Conte lacht Rode Duivels net niet weg

door
Conte lacht Rode Duivels net niet weg

De Belgische voetbalbond is op zoek naar nieuwe bondscoach als vervanger voor Roberto Martinez en de KBVB droomt alvast van een grote naam. Bart Lagae, journalist bij De Standaard, verklaarde in de podcast De Tribune dat er zelfs al gekeken werd naar Antonio Conte. Maar het is op voorhand al duidelijk dat Peter Bossaert, CEO van de KBVB, van een kale reis zal terugkomen.


DE IDEALE BONDSCOACH VOOR BELGIË

De Belgische voetbalbond maakte deze week de functiebeschrijving bekend voor de vacante positie als bondscoach van de Rode Duivels. De nieuwe selectieheer moet ambitieus zijn en de nodige ervaring hebben op het internationale niveau. Daarnaast vraagt de KBVB een voetbal tactische kennis en de juiste persoonlijke skills. Een serial winner met ervaring in het managen van topspelers. Een tactisch expert die zijn keuzes ondersteunt met data, technologie en objectieve parameters. Hij weet hoe prijzen te pakken in topcompetities.



Antonio Conte vinkt alvast alle vakjes af van deze jobomschrijving. De Italiaan is van nature razend ambitieus en heeft ervaring bij absolute topclubs zoals Juventus, Chelsea, Internazionale en Tottenham. Daarnaast heeft Conte ook al eens de Italiaanse nationale ploeg geleid, dus hij weet hoe de job van bondscoach precies in elkaar zit. Conte is de definitie van een serial winner want hij werd in zijn carrière kampioen met Juventus, Chelsea en Internazionale. “Als je begint te winnen, dan wordt winnen een drug. Je wil steeds meer en meer”, zei Conte eerder.

DE TROEF-LUKAKU

Antonio Conte heeft ook veel ervaring met het managen en het ontwikkelen van topspelers. Onder zijn vleugels groeide Romelu Lukaku bij Internazionale namelijk uit tot één van de beste spitsen ter wereld. Het lijdt dan ook geen twijfel dat Big Rom hem met open armen zou ontvangen bij de Rode Duivels. Conte was in 2019 de grote voorvechter om de in Manchester United geflopte Romelu Lukaku naar Internazionale te halen. De Italiaan was al langer een groot bewonderaar van Lukaku, en bij Inter perfectioneerde Conte hem tot één van de beste spitsen ter wereld.



Onder Antonio Conte, wie Romelu Lukaku de beste coach ter wereld noemde, voegde de spits een extra dimensie toe aan zijn spel. Hij werd de talisman van de Italiaanse coach en er groeide een groot wederzijds respect tussen beide heren. Toen Lukaku in 2021 onverwacht een transfer naar Chelsea maakte, schreef hij een emotionele tekst over Conte op Instagram. “In 2014 spraken we voor het eerst en sindsdien was er een band. We hadden veel momenten om samen te werken, maar alleen God weet waarom het nooit eerder is gebeurd.”

MONSTERSALARIS

Ondanks het feit dat Antonio Conte op papier de geknipte bondscoach is voor de Rode Duivels, is de kans heel erg klein dat de Italiaan deze functie ooit zal bekleden. Vooreerst kan de Belgische voetbalbond quasi onmogelijk aan zijn financiële voorwaarden voldoen. Het laatste loonstrookje van Roberto Martinez bij de Rode Duivels bedroeg 2 miljoen euro per jaar, en dat voor de dubbele functie als bondscoach en technisch directeur van de Belgische voetbalbond. Dat bedrag is evenwel een peulschil voor Conte, die vandaag één van de best betaalde coaches ter wereld is.



De Italiaan strijkt bij Tottenham Hotspur immers 1,49 miljoen euro op. Per maand (!) welteverstaan. Op jaarbasis is dat dus bijna zo’n 18 miljoen euro, wat in schril contrast staat met de 2 miljoen euro per jaar van Roberto Martinez - als bondscoach én als technisch directeur. Dergelijke bedragen van 18 miljoen euro per jaar zijn gewoon onhaalbaar voor de Belgische voetbalbond, zelfs al mocht Conte zijn salariseisen met pakweg de helft inbinden. Volgens L’Equipe is Antonio Conte samen na Diego Simeone, Carlo Ancelotti en Pep Guardiola zelfs de vierde bestbetaalde coach ter wereld.

TOTTENHAM WIL VERDER MET CONTE

Daarnaast is het nog maar de vraag of Antonio Conte het überhaupt wel ziet zitten om de Rode Duivels - en bij uitbreiding een nationaal team - te coachen. De Italiaan heeft het erg naar zijn zin bij Tottenham Hotspur en deze week raakte bekend dat de club de onderhandelingen wil starten over een nieuw en langdurig contract, want zijn huidige verbintenis loopt eind dit seizoen af. De eerste gesprekken vonden reeds plaats voor de start van het Wereldkampioenschap en deze week wordt de dialoog opgedreven. Conte zou met dat nieuw contract zelfs nog meer kunnen verdienen dan zijn huidige 1,49 miljoen euro per maand.



Antonio Conte blikte in november terug op zijn éénjarige passage bij Tottenham Hotspur en daaruit bleek dat hij van plan is om nog mooie zaken te verwezenlijken met de club. “In één jaar tijd hebben we een mooie weg afgelegd met de club, de spelers en de fans. Ik geniet van elk moment van mijn avontuur bij Tottenham. Ik ontdekte een model club, een club met fantastische trainingsaccommodaties, een geweldig stadion, en een enorme passie van de fans.” Op basis van de financiële mogelijkheden en het sportieve plaatje lijkt de Belgische voetbalbond dus geen schijn van kans te maken om Conte warm te maken voor de job als bondscoach.

LEES OOK: 'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

Conte wordt nooit bondscoach van België

Meest recent

'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

17
17
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

7
7
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

67
67
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

41
41
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

188
188
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

23
23
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

107
107
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

269
269
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

305
305
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

164
164
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

535
535
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

348
348
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

77
77
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

181
181
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

123
123
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

111
111
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

156
156
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

428
428
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

651
651
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

329
329
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

184
184
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

152
152
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

540
540
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

526
526
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

154
154

Meer sportnieuws