Conte lacht Rode Duivels net niet weg

1144
Conte lacht Rode Duivels net niet weg

De Belgische voetbalbond is op zoek naar nieuwe bondscoach als vervanger voor Roberto Martinez en de KBVB droomt alvast van een grote naam. Bart Lagae, journalist bij De Standaard, verklaarde in de podcast De Tribune dat er zelfs al gekeken werd naar Antonio Conte. Maar het is op voorhand al duidelijk dat Peter Bossaert, CEO van de KBVB, van een kale reis zal terugkomen.


DE IDEALE BONDSCOACH VOOR BELGIË

De Belgische voetbalbond maakte deze week de functiebeschrijving bekend voor de vacante positie als bondscoach van de Rode Duivels. De nieuwe selectieheer moet ambitieus zijn en de nodige ervaring hebben op het internationale niveau. Daarnaast vraagt de KBVB een voetbal tactische kennis en de juiste persoonlijke skills. Een serial winner met ervaring in het managen van topspelers. Een tactisch expert die zijn keuzes ondersteunt met data, technologie en objectieve parameters. Hij weet hoe prijzen te pakken in topcompetities.



Antonio Conte vinkt alvast alle vakjes af van deze jobomschrijving. De Italiaan is van nature razend ambitieus en heeft ervaring bij absolute topclubs zoals Juventus, Chelsea, Internazionale en Tottenham. Daarnaast heeft Conte ook al eens de Italiaanse nationale ploeg geleid, dus hij weet hoe de job van bondscoach precies in elkaar zit. Conte is de definitie van een serial winner want hij werd in zijn carrière kampioen met Juventus, Chelsea en Internazionale. “Als je begint te winnen, dan wordt winnen een drug. Je wil steeds meer en meer”, zei Conte eerder.

DE TROEF-LUKAKU

Antonio Conte heeft ook veel ervaring met het managen en het ontwikkelen van topspelers. Onder zijn vleugels groeide Romelu Lukaku bij Internazionale namelijk uit tot één van de beste spitsen ter wereld. Het lijdt dan ook geen twijfel dat Big Rom hem met open armen zou ontvangen bij de Rode Duivels. Conte was in 2019 de grote voorvechter om de in Manchester United geflopte Romelu Lukaku naar Internazionale te halen. De Italiaan was al langer een groot bewonderaar van Lukaku, en bij Inter perfectioneerde Conte hem tot één van de beste spitsen ter wereld.



Onder Antonio Conte, wie Romelu Lukaku de beste coach ter wereld noemde, voegde de spits een extra dimensie toe aan zijn spel. Hij werd de talisman van de Italiaanse coach en er groeide een groot wederzijds respect tussen beide heren. Toen Lukaku in 2021 onverwacht een transfer naar Chelsea maakte, schreef hij een emotionele tekst over Conte op Instagram. “In 2014 spraken we voor het eerst en sindsdien was er een band. We hadden veel momenten om samen te werken, maar alleen God weet waarom het nooit eerder is gebeurd.”

MONSTERSALARIS

Ondanks het feit dat Antonio Conte op papier de geknipte bondscoach is voor de Rode Duivels, is de kans heel erg klein dat de Italiaan deze functie ooit zal bekleden. Vooreerst kan de Belgische voetbalbond quasi onmogelijk aan zijn financiële voorwaarden voldoen. Het laatste loonstrookje van Roberto Martinez bij de Rode Duivels bedroeg 2 miljoen euro per jaar, en dat voor de dubbele functie als bondscoach en technisch directeur van de Belgische voetbalbond. Dat bedrag is evenwel een peulschil voor Conte, die vandaag één van de best betaalde coaches ter wereld is.



De Italiaan strijkt bij Tottenham Hotspur immers 1,49 miljoen euro op. Per maand (!) welteverstaan. Op jaarbasis is dat dus bijna zo’n 18 miljoen euro, wat in schril contrast staat met de 2 miljoen euro per jaar van Roberto Martinez - als bondscoach én als technisch directeur. Dergelijke bedragen van 18 miljoen euro per jaar zijn gewoon onhaalbaar voor de Belgische voetbalbond, zelfs al mocht Conte zijn salariseisen met pakweg de helft inbinden. Volgens L’Equipe is Antonio Conte samen na Diego Simeone, Carlo Ancelotti en Pep Guardiola zelfs de vierde bestbetaalde coach ter wereld.

TOTTENHAM WIL VERDER MET CONTE

Daarnaast is het nog maar de vraag of Antonio Conte het überhaupt wel ziet zitten om de Rode Duivels - en bij uitbreiding een nationaal team - te coachen. De Italiaan heeft het erg naar zijn zin bij Tottenham Hotspur en deze week raakte bekend dat de club de onderhandelingen wil starten over een nieuw en langdurig contract, want zijn huidige verbintenis loopt eind dit seizoen af. De eerste gesprekken vonden reeds plaats voor de start van het Wereldkampioenschap en deze week wordt de dialoog opgedreven. Conte zou met dat nieuw contract zelfs nog meer kunnen verdienen dan zijn huidige 1,49 miljoen euro per maand.



Antonio Conte blikte in november terug op zijn éénjarige passage bij Tottenham Hotspur en daaruit bleek dat hij van plan is om nog mooie zaken te verwezenlijken met de club. “In één jaar tijd hebben we een mooie weg afgelegd met de club, de spelers en de fans. Ik geniet van elk moment van mijn avontuur bij Tottenham. Ik ontdekte een model club, een club met fantastische trainingsaccommodaties, een geweldig stadion, en een enorme passie van de fans.” Op basis van de financiële mogelijkheden en het sportieve plaatje lijkt de Belgische voetbalbond dus geen schijn van kans te maken om Conte warm te maken voor de job als bondscoach.

LEES OOK: Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Conte wordt nooit bondscoach van België

Meest recent

‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

0
0
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

19
19
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

79
79
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

121
121
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

158
158
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

78
78
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

253
253
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

283
283
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

319
319
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

162
162
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

100
100
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

277
277
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

86
86
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

1169
1169
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

255
255
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

328
328
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

387
387
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

117
117
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

211
211
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

57
57
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

164
164
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

657
657
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

168
168
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

242
242
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

40
40

Meer sportnieuws