Bizarre kritiek op Messi: "Hij wandelt over het veld"

door
Bizarre kritiek op Messi:

In het verleden kreeg Lionel Messi vaak de kritiek dat hij op het allergrootste toneel - de wereldbeker - nooit echt zijn stempel kon drukken zoals hij dat op clubniveau wel deed, maar met die kritiek maakt de 35-jarige aanvaller in Qatar helemaal komaf. Er bestaat amper of geen discussie of hij de beste speler op dit WK is, want in vrijwel elke wedstrijd van Argentinië was Messi al beslissend.


Enkel in de laatste groepsmatch tegen Polen was Messi niet rechtstreeks bij een doelpunt betrokken. In totaal staat zijn teller in Qatar al op vijf doelpunten en drie assists. Daarmee is hij samen met Kylian Mbappé topschutter van het toernooi, terwijl hij ook mee de assistkoning van het toernooi is. Die laatste titel moet hij voorlopig wel delen met Antoine Griezmann, Jordi Alba, Harry Kane en Bruno Fernandes.

Ondanks die fabelachtige cijfers heeft Fabio Capello wel een puntje van kritiek. "Messi is opnieuw Messi geworden. Maar dat geldt wel enkel voor de de match tegen Kroatië", meent de gewezen toptrainer van onder meer Real Madrid en Juventus. "Voor die wedstrijd wandelde hij op het veld."

GEEN DRUK
Op aanvallend vlak kan je Messi nochtans geen verwijten maken over zijn bijdrage voor de match tegen Kroatië. Op verdedigend vlak is de opmerking van Capello wel accuraat, maar verdedigen wordt van Messi bij Argentinië ook niet verwacht. Dat is wellicht ook één van de redenen waarom hij zo beslissend kan zijn. Dat blijkt ook uit de statistieken van mede-topschutter Mbappé, die volgens Opta in het hele toernooi amper één(!) defensieve actie ondernam.

LEES OOK: Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

Wandelt Messi te veel?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

33
33
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

5
5
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

18
18
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

79
79
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

11
11
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

81
81
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

330
330
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

196
196
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

239
239
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

195
195
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

42
42
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

229
229
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

66
66
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

388
388
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

228
228
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

93
93
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

87
87
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

133
133
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

396
396
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

80
80
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

194
194
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

69
69
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

408
408
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

256
256

Meer sportnieuws