'Enorme verrassing bij Frankrijk in finale'

door
'Enorme verrassing bij Frankrijk in finale'

Zondagnamiddag staat de absolute apotheose van het WK in Qatar op het programma, want dan maken Argentinië en Frankrijk onder elkaar uit wie zich de komende vier jaar wereldkampioen mag noemen. Les Bleus kunnen voor een straffe prestatie zorgen door hun wereldtitel te verlengen, maar leven zeker niet zonder zorgen naar de finale toe.


De Franse selectie werd de voorbije week geteisterd door een virus, waardoor er nog steeds een aantal kleine vraagtekens zijn. Maar er is mogelijk nog meer onheil, want L'Equipe stelt nu dat ook het aantreden van Olivier Giroud onzeker is. De ervaren spits was dit toernooi zeer belangrijk, maar het is door een lichte knieblessure niet zeker of hij straks fit genoeg zal zijn om aan de aftrap te verschijnen.

Bondscoach Didier Deschamps zou alvast op een plannetje broeden om het uitvallen van zijn targetman op te vangen. Op training experimenteerde hij immers met Kylian Mbappé als diepste man, waardoor diens plaats op links verrassend ingenomen zou worden door Marcus Thuram. De flankaanvaller van Mönchengladbach werd pas in laatste instantie als 26ste man toegevoegd aan de selectie, maar stevent nu dus af op een basisplaats in de finale.

WIE ACHTERIN?
Ook achterin zou Deschamps voor een verrassing kunnen zorgen, want in het onderlinge partijtje op training koos hij voor het duo Upamecano-Konaté in de basisploeg. Dat betekent dus dat Raphaël Varane naast de ploeg zou kunnen vallen. L'Equipe verwacht dat de routinier echter alsnog aan de aftrap zal staan en dat zijn afwezigheid in de typeploeg er kwam omdat hij de voorbije dagen ook ziek was.

LEES OOK: Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Zou de afwezigheid van Giroud een aderlating zijn voor Frankrijk?

Meest recent

Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

43
43
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

22
22
'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

37
37
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

325
325
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

500
500
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

228
228
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

81
81
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

91
91
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

358
358
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

151
151
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

236
236
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

96
96
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

253
253
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

20
20
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

441
441
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

186
186
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

67
67
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

547
547
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

109
109
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

114
114
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

65
65
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

289
289
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

161
161
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

120
120
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

24
24

Meer sportnieuws