Mogelijke opvolger Martinez afgemaakt: "Hij is een serial-loser"

1681
Mogelijke opvolger Martinez afgemaakt:

De Rode Duivels nemen straks een nieuwe start na het mislukte WK in Qatar. De KBVB is daarvoor al volop aan het zoeken naar een nieuwe technisch directeur en een nieuwe bondscoach, want Roberto Martinez kondigde na de uitschakeling zijn vertrek aan. Het is voorlopig nog koffiedik kijken wie de touwtjes zal overnemen, maar een aantal namen gaan al rond.


Michel Preud'homme is een naam die de laatste weken al vaak naar voor geschoven werd, maar her en der valt ook die van Thierry Henry. De Franse ex-vedette kent de Rode Duivels natuurlijk goed, want hij was de voorbije jaren aan de slag als assistent van Martinez. Die functie vervulde hij van augustus 2016 tot oktober 2018 en opnieuw sinds het EK in de zomer van 2021.

Maar de Waalse journalist Marc Delire zou het een heel slecht idee vinden om Henry de sleutels van de nationale ploeg te geven. "Als speler was hij een serial winner, maar als trainer is hij een serial loser", sneert hij bij RTL Sports. "Hij heeft al twee kansen als hoofdcoach gehad. Bij Montréal zijn ze niet heel erg tevreden."

FLOP ALS COACH
Delire verwijst met zijn uitspraak naar de vacature die de KBVB onlangs publiceerde, waarin ze aangaven op zoek te zijn naar 'een serial winner met ervaring in het managen van topspelers'. Henry boekte als speler wel heel wat successen, maar zijn verwezenlijkingen als hoofdcoach ogen mager. In oktober 2018 verliet hij de Rode Duivels om zijn kans te gaan bij AS Monaco, maar daar werd hij na drie maanden al ontslagen. Bij Montréal Impact hield hij het daarna anderhalf jaar uit, maar ook daar kon hij niet meteen overtuigende resultaten voorleggen.

LEES OOK: Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Zou Henry een goede opvolger zijn voor Martinez?

Meest recent

Charlotte Van Looy in relatiecrisis: Van Gucht in zak en as

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

0
0
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

5
5
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

11
11
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

22
22
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

20
20
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

103
103
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

30
30
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

166
166
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

102
102
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

63
63
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

192
192
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

172
172
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

238
238
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

134
134
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

219
219
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

231
231
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

290
290
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

245
245
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

320
320
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

488
488
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

226
226
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

210
210
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

186
186

Meer sportnieuws