Regragui voorspelt: "Dan wordt een Afrikaans land wereldkampioen"

door
Regragui voorspelt:

Marokko is er niet in geslaagd om zijn WK af te sluiten met een medaille, want in de kleine finale moest het met 2-1 zijn meerdere erkennen in Kroatië. Daarmee eindigt hun toernooi toch met een kleine domper, al zal de teleurstelling wellicht snel plaats maken voor trots. Dat was na het laatste fluitsignaal zelfs meteen het geval bij Walid Regragui.


De Marokkaanse bondscoach beseft het historische gewicht van de prestatie van zijn ploeg in Qatar, waar Marokko als eerste Afrikaanse land ooit wist door te dringen tot de halve finale. Dat deden ze bovendien na een bijzonder straf parcours, waarbij ze groepswinnaar werden voor Kroatië en België en daarna ook nog eens Spanje en Portugal wisten uit te schakelen.

Het Afrikaanse voetbal lijkt zo een stap vooruit gezet te hebben en dat zag ook Regragui. "We hebben getoond dat er in Afrika gewerkt wordt en dat we geleerd hebben. Het doel van Marokko en Afrika is om op een dag een WK te winnen. Marokko heeft getoond dat het zeker mogelijk is, dat we er niet veraf zitten. De wedstrijden werden door details beslist", verkondigde hij.

VIJFTIEN JAAR
Volgens Regragui zou één van de komende edities van het WK weleens een Afrikaanse wereldkampioen kunnen krijgen. "Ik ben ervan overtuigd dat binnen vijftien à 20 jaar een Afrikaans land wereldkampioen zal worden, omdat we veel bijgeleerd hebben. We moeten stappen blijven zetten en een winnaars-DNA bouwen. Dat DNA bouwen we niet alleen voor Marokko, maar voor het hele continent."

LEES OOK: Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zal een Afrikaans land binnen de 20 jaar wereldkampioen worden?

Meest recent

Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

26
26
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

39
39
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

96
96
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

236
236
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

112
112
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

203
203
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

551
551
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

356
356
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

338
338
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

162
162
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

74
74
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

221
221
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

426
426
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

333
333
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

153
153
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

60
60
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

125
125
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

256
256
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

350
350
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

636
636
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

437
437
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

499
499
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

153
153
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

83
83

Meer sportnieuws