"Hij wordt beter dan Romario en Ronaldo"

door

Real Madrid haalde zwaar uit om de amper 16-jarige Endrick weg te halen bij Palmeiras. Er wordt 60 miljoen euro (in termijnen) overgemaakt aan de Braziliaanse club. Nog maar eens een bewijs dat het voetbal de weg kwijt is als er dergelijke bedragen op tafel worden gelegd voor spelers die op het hoogste niveau nog niets bewezen… Toch zijn de verwachtingen zéér hoog.


"Het is jammer dat we hier in Brazilië weinig van hem zullen zien", zei Braziliaans oud-international Craque Neto, tegenwoordig werkzaam als tv-commentator. "Deze jongen gaat iedereen verbazen. Hij wordt beter dan Romário en Ronaldo!", legt hij nu al ongezond veel druk op de aanvaller. Beiden zijn twee van de beste aanvallers ooit in Brazilië.

ROBERTO CARLOS

Het talent werd al vaker vergeleken met Romário. "Op sociale media vergelijken ze mij altijd met hem. Ze zeggen dat hij een speler was die heel goed positie koos in het strafschopgebied en dat is wat ik ook probeer te doen. Ook het maken van kopdoelpunten, net als hij, ook al ben ik niet heel groot", vertelde Endrick daarover.

Roberto Carlos, ex-speler van Real Madrid, gaat op de rem staan. "Endrick gaat nu met de grote jongens spelen. Hij heeft pas twee officiële wedstrijden voor Palmeiras gespeeld, maar voor een speler van zijn leeftijd speelt hij erg goed. Over twee jaar zal hij weten hoe het is om in La Liga voor de beste club ter wereld te spelen. Ik wens hem veel geluk", zegt de voormalige linksachter van Real aan het Spaanse AS.

LEES OOK: Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Onbegrijpelijk dat er dergelijke sommen worden overgemaakt voor een 16-jarige?

Meest recent

Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

0
0
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

41
41
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

81
81
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

58
58
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

84
84
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

85
85
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

125
125
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

41
41
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

96
96
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

299
299
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

129
129
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

207
207
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

54
54
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

200
200
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

95
95
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

31
31
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

139
139
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

95
95
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

360
360
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

241
241
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

342
342
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

314
314
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

453
453
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

217
217

Meer sportnieuws