Regragui voorspelt: "Dan wordt een Afrikaans land wereldkampioen"

door
Regragui voorspelt:

Marokko is er niet in geslaagd om zijn WK af te sluiten met een medaille, want in de kleine finale moest het met 2-1 zijn meerdere erkennen in Kroatië. Daarmee eindigt hun toernooi toch met een kleine domper, al zal de teleurstelling wellicht snel plaats maken voor trots. Dat was na het laatste fluitsignaal zelfs meteen het geval bij Walid Regragui.


De Marokkaanse bondscoach beseft het historische gewicht van de prestatie van zijn ploeg in Qatar, waar Marokko als eerste Afrikaanse land ooit wist door te dringen tot de halve finale. Dat deden ze bovendien na een bijzonder straf parcours, waarbij ze groepswinnaar werden voor Kroatië en België en daarna ook nog eens Spanje en Portugal wisten uit te schakelen.

Het Afrikaanse voetbal lijkt zo een stap vooruit gezet te hebben en dat zag ook Regragui. "We hebben getoond dat er in Afrika gewerkt wordt en dat we geleerd hebben. Het doel van Marokko en Afrika is om op een dag een WK te winnen. Marokko heeft getoond dat het zeker mogelijk is, dat we er niet veraf zitten. De wedstrijden werden door details beslist", verkondigde hij.

VIJFTIEN JAAR
Volgens Regragui zou één van de komende edities van het WK weleens een Afrikaanse wereldkampioen kunnen krijgen. "Ik ben ervan overtuigd dat binnen vijftien à 20 jaar een Afrikaans land wereldkampioen zal worden, omdat we veel bijgeleerd hebben. We moeten stappen blijven zetten en een winnaars-DNA bouwen. Dat DNA bouwen we niet alleen voor Marokko, maar voor het hele continent."

LEES OOK: ‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

Zal een Afrikaans land binnen de 20 jaar wereldkampioen worden?

Meest recent

Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

17
17
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

70
70
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

109
109
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

101
101
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

117
117
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

151
151
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

149
149
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

610
610
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

226
226
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

168
168
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

90
90
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

168
168
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

80
80
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

282
282
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

36
36
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

988
988
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

316
316
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

341
341
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

95
95
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

470
470
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

202
202
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

26
26
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

353
353
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

129
129
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

141
141

Meer sportnieuws