Modric schept klaarheid over toekomst bij Kroatië

door
Modric schept klaarheid over toekomst bij Kroatië

Kroatië en het WK, dat is een goed huwelijk. Het Balkanland nam tot dusver deel aan zes wereldbekers en wist maar liefst drie keer een medaille te behalen. Na het brons van 1998 en het zilver van 2018 legden ze zaterdagnamiddag ook in Qatar beslag op de derde plaats, na een 2-1-zege in de kleine finale tegen Marokko. Er werd de voorbije dagen druk gespeculeerd dat het de laatste match van Luka Modric in het Kroatische shirt zou kunnen zijn.


De aanvoerder haalt nog steeds een zeer hoog niveau, zoals hij de voorbije maanden nog liet zien bij Real Madrid en ook in Qatar weer demonstreerde. Maar op zijn 37ste zou het niet onlogisch zijn dat de spelmaker afzwaait en dus gonsde het van de geruchten. Na de match tegen Marokko nam Modric echter snel alle twijfels weg. Hij denkt nog niet meteen aan stoppen.

"Ik ga nog zeker door tot juni", verzekerde Modric in zijn interview. Dan speelt Kroatië de Final Four van de Nations League en die nieuwe kans op een prijs wil hij niet missen. Nederland, Italië en Spanje zijn de andere landen die er dan bij zullen zijn. "Daarna zullen we wel zien. Het zou wel kunnen dat het mijn laatste WK was, maar nu kan ik niets zeggen. Het was mijn droom om wereldkampioen, maar ik ben blij met het parcours dat we met Kroatië afgelegd hebben en met de twee medailles."

GOUDEN BAL
In 2018 kwam Modric het dichtst bij zijn droom. Kroatië schopte het toen tot de finale nadat ze na de groepsfase Denemarken, Rusland en Engeland uitschakelden. In de finale bleek Frankrijk met 4-2 echter een maatje te groot. Nu schopten ze het opnieuw tot de laatste vier nadat ze Japan en Brazilië elimineerden, maar in de halve finale botsten ze op een ontketende Lionel Messi. Samen met zijn nieuwe maatje Julian Alvarez bezorgde hij Argentinië een 3-0-zege en een finaleplaats.

Zal Modric er nog bij zijn op het EK in 2024?

Meest recent

Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

18
18
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

36
36
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

12
12
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

213
213
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

124
124
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

80
80
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

202
202
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

433
433
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

63
63
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

300
300
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

188
188
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

146
146
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

157
157
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

236
236
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

653
653
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

390
390
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

437
437
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

322
322
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

263
263
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

128
128
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

148
148
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

331
331
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

428
428
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

848
848

Meer sportnieuws