Ex-Lierse speler beleeft droom in Qatar: "Zou kers op taart zijn"

door
Ex-Lierse speler beleeft droom in Qatar:

Het WK is voor heel Marokko uitgedraaid op een groot sprookje en de Leeuwen van de Atlas willen maar wat graag ook nog die 'kleine' finale tot een goed einde brengen. Omstreeks 16u spelen de Marokkanen tegen het eveneens verrassende Kroatië, een duel waarin ook een paar halve Belgen hopen op speelminuten.


Met onder meer Zaroury en El Khannouss zitten er wel wat spelers in de kern die een stevige Belgische connectie hebben maar dat is zeker ook het geval voor Ilias Chair. De 25-jarige speler van het Engelse Queens Park Rangers (Championship) is immers geboren in Edegem en voetbalde in zijn jeugd nog voor SK Lierse.

In Qatar krijgt de Marokkaanse selectie gezelschap van een pak familieleden en twee van hen zijn Abdel Chair en zijn vrouw Michalina Karaskiewicz, de ouders van Ilias. Zij zijn vol lof over de Marokkaanse voetbalbond. “Vluchten, wedstrijdtickets, hotel met ontbijt: de Marokkaanse bond heeft dat vier weken lang allemaal voor ons geregeld. Marokko heeft voetbalgeschiedenis geschreven, en wij waren er de hele tijd bij. Een ongelofelijke ervaring", zo klinkt het bij GVA.

KERS OP DE TAART
Chair kreeg nog geen minuten op dit wereldkampioenschap, net zoals onder meer El Khannouss maar dat is geen verrassing voor de ouder. De bondscoach kiest immers voor een meer defensieve speelstijl en houdt voornamelijk vast aan dezelfde spelers. Toch hopen ze dat hun zoon in de kleine finale wel nog minuten krijgt, het zou de kers op de taart zijn van een fantastisch WK voor de Marokkaanse gemeenschap.

Na het toernooi worden de spelers en de ouders van de spelers nog in de Marokkaanse hoofdstad Rabat verwacht. “Koning Mohammed VI van Marokko zal iedereen daar huldigen, zoals dat vier jaar geleden ook met de Rode Duivels is gebeurd in Brussel”, zo klinkt het vol emotie bij vader Abdel.

Pakt Marokko de derde plaats vandaag?

Meest recent

Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

1
1
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

13
13
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

123
123
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

52
52
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

16
16
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

23
23
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

57
57
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

248
248
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

54
54
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

68
68
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

76
76
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

48
48
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

46
46
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

226
226
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

341
341
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

68
68
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

200
200
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

169
169
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

201
201
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

478
478
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

269
269
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

364
364
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

92
92
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

353
353
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

213
213

Meer sportnieuws