Regragui voorspelt: "Dan wordt een Afrikaans land wereldkampioen"

door
Regragui voorspelt:

Marokko is er niet in geslaagd om zijn WK af te sluiten met een medaille, want in de kleine finale moest het met 2-1 zijn meerdere erkennen in Kroatië. Daarmee eindigt hun toernooi toch met een kleine domper, al zal de teleurstelling wellicht snel plaats maken voor trots. Dat was na het laatste fluitsignaal zelfs meteen het geval bij Walid Regragui.


De Marokkaanse bondscoach beseft het historische gewicht van de prestatie van zijn ploeg in Qatar, waar Marokko als eerste Afrikaanse land ooit wist door te dringen tot de halve finale. Dat deden ze bovendien na een bijzonder straf parcours, waarbij ze groepswinnaar werden voor Kroatië en België en daarna ook nog eens Spanje en Portugal wisten uit te schakelen.

Het Afrikaanse voetbal lijkt zo een stap vooruit gezet te hebben en dat zag ook Regragui. "We hebben getoond dat er in Afrika gewerkt wordt en dat we geleerd hebben. Het doel van Marokko en Afrika is om op een dag een WK te winnen. Marokko heeft getoond dat het zeker mogelijk is, dat we er niet veraf zitten. De wedstrijden werden door details beslist", verkondigde hij.

VIJFTIEN JAAR
Volgens Regragui zou één van de komende edities van het WK weleens een Afrikaanse wereldkampioen kunnen krijgen. "Ik ben ervan overtuigd dat binnen vijftien à 20 jaar een Afrikaans land wereldkampioen zal worden, omdat we veel bijgeleerd hebben. We moeten stappen blijven zetten en een winnaars-DNA bouwen. Dat DNA bouwen we niet alleen voor Marokko, maar voor het hele continent."

LEES OOK: Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zal een Afrikaans land binnen de 20 jaar wereldkampioen worden?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

188
188
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

165
165
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

95
95
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

47
47
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

149
149
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

275
275
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

263
263
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

104
104
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

40
40
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

111
111
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

224
224
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

260
260
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

546
546
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

360
360
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

444
444
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

136
136
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

78
78
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

635
635
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

637
637
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

423
423
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

439
439
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

301
301
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2245
2245
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

153
153

Meer sportnieuws