Mogelijke opvolger Martinez afgemaakt: "Hij is een serial-loser"

door
Mogelijke opvolger Martinez afgemaakt:

De Rode Duivels nemen straks een nieuwe start na het mislukte WK in Qatar. De KBVB is daarvoor al volop aan het zoeken naar een nieuwe technisch directeur en een nieuwe bondscoach, want Roberto Martinez kondigde na de uitschakeling zijn vertrek aan. Het is voorlopig nog koffiedik kijken wie de touwtjes zal overnemen, maar een aantal namen gaan al rond.


Michel Preud'homme is een naam die de laatste weken al vaak naar voor geschoven werd, maar her en der valt ook die van Thierry Henry. De Franse ex-vedette kent de Rode Duivels natuurlijk goed, want hij was de voorbije jaren aan de slag als assistent van Martinez. Die functie vervulde hij van augustus 2016 tot oktober 2018 en opnieuw sinds het EK in de zomer van 2021.

Maar de Waalse journalist Marc Delire zou het een heel slecht idee vinden om Henry de sleutels van de nationale ploeg te geven. "Als speler was hij een serial winner, maar als trainer is hij een serial loser", sneert hij bij RTL Sports. "Hij heeft al twee kansen als hoofdcoach gehad. Bij Montréal zijn ze niet heel erg tevreden."

FLOP ALS COACH
Delire verwijst met zijn uitspraak naar de vacature die de KBVB onlangs publiceerde, waarin ze aangaven op zoek te zijn naar 'een serial winner met ervaring in het managen van topspelers'. Henry boekte als speler wel heel wat successen, maar zijn verwezenlijkingen als hoofdcoach ogen mager. In oktober 2018 verliet hij de Rode Duivels om zijn kans te gaan bij AS Monaco, maar daar werd hij na drie maanden al ontslagen. Bij Montréal Impact hield hij het daarna anderhalf jaar uit, maar ook daar kon hij niet meteen overtuigende resultaten voorleggen.

LEES OOK: Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Zou Henry een goede opvolger zijn voor Martinez?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

98
98
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

46
46
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

252
252
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

93
93
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

197
197
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

130
130
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

156
156
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

356
356
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

240
240
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

123
123
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

275
275
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

62
62
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

153
153
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

143
143
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

269
269
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

268
268
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

422
422
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

338
338
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

154
154
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

555
555

Meer sportnieuws