Mogelijke opvolger Martinez afgemaakt: "Hij is een serial-loser"

door
Mogelijke opvolger Martinez afgemaakt:

De Rode Duivels nemen straks een nieuwe start na het mislukte WK in Qatar. De KBVB is daarvoor al volop aan het zoeken naar een nieuwe technisch directeur en een nieuwe bondscoach, want Roberto Martinez kondigde na de uitschakeling zijn vertrek aan. Het is voorlopig nog koffiedik kijken wie de touwtjes zal overnemen, maar een aantal namen gaan al rond.


Michel Preud'homme is een naam die de laatste weken al vaak naar voor geschoven werd, maar her en der valt ook die van Thierry Henry. De Franse ex-vedette kent de Rode Duivels natuurlijk goed, want hij was de voorbije jaren aan de slag als assistent van Martinez. Die functie vervulde hij van augustus 2016 tot oktober 2018 en opnieuw sinds het EK in de zomer van 2021.

Maar de Waalse journalist Marc Delire zou het een heel slecht idee vinden om Henry de sleutels van de nationale ploeg te geven. "Als speler was hij een serial winner, maar als trainer is hij een serial loser", sneert hij bij RTL Sports. "Hij heeft al twee kansen als hoofdcoach gehad. Bij Montréal zijn ze niet heel erg tevreden."

FLOP ALS COACH
Delire verwijst met zijn uitspraak naar de vacature die de KBVB onlangs publiceerde, waarin ze aangaven op zoek te zijn naar 'een serial winner met ervaring in het managen van topspelers'. Henry boekte als speler wel heel wat successen, maar zijn verwezenlijkingen als hoofdcoach ogen mager. In oktober 2018 verliet hij de Rode Duivels om zijn kans te gaan bij AS Monaco, maar daar werd hij na drie maanden al ontslagen. Bij Montréal Impact hield hij het daarna anderhalf jaar uit, maar ook daar kon hij niet meteen overtuigende resultaten voorleggen.

LEES OOK: Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Zou Henry een goede opvolger zijn voor Martinez?

Meest recent

'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

3
3
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

19
19
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

79
79
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

456
456
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

112
112
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

27
27
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

79
79
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

70
70
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

266
266
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

57
57
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

54
54
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

425
425
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

481
481
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

352
352
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

471
471
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

665
665
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

926
926
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

38
38
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

593
593
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1417
1417
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

938
938
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

468
468
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1190
1190
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

148
148
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

252
252

Meer sportnieuws