Conte lacht Rode Duivels net niet weg

1144
Conte lacht Rode Duivels net niet weg

De Belgische voetbalbond is op zoek naar nieuwe bondscoach als vervanger voor Roberto Martinez en de KBVB droomt alvast van een grote naam. Bart Lagae, journalist bij De Standaard, verklaarde in de podcast De Tribune dat er zelfs al gekeken werd naar Antonio Conte. Maar het is op voorhand al duidelijk dat Peter Bossaert, CEO van de KBVB, van een kale reis zal terugkomen.


DE IDEALE BONDSCOACH VOOR BELGIË

De Belgische voetbalbond maakte deze week de functiebeschrijving bekend voor de vacante positie als bondscoach van de Rode Duivels. De nieuwe selectieheer moet ambitieus zijn en de nodige ervaring hebben op het internationale niveau. Daarnaast vraagt de KBVB een voetbal tactische kennis en de juiste persoonlijke skills. Een serial winner met ervaring in het managen van topspelers. Een tactisch expert die zijn keuzes ondersteunt met data, technologie en objectieve parameters. Hij weet hoe prijzen te pakken in topcompetities.



Antonio Conte vinkt alvast alle vakjes af van deze jobomschrijving. De Italiaan is van nature razend ambitieus en heeft ervaring bij absolute topclubs zoals Juventus, Chelsea, Internazionale en Tottenham. Daarnaast heeft Conte ook al eens de Italiaanse nationale ploeg geleid, dus hij weet hoe de job van bondscoach precies in elkaar zit. Conte is de definitie van een serial winner want hij werd in zijn carrière kampioen met Juventus, Chelsea en Internazionale. “Als je begint te winnen, dan wordt winnen een drug. Je wil steeds meer en meer”, zei Conte eerder.

DE TROEF-LUKAKU

Antonio Conte heeft ook veel ervaring met het managen en het ontwikkelen van topspelers. Onder zijn vleugels groeide Romelu Lukaku bij Internazionale namelijk uit tot één van de beste spitsen ter wereld. Het lijdt dan ook geen twijfel dat Big Rom hem met open armen zou ontvangen bij de Rode Duivels. Conte was in 2019 de grote voorvechter om de in Manchester United geflopte Romelu Lukaku naar Internazionale te halen. De Italiaan was al langer een groot bewonderaar van Lukaku, en bij Inter perfectioneerde Conte hem tot één van de beste spitsen ter wereld.



Onder Antonio Conte, wie Romelu Lukaku de beste coach ter wereld noemde, voegde de spits een extra dimensie toe aan zijn spel. Hij werd de talisman van de Italiaanse coach en er groeide een groot wederzijds respect tussen beide heren. Toen Lukaku in 2021 onverwacht een transfer naar Chelsea maakte, schreef hij een emotionele tekst over Conte op Instagram. “In 2014 spraken we voor het eerst en sindsdien was er een band. We hadden veel momenten om samen te werken, maar alleen God weet waarom het nooit eerder is gebeurd.”

MONSTERSALARIS

Ondanks het feit dat Antonio Conte op papier de geknipte bondscoach is voor de Rode Duivels, is de kans heel erg klein dat de Italiaan deze functie ooit zal bekleden. Vooreerst kan de Belgische voetbalbond quasi onmogelijk aan zijn financiële voorwaarden voldoen. Het laatste loonstrookje van Roberto Martinez bij de Rode Duivels bedroeg 2 miljoen euro per jaar, en dat voor de dubbele functie als bondscoach en technisch directeur van de Belgische voetbalbond. Dat bedrag is evenwel een peulschil voor Conte, die vandaag één van de best betaalde coaches ter wereld is.



De Italiaan strijkt bij Tottenham Hotspur immers 1,49 miljoen euro op. Per maand (!) welteverstaan. Op jaarbasis is dat dus bijna zo’n 18 miljoen euro, wat in schril contrast staat met de 2 miljoen euro per jaar van Roberto Martinez - als bondscoach én als technisch directeur. Dergelijke bedragen van 18 miljoen euro per jaar zijn gewoon onhaalbaar voor de Belgische voetbalbond, zelfs al mocht Conte zijn salariseisen met pakweg de helft inbinden. Volgens L’Equipe is Antonio Conte samen na Diego Simeone, Carlo Ancelotti en Pep Guardiola zelfs de vierde bestbetaalde coach ter wereld.

TOTTENHAM WIL VERDER MET CONTE

Daarnaast is het nog maar de vraag of Antonio Conte het überhaupt wel ziet zitten om de Rode Duivels - en bij uitbreiding een nationaal team - te coachen. De Italiaan heeft het erg naar zijn zin bij Tottenham Hotspur en deze week raakte bekend dat de club de onderhandelingen wil starten over een nieuw en langdurig contract, want zijn huidige verbintenis loopt eind dit seizoen af. De eerste gesprekken vonden reeds plaats voor de start van het Wereldkampioenschap en deze week wordt de dialoog opgedreven. Conte zou met dat nieuw contract zelfs nog meer kunnen verdienen dan zijn huidige 1,49 miljoen euro per maand.



Antonio Conte blikte in november terug op zijn éénjarige passage bij Tottenham Hotspur en daaruit bleek dat hij van plan is om nog mooie zaken te verwezenlijken met de club. “In één jaar tijd hebben we een mooie weg afgelegd met de club, de spelers en de fans. Ik geniet van elk moment van mijn avontuur bij Tottenham. Ik ontdekte een model club, een club met fantastische trainingsaccommodaties, een geweldig stadion, en een enorme passie van de fans.” Op basis van de financiële mogelijkheden en het sportieve plaatje lijkt de Belgische voetbalbond dus geen schijn van kans te maken om Conte warm te maken voor de job als bondscoach.

LEES OOK: Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Conte wordt nooit bondscoach van België

Meest recent

Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

31
31
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

12
12
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

45
45
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

271
271
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

61
61
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

218
218
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

51
51
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

203
203
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

241
241
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

421
421
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

358
358
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

101
101
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

93
93
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

316
316
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

165
165
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

501
501
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

393
393
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

282
282
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

450
450
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

221
221
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

348
348
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

210
210
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

197
197
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

55
55
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

95
95

Meer sportnieuws