Anderlecht overweegt wilde gok in wintermercato

887
Anderlecht overweegt wilde gok in wintermercato

Anderlecht is opnieuw bezig aan een tegenvallend seizoen. De nieuwe coach Brian Riemer moet de paars-witte ploeg terug op de rails zetten met offensief, dominant en aantrekkelijk voetbal. De Deen zal proberen om het maximale te persen uit de huidige spelersgroep, maar toch is het duidelijk dat Sporting nood heeft aan een extra kwaliteitsinjectie, vooral in de aanvalslinie. De 20-jarige spits Filip Szymczak (Lech Poznan) wordt daarom als een potentiële aanwinst genoemd.


EXTRA (SCORENDE) SPITS IS PRIORITAIR

Nochtans vindt Brian Riemer het niet zo nodig om nieuwe spelers te halen. De nieuwe coach van Anderlecht wil zich eerst focussen op het spelersmateriaal dat hij momenteel ter beschikking heeft, én op het doorontwikkelen van de eigen jongeren. “Als je de juiste spelers wilt halen kost dat héél veel geld”, verklaarde de Deense hoofdtrainer tijdens zijn voorstelling aan de pers. “Talent kun je vormen, zo werk ik het liefst. Ik vind dat belangrijker dan de markt op te gaan en spelers te kopen.” Desondanks bereidt CEO Sports Jesper Fredberg toch een transferslag voor op de wintermercato.



Zo wordt Filip Szymczak, een 20-jarige spits van Lech Poznan, gelinkt aan de Belgische recordkampioen. Dat is op zich niet zo vreemd, omdat Anderlecht dit seizoen offensieve slagkracht ontbeert. Zo scoorde Sporting dit seizoen 25 doelpunten in de Jupiler Pro League, ‘goed’ voor een achtste plaats in die betreffende rangschikking. Fabio Silva (6 goals) en Lior Refaelov (4 goals) zijn daarbij verantwoordelijk voor 40% van de totale paars-witte doelpuntenproductie. Een kwaliteitsinjectie in de voorhoede is dus zeker geen overbodige luxe …

23 MATCHEN ZONDER GOAL

In die optiek wordt Filip Szymczak dus genoemd als mogelijke aanwinst voor Anderlecht. Lech Poznan produceerde in de laatste jaren verschillende veelbelovende spelers die mooie buitenlandse transfers maakten zoals Jakub Moder (Brighton & Hove Albion, 11 miljoen euro), Tymoteusz Puchacz (Union Berlin, 2,5 miljoen euro) en Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg, 10 miljoen euro). Szymczak moet de volgende worden in dat rijtje, de 20 jaar jonge spits die de interesse geniet van Anderlecht en Genoa. Maar of hij de ideale versterking is voor Sporting, is evenwel een andere vraag.

Filip Szymczak is immers bezig aan een wisselvallig seizoen, waarin hij de eerste maanden zelfs flink tegenviel. Hij was de symbolisering van het feit dat Lech Poznan in de vorige zomermercato geen aanvallende versterking haalde, waardoor de club in de huidige jaargang niet goed bij schot is en pas de zesde plaats bezet in de Ekstraklasa. In zijn eerste 23 wedstrijden dit seizoen scoorde de Poolse spits namelijk geen enkel doelpunt. Een dramatisch rapport zonder meer. Szymczak overtuigde niet als joker en ook niet als vervanger wanneer de eerste spits Mikael Ishak vermoeid was.


Foto Instagram: filip.szymczak
De bijnaam van Filip Szymczak in Polen luidt de ‘sniper’ maar zijn aantal gescoorde doelpunten doen dat dus niet vermoeden. Desondanks geeft John van den Brom de spits veel kansen bij Lech Poznan want Szymczak heeft uiteraard enkele andere hoogwaardige kwaliteiten. Hij behoort namelijk tot de tien beste spitsen in de Ekstraklasa op het gebied van offensieve regelmaat, aantal verrichte dribbels (en de efficiëntie ervan), versnellingen, offensieve acties, aangegane duels en intercepties. Szymczak is een hardwerkende spits die wel meer dreiging en een betere afwerking in zijn spel moet krijgen.

DE GOK VAN ANDERLECHT

Maar Filip Szymczak is alvast hard bezig om die grote werkpunten aan te pakken. Zo scoorde hij in de laatste vier gespeelde wedstrijden dit seizoen evenveel doelpunten. Hij lukte twee doelpunten voor Lech Poznan (tegen Korona Kielce en Jagiellonia Bialystok) en ook twee goals voor de U21 van Polen (tegen Kroatië en Turkije). Szymczak is dus op de goede weg om een complete spits te worden, al moet hij zijn technisch vermogen en power nog wat aanscherpen. Hij is vandaag dus geen afgewerkt product, maar dat is ook niet vreemd op pas 20-jarige leeftijd.


Foto Instagram: filip.szymczak
Filip Szymczak bezit volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.com een marktwaarde van 700 duizend euro. Dat is geen onoverkomelijk transferbedrag voor Anderlecht, maar toch een stevige investering voor de nog steeds financieel geplaagde club. De transferbudgetten zijn bescheiden en daarom kan Sporting zich geen talrijke transfermissers permitteren. De laatste transfers waarvoor werd betaald, zijn die van Ishaq Abdulrazak, Nilsson Angulo en Amadou Diawara. Dit trio kostte gezamenlijk 6,40 miljoen euro maar voorlopig draagt geen enkele van deze drie transfers de stempel van ‘geslaagd’.

LEES OOK: 'Saliba krijgt transfer niet cadeau: forse eis Anderlecht'

Heeft Anderlecht nood aan een extra spits?

Meest recent

Enorme blamage Tottenham; Inter haalt meteen stevig uit

Ondanks alle investeringen op de zomermercato is Tottenham Hotspur belabberd aan het seizoen in de ...

36
36
9 op 9! Charleroi leider ten koste van pover KV Mechelen

Sporting Charleroi blijft voorlopig maar winnen in het prille seizoen. De Carolo's staan momenteel ...

28
28
‘Leko legt bom onder derby: Club-fans zien het al fout gaan’

Club Brugge trekt met veel vertrouwen naar de Brugse derby, maar Ivan Leko dreigt één ...

457
457
Drie wissels bij Antwerp, Thorup maakt statement met basiself

Antwerp FC is met een perfect rapport aan het nieuwe seizoen begonnen, maar staat zaterdagavond voor ...

86
86
Zulte Waregem mee aan kop: "De perfecte wedstrijd"

Of het lang zal duren valt te betwijfelen, maar momenteel is het Zulte Waregem dat aan de leiding ...

46
46
CPL: Club Nxt goed uit startblokken, eerste nederlaag Beerschot

De beloften van Club Brugge zijn goed aan hun seizoen in de Challenger Pro League begonnen. Zo won ...

72
72
'Saliba krijgt transfer niet cadeau: forse eis Anderlecht'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

464
464
IJskoude douche Sels; De Cat toont zich bij debuut

Matz Sels heeft niet te veel plezier beleefd aan de openingsspeeldag in de Premier League. Zijn ...

72
72
Leko maakt selectie bekend: basisdebutant tegen Cercle?

Club Brugge wil zondagavond zijn perfecte competitiestart tot dusver bevestigen. Dan moet het in de ...

336
336
Zulte Waregem haalt hakbijl boven: Beveren krijgt pandoering

Zulte Waregem heeft zaterdagnamiddag flink indruk gemaakt. Op eigen veld maakte Essevee brandhout ...

106
106
Meteen blamage United: Engelsen fileren Lammens en Tielemans

De eerste speeldag van de Premier League heeft meteen een heuse verrassing opgeleverd. Zo won ...

593
593
Thorup bekent kleur: definitieve beslissing in basiself

KRC Genk staat zaterdagavond voor de lastige verplaatsing naar Antwerp FC. Het wordt uitkijken naar ...

356
356
Hugo Broos komt met pikant De Bilde-verhaal: "Halfzat..."

Hugo Broos heeft in een pittig interview teruggeblikt op een oude en blijkbaar nooit helemaal ...

507
507
Friis dik tevreden: Cercle met extra wapen tegen Club

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

334
334
'Extra toptransfer Barça: wereldkampioen vlak voor deadline'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

220
220
Extra troeven voor KRC Genk: Thorup onder indruk

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

560
560
Marc Coucke pakt door en gooit plots fortuin op tafel

Marc Coucke lijkt momenteel niet te stoppen. Terwijl het bij Anderlecht eindelijk de goede kant ...

261
261
KVM shopt in Eredivisie; Anderlecht legt goudhaantje vast

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op toerental, desondanks zijn de eersteklassers nog ...

187
187
'Club niet te stuiten: volgende recordtransfer al bepaald'

Club Brugge is andermaal bezig met een erg lucratieve transferzomer. Het werd zelfs de eerste ...

1503
1503
Gebrekkig respect en verrassende mol: Broos rekent af met Anderlecht

Hugo Broos heeft op zijn 74ste een indrukwekkende carrière als speler en als trainer achter ...

880
880
'Tielemans slikt: United haalt concurrent van 75 miljoen'

Manchester United hoopt dit seizoen opnieuw mee te strijden voor de prijzen in Engeland en haalde ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Plotse jackpot Antwerp, nieuwe exodus Anderlecht'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

243
243
Edward Still verbaast Standard: “Ze hebben afgezien”

Standard leek op weg naar een gelijkspel tot Salieu Drammeh uit zijn krammen schoot. De gouden ...

178
178
'Transferstrijd Tresoldi barst los: monstersom in zicht'

Club Brugge moet op de zomermercato nog enkele vertrekkers vrezen. Sterkhouders zoals Christos ...

536
536
‘Knaltransfer Zekri: KV Mechelen vangt nóg meer’

Moncef Zekri is één van de grootste talenten van de Belgische velden. Op 17-jarige ...

204
204

Meer sportnieuws