Ex-Lierse speler beleeft droom in Qatar: "Zou kers op taart zijn"

door
Ex-Lierse speler beleeft droom in Qatar:

Het WK is voor heel Marokko uitgedraaid op een groot sprookje en de Leeuwen van de Atlas willen maar wat graag ook nog die 'kleine' finale tot een goed einde brengen. Omstreeks 16u spelen de Marokkanen tegen het eveneens verrassende Kroatië, een duel waarin ook een paar halve Belgen hopen op speelminuten.


Met onder meer Zaroury en El Khannouss zitten er wel wat spelers in de kern die een stevige Belgische connectie hebben maar dat is zeker ook het geval voor Ilias Chair. De 25-jarige speler van het Engelse Queens Park Rangers (Championship) is immers geboren in Edegem en voetbalde in zijn jeugd nog voor SK Lierse.

In Qatar krijgt de Marokkaanse selectie gezelschap van een pak familieleden en twee van hen zijn Abdel Chair en zijn vrouw Michalina Karaskiewicz, de ouders van Ilias. Zij zijn vol lof over de Marokkaanse voetbalbond. “Vluchten, wedstrijdtickets, hotel met ontbijt: de Marokkaanse bond heeft dat vier weken lang allemaal voor ons geregeld. Marokko heeft voetbalgeschiedenis geschreven, en wij waren er de hele tijd bij. Een ongelofelijke ervaring", zo klinkt het bij GVA.

KERS OP DE TAART
Chair kreeg nog geen minuten op dit wereldkampioenschap, net zoals onder meer El Khannouss maar dat is geen verrassing voor de ouder. De bondscoach kiest immers voor een meer defensieve speelstijl en houdt voornamelijk vast aan dezelfde spelers. Toch hopen ze dat hun zoon in de kleine finale wel nog minuten krijgt, het zou de kers op de taart zijn van een fantastisch WK voor de Marokkaanse gemeenschap.

Na het toernooi worden de spelers en de ouders van de spelers nog in de Marokkaanse hoofdstad Rabat verwacht. “Koning Mohammed VI van Marokko zal iedereen daar huldigen, zoals dat vier jaar geleden ook met de Rode Duivels is gebeurd in Brussel”, zo klinkt het vol emotie bij vader Abdel.

Pakt Marokko de derde plaats vandaag?

Meest recent

‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

13
13
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

219
219
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

77
77
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

133
133
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

26
26
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

35
35
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

66
66
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

35
35
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

164
164
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

195
195
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

81
81
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

121
121
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

64
64
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

214
214
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

214
214
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

170
170
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

196
196
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

240
240
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

288
288
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

132
132
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

126
126
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

83
83
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

369
369
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

270
270

Meer sportnieuws