"Hij wordt beter dan Romario en Ronaldo"

door

Real Madrid haalde zwaar uit om de amper 16-jarige Endrick weg te halen bij Palmeiras. Er wordt 60 miljoen euro (in termijnen) overgemaakt aan de Braziliaanse club. Nog maar eens een bewijs dat het voetbal de weg kwijt is als er dergelijke bedragen op tafel worden gelegd voor spelers die op het hoogste niveau nog niets bewezen… Toch zijn de verwachtingen zéér hoog.


"Het is jammer dat we hier in Brazilië weinig van hem zullen zien", zei Braziliaans oud-international Craque Neto, tegenwoordig werkzaam als tv-commentator. "Deze jongen gaat iedereen verbazen. Hij wordt beter dan Romário en Ronaldo!", legt hij nu al ongezond veel druk op de aanvaller. Beiden zijn twee van de beste aanvallers ooit in Brazilië.

ROBERTO CARLOS

Het talent werd al vaker vergeleken met Romário. "Op sociale media vergelijken ze mij altijd met hem. Ze zeggen dat hij een speler was die heel goed positie koos in het strafschopgebied en dat is wat ik ook probeer te doen. Ook het maken van kopdoelpunten, net als hij, ook al ben ik niet heel groot", vertelde Endrick daarover.

Roberto Carlos, ex-speler van Real Madrid, gaat op de rem staan. "Endrick gaat nu met de grote jongens spelen. Hij heeft pas twee officiële wedstrijden voor Palmeiras gespeeld, maar voor een speler van zijn leeftijd speelt hij erg goed. Over twee jaar zal hij weten hoe het is om in La Liga voor de beste club ter wereld te spelen. Ik wens hem veel geluk", zegt de voormalige linksachter van Real aan het Spaanse AS.

LEES OOK: Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Onbegrijpelijk dat er dergelijke sommen worden overgemaakt voor een 16-jarige?

Meest recent

'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

71
71
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

37
37
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

70
70
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

22
22
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

44
44
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

89
89
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

101
101
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

194
194
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

179
179
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

33
33
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

175
175
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

20
20
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

43
43
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

256
256
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

80
80
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

42
42
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

113
113
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

166
166
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

40
40
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

112
112
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

142
142
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

146
146
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

192
192
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

594
594
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

541
541

Meer sportnieuws