Conte lacht Rode Duivels net niet weg

1144
Conte lacht Rode Duivels net niet weg

De Belgische voetbalbond is op zoek naar nieuwe bondscoach als vervanger voor Roberto Martinez en de KBVB droomt alvast van een grote naam. Bart Lagae, journalist bij De Standaard, verklaarde in de podcast De Tribune dat er zelfs al gekeken werd naar Antonio Conte. Maar het is op voorhand al duidelijk dat Peter Bossaert, CEO van de KBVB, van een kale reis zal terugkomen.


DE IDEALE BONDSCOACH VOOR BELGIË

De Belgische voetbalbond maakte deze week de functiebeschrijving bekend voor de vacante positie als bondscoach van de Rode Duivels. De nieuwe selectieheer moet ambitieus zijn en de nodige ervaring hebben op het internationale niveau. Daarnaast vraagt de KBVB een voetbal tactische kennis en de juiste persoonlijke skills. Een serial winner met ervaring in het managen van topspelers. Een tactisch expert die zijn keuzes ondersteunt met data, technologie en objectieve parameters. Hij weet hoe prijzen te pakken in topcompetities.



Antonio Conte vinkt alvast alle vakjes af van deze jobomschrijving. De Italiaan is van nature razend ambitieus en heeft ervaring bij absolute topclubs zoals Juventus, Chelsea, Internazionale en Tottenham. Daarnaast heeft Conte ook al eens de Italiaanse nationale ploeg geleid, dus hij weet hoe de job van bondscoach precies in elkaar zit. Conte is de definitie van een serial winner want hij werd in zijn carrière kampioen met Juventus, Chelsea en Internazionale. “Als je begint te winnen, dan wordt winnen een drug. Je wil steeds meer en meer”, zei Conte eerder.

DE TROEF-LUKAKU

Antonio Conte heeft ook veel ervaring met het managen en het ontwikkelen van topspelers. Onder zijn vleugels groeide Romelu Lukaku bij Internazionale namelijk uit tot één van de beste spitsen ter wereld. Het lijdt dan ook geen twijfel dat Big Rom hem met open armen zou ontvangen bij de Rode Duivels. Conte was in 2019 de grote voorvechter om de in Manchester United geflopte Romelu Lukaku naar Internazionale te halen. De Italiaan was al langer een groot bewonderaar van Lukaku, en bij Inter perfectioneerde Conte hem tot één van de beste spitsen ter wereld.



Onder Antonio Conte, wie Romelu Lukaku de beste coach ter wereld noemde, voegde de spits een extra dimensie toe aan zijn spel. Hij werd de talisman van de Italiaanse coach en er groeide een groot wederzijds respect tussen beide heren. Toen Lukaku in 2021 onverwacht een transfer naar Chelsea maakte, schreef hij een emotionele tekst over Conte op Instagram. “In 2014 spraken we voor het eerst en sindsdien was er een band. We hadden veel momenten om samen te werken, maar alleen God weet waarom het nooit eerder is gebeurd.”

MONSTERSALARIS

Ondanks het feit dat Antonio Conte op papier de geknipte bondscoach is voor de Rode Duivels, is de kans heel erg klein dat de Italiaan deze functie ooit zal bekleden. Vooreerst kan de Belgische voetbalbond quasi onmogelijk aan zijn financiële voorwaarden voldoen. Het laatste loonstrookje van Roberto Martinez bij de Rode Duivels bedroeg 2 miljoen euro per jaar, en dat voor de dubbele functie als bondscoach en technisch directeur van de Belgische voetbalbond. Dat bedrag is evenwel een peulschil voor Conte, die vandaag één van de best betaalde coaches ter wereld is.



De Italiaan strijkt bij Tottenham Hotspur immers 1,49 miljoen euro op. Per maand (!) welteverstaan. Op jaarbasis is dat dus bijna zo’n 18 miljoen euro, wat in schril contrast staat met de 2 miljoen euro per jaar van Roberto Martinez - als bondscoach én als technisch directeur. Dergelijke bedragen van 18 miljoen euro per jaar zijn gewoon onhaalbaar voor de Belgische voetbalbond, zelfs al mocht Conte zijn salariseisen met pakweg de helft inbinden. Volgens L’Equipe is Antonio Conte samen na Diego Simeone, Carlo Ancelotti en Pep Guardiola zelfs de vierde bestbetaalde coach ter wereld.

TOTTENHAM WIL VERDER MET CONTE

Daarnaast is het nog maar de vraag of Antonio Conte het überhaupt wel ziet zitten om de Rode Duivels - en bij uitbreiding een nationaal team - te coachen. De Italiaan heeft het erg naar zijn zin bij Tottenham Hotspur en deze week raakte bekend dat de club de onderhandelingen wil starten over een nieuw en langdurig contract, want zijn huidige verbintenis loopt eind dit seizoen af. De eerste gesprekken vonden reeds plaats voor de start van het Wereldkampioenschap en deze week wordt de dialoog opgedreven. Conte zou met dat nieuw contract zelfs nog meer kunnen verdienen dan zijn huidige 1,49 miljoen euro per maand.



Antonio Conte blikte in november terug op zijn éénjarige passage bij Tottenham Hotspur en daaruit bleek dat hij van plan is om nog mooie zaken te verwezenlijken met de club. “In één jaar tijd hebben we een mooie weg afgelegd met de club, de spelers en de fans. Ik geniet van elk moment van mijn avontuur bij Tottenham. Ik ontdekte een model club, een club met fantastische trainingsaccommodaties, een geweldig stadion, en een enorme passie van de fans.” Op basis van de financiële mogelijkheden en het sportieve plaatje lijkt de Belgische voetbalbond dus geen schijn van kans te maken om Conte warm te maken voor de job als bondscoach.

LEES OOK: STVV pakt plots uit met toptalent uit Premier League

Conte wordt nooit bondscoach van België

Meest recent

Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

54
54
Bevestiging: Anderlecht heeft laatste versterking beet

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al heel wat versterkingen binnen. Maar Antoine Sibierski is ...

121
121
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

50
50
KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

36
36
SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

36
36
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

395
395
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

119
119
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

150
150
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

394
394
Zorgen bij 'mogelijke revelatie' na 0 op 12: "Of de druk toeneemt?"

Voor het seizoen werd OH Leuven door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

146
146
Cvetkovic looft ploegmaat: "Bijna niet van de bal te zetten"

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KV Kortrijk. Het was zeker geen topprestatie, maar de Kerels ...

237
237
El Ouahdi geeft dé reden voor vertrek naar Hamburger SV

Zakaria El Ouahdi kijkt met veel vertrouwen uit naar zijn nieuwe avontuur bij Hamburger SV. De ...

179
179
'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Ivan Leko haalde na de nederlaag tegen AA Gent keihard uit naar Carlos Forbs. Opvallend: in de ...

1782
1782
Anderlecht breekt transferrecord, eentje sneuvelt nét niet

RSC Anderlecht haalde fors uit op de transfermarkt. De Brusselaars spendeerden heel veel geld, al ...

323
323
KV Kortrijk en Beveren laten alsnog spelers vertrekken

De transfermarkt is gesloten, maar op de valreep gebeurden er nog een aantal transfers in de Jupiler ...

71
71
Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

294
294
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

292
292
Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

364
364
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

136
136
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

529
529
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

153
153
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

188
188
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

204
204
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

156
156
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

449
449

Meer sportnieuws