Bizarre kritiek op Messi: "Hij wandelt over het veld"

78 stemmen
Bizarre kritiek op Messi:

In het verleden kreeg Lionel Messi vaak de kritiek dat hij op het allergrootste toneel - de wereldbeker - nooit echt zijn stempel kon drukken zoals hij dat op clubniveau wel deed, maar met die kritiek maakt de 35-jarige aanvaller in Qatar helemaal komaf. Er bestaat amper of geen discussie of hij de beste speler op dit WK is, want in vrijwel elke wedstrijd van Argentinië was Messi al beslissend.


Enkel in de laatste groepsmatch tegen Polen was Messi niet rechtstreeks bij een doelpunt betrokken. In totaal staat zijn teller in Qatar al op vijf doelpunten en drie assists. Daarmee is hij samen met Kylian Mbappé topschutter van het toernooi, terwijl hij ook mee de assistkoning van het toernooi is. Die laatste titel moet hij voorlopig wel delen met Antoine Griezmann, Jordi Alba, Harry Kane en Bruno Fernandes.

Ondanks die fabelachtige cijfers heeft Fabio Capello wel een puntje van kritiek. "Messi is opnieuw Messi geworden. Maar dat geldt wel enkel voor de de match tegen Kroatië", meent de gewezen toptrainer van onder meer Real Madrid en Juventus. "Voor die wedstrijd wandelde hij op het veld."

GEEN DRUK
Op aanvallend vlak kan je Messi nochtans geen verwijten maken over zijn bijdrage voor de match tegen Kroatië. Op verdedigend vlak is de opmerking van Capello wel accuraat, maar verdedigen wordt van Messi bij Argentinië ook niet verwacht. Dat is wellicht ook één van de redenen waarom hij zo beslissend kan zijn. Dat blijkt ook uit de statistieken van mede-topschutter Mbappé, die volgens Opta in het hele toernooi amper één(!) defensieve actie ondernam.

LEES OOK: Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Wandelt Messi te veel?

Meest recent

Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

0
0
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

15
15
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

95
95
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

37
37
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

262
262
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

210
210
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

81
81
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

131
131
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

444
444
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

329
329
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

108
108
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

319
319
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

201
201
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

219
219
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

148
148
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

84
84
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

517
517
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

441
441
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

530
530
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

1052
1052
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

938
938
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

305
305
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

622
622
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

826
826
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

313
313

Meer sportnieuws