Anderlecht overweegt wilde gok in wintermercato

887
Anderlecht overweegt wilde gok in wintermercato

Anderlecht is opnieuw bezig aan een tegenvallend seizoen. De nieuwe coach Brian Riemer moet de paars-witte ploeg terug op de rails zetten met offensief, dominant en aantrekkelijk voetbal. De Deen zal proberen om het maximale te persen uit de huidige spelersgroep, maar toch is het duidelijk dat Sporting nood heeft aan een extra kwaliteitsinjectie, vooral in de aanvalslinie. De 20-jarige spits Filip Szymczak (Lech Poznan) wordt daarom als een potentiële aanwinst genoemd.


EXTRA (SCORENDE) SPITS IS PRIORITAIR

Nochtans vindt Brian Riemer het niet zo nodig om nieuwe spelers te halen. De nieuwe coach van Anderlecht wil zich eerst focussen op het spelersmateriaal dat hij momenteel ter beschikking heeft, én op het doorontwikkelen van de eigen jongeren. “Als je de juiste spelers wilt halen kost dat héél veel geld”, verklaarde de Deense hoofdtrainer tijdens zijn voorstelling aan de pers. “Talent kun je vormen, zo werk ik het liefst. Ik vind dat belangrijker dan de markt op te gaan en spelers te kopen.” Desondanks bereidt CEO Sports Jesper Fredberg toch een transferslag voor op de wintermercato.



Zo wordt Filip Szymczak, een 20-jarige spits van Lech Poznan, gelinkt aan de Belgische recordkampioen. Dat is op zich niet zo vreemd, omdat Anderlecht dit seizoen offensieve slagkracht ontbeert. Zo scoorde Sporting dit seizoen 25 doelpunten in de Jupiler Pro League, ‘goed’ voor een achtste plaats in die betreffende rangschikking. Fabio Silva (6 goals) en Lior Refaelov (4 goals) zijn daarbij verantwoordelijk voor 40% van de totale paars-witte doelpuntenproductie. Een kwaliteitsinjectie in de voorhoede is dus zeker geen overbodige luxe …

23 MATCHEN ZONDER GOAL

In die optiek wordt Filip Szymczak dus genoemd als mogelijke aanwinst voor Anderlecht. Lech Poznan produceerde in de laatste jaren verschillende veelbelovende spelers die mooie buitenlandse transfers maakten zoals Jakub Moder (Brighton & Hove Albion, 11 miljoen euro), Tymoteusz Puchacz (Union Berlin, 2,5 miljoen euro) en Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg, 10 miljoen euro). Szymczak moet de volgende worden in dat rijtje, de 20 jaar jonge spits die de interesse geniet van Anderlecht en Genoa. Maar of hij de ideale versterking is voor Sporting, is evenwel een andere vraag.

Filip Szymczak is immers bezig aan een wisselvallig seizoen, waarin hij de eerste maanden zelfs flink tegenviel. Hij was de symbolisering van het feit dat Lech Poznan in de vorige zomermercato geen aanvallende versterking haalde, waardoor de club in de huidige jaargang niet goed bij schot is en pas de zesde plaats bezet in de Ekstraklasa. In zijn eerste 23 wedstrijden dit seizoen scoorde de Poolse spits namelijk geen enkel doelpunt. Een dramatisch rapport zonder meer. Szymczak overtuigde niet als joker en ook niet als vervanger wanneer de eerste spits Mikael Ishak vermoeid was.


Foto Instagram: filip.szymczak
De bijnaam van Filip Szymczak in Polen luidt de ‘sniper’ maar zijn aantal gescoorde doelpunten doen dat dus niet vermoeden. Desondanks geeft John van den Brom de spits veel kansen bij Lech Poznan want Szymczak heeft uiteraard enkele andere hoogwaardige kwaliteiten. Hij behoort namelijk tot de tien beste spitsen in de Ekstraklasa op het gebied van offensieve regelmaat, aantal verrichte dribbels (en de efficiëntie ervan), versnellingen, offensieve acties, aangegane duels en intercepties. Szymczak is een hardwerkende spits die wel meer dreiging en een betere afwerking in zijn spel moet krijgen.

DE GOK VAN ANDERLECHT

Maar Filip Szymczak is alvast hard bezig om die grote werkpunten aan te pakken. Zo scoorde hij in de laatste vier gespeelde wedstrijden dit seizoen evenveel doelpunten. Hij lukte twee doelpunten voor Lech Poznan (tegen Korona Kielce en Jagiellonia Bialystok) en ook twee goals voor de U21 van Polen (tegen Kroatië en Turkije). Szymczak is dus op de goede weg om een complete spits te worden, al moet hij zijn technisch vermogen en power nog wat aanscherpen. Hij is vandaag dus geen afgewerkt product, maar dat is ook niet vreemd op pas 20-jarige leeftijd.


Foto Instagram: filip.szymczak
Filip Szymczak bezit volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.com een marktwaarde van 700 duizend euro. Dat is geen onoverkomelijk transferbedrag voor Anderlecht, maar toch een stevige investering voor de nog steeds financieel geplaagde club. De transferbudgetten zijn bescheiden en daarom kan Sporting zich geen talrijke transfermissers permitteren. De laatste transfers waarvoor werd betaald, zijn die van Ishaq Abdulrazak, Nilsson Angulo en Amadou Diawara. Dit trio kostte gezamenlijk 6,40 miljoen euro maar voorlopig draagt geen enkele van deze drie transfers de stempel van ‘geslaagd’.

LEES OOK: Boskamp snoeihard voor Anderlecht:"Kan je dat geloven?"

Heeft Anderlecht nood aan een extra spits?

Meest recent

Boskamp snoeihard voor Anderlecht:"Kan je dat geloven?"

Het is een uitstekende Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, AA Gent en STVV ...

28
28
Rigaux heeft overtuigd: "Alle keuzes zijn voltreffers"

Het was vorige lente toch een verrassing toen in volle titelstrijd bekend raakte dat Dévy ...

36
36
Thorup schuwt risico's: bittere pil voor jonkies Genk

In de competitie schoot KRC Genk bijzonder matig uit de startblokken, en dus kan het zich in de ...

37
37
Leko gooit remmen los: nieuwkomers Club krijgen kans

De stunt tegen Inter moet volgende week een vervolg krijgen tegen Lens, maar eerst moet Club Brugge ...

154
154
Marc Coucke in zee met BV: één foto doet iedereen gissen

Marc Coucke stunt met een bekende BV aan zijn zijde. De ondernemer slaat de handen in elkaar met een ...

13
13
Stunt Club Brugge in CL krijgt plots heel ander gezicht

De sensationele stunt van Club Brugge tegen Inter kreeg plots nog een heel ander gezicht. De ...

69
69
Einde verhaal: Bruno dumpt vaste titularis Anderlecht

Amper een paar dagen na de late opdoffer in Zagreb moet RSC Anderlecht straks alweer vol aan de bak ...

219
219
'Club vreest nieuwe Milan-soap: solden op Tresoldi?'

Club Brugge mikte al op een nieuwe recordsom, maar met zijn hattrick tegen Inter heeft Nicolo ...

144
144
Westerlo met moeite door: "Hij is heel goed"

KVC Westerlo stootte door naar de volgende ronde van de Croky Cup nadat ze Patro Eisden met 2-0 ...

58
58
Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Cercle Brugge was uiteindelijk te sterk voor Sporting Hasselt. De Bruggelingen wonnen met 1-2. Bij ...

54
54
Standard ziet af, toch straffe taal bij de Rouches

Standard heeft het crisisspook voor even kunnen wegjagen nadat ze FCV Dender wisten uit te schakelen ...

96
96
Leko roteert in beker: oudgediende krijgt forse tik

Club Brugge is nog maar net bekomen van zijn stunt in Milaan of het moet volgende week alweer vol in ...

275
275
'Enrique doet Barça pijn: riante som voor wereldkampioen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

86
86
‘Club Brugge heeft nu al spijt van nieuw Vanaken-contract’

Hans Vanaken leek jarenlang onverwoestbaar, maar dat beeld verandert stilaan. Zijn lichaam ...

1072
1072
Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

163
163
Anderlecht onder druk: basisploeg wéér overhoop gesmeten

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

270
270
'Tresoldi op voorpagina: absolute droomtransfer krijgt vorm'

Na zijn huzarenstukje in Milaan, is Nicolo Tresoldi een hot topic geworden in heel Europa. De spits ...

249
249
Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

53
53
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

138
138
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

365
365
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

66
66
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

32
32
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

47
47
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

146
146
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

323
323

Meer sportnieuws