Spanje neemt afscheid van Sergio Busquets

70 stemmen
Spanje neemt afscheid van Sergio Busquets

Voor Spanje kwam er vroeger dan verwacht een einde aan het WK, want het liet zich al in de achtste finale verrassen door Marokko. Nadat er in 120 minuten voetbal niet gescoord werd, bleken de Marokkanen koelbloediger in de strafschoppenreeks. Voor Spanje komt zo een einde aan een tijdperk, want na het ontslag van bondscoach Luis Enrique neemt de nationale ploeg nu ook afscheid van Sergio Busquets.


De 34-jarige middenvelder van FC Barcelona kondigde vrijdagmiddag aan dat hij het na dertien jaar als international voor bekeken houdt. Busquets maakte zijn debuut op 1 april 2009 in een WK-kwalificatiewedstrijd tegen Turkije en zou daarna eigenlijk nooit meer uit de ploeg verdwijnen. Hij verzamelde in totaal 143 caps, waarin hij twee doelpunten maakte.

Met Spanje won Busquets zowat alles wat er te winnen viel. Hij was een sleutelpion in de ploeg die wereldkampioen werd in 2010 en Europees kampioen in 2012. Hij was er daarnaast ook nog bij op de WK's van 2014, 2018 en 2022, de EK's van 2016 en 2020 en de Confederations Cup van 2009. Sinds maart 2021 was hij ook aanvoerder van de nationale ploeg.

EINDE IN MINEUR
Het einde van de interlandcarrière van Busquets is er wel één in mineur, want hij miste een strafschop tegen Marokko. De ervaren middenvelder gaat zich nu de komende maanden focussen op FC Barcelona, maar het is ook nog niet duidelijk of hij daar na dit seizoen nog zal blijven. Het contract van Busquets in Camp Nou loopt af en vanuit de MLS trekt Inter Miami naar verluidt aan zijn mouw.


LEES OOK: Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Een verlies voor de Spaanse nationale ploeg?

Meest recent

Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

9
9
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

112
112
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

18
18
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

55
55
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

35
35
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

117
117
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

125
125
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

28
28
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

47
47
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

61
61
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

293
293
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

160
160
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

51
51
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

221
221
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

144
144
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

146
146
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

95
95
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

437
437
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

337
337
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

135
135
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

141
141
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

100
100
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

174
174
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

202
202

Meer sportnieuws