Conte lacht Rode Duivels net niet weg

1144
Conte lacht Rode Duivels net niet weg

De Belgische voetbalbond is op zoek naar nieuwe bondscoach als vervanger voor Roberto Martinez en de KBVB droomt alvast van een grote naam. Bart Lagae, journalist bij De Standaard, verklaarde in de podcast De Tribune dat er zelfs al gekeken werd naar Antonio Conte. Maar het is op voorhand al duidelijk dat Peter Bossaert, CEO van de KBVB, van een kale reis zal terugkomen.


DE IDEALE BONDSCOACH VOOR BELGIË

De Belgische voetbalbond maakte deze week de functiebeschrijving bekend voor de vacante positie als bondscoach van de Rode Duivels. De nieuwe selectieheer moet ambitieus zijn en de nodige ervaring hebben op het internationale niveau. Daarnaast vraagt de KBVB een voetbal tactische kennis en de juiste persoonlijke skills. Een serial winner met ervaring in het managen van topspelers. Een tactisch expert die zijn keuzes ondersteunt met data, technologie en objectieve parameters. Hij weet hoe prijzen te pakken in topcompetities.



Antonio Conte vinkt alvast alle vakjes af van deze jobomschrijving. De Italiaan is van nature razend ambitieus en heeft ervaring bij absolute topclubs zoals Juventus, Chelsea, Internazionale en Tottenham. Daarnaast heeft Conte ook al eens de Italiaanse nationale ploeg geleid, dus hij weet hoe de job van bondscoach precies in elkaar zit. Conte is de definitie van een serial winner want hij werd in zijn carrière kampioen met Juventus, Chelsea en Internazionale. “Als je begint te winnen, dan wordt winnen een drug. Je wil steeds meer en meer”, zei Conte eerder.

DE TROEF-LUKAKU

Antonio Conte heeft ook veel ervaring met het managen en het ontwikkelen van topspelers. Onder zijn vleugels groeide Romelu Lukaku bij Internazionale namelijk uit tot één van de beste spitsen ter wereld. Het lijdt dan ook geen twijfel dat Big Rom hem met open armen zou ontvangen bij de Rode Duivels. Conte was in 2019 de grote voorvechter om de in Manchester United geflopte Romelu Lukaku naar Internazionale te halen. De Italiaan was al langer een groot bewonderaar van Lukaku, en bij Inter perfectioneerde Conte hem tot één van de beste spitsen ter wereld.



Onder Antonio Conte, wie Romelu Lukaku de beste coach ter wereld noemde, voegde de spits een extra dimensie toe aan zijn spel. Hij werd de talisman van de Italiaanse coach en er groeide een groot wederzijds respect tussen beide heren. Toen Lukaku in 2021 onverwacht een transfer naar Chelsea maakte, schreef hij een emotionele tekst over Conte op Instagram. “In 2014 spraken we voor het eerst en sindsdien was er een band. We hadden veel momenten om samen te werken, maar alleen God weet waarom het nooit eerder is gebeurd.”

MONSTERSALARIS

Ondanks het feit dat Antonio Conte op papier de geknipte bondscoach is voor de Rode Duivels, is de kans heel erg klein dat de Italiaan deze functie ooit zal bekleden. Vooreerst kan de Belgische voetbalbond quasi onmogelijk aan zijn financiële voorwaarden voldoen. Het laatste loonstrookje van Roberto Martinez bij de Rode Duivels bedroeg 2 miljoen euro per jaar, en dat voor de dubbele functie als bondscoach en technisch directeur van de Belgische voetbalbond. Dat bedrag is evenwel een peulschil voor Conte, die vandaag één van de best betaalde coaches ter wereld is.



De Italiaan strijkt bij Tottenham Hotspur immers 1,49 miljoen euro op. Per maand (!) welteverstaan. Op jaarbasis is dat dus bijna zo’n 18 miljoen euro, wat in schril contrast staat met de 2 miljoen euro per jaar van Roberto Martinez - als bondscoach én als technisch directeur. Dergelijke bedragen van 18 miljoen euro per jaar zijn gewoon onhaalbaar voor de Belgische voetbalbond, zelfs al mocht Conte zijn salariseisen met pakweg de helft inbinden. Volgens L’Equipe is Antonio Conte samen na Diego Simeone, Carlo Ancelotti en Pep Guardiola zelfs de vierde bestbetaalde coach ter wereld.

TOTTENHAM WIL VERDER MET CONTE

Daarnaast is het nog maar de vraag of Antonio Conte het überhaupt wel ziet zitten om de Rode Duivels - en bij uitbreiding een nationaal team - te coachen. De Italiaan heeft het erg naar zijn zin bij Tottenham Hotspur en deze week raakte bekend dat de club de onderhandelingen wil starten over een nieuw en langdurig contract, want zijn huidige verbintenis loopt eind dit seizoen af. De eerste gesprekken vonden reeds plaats voor de start van het Wereldkampioenschap en deze week wordt de dialoog opgedreven. Conte zou met dat nieuw contract zelfs nog meer kunnen verdienen dan zijn huidige 1,49 miljoen euro per maand.



Antonio Conte blikte in november terug op zijn éénjarige passage bij Tottenham Hotspur en daaruit bleek dat hij van plan is om nog mooie zaken te verwezenlijken met de club. “In één jaar tijd hebben we een mooie weg afgelegd met de club, de spelers en de fans. Ik geniet van elk moment van mijn avontuur bij Tottenham. Ik ontdekte een model club, een club met fantastische trainingsaccommodaties, een geweldig stadion, en een enorme passie van de fans.” Op basis van de financiële mogelijkheden en het sportieve plaatje lijkt de Belgische voetbalbond dus geen schijn van kans te maken om Conte warm te maken voor de job als bondscoach.

LEES OOK: 'Raskin heeft keuze te over: 8 clubs op de loer'

Conte wordt nooit bondscoach van België

Meest recent

Gent-talent speelt geen minuut en stopt als international

Heel wat spelers uit de Belgische competitie hebben zich tijdens de voorbije interlandperiode in de ...

7
7
Union zag topdeal afketsen: extra 'aanwinst' voor Hubert

Anouar Ait El Hadj had gehoopt deze zomer de stap naar een grote Europese competitie te zetten. ...

22
22
Ferrera maakt straffe ambities Patro Eisden bekend

Bij Patro Eisden was het een zeer drukke week. Stijn Stijnen stopte als trainer en gaat verder als ...

22
22
Euvrard looft samenwerking: "We zetten stappen"

Standard speelt dit weekend de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches kunnen die maar ...

48
48
KRC Genk mag ex-speler bedanken voor zomertransfer

KRC Genk betaalde afgelopen zomer tientallen miljoenen euro's om zich te versterken op de ...

73
73
Van WK naar niks: Van Bommel laat Rode Duivel barsten

Deze zomer ging hij nog mee naar het WK. Vier maanden later speelt hij bij de Rode Duivels geen ...

55
55
Nainggolan weigerde transfer: "Ik kan nu ook nog naar daar"

Radja Nainggolan kreeg een disciplinaire sanctie van Stijn Stijnen, maar kan terug spelen bij Patro ...

118
118
Van Bommel zoekt: twee posities waar België problemen heeft

Mark van Bommel is met een zes op twaalf begonnen. Frankrijk was duidelijk veel te sterk. De ...

99
99
Lommel SK ontdekt verrassende uitblinker in JPL

Lommel SK heeft een correcte start van het seizoen achter de rug. De Limburgers nemen het vrijdag op ...

26
26
Albert maakt streng eerste rapport op van Van Bommel

Mark van Bommel wordt in Vlaanderen héél positief benaderd, in Wallonië ligt dat ...

78
78
Extra wapen voor Anderlecht: groot debuut in aantocht

RSC Anderlecht haalde in het slot van de transferperiode nog een waslijst aan nieuwkomers in huis. ...

338
338
'Exodus Man City: gigantisch prijskaartje rond Cherki'

Gezien de draconische sancties die de club boven het hoofd hangt, wordt nadrukkelijk rekening ...

91
91
"Lijkt te traag" - Vanaken fors aangepakt na Duivels-vierluik

Hans Vanaken kreeg in het voorbije vierluik behoorlijk wat minuten van nieuwe bondscoach Mark van ...

354
354
Respect! Ronaldo gaat viraal met reactie op afscheidspost Messi

Lionel Messi heeft dinsdagnacht een grandioos afscheid gekregen als international van ...

95
95
Waanzinnig: Club staat voor duizelingwekkende marathon

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

293
293
Loodzwaar dilemma Van Bommel: WK-titularis uit ploeg gezet?

Nu de interland-break erop zit, kan Mark van Bommel een uitgebreide evaluatie maken van zijn eerste ...

333
333
Drama Dolberg: Ajax-spits krijgt afgrijselijk verdict

Sinds zijn vertrek bij RSC Anderlecht gaat het niet bepaald goed met Kasper Dolberg. En net nu hij ...

68
68
"Kwestie van tijd" - Van Bommel doet straffe Duivels-voorspelling

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

349
349
'Tzolis trekt bleek weg: groots transferplan Arsenal gelekt'

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Christos Tzolis. De flankaanvaller viel geblesseerd uit ...

213
213
Onthuld: bizarre aanwezige op crisismeeting Ronaldo

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

122
122
Fransen slachten Van Bommel af: zelfs Zidane trapt na

Zinédine Zidane klopt de Rode Duivels met een ploeg die niet eens zijn beste elf was, en ...

279
279
Strijd begint: eerste uitdager voor Infantino meldt zich

De voorbije maanden kwam Gianni Infantino in het oog van de storm te staan. De voorzitter van de ...

60
60
'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

541
541
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

127
127
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

141
141

Meer sportnieuws