Anderlecht overweegt wilde gok in wintermercato

887
Anderlecht overweegt wilde gok in wintermercato

Anderlecht is opnieuw bezig aan een tegenvallend seizoen. De nieuwe coach Brian Riemer moet de paars-witte ploeg terug op de rails zetten met offensief, dominant en aantrekkelijk voetbal. De Deen zal proberen om het maximale te persen uit de huidige spelersgroep, maar toch is het duidelijk dat Sporting nood heeft aan een extra kwaliteitsinjectie, vooral in de aanvalslinie. De 20-jarige spits Filip Szymczak (Lech Poznan) wordt daarom als een potentiële aanwinst genoemd.


EXTRA (SCORENDE) SPITS IS PRIORITAIR

Nochtans vindt Brian Riemer het niet zo nodig om nieuwe spelers te halen. De nieuwe coach van Anderlecht wil zich eerst focussen op het spelersmateriaal dat hij momenteel ter beschikking heeft, én op het doorontwikkelen van de eigen jongeren. “Als je de juiste spelers wilt halen kost dat héél veel geld”, verklaarde de Deense hoofdtrainer tijdens zijn voorstelling aan de pers. “Talent kun je vormen, zo werk ik het liefst. Ik vind dat belangrijker dan de markt op te gaan en spelers te kopen.” Desondanks bereidt CEO Sports Jesper Fredberg toch een transferslag voor op de wintermercato.



Zo wordt Filip Szymczak, een 20-jarige spits van Lech Poznan, gelinkt aan de Belgische recordkampioen. Dat is op zich niet zo vreemd, omdat Anderlecht dit seizoen offensieve slagkracht ontbeert. Zo scoorde Sporting dit seizoen 25 doelpunten in de Jupiler Pro League, ‘goed’ voor een achtste plaats in die betreffende rangschikking. Fabio Silva (6 goals) en Lior Refaelov (4 goals) zijn daarbij verantwoordelijk voor 40% van de totale paars-witte doelpuntenproductie. Een kwaliteitsinjectie in de voorhoede is dus zeker geen overbodige luxe …

23 MATCHEN ZONDER GOAL

In die optiek wordt Filip Szymczak dus genoemd als mogelijke aanwinst voor Anderlecht. Lech Poznan produceerde in de laatste jaren verschillende veelbelovende spelers die mooie buitenlandse transfers maakten zoals Jakub Moder (Brighton & Hove Albion, 11 miljoen euro), Tymoteusz Puchacz (Union Berlin, 2,5 miljoen euro) en Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg, 10 miljoen euro). Szymczak moet de volgende worden in dat rijtje, de 20 jaar jonge spits die de interesse geniet van Anderlecht en Genoa. Maar of hij de ideale versterking is voor Sporting, is evenwel een andere vraag.

Filip Szymczak is immers bezig aan een wisselvallig seizoen, waarin hij de eerste maanden zelfs flink tegenviel. Hij was de symbolisering van het feit dat Lech Poznan in de vorige zomermercato geen aanvallende versterking haalde, waardoor de club in de huidige jaargang niet goed bij schot is en pas de zesde plaats bezet in de Ekstraklasa. In zijn eerste 23 wedstrijden dit seizoen scoorde de Poolse spits namelijk geen enkel doelpunt. Een dramatisch rapport zonder meer. Szymczak overtuigde niet als joker en ook niet als vervanger wanneer de eerste spits Mikael Ishak vermoeid was.


Foto Instagram: filip.szymczak
De bijnaam van Filip Szymczak in Polen luidt de ‘sniper’ maar zijn aantal gescoorde doelpunten doen dat dus niet vermoeden. Desondanks geeft John van den Brom de spits veel kansen bij Lech Poznan want Szymczak heeft uiteraard enkele andere hoogwaardige kwaliteiten. Hij behoort namelijk tot de tien beste spitsen in de Ekstraklasa op het gebied van offensieve regelmaat, aantal verrichte dribbels (en de efficiëntie ervan), versnellingen, offensieve acties, aangegane duels en intercepties. Szymczak is een hardwerkende spits die wel meer dreiging en een betere afwerking in zijn spel moet krijgen.

DE GOK VAN ANDERLECHT

Maar Filip Szymczak is alvast hard bezig om die grote werkpunten aan te pakken. Zo scoorde hij in de laatste vier gespeelde wedstrijden dit seizoen evenveel doelpunten. Hij lukte twee doelpunten voor Lech Poznan (tegen Korona Kielce en Jagiellonia Bialystok) en ook twee goals voor de U21 van Polen (tegen Kroatië en Turkije). Szymczak is dus op de goede weg om een complete spits te worden, al moet hij zijn technisch vermogen en power nog wat aanscherpen. Hij is vandaag dus geen afgewerkt product, maar dat is ook niet vreemd op pas 20-jarige leeftijd.


Foto Instagram: filip.szymczak
Filip Szymczak bezit volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.com een marktwaarde van 700 duizend euro. Dat is geen onoverkomelijk transferbedrag voor Anderlecht, maar toch een stevige investering voor de nog steeds financieel geplaagde club. De transferbudgetten zijn bescheiden en daarom kan Sporting zich geen talrijke transfermissers permitteren. De laatste transfers waarvoor werd betaald, zijn die van Ishaq Abdulrazak, Nilsson Angulo en Amadou Diawara. Dit trio kostte gezamenlijk 6,40 miljoen euro maar voorlopig draagt geen enkele van deze drie transfers de stempel van ‘geslaagd’.

LEES OOK: Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

Heeft Anderlecht nood aan een extra spits?

Meest recent

Ondanks keepersfout: Tottenham boekt eindelijk eerste zege

Het is ondertussen al eind oktober, maar het is Tottenham Hotspur dan toch gelukt zijn eerste ...

6
6
Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

163
163
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

148
148
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

153
153
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

199
199
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

221
221
Uitspraken Bruno zwáár onder vuur: "Bij de haren getrokken"

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

123
123
AA Gent genekt in Croky cup? Rik De Mil krijgt lik op stuk

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

90
90
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

220
220
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

60
60
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

145
145
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

549
549
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

356
356
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

322
322
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

433
433
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

168
168
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

839
839
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

302
302
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

255
255
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

221
221
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

90
90
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

41
41
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

255
255
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

69
69
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

114
114

Meer sportnieuws