Van der Vaart ziet 'stille' WK-ster: "Ik kende hem niet, maar jeetje!"

door
Van der Vaart ziet 'stille' WK-ster:

Marokko werd door Frankrijk uit de finale gehouden. De Fransen speelden uitgekookt en wonnen met 2-0, waardoor zij voor het tweede WK op rij de finale halen. Rafael van der Vaart was na de halve finale tussen de twee teams vooral zeer lovend over één speler van Marokko. Hij maakte indruk op hem.


De 29-jarige Sofiane Boufal speelt een zeer sterk WK. De aanvallende speler was dan wel niet aanwezig in de statistieken, nul goals en nul assists in zes wedstrijden, maar desondanks mag hij terugblikken op een goed WK. Voetbal is meer dan alleen maar statistieken. Van der Vaart is zeer gecharmeerd geraakt.

STERK TEGEN BELGIË

"Eerlijk gezegd kende ik hem niet, maar toen ik hem zag spelen, dacht ik: jeetje mina wat een acties zeg. Hij heeft echt schijt aan alles. Af en toe zet hij iemand in de draaimolen en levert dan ook nog een goede voorzet af. Hij beheerst eigenlijk alles. Als hij niet in vorm is, dan zal je je ook wel kunnen ergeren aan hem, maar voor deze jongen kom je wel naar het stadion. Tegen België probeerden ze hem ook met twee man af te stoppen, maar nee. Maar hij maakt ook achterin gewoon een actie en blijft daarna in balbezit. Ik kan heel erg van hem genieten. Het is ook goed dat de trainer hem zijn ding laat doen, want dit zijn zijn kwaliteiten gewoon. Al verliest hij de bal: nog een keer die actie maken. Volgens mij laat die coach dat toe", vertelt hij.

Boufal speelt voor het bescheiden Angers in Frankrijk en daar kent hij een degelijk seizoen. In de Ligue 1 was hij goed voor 3 goals en 3 assists in 11 wedstrijden. De speler ligt er nog tot medio 2024 onder contract en heeft volgens Transfermarkt een marktwaarde van 8 miljoen euro. Door zijn sterk WK zal er wellicht interesse komen.

Is hij een grote verrassing op dit WK?

Meest recent

'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

2
2
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

38
38
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

50
50
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

57
57
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

37
37
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

152
152
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

452
452
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

85
85
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

54
54
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

73
73
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

246
246
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

150
150
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

166
166
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

53
53
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

234
234
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

58
58
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

108
108
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

567
567
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

223
223
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

132
132
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

291
291
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

491
491
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

300
300
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

704
704

Meer sportnieuws