Modric schept klaarheid over toekomst bij Kroatië

103 stemmen
Modric schept klaarheid over toekomst bij Kroatië

Kroatië en het WK, dat is een goed huwelijk. Het Balkanland nam tot dusver deel aan zes wereldbekers en wist maar liefst drie keer een medaille te behalen. Na het brons van 1998 en het zilver van 2018 legden ze zaterdagnamiddag ook in Qatar beslag op de derde plaats, na een 2-1-zege in de kleine finale tegen Marokko. Er werd de voorbije dagen druk gespeculeerd dat het de laatste match van Luka Modric in het Kroatische shirt zou kunnen zijn.


De aanvoerder haalt nog steeds een zeer hoog niveau, zoals hij de voorbije maanden nog liet zien bij Real Madrid en ook in Qatar weer demonstreerde. Maar op zijn 37ste zou het niet onlogisch zijn dat de spelmaker afzwaait en dus gonsde het van de geruchten. Na de match tegen Marokko nam Modric echter snel alle twijfels weg. Hij denkt nog niet meteen aan stoppen.

"Ik ga nog zeker door tot juni", verzekerde Modric in zijn interview. Dan speelt Kroatië de Final Four van de Nations League en die nieuwe kans op een prijs wil hij niet missen. Nederland, Italië en Spanje zijn de andere landen die er dan bij zullen zijn. "Daarna zullen we wel zien. Het zou wel kunnen dat het mijn laatste WK was, maar nu kan ik niets zeggen. Het was mijn droom om wereldkampioen, maar ik ben blij met het parcours dat we met Kroatië afgelegd hebben en met de twee medailles."

GOUDEN BAL
In 2018 kwam Modric het dichtst bij zijn droom. Kroatië schopte het toen tot de finale nadat ze na de groepsfase Denemarken, Rusland en Engeland uitschakelden. In de finale bleek Frankrijk met 4-2 echter een maatje te groot. Nu schopten ze het opnieuw tot de laatste vier nadat ze Japan en Brazilië elimineerden, maar in de halve finale botsten ze op een ontketende Lionel Messi. Samen met zijn nieuwe maatje Julian Alvarez bezorgde hij Argentinië een 3-0-zege en een finaleplaats.

Zal Modric er nog bij zijn op het EK in 2024?

Meest recent

Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

RSC Anderlecht wil zich aanstaande donderdag zien te plaatsen voor de derde voorronde van de Europa ...

57
57
Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

41
41
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

247
247
Overmars schiet raak: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club, maar ook bij Antwerp komt kersvers ...

121
121
Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Met een nederlaag tegen Stade Rennes beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor de ...

208
208
Done deal: STVV laat spits gaan, steunpilaar tekent bij

Na een sprookjesachtig seizoen mag STVV straks Europa in. Daar hopen de Kanaries uiteraard geen mal ...

20
20
'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

261
261
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

371
371
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

84
84
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

591
591
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

361
361
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

441
441
'Leegloop bij Club Brugge: sterkhouder wil vertrekken'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

460
460
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

75
75
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

745
745
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

358
358
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

1087
1087
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

227
227
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

1183
1183
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

486
486
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

212
212
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

1413
1413
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

529
529
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

1470
1470
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

188
188

Meer sportnieuws