Conte lacht Rode Duivels net niet weg

1144
Conte lacht Rode Duivels net niet weg

De Belgische voetbalbond is op zoek naar nieuwe bondscoach als vervanger voor Roberto Martinez en de KBVB droomt alvast van een grote naam. Bart Lagae, journalist bij De Standaard, verklaarde in de podcast De Tribune dat er zelfs al gekeken werd naar Antonio Conte. Maar het is op voorhand al duidelijk dat Peter Bossaert, CEO van de KBVB, van een kale reis zal terugkomen.


DE IDEALE BONDSCOACH VOOR BELGIË

De Belgische voetbalbond maakte deze week de functiebeschrijving bekend voor de vacante positie als bondscoach van de Rode Duivels. De nieuwe selectieheer moet ambitieus zijn en de nodige ervaring hebben op het internationale niveau. Daarnaast vraagt de KBVB een voetbal tactische kennis en de juiste persoonlijke skills. Een serial winner met ervaring in het managen van topspelers. Een tactisch expert die zijn keuzes ondersteunt met data, technologie en objectieve parameters. Hij weet hoe prijzen te pakken in topcompetities.



Antonio Conte vinkt alvast alle vakjes af van deze jobomschrijving. De Italiaan is van nature razend ambitieus en heeft ervaring bij absolute topclubs zoals Juventus, Chelsea, Internazionale en Tottenham. Daarnaast heeft Conte ook al eens de Italiaanse nationale ploeg geleid, dus hij weet hoe de job van bondscoach precies in elkaar zit. Conte is de definitie van een serial winner want hij werd in zijn carrière kampioen met Juventus, Chelsea en Internazionale. “Als je begint te winnen, dan wordt winnen een drug. Je wil steeds meer en meer”, zei Conte eerder.

DE TROEF-LUKAKU

Antonio Conte heeft ook veel ervaring met het managen en het ontwikkelen van topspelers. Onder zijn vleugels groeide Romelu Lukaku bij Internazionale namelijk uit tot één van de beste spitsen ter wereld. Het lijdt dan ook geen twijfel dat Big Rom hem met open armen zou ontvangen bij de Rode Duivels. Conte was in 2019 de grote voorvechter om de in Manchester United geflopte Romelu Lukaku naar Internazionale te halen. De Italiaan was al langer een groot bewonderaar van Lukaku, en bij Inter perfectioneerde Conte hem tot één van de beste spitsen ter wereld.



Onder Antonio Conte, wie Romelu Lukaku de beste coach ter wereld noemde, voegde de spits een extra dimensie toe aan zijn spel. Hij werd de talisman van de Italiaanse coach en er groeide een groot wederzijds respect tussen beide heren. Toen Lukaku in 2021 onverwacht een transfer naar Chelsea maakte, schreef hij een emotionele tekst over Conte op Instagram. “In 2014 spraken we voor het eerst en sindsdien was er een band. We hadden veel momenten om samen te werken, maar alleen God weet waarom het nooit eerder is gebeurd.”

MONSTERSALARIS

Ondanks het feit dat Antonio Conte op papier de geknipte bondscoach is voor de Rode Duivels, is de kans heel erg klein dat de Italiaan deze functie ooit zal bekleden. Vooreerst kan de Belgische voetbalbond quasi onmogelijk aan zijn financiële voorwaarden voldoen. Het laatste loonstrookje van Roberto Martinez bij de Rode Duivels bedroeg 2 miljoen euro per jaar, en dat voor de dubbele functie als bondscoach en technisch directeur van de Belgische voetbalbond. Dat bedrag is evenwel een peulschil voor Conte, die vandaag één van de best betaalde coaches ter wereld is.



De Italiaan strijkt bij Tottenham Hotspur immers 1,49 miljoen euro op. Per maand (!) welteverstaan. Op jaarbasis is dat dus bijna zo’n 18 miljoen euro, wat in schril contrast staat met de 2 miljoen euro per jaar van Roberto Martinez - als bondscoach én als technisch directeur. Dergelijke bedragen van 18 miljoen euro per jaar zijn gewoon onhaalbaar voor de Belgische voetbalbond, zelfs al mocht Conte zijn salariseisen met pakweg de helft inbinden. Volgens L’Equipe is Antonio Conte samen na Diego Simeone, Carlo Ancelotti en Pep Guardiola zelfs de vierde bestbetaalde coach ter wereld.

TOTTENHAM WIL VERDER MET CONTE

Daarnaast is het nog maar de vraag of Antonio Conte het überhaupt wel ziet zitten om de Rode Duivels - en bij uitbreiding een nationaal team - te coachen. De Italiaan heeft het erg naar zijn zin bij Tottenham Hotspur en deze week raakte bekend dat de club de onderhandelingen wil starten over een nieuw en langdurig contract, want zijn huidige verbintenis loopt eind dit seizoen af. De eerste gesprekken vonden reeds plaats voor de start van het Wereldkampioenschap en deze week wordt de dialoog opgedreven. Conte zou met dat nieuw contract zelfs nog meer kunnen verdienen dan zijn huidige 1,49 miljoen euro per maand.



Antonio Conte blikte in november terug op zijn éénjarige passage bij Tottenham Hotspur en daaruit bleek dat hij van plan is om nog mooie zaken te verwezenlijken met de club. “In één jaar tijd hebben we een mooie weg afgelegd met de club, de spelers en de fans. Ik geniet van elk moment van mijn avontuur bij Tottenham. Ik ontdekte een model club, een club met fantastische trainingsaccommodaties, een geweldig stadion, en een enorme passie van de fans.” Op basis van de financiële mogelijkheden en het sportieve plaatje lijkt de Belgische voetbalbond dus geen schijn van kans te maken om Conte warm te maken voor de job als bondscoach.

LEES OOK: Enorme blamage Tottenham; Inter haalt meteen stevig uit

Conte wordt nooit bondscoach van België

Meest recent

'Bommetje bij Club Brugge: publiekslieveling richting exit?'

Club Brugge staat op het punt om nog eens stevig te cashen op Joel Ordonez, maar voorts wil de ...

304
304
'Saliba out: Anderlecht zet zinnen op dure vervanger'

In het slot van de mercato staat er plots nog heel wat verkeer op til bij RSC Anderlecht. Op ...

252
252
Paniek bij Boeckx na komst van opvallende nieuwe gast

Een doorgewinterde professional als Frank Boeckx krijgt je niet snel van zijn voetstuk. Toch was het ...

35
35
'Club Brugge gaat overstag: fikse korting op Ordonez'

Van witte rook is er voorlopig nog altijd geen sprake, maar behoudens een verrassende wending lijkt ...

382
382
‘KV Kortrijk pakt uit met oude bekende Antwerp en Beerschot’

De zomermercato loopt nog even door en de Belgische clubs halen nog alles uit de kast om de selectie ...

186
186
Openda roept oorlogstaal richting Lukaku

Loïs Openda speelde al drie keer negentig minuten achter elkaar bij Olympique Lyon. Dat is al ...

91
91
‘Wending van formaat: 60 miljoen euro voor Rode Duivel’

De Rode Duivels zijn deze zomermercato gewild, zou het sterke WK daar iets mee te maken hebben? Ook ...

168
168
Nog verrassende zomerse knaltransfer Lukebakio?

Maakt Dodi Lukebakio nog een zomerse knaltransfer? De buitenspeler van Benfica kan rekenen op ...

67
67
Refs bekend: Slag om Vlaanderen en Brusselse derby

Speeldag 4 van de Jupiler Pro League nadert al met rasse schreden, maar sommige wedstrijden van ...

268
268
‘KRC Genk baalt: PSV plukt uit het niets speler weg’

KRC Genk moet nog een transferdomper incasseren. De Limburgers kenden al een moeilijk ...

321
321
Penders in doel? Xabi Alonso reageert op keeperskwestie

Het seizoen is nog maar net begonnen of er is al een keeperskwestie bij Chelsea. De Londenaren ...

222
222
‘STVV wil stunten en gaat vol voor Belgisch toptalent’

Sint-Truiden VV zag Loic Mbe Soh naar Sparta Praag vertrekken, maar de Kanaries blijven niet bij de ...

158
158
Ruben Van Gucht vs Brusselmans belooft enorm vuurwerk

Ruben Van Gucht blijft de voorbije maanden maar opduiken op plaatsen waar je hem niet meteen zou ...

31
31
KBVB snoeit stevig door: volgende ontslag al officieel

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is aan het snoeien. Na het ontslag van bondscoach Rudi Garcia ...

340
340
‘Fernandez-Pardo briest: Lille eist ongeziene monstersom’

Matias Fernandez-Pardo wil deze zomer een stap hogerop zetten. De aanvaller kende een sterk seizoen ...

153
153
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Anderlecht, kassa Club en Antwerp’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

352
352
‘Club speelt het hard en drijft vraagprijs Ordonez op’

Zal Joel Ordonez Club Brugge deze zomermercato nog verlaten? Er is alvast weer veel interesse voor ...

779
779
Maradona's hand van God zorgt voor enorme financiële bom

Maradona blijft, zelfs decennia na zijn legendarische WK-optreden, voor verhalen zorgen die de ...

58
58
Chelsea-supporters gaan los op Lavia én Penders

Chelsea heeft de eerste competitiewedstrijd winnend afgesloten. Makkelijk was het echter niet tegen ...

175
175
Compper pakt uit: wereldreiziger komt Antwerp versterken

Marvin Compper werd aan het begin van het seizoen aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. Zijn ...

248
248
STVV maakt exit sterkhouder officieel en vangt jackpot

Sint-Truiden VV voelt de gevolgen van een topseizoen. De Kanaries zagen al enkele sterkhouders ...

73
73
‘Anderlecht stap dichter bij verrassende toptransfer’

RSC Anderlecht is nog steeds op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit heeft zich al ...

732
732
'Club keihard: aanvaller op brute wijze naar uitgang gewerkt'

Club Brugge wist deze mercato al heel wat mooie zaken te realiseren aan inkomende en uitgaande ...

1146
1146
'Exodus Anderlecht: volgende international op vertrekken'

RSC Anderlecht voerde de voorbije weken een heuse metamorfose door binnen zijn selectie. Zo haalde ...

371
371
Transferconstructie Ordoñez: opvallend prijskaartje onthuld

Even dreigde zijn blessure roet in het eten te gooien, maar Joel Ordoñez lijkt dan toch zijn ...

328
328

Meer sportnieuws