Conte lacht Rode Duivels net niet weg

1144
Conte lacht Rode Duivels net niet weg

De Belgische voetbalbond is op zoek naar nieuwe bondscoach als vervanger voor Roberto Martinez en de KBVB droomt alvast van een grote naam. Bart Lagae, journalist bij De Standaard, verklaarde in de podcast De Tribune dat er zelfs al gekeken werd naar Antonio Conte. Maar het is op voorhand al duidelijk dat Peter Bossaert, CEO van de KBVB, van een kale reis zal terugkomen.


DE IDEALE BONDSCOACH VOOR BELGIË

De Belgische voetbalbond maakte deze week de functiebeschrijving bekend voor de vacante positie als bondscoach van de Rode Duivels. De nieuwe selectieheer moet ambitieus zijn en de nodige ervaring hebben op het internationale niveau. Daarnaast vraagt de KBVB een voetbal tactische kennis en de juiste persoonlijke skills. Een serial winner met ervaring in het managen van topspelers. Een tactisch expert die zijn keuzes ondersteunt met data, technologie en objectieve parameters. Hij weet hoe prijzen te pakken in topcompetities.



Antonio Conte vinkt alvast alle vakjes af van deze jobomschrijving. De Italiaan is van nature razend ambitieus en heeft ervaring bij absolute topclubs zoals Juventus, Chelsea, Internazionale en Tottenham. Daarnaast heeft Conte ook al eens de Italiaanse nationale ploeg geleid, dus hij weet hoe de job van bondscoach precies in elkaar zit. Conte is de definitie van een serial winner want hij werd in zijn carrière kampioen met Juventus, Chelsea en Internazionale. “Als je begint te winnen, dan wordt winnen een drug. Je wil steeds meer en meer”, zei Conte eerder.

DE TROEF-LUKAKU

Antonio Conte heeft ook veel ervaring met het managen en het ontwikkelen van topspelers. Onder zijn vleugels groeide Romelu Lukaku bij Internazionale namelijk uit tot één van de beste spitsen ter wereld. Het lijdt dan ook geen twijfel dat Big Rom hem met open armen zou ontvangen bij de Rode Duivels. Conte was in 2019 de grote voorvechter om de in Manchester United geflopte Romelu Lukaku naar Internazionale te halen. De Italiaan was al langer een groot bewonderaar van Lukaku, en bij Inter perfectioneerde Conte hem tot één van de beste spitsen ter wereld.



Onder Antonio Conte, wie Romelu Lukaku de beste coach ter wereld noemde, voegde de spits een extra dimensie toe aan zijn spel. Hij werd de talisman van de Italiaanse coach en er groeide een groot wederzijds respect tussen beide heren. Toen Lukaku in 2021 onverwacht een transfer naar Chelsea maakte, schreef hij een emotionele tekst over Conte op Instagram. “In 2014 spraken we voor het eerst en sindsdien was er een band. We hadden veel momenten om samen te werken, maar alleen God weet waarom het nooit eerder is gebeurd.”

MONSTERSALARIS

Ondanks het feit dat Antonio Conte op papier de geknipte bondscoach is voor de Rode Duivels, is de kans heel erg klein dat de Italiaan deze functie ooit zal bekleden. Vooreerst kan de Belgische voetbalbond quasi onmogelijk aan zijn financiële voorwaarden voldoen. Het laatste loonstrookje van Roberto Martinez bij de Rode Duivels bedroeg 2 miljoen euro per jaar, en dat voor de dubbele functie als bondscoach en technisch directeur van de Belgische voetbalbond. Dat bedrag is evenwel een peulschil voor Conte, die vandaag één van de best betaalde coaches ter wereld is.



De Italiaan strijkt bij Tottenham Hotspur immers 1,49 miljoen euro op. Per maand (!) welteverstaan. Op jaarbasis is dat dus bijna zo’n 18 miljoen euro, wat in schril contrast staat met de 2 miljoen euro per jaar van Roberto Martinez - als bondscoach én als technisch directeur. Dergelijke bedragen van 18 miljoen euro per jaar zijn gewoon onhaalbaar voor de Belgische voetbalbond, zelfs al mocht Conte zijn salariseisen met pakweg de helft inbinden. Volgens L’Equipe is Antonio Conte samen na Diego Simeone, Carlo Ancelotti en Pep Guardiola zelfs de vierde bestbetaalde coach ter wereld.

TOTTENHAM WIL VERDER MET CONTE

Daarnaast is het nog maar de vraag of Antonio Conte het überhaupt wel ziet zitten om de Rode Duivels - en bij uitbreiding een nationaal team - te coachen. De Italiaan heeft het erg naar zijn zin bij Tottenham Hotspur en deze week raakte bekend dat de club de onderhandelingen wil starten over een nieuw en langdurig contract, want zijn huidige verbintenis loopt eind dit seizoen af. De eerste gesprekken vonden reeds plaats voor de start van het Wereldkampioenschap en deze week wordt de dialoog opgedreven. Conte zou met dat nieuw contract zelfs nog meer kunnen verdienen dan zijn huidige 1,49 miljoen euro per maand.



Antonio Conte blikte in november terug op zijn éénjarige passage bij Tottenham Hotspur en daaruit bleek dat hij van plan is om nog mooie zaken te verwezenlijken met de club. “In één jaar tijd hebben we een mooie weg afgelegd met de club, de spelers en de fans. Ik geniet van elk moment van mijn avontuur bij Tottenham. Ik ontdekte een model club, een club met fantastische trainingsaccommodaties, een geweldig stadion, en een enorme passie van de fans.” Op basis van de financiële mogelijkheden en het sportieve plaatje lijkt de Belgische voetbalbond dus geen schijn van kans te maken om Conte warm te maken voor de job als bondscoach.

LEES OOK: Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Conte wordt nooit bondscoach van België

Meest recent

Clement onder vuur: drie matchen om vel te redden?

Philippe Clement (52) werkte zich vorig seizoen uit de naad om Norwich City van de ondergang te ...

0
0
Realiseert Standard uitgaande knaltransfer in januari?

Bij Standard moeten ze elke euro nog steeds omdraaien en de Rouches moeten elk jaar goed proberen te ...

15
15
Doku helpt gerucht over Guardiola uit de wereld

Pep Guardiola werd door bepaalde Belgische analisten de afgelopen jaren stevig bekritiseerd. Onder ...

14
14
'Bayern schiet in actie: winterdeal van 90 miljoen'

Bayern München lijkt het de komende weken zonder Vincent Kompany te moeten stellen, terwijl ...

13
13
Grote verrassing op komst onder de lat bij Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen een tweetal weken weer verzamelen, want er komt alweer een tweeluik ...

46
46
Van der Elt voorspelt topcarrière voor JPL-trainer

De laatste jaren krijgen naast jonge spelers ook alsmaar meer jonge trainers hun kans in de Jupiler ...

38
38
Wintertransfer op komst? Raskin en Rangers reageren

Tot veler verbazing slaagde Nicolas Raskin er in de zomer niet in om zijn uitstekende prestaties bij ...

11
11
'Bliksemtransfer Noa Lang naar Nederlandse club'

Noa Lang had gehoopt om zich dit seizoen wel door te kunnen zetten bij Napoli, nadat hij in zijn ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tolu, Barça heeft plan'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

118
118
Kompany lange tijd out? Bayern heeft vervanger klaar

Er heersen grote zorgen rond Vincent Kompany bij Bayern München. De T1 zakte plots in elkaar en ...

157
157
Carrière mislukt? Dante Vanzeir slaat keihard terug

Vanzeir brak bij Union SG volledig door, maar na zijn transfer naar de Verenigde Staten verdween hij ...

85
85
Xander Dierckx over strijd met Vermeeren: "Goede speler, maar..."

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old verloor al vijf ...

117
117
'Compper krijgt duidelijke boodschap van Antwerp-bestuur'

Marvin Compper staat ferm onder druk bij Royal Antwerp FC. The Great Old kampt met vijf nederlagen ...

113
113
Doku bonkt op tafel bij Man City: “Ik weet dat ik iedereen...”

Jérémy Doku kende een teleurstellend WK met blessureleed en matchen waar hij niet even ...

124
124
Bayern komt met belangrijke update over Kompany

Vincent Kompany is groot nieuws in Duitsland én daarbuiten. De oefenmeester zakte ineen en ...

157
157
Deschacht wil Rode Duivel terug: "Kom snel naar Anderlecht"

Olivier Deschacht hoopt dat RSC Anderlecht dit jaar een volgende stap kan zetten. Meedoen voor de ...

413
413
STVV gaat voor gigantische stunt: "We willen het afmaken"

Is er nog iemand die om een ontslag van Frédéric De Meyer vraagt? Na een 0 op 9 ...

143
143
AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

KRC Genk en AA Gent komen uit een moeizaam seizoen. De twee clubs willen weer meedraaien aan de top, ...

256
256
Transferflirt Club Brugge: Adedeji-Sternberg doet boekje open

Stilaan wordt hij weer in de armen gesloten, maar lange tijd had Noah Adedeji-Sternberg het helemaal ...

452
452
Deschacht kietelt Club: "Ga weer commentaar krijgen, maar ..."

Ondanks een moeilijke wedstrijd nam Club Brugge deze week met 3-0 de maat van RC Lens. Blauw-Zwart ...

1249
1249
'Flick ramt op tafel: toptransfer Barça in januari'

FC Barcelona scherpt momenteel de messen voor de clash van zondagavond tegen Real Madrid. ...

232
232
Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

253
253
‘Spoorloos in Brugge: Leko laat Club-miljonair wegrotten’

Hij won in Saudi-Arabië een finale tegen Cristiano Ronaldo en verdiende daar naar verluidt ...

701
701
Kompany zakt in mekaar na training: directe oorzaak bekend

In de Bundesliga staat Bayern München zondagavond voor de topper tegen revelatie SC Freiburg. ...

275
275
Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

126
126

Meer sportnieuws