'Anderlecht wil uithalen met met Nederlandse powerhouse'

door
'Anderlecht wil uithalen met met Nederlandse powerhouse'

RSC Anderlecht bevindt zich in een hachelijke situatie op het financiële gebied. De Brusselaars maakten in het vorige boekjaar maar liefst 27 miljoen euro verlies, maar anderzijds moet er ook nog flink geïnvesteerd worden in de kwaliteit van de huidige spelersgroep. Dit met de ultieme betrachting om veel betere sportieve resultaten te behalen dan momenteel het geval is. CEO Sports Jesper Fredberg moet dus creatief handelen op de transfermarkt en volgens MSV Foot wil hij alvast de topschutter van zijn ex-club Viborg FF naar het Lotto Park halen. Klaus Egelund, journalist bij Ekstra Bladet, ontkracht dat gerucht evenwel, maar waar rook is, is meestal ook vuur.


ANDERLECHT MIST SPECIFIEKE SPITS

Anderlecht heeft enkele prioriteiten in de wintermercato en deze week werden er alvast enkele concrete namen gelinkt aan de Brusselaars. De technisch vaardige dribbelaar en tevens vlot scorende Luis Palma (Aris Saloniki) zou de interesse genieten van Sporting. De Hondurese international heeft het voordeel dat hij verschillende posities in de aanvalslinie kan bekleden. Palma is een interessant target voor Anderlecht, maar Jesper Fredberg zoekt ook naar een ander profiel om de paars-witte voorhoede te versterken.



Met Fábio Silva, Benito Raman en Mario Stroeykens heeft de nieuwe coach Brian Riemer al drie centrumspitsen ter beschikking, maar zij hebben ietwat een gelijkaardig profiel. De ploeg van Anderlecht mist in de huidige selectie voornamelijk een fysiek sterke spits die ook goed is op lange ballen. En om die lacune op te vullen kijkt CEO Sports Jesper Fredberg volgens MSV Foot naar zijn ex-club Viborg FF. Daar zou hij Jay-Roy Grot (24) willen halen, de clubtopschutter van Viborg en tevens de meest beslissende speler in de ganse Deense competitie.

JEROMMEKE IN VOETBALBROEK

Jay-Roy Grot is niet de meest technisch onderlegde spits, hij is soms wat onhandig met de bal aan de voet, maar hij is wel een uitstekende bliksemafleider en een echte diepe spits. Hij wint veel luchtduels, hij kan de bal bijhouden en hij is snel. Grot is niet meteen het prototype van de Anderlecht-spits, daarvoor mankeert hij klasse, puur talent en techniek, maar hij is wel een type-speler die een belangrijke en directe meerwaarde kan bieden voor de zwalpende paars-witte ploeg. Op het Wereldkampioenschap voetbal werd het trouwens ook nog maar eens duidelijk dat ploegen met een echte diepe spits betere resultaten haalden dan ploegen met een valse negen.

Jay-Roy Grot is momenteel de vice-topschutter in de Superligaen met 9 doelpunten en hij leverde ondertussen ook al 2 assists, waardoor hij vandaag de meest beslissende speler is van de Superligaen. De Nederlander staat nochtans niet te boek als een vlot scorende spits, want zijn huidig aantal gescoorde doelpunten is een persoonlijk record over zijn ganse loopbaan. Grot kende voorheen eerder wisselvallige periodes bij NEC Nijmegen, Leeds United, VVV-Venlo, Vitesse Arnhem en VfL Osnabrück.



Door zijn weinig esthetische manier van voetballen en gebrekkige motoriek werd hij zelfs vaak uitgefloten door de eigen fans. Het oogt allemaal niet mooi bij Jay-Roy Grot, maar als je hem goed gebruikt, dan krijg je er wel wat van terug. Het is namelijk in staat om te fungeren als een goed aanspeelpunt, want met de rug naar het doel kan je de boomlange spits moeilijk van de bal zetten. “Een immense borstkas, dijen als boomstammen en een imposante lengte, 1,93 meter, maken hem tot kleerkast. Een Jerommeke in voetbalbroek”, schreef de Gelderlander eerder over Grot.

TOPSPITS IN DENEMARKEN

Maar op 23-jarige leeftijd bewijst Jay-Roy Grot dat hij meer is dan alleen ‘maar’ een fysiek sterke spits. Tegen alle verwachtingen in ontpopt hij zich in Denemarken tot een erg vlot scorende spits. Op het offensief gebied moet hij wel nog een grotere bijdrage zien te leveren, want hij is nog te weinig betrokken in het aanvallende spelbeeld van Viborg FF. Grot ligt nog tot eind dit seizoen onder contract bij de Deense club, waardoor zijn potentiële komst wel eens een financieel erg interessante optie kan betekenen voor Anderlecht. Allan Kuhn, journalist bij TV3 Sport, is er alvast zeker van dat Grot stilaan onhoudbaar wordt voor Viborg.



“Sinds hij in de Superligaen voetbalt, is hij gewoon uitstekend”, stelde hij bij Tipsbladet. “Hij speelt goed met de rug naar het doel. Hij kan de bal goed bijhouden en zijn ploegmaats vrijspelen. Oorspronkelijk scoorde hij weinig niet, maar hij bewees ondertussen het tegendeel. Hij is zo sterk in het strafschopgebied, zeker met het hoofd.” Kenneth Emil Petersen, ex-profvoetballer en momenteel analist, sloot zich aan bij de mening van Allan Kuhn. “Het is onlogisch als hij bij Viborg blijft. Het kan niet anders dat er grotere ploegen uit grotere competities naar hem kijken. Hij is een geweldige speler. Hij is een topspits.”

LEES OOK: Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Heeft Anderlecht nood aan een fysiek sterke diepe spits?

Meest recent

PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

35
35
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

111
111
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

19
19
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

220
220
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

104
104
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

54
54
Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Union SG wist zaterdagavond zijn leidersplaats met succes te verdedigen en won op eigen veld met 2-1 ...

109
109
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

370
370
Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

42
42
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

66
66
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

341
341
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

155
155
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

47
47
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

182
182
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

213
213
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

306
306
Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Matte Smets komt volledig boven water bij KRC Genk. De centrale verdediger was door de mindere ...

275
275
Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

De MLS is opnieuw begonnen en in de Verenigde Staten vond er meteen een enorme verrassing plaats. ...

48
48
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

111
111
'Union SG droomt van megadeal met Liverpool'

Bij Union SG zijn ze dit seizoen weer uitstekend bezig. Het voetbal is niet geweldig, de resultaten ...

130
130
Knaltransfer Neerpede-product: "Hoop stap te zetten"

Bij RSC Anderlecht hebben ze héél veel talent in de jeugdopleiding en niet iedereen ...

95
95
Belg leeft op na vertrek bij Genk: "Dit voetbal ligt me beter"

Bij KRC Genk lieten ze in januari Luca Oyen vertrekken naar sc Heerenveen, aangezien hij geen ...

319
319
Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Royal Antwerp FC speelde eindelijk nog eens een goede partij, maar verloor wel met 2-1 van Union SG. ...

227
227
‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

577
577
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

159
159

Meer sportnieuws