'Enorme verrassing bij Frankrijk in finale'

377 stemmen
'Enorme verrassing bij Frankrijk in finale'

Zondagnamiddag staat de absolute apotheose van het WK in Qatar op het programma, want dan maken Argentinië en Frankrijk onder elkaar uit wie zich de komende vier jaar wereldkampioen mag noemen. Les Bleus kunnen voor een straffe prestatie zorgen door hun wereldtitel te verlengen, maar leven zeker niet zonder zorgen naar de finale toe.


De Franse selectie werd de voorbije week geteisterd door een virus, waardoor er nog steeds een aantal kleine vraagtekens zijn. Maar er is mogelijk nog meer onheil, want L'Equipe stelt nu dat ook het aantreden van Olivier Giroud onzeker is. De ervaren spits was dit toernooi zeer belangrijk, maar het is door een lichte knieblessure niet zeker of hij straks fit genoeg zal zijn om aan de aftrap te verschijnen.

Bondscoach Didier Deschamps zou alvast op een plannetje broeden om het uitvallen van zijn targetman op te vangen. Op training experimenteerde hij immers met Kylian Mbappé als diepste man, waardoor diens plaats op links verrassend ingenomen zou worden door Marcus Thuram. De flankaanvaller van Mönchengladbach werd pas in laatste instantie als 26ste man toegevoegd aan de selectie, maar stevent nu dus af op een basisplaats in de finale.

WIE ACHTERIN?
Ook achterin zou Deschamps voor een verrassing kunnen zorgen, want in het onderlinge partijtje op training koos hij voor het duo Upamecano-Konaté in de basisploeg. Dat betekent dus dat Raphaël Varane naast de ploeg zou kunnen vallen. L'Equipe verwacht dat de routinier echter alsnog aan de aftrap zal staan en dat zijn afwezigheid in de typeploeg er kwam omdat hij de voorbije dagen ook ziek was.

LEES OOK: 'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Zou de afwezigheid van Giroud een aderlating zijn voor Frankrijk?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

54
54
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

11
11
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

49
49
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

41
41
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

188
188
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

93
93
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

227
227
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

140
140
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

189
189
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

53
53
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

257
257
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

152
152
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

455
455
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

115
115
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

89
89
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

362
362
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

134
134
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

778
778
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

227
227
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

128
128
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

218
218
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

250
250
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1686
1686
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

813
813
‘Complete chaos: sleutelspeler splijt Rode Duivels’

Rudi Garcia heeft er een groot probleem bij in aanloop naar het WK. Niet op papier, maar wel zodra ...

276
276
Buitenland kijkt ogen uit: deze Duivel steelt de show

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun voorlaatste oefenmatch richting het WK. Zo werd ...

947
947

Meer sportnieuws