AA Gent helemaal wild van ‘Messi-nachtmerrie’

422 stemmen
AA Gent helemaal wild van ‘Messi-nachtmerrie’

De rode cijfers van AA Gent werden onlangs bekendgemaakt. De Buffalo’s draaiden vorig jaar een verlies van zes miljoen euro, het grootste verlies van de afgelopen tien jaar. En die slechte cijfers zouden ook een stevige weerslag kunnen hebben op de huidige selectie. Volgens Het Nieuwsblad zijn Sven Kums en Vadis Odjidja-Ofoe bijvoorbeeld op weg naar de exit. In dat geval zou Keanu Baccus (St. Mirren) een vacante plaats op het centrale middenveld moeten innemen.


VERRASSING OP HET WK

Volgens Fabrizio Romano heeft AA Gent een oogje laten vallen op Keanu Baccus (St. Mirren). Deze 24-jarige centrale middenvelder werd geboren in Durban, Zuid-Afrika, maar hij woont quasi zijn ganse leven in Australië waardoor hij de dubbele nationaliteit bezit. De verwondering was groot dat de Australische bondscoach Graham Arnold hem opnam in zijn selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar. Baccus speelde tot dat moment namelijk nog maar één wedstrijd voor de Socceroos.



Keanu Baccus maakte wel een onderdeel uit van de U23 van Australië, een talentvolle lichting die zich voor het eerst in twaalf jaar tijd kwalificeerde voor de Olympische Spelen (in Tokio). Baccus profiteerde van de afwezigheid van Tom Rogic, Adam Taggart en Trent Sainsbury, waarna hij een grote indruk naliet op Graham Arnold, tevens bondscoach van de Australische U23. Die sterke prestaties van Baccus zorgden er ook voor dat hij de Australische A-League verliet voor een eerste buitenlands avontuur bij St. Mirren in de Schotse Premiership.

DE KWELDUIVEL VAN MESSI

Keanu Baccus doet het uitstekend dit seizoen bij St. Mirren en Graham Arnold besloot vervolgens om de 24-jarige middenvelder op te nemen in zijn selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar. Baccus startte in de drie groepswedstrijden tegen Frankrijk, Tunesië en Denemarken telkens op de bank, maar in elk van deze matchen mocht hij wel invallen van Graham Arnold. In de achtste finales startte hij vervolgens in de basis tegen het grote Argentinië en Lionel Messi.

Keanu Baccus moest in zijn eerste basisplaats op het Wereldkampioenschap Lionel Messi in bedwang zien te houden en hij slaagde ook in die aartsmoeilijke opdracht. Ook al was het maar voor één speelhelft, want na de koffie ontbond Messi zijn duivels en volgde uiteindelijk de uitschakeling voor de Aussies. Baccus toonde geen angst of schroom tegen één van de grootste voetbalsterren op de planeet en hij durfde Messi zelfs verschillende keren hard aan te pakken.



Lionel Messi overklaste hem ten langen lesten puur op kwaliteit en talent, maar Keanu Baccus verliet het Ahmad bin Ali Stadium en het Wereldkampioenschap in elk geval met een opgeheven hoofd. Baccus was één van de grote lichtpunten in de nationale ploeg. Samen met Cameron Devlin en Joel King zette hij zich in de picture bij de Australische fans, maar tevens bij verschillende buitenlandse clubs. Een vertrek bij St. Mirren lijkt dan ook onafwendbaar.

AA GENT

“Ik zie hem naar Frankrijk, Spanje of de Championship vertrekken”, zei Rene Meulensteen, assistent-bondscoach van Australië, aan Football Scotland. “Hij zou daar ook passen door zijn onverdroten energie en uitstekende techniek. Hij zou ook naar één van de grotere Schotse clubs kunnen verhuizen. Hij heeft veel goede kwaliteiten in zijn spel, dat is waarom hij die kansen kreeg in Qatar. En hij greep ze ook met beide handen”, aldus Meulensteen.

Keanu Baccus bevestigde op het Wereldkampioenschap zijn sterke vorm van bij de Australische Olympische ploeg alsook van bij zijn club St. Mirren. AA Gent toont alvast interesse in de 24-jarige middenvelder, daarnaast liggen ook AEK Athene, Millwall, Huddersfield en Cardiff City op de loer voor Baccus. Bij de Buffalo’s zou hij een vervanger of opvolger moeten worden van Vadis Odjidja-Ofoe of van Sven Kums, van wie de toekomst onzeker is in Oost-Vlaanderen.



AA Gent boekte vorig jaar een verlies van zes miljoen euro en dat is vooral te wijten aan de stijgende energie- en salariskosten, net als de professionalisering van de beloftenploeg. Daarom zouden verschillende spelers met een aflopend contract niet moeten hopen op een contractverlenging, en al zeker niet meer aan dezelfde financiële voorwaarden. Het Nieuwsblad meldde dat de Vadis Odjidja-Ofoe en Sven Kums wel eens de slachtoffers kunnen worden van die besparingen. En dan is Keanu Baccus een erg interessante optie om één van deze twee middenvelders te vervangen.

LEES OOK: De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

Is Baccus een interessante speler voor AA Gent?

Meest recent

Club Brugge en Feyenoord sluiten volgend akkoord

Club Brugge en Feyenoord vonden een akkoord over de transfer van Dévy Rigaux. Hij ruilde ...

29
29
Wilmots ziet pijnpunt dat Rode Duivels kan nekken

De Rode Duivels bereiden zich al stilaan voor op het WK. Daar hopen ze nog eens een echt positief ...

30
30
'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Carl Hoefkens en NAC Breda maakten deze week bekend dat ze ook in de Nederlandse tweede klasse samen ...

33
33
Luis Enrique ziet groot verschil tussen PSG en Arsenal

Arsenal en PSG spelen zaterdag de finale van de Champions League. Luis Enrique kan met de ...

29
29
“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

38
38
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

12
12
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

112
112
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

114
114
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

255
255
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

147
147
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

44
44
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

226
226
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

145
145
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

88
88
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

128
128
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

145
145
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

133
133
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

341
341
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

633
633
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

678
678
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

282
282
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

327
327
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

448
448
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

48
48
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

157
157

Meer sportnieuws