Modric schept klaarheid over toekomst bij Kroatië

103 stemmen
Modric schept klaarheid over toekomst bij Kroatië

Kroatië en het WK, dat is een goed huwelijk. Het Balkanland nam tot dusver deel aan zes wereldbekers en wist maar liefst drie keer een medaille te behalen. Na het brons van 1998 en het zilver van 2018 legden ze zaterdagnamiddag ook in Qatar beslag op de derde plaats, na een 2-1-zege in de kleine finale tegen Marokko. Er werd de voorbije dagen druk gespeculeerd dat het de laatste match van Luka Modric in het Kroatische shirt zou kunnen zijn.


De aanvoerder haalt nog steeds een zeer hoog niveau, zoals hij de voorbije maanden nog liet zien bij Real Madrid en ook in Qatar weer demonstreerde. Maar op zijn 37ste zou het niet onlogisch zijn dat de spelmaker afzwaait en dus gonsde het van de geruchten. Na de match tegen Marokko nam Modric echter snel alle twijfels weg. Hij denkt nog niet meteen aan stoppen.

"Ik ga nog zeker door tot juni", verzekerde Modric in zijn interview. Dan speelt Kroatië de Final Four van de Nations League en die nieuwe kans op een prijs wil hij niet missen. Nederland, Italië en Spanje zijn de andere landen die er dan bij zullen zijn. "Daarna zullen we wel zien. Het zou wel kunnen dat het mijn laatste WK was, maar nu kan ik niets zeggen. Het was mijn droom om wereldkampioen, maar ik ben blij met het parcours dat we met Kroatië afgelegd hebben en met de twee medailles."

GOUDEN BAL
In 2018 kwam Modric het dichtst bij zijn droom. Kroatië schopte het toen tot de finale nadat ze na de groepsfase Denemarken, Rusland en Engeland uitschakelden. In de finale bleek Frankrijk met 4-2 echter een maatje te groot. Nu schopten ze het opnieuw tot de laatste vier nadat ze Japan en Brazilië elimineerden, maar in de halve finale botsten ze op een ontketende Lionel Messi. Samen met zijn nieuwe maatje Julian Alvarez bezorgde hij Argentinië een 3-0-zege en een finaleplaats.

LEES OOK: Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Zal Modric er nog bij zijn op het EK in 2024?

Meest recent

'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

9
9
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

69
69
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

18
18
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

239
239
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

322
322
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

100
100
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

70
70
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

337
337
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

328
328
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

356
356
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

123
123
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

148
148
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

628
628
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

78
78
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

140
140
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

268
268
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

305
305
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

294
294
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

62
62
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

306
306
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

121
121
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

300
300
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

493
493
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

81
81

Meer sportnieuws