Modric schept klaarheid over toekomst bij Kroatië

103 stemmen
Modric schept klaarheid over toekomst bij Kroatië

Kroatië en het WK, dat is een goed huwelijk. Het Balkanland nam tot dusver deel aan zes wereldbekers en wist maar liefst drie keer een medaille te behalen. Na het brons van 1998 en het zilver van 2018 legden ze zaterdagnamiddag ook in Qatar beslag op de derde plaats, na een 2-1-zege in de kleine finale tegen Marokko. Er werd de voorbije dagen druk gespeculeerd dat het de laatste match van Luka Modric in het Kroatische shirt zou kunnen zijn.


De aanvoerder haalt nog steeds een zeer hoog niveau, zoals hij de voorbije maanden nog liet zien bij Real Madrid en ook in Qatar weer demonstreerde. Maar op zijn 37ste zou het niet onlogisch zijn dat de spelmaker afzwaait en dus gonsde het van de geruchten. Na de match tegen Marokko nam Modric echter snel alle twijfels weg. Hij denkt nog niet meteen aan stoppen.

"Ik ga nog zeker door tot juni", verzekerde Modric in zijn interview. Dan speelt Kroatië de Final Four van de Nations League en die nieuwe kans op een prijs wil hij niet missen. Nederland, Italië en Spanje zijn de andere landen die er dan bij zullen zijn. "Daarna zullen we wel zien. Het zou wel kunnen dat het mijn laatste WK was, maar nu kan ik niets zeggen. Het was mijn droom om wereldkampioen, maar ik ben blij met het parcours dat we met Kroatië afgelegd hebben en met de twee medailles."

GOUDEN BAL
In 2018 kwam Modric het dichtst bij zijn droom. Kroatië schopte het toen tot de finale nadat ze na de groepsfase Denemarken, Rusland en Engeland uitschakelden. In de finale bleek Frankrijk met 4-2 echter een maatje te groot. Nu schopten ze het opnieuw tot de laatste vier nadat ze Japan en Brazilië elimineerden, maar in de halve finale botsten ze op een ontketende Lionel Messi. Samen met zijn nieuwe maatje Julian Alvarez bezorgde hij Argentinië een 3-0-zege en een finaleplaats.

Zal Modric er nog bij zijn op het EK in 2024?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

36
36
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

72
72
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

20
20
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

127
127
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

126
126
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

114
114
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

203
203
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

183
183
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

190
190
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

265
265
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

412
412
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

581
581
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

149
149
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

228
228
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

310
310
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

583
583
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws