'Anderlecht wil uithalen met met Nederlandse powerhouse'

852
'Anderlecht wil uithalen met met Nederlandse powerhouse'

RSC Anderlecht bevindt zich in een hachelijke situatie op het financiële gebied. De Brusselaars maakten in het vorige boekjaar maar liefst 27 miljoen euro verlies, maar anderzijds moet er ook nog flink geïnvesteerd worden in de kwaliteit van de huidige spelersgroep. Dit met de ultieme betrachting om veel betere sportieve resultaten te behalen dan momenteel het geval is. CEO Sports Jesper Fredberg moet dus creatief handelen op de transfermarkt en volgens MSV Foot wil hij alvast de topschutter van zijn ex-club Viborg FF naar het Lotto Park halen. Klaus Egelund, journalist bij Ekstra Bladet, ontkracht dat gerucht evenwel, maar waar rook is, is meestal ook vuur.


ANDERLECHT MIST SPECIFIEKE SPITS

Anderlecht heeft enkele prioriteiten in de wintermercato en deze week werden er alvast enkele concrete namen gelinkt aan de Brusselaars. De technisch vaardige dribbelaar en tevens vlot scorende Luis Palma (Aris Saloniki) zou de interesse genieten van Sporting. De Hondurese international heeft het voordeel dat hij verschillende posities in de aanvalslinie kan bekleden. Palma is een interessant target voor Anderlecht, maar Jesper Fredberg zoekt ook naar een ander profiel om de paars-witte voorhoede te versterken.



Met Fábio Silva, Benito Raman en Mario Stroeykens heeft de nieuwe coach Brian Riemer al drie centrumspitsen ter beschikking, maar zij hebben ietwat een gelijkaardig profiel. De ploeg van Anderlecht mist in de huidige selectie voornamelijk een fysiek sterke spits die ook goed is op lange ballen. En om die lacune op te vullen kijkt CEO Sports Jesper Fredberg volgens MSV Foot naar zijn ex-club Viborg FF. Daar zou hij Jay-Roy Grot (24) willen halen, de clubtopschutter van Viborg en tevens de meest beslissende speler in de ganse Deense competitie.

JEROMMEKE IN VOETBALBROEK

Jay-Roy Grot is niet de meest technisch onderlegde spits, hij is soms wat onhandig met de bal aan de voet, maar hij is wel een uitstekende bliksemafleider en een echte diepe spits. Hij wint veel luchtduels, hij kan de bal bijhouden en hij is snel. Grot is niet meteen het prototype van de Anderlecht-spits, daarvoor mankeert hij klasse, puur talent en techniek, maar hij is wel een type-speler die een belangrijke en directe meerwaarde kan bieden voor de zwalpende paars-witte ploeg. Op het Wereldkampioenschap voetbal werd het trouwens ook nog maar eens duidelijk dat ploegen met een echte diepe spits betere resultaten haalden dan ploegen met een valse negen.

Jay-Roy Grot is momenteel de vice-topschutter in de Superligaen met 9 doelpunten en hij leverde ondertussen ook al 2 assists, waardoor hij vandaag de meest beslissende speler is van de Superligaen. De Nederlander staat nochtans niet te boek als een vlot scorende spits, want zijn huidig aantal gescoorde doelpunten is een persoonlijk record over zijn ganse loopbaan. Grot kende voorheen eerder wisselvallige periodes bij NEC Nijmegen, Leeds United, VVV-Venlo, Vitesse Arnhem en VfL Osnabrück.



Door zijn weinig esthetische manier van voetballen en gebrekkige motoriek werd hij zelfs vaak uitgefloten door de eigen fans. Het oogt allemaal niet mooi bij Jay-Roy Grot, maar als je hem goed gebruikt, dan krijg je er wel wat van terug. Het is namelijk in staat om te fungeren als een goed aanspeelpunt, want met de rug naar het doel kan je de boomlange spits moeilijk van de bal zetten. “Een immense borstkas, dijen als boomstammen en een imposante lengte, 1,93 meter, maken hem tot kleerkast. Een Jerommeke in voetbalbroek”, schreef de Gelderlander eerder over Grot.

TOPSPITS IN DENEMARKEN

Maar op 23-jarige leeftijd bewijst Jay-Roy Grot dat hij meer is dan alleen ‘maar’ een fysiek sterke spits. Tegen alle verwachtingen in ontpopt hij zich in Denemarken tot een erg vlot scorende spits. Op het offensief gebied moet hij wel nog een grotere bijdrage zien te leveren, want hij is nog te weinig betrokken in het aanvallende spelbeeld van Viborg FF. Grot ligt nog tot eind dit seizoen onder contract bij de Deense club, waardoor zijn potentiële komst wel eens een financieel erg interessante optie kan betekenen voor Anderlecht. Allan Kuhn, journalist bij TV3 Sport, is er alvast zeker van dat Grot stilaan onhoudbaar wordt voor Viborg.



“Sinds hij in de Superligaen voetbalt, is hij gewoon uitstekend”, stelde hij bij Tipsbladet. “Hij speelt goed met de rug naar het doel. Hij kan de bal goed bijhouden en zijn ploegmaats vrijspelen. Oorspronkelijk scoorde hij weinig niet, maar hij bewees ondertussen het tegendeel. Hij is zo sterk in het strafschopgebied, zeker met het hoofd.” Kenneth Emil Petersen, ex-profvoetballer en momenteel analist, sloot zich aan bij de mening van Allan Kuhn. “Het is onlogisch als hij bij Viborg blijft. Het kan niet anders dat er grotere ploegen uit grotere competities naar hem kijken. Hij is een geweldige speler. Hij is een topspits.”

LEES OOK: Verschueren maakt transferbalans op: Stroeykens uitgelicht

Heeft Anderlecht nood aan een fysiek sterke diepe spits?

Meest recent

Van Bommel doet plannen bij Rode Duivels uit de doeken

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach bekend. De focus kan nu ...

0
0
Leko verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

Vlak voor de interlandbreak staat er nog een topper op het programma in de Jupiler Pro League, want ...

84
84
Godts krijgt naast selectie voor Duivels enorme verrassing

Mika Godts kreeg vandaag uitstekend nieuws van nieuwe bondscoach Mark van Bommel. De aanvaller werd ...

17
17
Frisse wind bij Rode Duivels: Van Bommel verklaart keuzes

De kop is eraf voor Mark van Bommel, die vrijdag zijn eerste knopen als bondscoach van de Rode ...

84
84
Jonge Duivels: ronkende namen in selectie Swerts

Tijdens de aanstaande interlandbreak moeten niet alleen de Rode Duivels aan de bak, ook voor de ...

65
65
Rik De Mil staat perplex: "De spelers wisten er al van"

Rik De Mil kent een sprookjesachtige start van het seizoen bij AA Gent. De Buffalo's pakten 16 op 18 ...

186
186
‘Jupiler Pro League-revelatie al op radar van PSG’

De Jupiler Pro League staat voor speeldag 7 en de analisten maken al een eerste balans op. Sporting ...

45
45
Van Bommel sneert op persconferentie na selectie zoon

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor de Nations ...

56
56
Verschueren maakt transferbalans op: Stroeykens uitgelicht

RSC Anderlecht heeft een drukke transferzomer achter de rug. Antoine Sibierski heeft heel wat ...

191
191
Vandenbroeck weer bij Belgische club? Opties op tafel

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem na een pijnlijke breuk. De oefenmeester kreeg ...

62
62
Van Bommel verbaast met Duivels duo: “Niét omdat ik hem ken”

Mark van Bommel heeft voor een eerste keer zijn selectie voor de Belgische nationale ploeg ...

184
184
Thibaut Courtois verrast iedereen met toekomstplannen

Thibaut Courtois zit niet in de selectie van de Rode Duivels, maar dat wil niet zeggen dat het ...

222
222
OHL haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven is dramatisch begonnen aan het seizoen en lijkt voor een degradatiestrijd te staan. De ...

24
24
Twee grote afwezigen bij België: Van Bommel legt uit waarom

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als bondscoach van België meegedeeld. Hij gaat ...

455
455
Fans zien één afwezige bij Rode Duivels: "Waar zit hij?"

Mark van Bommel maakte zijn eerste selectie bekend voor de Rode Duivels. Uiteraard zijn er bepaalde ...

138
138
Van Bommel zéér duidelijk over situatie Courtois

Thibaut Courtois maakt geen deel uit van de selectie van de Rode Duivels. Dat was de logica zelve, ...

211
211
Selectie Rode Duivels: Van Bommel verrast met nieuwe namen

Mark van Bommel heeft zopas zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meegedeeld. De ...

343
343
TRANSFERUURTJE: Geen Ajax of RSCA, vervanger voor Flick

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

83
83
KAA Gent plukte Anderlecht-target weg: “Andere opties”

KAA Gent wrijft zich in de handen met Mouhamed El Bachir Ngom. De verdediger is dit seizoen een ...

181
181
Vandenbroeck hangt vuile was Zulte Waregem én Vossen buiten

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem na een mindere periode. Dit seizoen kent Essevee ...

670
670
Van Brederode gooit alles op tafel over knaltransfer

Myron van Brederode werd afgelopen zomer nadrukkelijk in verband gebracht met een knaltransfer. ...

220
220
Anderlecht showt nieuw derde shirt: zwart en zilver

RSC Anderlecht werkt sinds dit seizoen weer samen met Adidas en het thuis en uitshirt werden al een ...

125
125
Hubert blijft streng ondanks knappe Europese zege

Union SG maakte enorm veel indruk op de eerste speeldag van de League Phase van de Europa League. De ...

63
63
Verschueren verbaast: Lukaku nooit naar Anderlecht?

Dat Romelu Lukaku ooit terug wil keren bij RSC Anderlecht is geen geheim. Toch koos Big Rom ...

380
380
Van Bommel verjongt: afvaller Rode Duivels lekt uit

Binnen een week beginnen de Rode Duivels in Italië aan een nieuwe campagne in de Nations ...

391
391

Meer sportnieuws