luikse aanbieding van die grootteorde ontkent. “Ik nodig je uit om dan maar aan iedereen dat fameuze contract te tonen”, schrijft hij met een clown-emoji op Twitter als repliek op Kevin Sauvage, journalist voor La Dernière Heure.

STANDARD PUSHT RASKIN NAAR CLUB BRUGGE

Deze situatie zorgt er evenwel voor dat Club Brugge opeens vrij spel krijgt om Nicolas Raskin binnen te halen. De West-Vlamingen ondernamen in het verleden reeds twee pogingen om hem naar Brugge te loodsen, maar toen was het telkens Raskin zelf die een transfer weigerde. De Luikenaar vreesde de reacties van de Standard-supporters, waardoor Vincent Mannaert telkens een negatief antwoord kreeg van hem. Maar door de ondertussen verzuurde relatie tussen Raskin en de Standard-fans, is dat nu ook geen reden meer om een overstap naar Club Brugge te weigeren.

Daarnaast is Standard vragende partij om Nicolas Raskin te verkopen, want het is net daarom dat de club hem naar de B-kern verwees. De Rouches staan dus open voor elke interessante aanbieding en de Luikenaars waren in de vorige zomer zelfs bereid om hem al te verkopen aan Club Brugge. “Deze zomer toonde ik opnieuw Standard niet te willen verlaten, hoewel de club me wilden verkopen aan een van de drie grootste ploegen in België”, schreef Raskin maandag op zijn Instagram-account. Enkel Club Brugge - en in mindere mate KRC Genk - was de enige Belgische club die gelinkt werd aan Raskin.



In de voorbije maanden heerste er reeds heel veel interesse in Nicolas Raskin. Naast Club Brugge werden ook Genoa, Leeds United, Fiorentina, Olympique Marseille, Lille OSC, Galatasaray, Rangers FC en zelfs FC Barcelona al genoemd als potentiële overnemers. De Premier League draagt de voorkeur weg van Raskin, maar daar toonde enkel Leeds United interesse in hem. Mocht Club Brugge zijn interesse vernieuwen in Raskin, dan zal hij een nieuw voorstel ongetwijfeld niet zo snel meer weigeren. Derde keer goede keer?

LEES OOK: 'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Moet Club Brugge Raskin halen?

Meest recent

'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

39
39
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

97
97
Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer de zesde speeldag op het programma. Naar ...

42
42
Club Brugge vloekt: volgend slachtoffer blessuregolf

Zondag komt KRC Genk nog over de vloer, maar ondanks de al bij al geslaagde competitiestart kijkt ...

94
94
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

109
109
'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

139
139
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

1134
1134
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

416
416
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

224
224
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

257
257
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

611
611
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

367
367
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

290
290
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

207
207
AA Gent deelt heuglijk nieuws: goudhaantje tekent bij

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

122
122
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

698
698
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

102
102
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

555
555
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

209
209
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

1109
1109
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

104
104
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

95
95
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1240
1240
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

75
75
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

77
77

Meer sportnieuws