Ex-Lierse speler beleeft droom in Qatar: "Zou kers op taart zijn"

door
Ex-Lierse speler beleeft droom in Qatar:

Het WK is voor heel Marokko uitgedraaid op een groot sprookje en de Leeuwen van de Atlas willen maar wat graag ook nog die 'kleine' finale tot een goed einde brengen. Omstreeks 16u spelen de Marokkanen tegen het eveneens verrassende Kroatië, een duel waarin ook een paar halve Belgen hopen op speelminuten.


Met onder meer Zaroury en El Khannouss zitten er wel wat spelers in de kern die een stevige Belgische connectie hebben maar dat is zeker ook het geval voor Ilias Chair. De 25-jarige speler van het Engelse Queens Park Rangers (Championship) is immers geboren in Edegem en voetbalde in zijn jeugd nog voor SK Lierse.

In Qatar krijgt de Marokkaanse selectie gezelschap van een pak familieleden en twee van hen zijn Abdel Chair en zijn vrouw Michalina Karaskiewicz, de ouders van Ilias. Zij zijn vol lof over de Marokkaanse voetbalbond. “Vluchten, wedstrijdtickets, hotel met ontbijt: de Marokkaanse bond heeft dat vier weken lang allemaal voor ons geregeld. Marokko heeft voetbalgeschiedenis geschreven, en wij waren er de hele tijd bij. Een ongelofelijke ervaring", zo klinkt het bij GVA.

KERS OP DE TAART
Chair kreeg nog geen minuten op dit wereldkampioenschap, net zoals onder meer El Khannouss maar dat is geen verrassing voor de ouder. De bondscoach kiest immers voor een meer defensieve speelstijl en houdt voornamelijk vast aan dezelfde spelers. Toch hopen ze dat hun zoon in de kleine finale wel nog minuten krijgt, het zou de kers op de taart zijn van een fantastisch WK voor de Marokkaanse gemeenschap.

Na het toernooi worden de spelers en de ouders van de spelers nog in de Marokkaanse hoofdstad Rabat verwacht. “Koning Mohammed VI van Marokko zal iedereen daar huldigen, zoals dat vier jaar geleden ook met de Rode Duivels is gebeurd in Brussel”, zo klinkt het vol emotie bij vader Abdel.

Pakt Marokko de derde plaats vandaag?

Meest recent

Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

0
0
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

166
166
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

43
43
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

82
82
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

263
263
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

71
71
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

153
153
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

53
53
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

292
292
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

403
403
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

184
184
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

551
551
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

156
156
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

316
316
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

78
78
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

109
109
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

228
228
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

120
120
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

182
182
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

113
113
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

304
304
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

82
82
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

300
300
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

269
269
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

152
152

Meer sportnieuws