Mogelijke opvolger Martinez afgemaakt: "Hij is een serial-loser"

1681 stemmen
Mogelijke opvolger Martinez afgemaakt:

De Rode Duivels nemen straks een nieuwe start na het mislukte WK in Qatar. De KBVB is daarvoor al volop aan het zoeken naar een nieuwe technisch directeur en een nieuwe bondscoach, want Roberto Martinez kondigde na de uitschakeling zijn vertrek aan. Het is voorlopig nog koffiedik kijken wie de touwtjes zal overnemen, maar een aantal namen gaan al rond.


Michel Preud'homme is een naam die de laatste weken al vaak naar voor geschoven werd, maar her en der valt ook die van Thierry Henry. De Franse ex-vedette kent de Rode Duivels natuurlijk goed, want hij was de voorbije jaren aan de slag als assistent van Martinez. Die functie vervulde hij van augustus 2016 tot oktober 2018 en opnieuw sinds het EK in de zomer van 2021.

Maar de Waalse journalist Marc Delire zou het een heel slecht idee vinden om Henry de sleutels van de nationale ploeg te geven. "Als speler was hij een serial winner, maar als trainer is hij een serial loser", sneert hij bij RTL Sports. "Hij heeft al twee kansen als hoofdcoach gehad. Bij Montréal zijn ze niet heel erg tevreden."

FLOP ALS COACH
Delire verwijst met zijn uitspraak naar de vacature die de KBVB onlangs publiceerde, waarin ze aangaven op zoek te zijn naar 'een serial winner met ervaring in het managen van topspelers'. Henry boekte als speler wel heel wat successen, maar zijn verwezenlijkingen als hoofdcoach ogen mager. In oktober 2018 verliet hij de Rode Duivels om zijn kans te gaan bij AS Monaco, maar daar werd hij na drie maanden al ontslagen. Bij Montréal Impact hield hij het daarna anderhalf jaar uit, maar ook daar kon hij niet meteen overtuigende resultaten voorleggen.

LEES OOK: Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

Zou Henry een goede opvolger zijn voor Martinez?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

58
58
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

6
6
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

47
47
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

14
14
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

43
43
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

63
63
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

41
41
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

66
66
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

52
52
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

331
331
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

778
778
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

358
358
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

344
344
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

314
314
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

38
38
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

236
236
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

242
242
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

35
35
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

41
41
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

93
93
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

143
143
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

203
203
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

901
901
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

211
211

Meer sportnieuws