Gerecht zet deur wijd open voor deals in Propere Handen

255
Gerecht zet deur wijd open voor deals in Propere Handen

De voorbije jaren hing het grootschalige fraudeschandaal 'Operatie Propere Handen' als een donkere wolk boven de Belgische voetbalwereld. Het gerechtelijke onderzoek, met makelaars Mogi Bayat en Dejan Veljkovic als spilfiguren, leverde uiteindelijk een lijst van maar 57 verdachten op die zich voor de rechtbank zouden moeten verantwoorden op verdenking van onder meer witwaspraktijken, valsheid in geschrifte, omkoping en wedstrijdvervalsing.


De soep lijkt uiteindelijk lang niet zo heet gegeten te zullen worden als ze opgediend werd. Enkele weken geleden raakte al bekend dat tien verdachten een minnelijke schikking getroffen hebben met het parket, onder wie grote namen als Bart Verhaeghe, Vincent Mannaert en Michel Louwagie. Zij zullen dus niet voor de rechtbank verschijnen en het lijkt erop dat er nog velen hun voorbeeld kunnen volgen.

"We willen iedereen aanhoren en zien. Iedereen die denkt dat hij in aanmerking komt, zullen we ontvangen", verklaart Eric Bisschop van het federaal parket immers in een interview met De Tijd, Knack en Le Soir. "Als wij op basis van het gesprek niet vinden dat er een gevangenisstraf van meer dan twee jaar nodig is, staan wij open voor de optie om de zaak af te handelen met een minnelijk schikking."

GEEN PERSOONLIJK VOORDEEL
Niet iedereen zal een schikking kunnen treffen, maar Geert Schoorens lijkt alvast een belangrijke factor te onthullen. "In het voetbaldossier hebben heel veel beklaagden geen persoonlijk voordeel gehaald uit de misdrijven", stelt hij immers. Verdachten die een minnelijke schikking zouden willen treffen, moeten daarvoor wel zelf het initiatief nemen. Anders komt hun dossier gewoon voor de rechtbank.

LEES OOK: Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Denk je dat er nog veel verdachten voor de rechtbank zullen verschijnen?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

51
51
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

50
50
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

42
42
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

34
34
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

14
14
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

144
144
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

133
133
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

291
291
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

271
271
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

121
121
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

126
126
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

221
221
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

181
181
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

254
254
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

313
313
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

141
141
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

247
247
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

992
992

Meer sportnieuws