'Anderlecht wil uithalen met met Nederlandse powerhouse'

852 stemmen
'Anderlecht wil uithalen met met Nederlandse powerhouse'

RSC Anderlecht bevindt zich in een hachelijke situatie op het financiële gebied. De Brusselaars maakten in het vorige boekjaar maar liefst 27 miljoen euro verlies, maar anderzijds moet er ook nog flink geïnvesteerd worden in de kwaliteit van de huidige spelersgroep. Dit met de ultieme betrachting om veel betere sportieve resultaten te behalen dan momenteel het geval is. CEO Sports Jesper Fredberg moet dus creatief handelen op de transfermarkt en volgens MSV Foot wil hij alvast de topschutter van zijn ex-club Viborg FF naar het Lotto Park halen. Klaus Egelund, journalist bij Ekstra Bladet, ontkracht dat gerucht evenwel, maar waar rook is, is meestal ook vuur.


ANDERLECHT MIST SPECIFIEKE SPITS

Anderlecht heeft enkele prioriteiten in de wintermercato en deze week werden er alvast enkele concrete namen gelinkt aan de Brusselaars. De technisch vaardige dribbelaar en tevens vlot scorende Luis Palma (Aris Saloniki) zou de interesse genieten van Sporting. De Hondurese international heeft het voordeel dat hij verschillende posities in de aanvalslinie kan bekleden. Palma is een interessant target voor Anderlecht, maar Jesper Fredberg zoekt ook naar een ander profiel om de paars-witte voorhoede te versterken.



Met Fábio Silva, Benito Raman en Mario Stroeykens heeft de nieuwe coach Brian Riemer al drie centrumspitsen ter beschikking, maar zij hebben ietwat een gelijkaardig profiel. De ploeg van Anderlecht mist in de huidige selectie voornamelijk een fysiek sterke spits die ook goed is op lange ballen. En om die lacune op te vullen kijkt CEO Sports Jesper Fredberg volgens MSV Foot naar zijn ex-club Viborg FF. Daar zou hij Jay-Roy Grot (24) willen halen, de clubtopschutter van Viborg en tevens de meest beslissende speler in de ganse Deense competitie.

JEROMMEKE IN VOETBALBROEK

Jay-Roy Grot is niet de meest technisch onderlegde spits, hij is soms wat onhandig met de bal aan de voet, maar hij is wel een uitstekende bliksemafleider en een echte diepe spits. Hij wint veel luchtduels, hij kan de bal bijhouden en hij is snel. Grot is niet meteen het prototype van de Anderlecht-spits, daarvoor mankeert hij klasse, puur talent en techniek, maar hij is wel een type-speler die een belangrijke en directe meerwaarde kan bieden voor de zwalpende paars-witte ploeg. Op het Wereldkampioenschap voetbal werd het trouwens ook nog maar eens duidelijk dat ploegen met een echte diepe spits betere resultaten haalden dan ploegen met een valse negen.

Jay-Roy Grot is momenteel de vice-topschutter in de Superligaen met 9 doelpunten en hij leverde ondertussen ook al 2 assists, waardoor hij vandaag de meest beslissende speler is van de Superligaen. De Nederlander staat nochtans niet te boek als een vlot scorende spits, want zijn huidig aantal gescoorde doelpunten is een persoonlijk record over zijn ganse loopbaan. Grot kende voorheen eerder wisselvallige periodes bij NEC Nijmegen, Leeds United, VVV-Venlo, Vitesse Arnhem en VfL Osnabrück.



Door zijn weinig esthetische manier van voetballen en gebrekkige motoriek werd hij zelfs vaak uitgefloten door de eigen fans. Het oogt allemaal niet mooi bij Jay-Roy Grot, maar als je hem goed gebruikt, dan krijg je er wel wat van terug. Het is namelijk in staat om te fungeren als een goed aanspeelpunt, want met de rug naar het doel kan je de boomlange spits moeilijk van de bal zetten. “Een immense borstkas, dijen als boomstammen en een imposante lengte, 1,93 meter, maken hem tot kleerkast. Een Jerommeke in voetbalbroek”, schreef de Gelderlander eerder over Grot.

TOPSPITS IN DENEMARKEN

Maar op 23-jarige leeftijd bewijst Jay-Roy Grot dat hij meer is dan alleen ‘maar’ een fysiek sterke spits. Tegen alle verwachtingen in ontpopt hij zich in Denemarken tot een erg vlot scorende spits. Op het offensief gebied moet hij wel nog een grotere bijdrage zien te leveren, want hij is nog te weinig betrokken in het aanvallende spelbeeld van Viborg FF. Grot ligt nog tot eind dit seizoen onder contract bij de Deense club, waardoor zijn potentiële komst wel eens een financieel erg interessante optie kan betekenen voor Anderlecht. Allan Kuhn, journalist bij TV3 Sport, is er alvast zeker van dat Grot stilaan onhoudbaar wordt voor Viborg.



“Sinds hij in de Superligaen voetbalt, is hij gewoon uitstekend”, stelde hij bij Tipsbladet. “Hij speelt goed met de rug naar het doel. Hij kan de bal goed bijhouden en zijn ploegmaats vrijspelen. Oorspronkelijk scoorde hij weinig niet, maar hij bewees ondertussen het tegendeel. Hij is zo sterk in het strafschopgebied, zeker met het hoofd.” Kenneth Emil Petersen, ex-profvoetballer en momenteel analist, sloot zich aan bij de mening van Allan Kuhn. “Het is onlogisch als hij bij Viborg blijft. Het kan niet anders dat er grotere ploegen uit grotere competities naar hem kijken. Hij is een geweldige speler. Hij is een topspits.”

LEES OOK: Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Heeft Anderlecht nood aan een fysiek sterke diepe spits?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

15
15
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

48
48
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

88
88
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

61
61
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

90
90
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

371
371
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

211
211
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

63
63
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

368
368
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

125
125
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

759
759
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

114
114
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

108
108
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

382
382
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

351
351
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

578
578
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1019
1019
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws