'Anderlecht wil uithalen met met Nederlandse powerhouse'

852
'Anderlecht wil uithalen met met Nederlandse powerhouse'

RSC Anderlecht bevindt zich in een hachelijke situatie op het financiële gebied. De Brusselaars maakten in het vorige boekjaar maar liefst 27 miljoen euro verlies, maar anderzijds moet er ook nog flink geïnvesteerd worden in de kwaliteit van de huidige spelersgroep. Dit met de ultieme betrachting om veel betere sportieve resultaten te behalen dan momenteel het geval is. CEO Sports Jesper Fredberg moet dus creatief handelen op de transfermarkt en volgens MSV Foot wil hij alvast de topschutter van zijn ex-club Viborg FF naar het Lotto Park halen. Klaus Egelund, journalist bij Ekstra Bladet, ontkracht dat gerucht evenwel, maar waar rook is, is meestal ook vuur.


ANDERLECHT MIST SPECIFIEKE SPITS

Anderlecht heeft enkele prioriteiten in de wintermercato en deze week werden er alvast enkele concrete namen gelinkt aan de Brusselaars. De technisch vaardige dribbelaar en tevens vlot scorende Luis Palma (Aris Saloniki) zou de interesse genieten van Sporting. De Hondurese international heeft het voordeel dat hij verschillende posities in de aanvalslinie kan bekleden. Palma is een interessant target voor Anderlecht, maar Jesper Fredberg zoekt ook naar een ander profiel om de paars-witte voorhoede te versterken.



Met Fábio Silva, Benito Raman en Mario Stroeykens heeft de nieuwe coach Brian Riemer al drie centrumspitsen ter beschikking, maar zij hebben ietwat een gelijkaardig profiel. De ploeg van Anderlecht mist in de huidige selectie voornamelijk een fysiek sterke spits die ook goed is op lange ballen. En om die lacune op te vullen kijkt CEO Sports Jesper Fredberg volgens MSV Foot naar zijn ex-club Viborg FF. Daar zou hij Jay-Roy Grot (24) willen halen, de clubtopschutter van Viborg en tevens de meest beslissende speler in de ganse Deense competitie.

JEROMMEKE IN VOETBALBROEK

Jay-Roy Grot is niet de meest technisch onderlegde spits, hij is soms wat onhandig met de bal aan de voet, maar hij is wel een uitstekende bliksemafleider en een echte diepe spits. Hij wint veel luchtduels, hij kan de bal bijhouden en hij is snel. Grot is niet meteen het prototype van de Anderlecht-spits, daarvoor mankeert hij klasse, puur talent en techniek, maar hij is wel een type-speler die een belangrijke en directe meerwaarde kan bieden voor de zwalpende paars-witte ploeg. Op het Wereldkampioenschap voetbal werd het trouwens ook nog maar eens duidelijk dat ploegen met een echte diepe spits betere resultaten haalden dan ploegen met een valse negen.

Jay-Roy Grot is momenteel de vice-topschutter in de Superligaen met 9 doelpunten en hij leverde ondertussen ook al 2 assists, waardoor hij vandaag de meest beslissende speler is van de Superligaen. De Nederlander staat nochtans niet te boek als een vlot scorende spits, want zijn huidig aantal gescoorde doelpunten is een persoonlijk record over zijn ganse loopbaan. Grot kende voorheen eerder wisselvallige periodes bij NEC Nijmegen, Leeds United, VVV-Venlo, Vitesse Arnhem en VfL Osnabrück.



Door zijn weinig esthetische manier van voetballen en gebrekkige motoriek werd hij zelfs vaak uitgefloten door de eigen fans. Het oogt allemaal niet mooi bij Jay-Roy Grot, maar als je hem goed gebruikt, dan krijg je er wel wat van terug. Het is namelijk in staat om te fungeren als een goed aanspeelpunt, want met de rug naar het doel kan je de boomlange spits moeilijk van de bal zetten. “Een immense borstkas, dijen als boomstammen en een imposante lengte, 1,93 meter, maken hem tot kleerkast. Een Jerommeke in voetbalbroek”, schreef de Gelderlander eerder over Grot.

TOPSPITS IN DENEMARKEN

Maar op 23-jarige leeftijd bewijst Jay-Roy Grot dat hij meer is dan alleen ‘maar’ een fysiek sterke spits. Tegen alle verwachtingen in ontpopt hij zich in Denemarken tot een erg vlot scorende spits. Op het offensief gebied moet hij wel nog een grotere bijdrage zien te leveren, want hij is nog te weinig betrokken in het aanvallende spelbeeld van Viborg FF. Grot ligt nog tot eind dit seizoen onder contract bij de Deense club, waardoor zijn potentiële komst wel eens een financieel erg interessante optie kan betekenen voor Anderlecht. Allan Kuhn, journalist bij TV3 Sport, is er alvast zeker van dat Grot stilaan onhoudbaar wordt voor Viborg.



“Sinds hij in de Superligaen voetbalt, is hij gewoon uitstekend”, stelde hij bij Tipsbladet. “Hij speelt goed met de rug naar het doel. Hij kan de bal goed bijhouden en zijn ploegmaats vrijspelen. Oorspronkelijk scoorde hij weinig niet, maar hij bewees ondertussen het tegendeel. Hij is zo sterk in het strafschopgebied, zeker met het hoofd.” Kenneth Emil Petersen, ex-profvoetballer en momenteel analist, sloot zich aan bij de mening van Allan Kuhn. “Het is onlogisch als hij bij Viborg blijft. Het kan niet anders dat er grotere ploegen uit grotere competities naar hem kijken. Hij is een geweldige speler. Hij is een topspits.”

LEES OOK: 'Transferitis in Anderlecht: Sibierski bezwijkt'

Heeft Anderlecht nood aan een fysiek sterke diepe spits?

Meest recent

'Vranckx 'njet', Atlético grijpt naast Rode Duivel'

Aster Vranckx en Arthur Theate lijken allebei voor een nieuwe uitdaging te staan. Vranckx mag ...

22
22
Rits verklaart keuze Beerschot: “Er was al eerder contact”

Mats Rits heeft na maanden eindelijk een nieuwe club gevonden. Hij tekende voor drie jaar bij ...

24
24
Verschueren laat RSCA-fans dromen: "Dat is ons doel"

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen, al moeten ze tegen Union SG bewijzen dat ze echt ...

115
115
Kompany haalt uit, Godts debuteert en assist Saelemaekers

In de Serie A, Bundesliga, Premier League en Ligue 1 kwamen de grote kanonnen in actie. AC Milan, ...

48
48
Racing Genk maalt Beveren genadeloos door de gehaktmolen

De spraakmakende Beverse zege tegen Anderlecht lijkt plots al een ver verleden. De promovendus ging ...

51
51
Hubert doet boekje open over situatie El Hadj

De toekomst van Anouar Ait El Hadj bij Union Sint-Gillis blijft voorlopig onzeker. De middenvelder ...

105
105
Sporting Hasselt en Lokeren zorgen voor primeur in CPL

Het perfecte parcours van Sporting Hasselt en Lokeren is vanavond tot een einde gekomen. De ...

89
89
'Antwerp ziet alweer smaakmaker vertrekken'

Royal Antwerp FC gaat nog een drukke week tegemoet op de transfermarkt. In- en uitgaand gaat er nog ...

294
294
Patro Eisden pakt uit met zeer stevige aanwinst

Patro Eisden kende al een zeer drukke zomermercato. De Limburgers hebben vandaag nog een nieuwe ...

39
39
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC is zeer druk bezig met nieuwe contract en transfers. Marc Overmars & co hebben ...

142
142
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

473
473
Kompany vol overgave: "In mijn hoofd nul titels gewonnen"

Vincent Kompany opent het seizoen met een partij tegen VfB Stuttgart. Bayern München is ...

27
27
‘Rode Duivels keren zich tegen Jérémy Doku’

Jérémy Doku rekent hard af met de keuzes van Rudi Garcia op het WK. Alleen blijkt dat ...

1071
1071
AA Gent laat ervaren pion naar Engeland verkassen

AA Gent heeft een uitgaande transfer weten af te ronden. De Buffalo’s maakten bekend dat ze ...

130
130
Union slaat weer toe na Rodriguez: sterkhouder verlengt

Union SG wist Kevin Rodriguez zijn contract open te breken. De bekerwinnaar maakte bekend dat ze nog ...

25
25
Kritiek op Thorup: coach stuurt zelf stevig signaal

KRC Genk moet vanavond wonnen van SK Beveren, anders is er toch al een eerste kleine crisis. De ...

83
83
'Financiële kater Club Brugge: meer details bekend'

Naar jaarlijkse traditie deed Club Brugge alweer gouden zaken op de zomermercato, met in totaal ruim ...

536
536
'El Ouahdi out: KRC Genk met rug tegen de muur'

Even leek hij wel eens alsnog op post te kunnen blijven, maar dat Zakaria El Ouahdi deze zomer een ...

362
362
'Transferitis in Anderlecht: Sibierski bezwijkt'

Terwijl het in de late uurtjes van de transfermarkt zelf nog eens stevig hoopt toe te slaan, ...

476
476
'AA Gent dropt transferbom: comeback oude bekende'

AA Gent verzekerde zich donderdag van de League Phase van de Conference League. Daags na ...

323
323
Peter Vandenbempt doet verrassende onthulling: "Die 3..."

Peter Vandenbempt kent het Belgische voetbal als zijn broekzak, maar zelfs voor een ervaren ...

243
243
'Sibierski pakt uit: Anderlecht rondt recordtransfer af'

RSC Anderlecht vernam vrijdag welke tegenstanders het zal treffen in de Europa League. Om op drie ...

920
920
'Club Brugge loopt blauwtje: Ordonez-deal valt in duigen'

Joaquin Seys en Nicolo Tresoldi gaan behoudens een verrassing nergens meer naartoe, maar Club Brugge ...

457
457
Frank Boeckx krijgt het plots heel heet onder de voeten

Frank Boeckx was als analist wel wat gewoon. De voormalige doelman van onder meer AA Gent en ...

352
352
‘Volgende investeerder Standard Luik: één topkandidaat’

Standard Luik wil graag snel weer aan de top van het Belgische voetbal staan. Na het tijdperk van ...

404
404

Meer sportnieuws