Ex-Lierse speler beleeft droom in Qatar: "Zou kers op taart zijn"

40 stemmen
Ex-Lierse speler beleeft droom in Qatar:

Het WK is voor heel Marokko uitgedraaid op een groot sprookje en de Leeuwen van de Atlas willen maar wat graag ook nog die 'kleine' finale tot een goed einde brengen. Omstreeks 16u spelen de Marokkanen tegen het eveneens verrassende Kroatië, een duel waarin ook een paar halve Belgen hopen op speelminuten.


Met onder meer Zaroury en El Khannouss zitten er wel wat spelers in de kern die een stevige Belgische connectie hebben maar dat is zeker ook het geval voor Ilias Chair. De 25-jarige speler van het Engelse Queens Park Rangers (Championship) is immers geboren in Edegem en voetbalde in zijn jeugd nog voor SK Lierse.

In Qatar krijgt de Marokkaanse selectie gezelschap van een pak familieleden en twee van hen zijn Abdel Chair en zijn vrouw Michalina Karaskiewicz, de ouders van Ilias. Zij zijn vol lof over de Marokkaanse voetbalbond. “Vluchten, wedstrijdtickets, hotel met ontbijt: de Marokkaanse bond heeft dat vier weken lang allemaal voor ons geregeld. Marokko heeft voetbalgeschiedenis geschreven, en wij waren er de hele tijd bij. Een ongelofelijke ervaring", zo klinkt het bij GVA.

KERS OP DE TAART
Chair kreeg nog geen minuten op dit wereldkampioenschap, net zoals onder meer El Khannouss maar dat is geen verrassing voor de ouder. De bondscoach kiest immers voor een meer defensieve speelstijl en houdt voornamelijk vast aan dezelfde spelers. Toch hopen ze dat hun zoon in de kleine finale wel nog minuten krijgt, het zou de kers op de taart zijn van een fantastisch WK voor de Marokkaanse gemeenschap.

Na het toernooi worden de spelers en de ouders van de spelers nog in de Marokkaanse hoofdstad Rabat verwacht. “Koning Mohammed VI van Marokko zal iedereen daar huldigen, zoals dat vier jaar geleden ook met de Rode Duivels is gebeurd in Brussel”, zo klinkt het vol emotie bij vader Abdel.

Pakt Marokko de derde plaats vandaag?

Meest recent

Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

102
102
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

82
82
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

76
76
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

38
38
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

38
38
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

37
37
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

119
119
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

114
114
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

447
447
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

80
80
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

161
161
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

324
324
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

960
960
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

509
509
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

35
35
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

949
949
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

161
161
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

458
458
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

836
836
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

572
572
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

356
356
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

597
597

Meer sportnieuws