Mogelijke opvolger Martinez afgemaakt: "Hij is een serial-loser"

door
Mogelijke opvolger Martinez afgemaakt:

De Rode Duivels nemen straks een nieuwe start na het mislukte WK in Qatar. De KBVB is daarvoor al volop aan het zoeken naar een nieuwe technisch directeur en een nieuwe bondscoach, want Roberto Martinez kondigde na de uitschakeling zijn vertrek aan. Het is voorlopig nog koffiedik kijken wie de touwtjes zal overnemen, maar een aantal namen gaan al rond.


Michel Preud'homme is een naam die de laatste weken al vaak naar voor geschoven werd, maar her en der valt ook die van Thierry Henry. De Franse ex-vedette kent de Rode Duivels natuurlijk goed, want hij was de voorbije jaren aan de slag als assistent van Martinez. Die functie vervulde hij van augustus 2016 tot oktober 2018 en opnieuw sinds het EK in de zomer van 2021.

Maar de Waalse journalist Marc Delire zou het een heel slecht idee vinden om Henry de sleutels van de nationale ploeg te geven. "Als speler was hij een serial winner, maar als trainer is hij een serial loser", sneert hij bij RTL Sports. "Hij heeft al twee kansen als hoofdcoach gehad. Bij Montréal zijn ze niet heel erg tevreden."

FLOP ALS COACH
Delire verwijst met zijn uitspraak naar de vacature die de KBVB onlangs publiceerde, waarin ze aangaven op zoek te zijn naar 'een serial winner met ervaring in het managen van topspelers'. Henry boekte als speler wel heel wat successen, maar zijn verwezenlijkingen als hoofdcoach ogen mager. In oktober 2018 verliet hij de Rode Duivels om zijn kans te gaan bij AS Monaco, maar daar werd hij na drie maanden al ontslagen. Bij Montréal Impact hield hij het daarna anderhalf jaar uit, maar ook daar kon hij niet meteen overtuigende resultaten voorleggen.

LEES OOK: Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

Zou Henry een goede opvolger zijn voor Martinez?

Meest recent

Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

7
7
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

35
35
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

15
15
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

166
166
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

90
90
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

40
40
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

72
72
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

50
50
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

229
229
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

283
283
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

69
69
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

487
487
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

137
137
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

579
579
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

242
242
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

176
176
Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

649
649
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

85
85
Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Union SG wist zaterdagavond zijn leidersplaats met succes te verdedigen en won op eigen veld met 2-1 ...

151
151
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

392
392
Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

47
47
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

94
94
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

438
438
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

199
199
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

54
54

Meer sportnieuws