Modric schept klaarheid over toekomst bij Kroatië

103 stemmen
Modric schept klaarheid over toekomst bij Kroatië

Kroatië en het WK, dat is een goed huwelijk. Het Balkanland nam tot dusver deel aan zes wereldbekers en wist maar liefst drie keer een medaille te behalen. Na het brons van 1998 en het zilver van 2018 legden ze zaterdagnamiddag ook in Qatar beslag op de derde plaats, na een 2-1-zege in de kleine finale tegen Marokko. Er werd de voorbije dagen druk gespeculeerd dat het de laatste match van Luka Modric in het Kroatische shirt zou kunnen zijn.


De aanvoerder haalt nog steeds een zeer hoog niveau, zoals hij de voorbije maanden nog liet zien bij Real Madrid en ook in Qatar weer demonstreerde. Maar op zijn 37ste zou het niet onlogisch zijn dat de spelmaker afzwaait en dus gonsde het van de geruchten. Na de match tegen Marokko nam Modric echter snel alle twijfels weg. Hij denkt nog niet meteen aan stoppen.

"Ik ga nog zeker door tot juni", verzekerde Modric in zijn interview. Dan speelt Kroatië de Final Four van de Nations League en die nieuwe kans op een prijs wil hij niet missen. Nederland, Italië en Spanje zijn de andere landen die er dan bij zullen zijn. "Daarna zullen we wel zien. Het zou wel kunnen dat het mijn laatste WK was, maar nu kan ik niets zeggen. Het was mijn droom om wereldkampioen, maar ik ben blij met het parcours dat we met Kroatië afgelegd hebben en met de twee medailles."

GOUDEN BAL
In 2018 kwam Modric het dichtst bij zijn droom. Kroatië schopte het toen tot de finale nadat ze na de groepsfase Denemarken, Rusland en Engeland uitschakelden. In de finale bleek Frankrijk met 4-2 echter een maatje te groot. Nu schopten ze het opnieuw tot de laatste vier nadat ze Japan en Brazilië elimineerden, maar in de halve finale botsten ze op een ontketende Lionel Messi. Samen met zijn nieuwe maatje Julian Alvarez bezorgde hij Argentinië een 3-0-zege en een finaleplaats.

Zal Modric er nog bij zijn op het EK in 2024?

Meest recent

'Noa Lang versiert opnieuw zeer mooie transfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

6
6
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

27
27
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

56
56
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

80
80
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

33
33
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

55
55
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

99
99
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

38
38
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

110
110
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

113
113
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

94
94
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

167
167
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

157
157
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

30
30
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

259
259
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

286
286
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

58
58
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

195
195
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

912
912
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

181
181
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

128
128
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

61
61
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

142
142
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

175
175

Meer sportnieuws