Anderlecht overweegt wilde gok in wintermercato

887
Anderlecht overweegt wilde gok in wintermercato

Anderlecht is opnieuw bezig aan een tegenvallend seizoen. De nieuwe coach Brian Riemer moet de paars-witte ploeg terug op de rails zetten met offensief, dominant en aantrekkelijk voetbal. De Deen zal proberen om het maximale te persen uit de huidige spelersgroep, maar toch is het duidelijk dat Sporting nood heeft aan een extra kwaliteitsinjectie, vooral in de aanvalslinie. De 20-jarige spits Filip Szymczak (Lech Poznan) wordt daarom als een potentiële aanwinst genoemd.


EXTRA (SCORENDE) SPITS IS PRIORITAIR

Nochtans vindt Brian Riemer het niet zo nodig om nieuwe spelers te halen. De nieuwe coach van Anderlecht wil zich eerst focussen op het spelersmateriaal dat hij momenteel ter beschikking heeft, én op het doorontwikkelen van de eigen jongeren. “Als je de juiste spelers wilt halen kost dat héél veel geld”, verklaarde de Deense hoofdtrainer tijdens zijn voorstelling aan de pers. “Talent kun je vormen, zo werk ik het liefst. Ik vind dat belangrijker dan de markt op te gaan en spelers te kopen.” Desondanks bereidt CEO Sports Jesper Fredberg toch een transferslag voor op de wintermercato.



Zo wordt Filip Szymczak, een 20-jarige spits van Lech Poznan, gelinkt aan de Belgische recordkampioen. Dat is op zich niet zo vreemd, omdat Anderlecht dit seizoen offensieve slagkracht ontbeert. Zo scoorde Sporting dit seizoen 25 doelpunten in de Jupiler Pro League, ‘goed’ voor een achtste plaats in die betreffende rangschikking. Fabio Silva (6 goals) en Lior Refaelov (4 goals) zijn daarbij verantwoordelijk voor 40% van de totale paars-witte doelpuntenproductie. Een kwaliteitsinjectie in de voorhoede is dus zeker geen overbodige luxe …

23 MATCHEN ZONDER GOAL

In die optiek wordt Filip Szymczak dus genoemd als mogelijke aanwinst voor Anderlecht. Lech Poznan produceerde in de laatste jaren verschillende veelbelovende spelers die mooie buitenlandse transfers maakten zoals Jakub Moder (Brighton & Hove Albion, 11 miljoen euro), Tymoteusz Puchacz (Union Berlin, 2,5 miljoen euro) en Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg, 10 miljoen euro). Szymczak moet de volgende worden in dat rijtje, de 20 jaar jonge spits die de interesse geniet van Anderlecht en Genoa. Maar of hij de ideale versterking is voor Sporting, is evenwel een andere vraag.

Filip Szymczak is immers bezig aan een wisselvallig seizoen, waarin hij de eerste maanden zelfs flink tegenviel. Hij was de symbolisering van het feit dat Lech Poznan in de vorige zomermercato geen aanvallende versterking haalde, waardoor de club in de huidige jaargang niet goed bij schot is en pas de zesde plaats bezet in de Ekstraklasa. In zijn eerste 23 wedstrijden dit seizoen scoorde de Poolse spits namelijk geen enkel doelpunt. Een dramatisch rapport zonder meer. Szymczak overtuigde niet als joker en ook niet als vervanger wanneer de eerste spits Mikael Ishak vermoeid was.


Foto Instagram: filip.szymczak
De bijnaam van Filip Szymczak in Polen luidt de ‘sniper’ maar zijn aantal gescoorde doelpunten doen dat dus niet vermoeden. Desondanks geeft John van den Brom de spits veel kansen bij Lech Poznan want Szymczak heeft uiteraard enkele andere hoogwaardige kwaliteiten. Hij behoort namelijk tot de tien beste spitsen in de Ekstraklasa op het gebied van offensieve regelmaat, aantal verrichte dribbels (en de efficiëntie ervan), versnellingen, offensieve acties, aangegane duels en intercepties. Szymczak is een hardwerkende spits die wel meer dreiging en een betere afwerking in zijn spel moet krijgen.

DE GOK VAN ANDERLECHT

Maar Filip Szymczak is alvast hard bezig om die grote werkpunten aan te pakken. Zo scoorde hij in de laatste vier gespeelde wedstrijden dit seizoen evenveel doelpunten. Hij lukte twee doelpunten voor Lech Poznan (tegen Korona Kielce en Jagiellonia Bialystok) en ook twee goals voor de U21 van Polen (tegen Kroatië en Turkije). Szymczak is dus op de goede weg om een complete spits te worden, al moet hij zijn technisch vermogen en power nog wat aanscherpen. Hij is vandaag dus geen afgewerkt product, maar dat is ook niet vreemd op pas 20-jarige leeftijd.


Foto Instagram: filip.szymczak
Filip Szymczak bezit volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.com een marktwaarde van 700 duizend euro. Dat is geen onoverkomelijk transferbedrag voor Anderlecht, maar toch een stevige investering voor de nog steeds financieel geplaagde club. De transferbudgetten zijn bescheiden en daarom kan Sporting zich geen talrijke transfermissers permitteren. De laatste transfers waarvoor werd betaald, zijn die van Ishaq Abdulrazak, Nilsson Angulo en Amadou Diawara. Dit trio kostte gezamenlijk 6,40 miljoen euro maar voorlopig draagt geen enkele van deze drie transfers de stempel van ‘geslaagd’.

LEES OOK: Brüls verbaast met vergelijking Anderlecht vs Club

Heeft Anderlecht nood aan een extra spits?

Meest recent

Spaanse pers maakt meteen straffe Bisiwu-vergelijking

Jesse Bisiwu heeft zijn intrede bij FC Barcelona niet gemist. Onze 18-jarige landgenoot drukte bij ...

30
30
Brüls verbaast met vergelijking Anderlecht vs Club

De grootste verrassing van afgelopen weekend in de Jupiler Pro League was zonder twijfel de eerste ...

176
176
'Van der Brempt heeft opmerkelijke transfer beet'

De rechtsachter is één van de posities waar binnenkort vernieuwing zal moeten komen ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, nieuw record bij Club'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

179
179
Arsenal-legende trekt grote ogen bij Tzolis: “Goudklomp!”

Christos Tzolis heeft zijn start niet gemist bij Arsenal. De Griekse buitenspeler maakte de overstap ...

83
83
Westerlo hengelt talent binnen: ‘Lengte, kracht en snelheid’

Westerlo heeft op de officiële kanalen een nieuwe zomertransfer bekendgemaakt. De Kemphanen ...

32
32
Cercle Brugge haalt ferm uit met oude JPL-bekende

Cercle Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Groen-Zwart is nog op zoek naar versterkingen en ...

93
93
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

318
318
'OHL ruikt miljoenen na Bundesliga-interesse'

OH Leuven lijkt rekening te moeten houden met een vertrek van Roggerio Nyakossi. De 22-jarige ...

69
69
'STVV weigert miljoenenbod op sterspeler'

STVV heeft opnieuw een stevig bod op Ilias Sebaoui van tafel geveegd. Nadat eerder Amed SK 2,5 ...

165
165
Goudklomp voor Antwerp: "Zoals Vermeeren en Keita"

Royal Antwerp FC won afgelopen weekend van KV Kortrijk. Daardoor begon de Great Old met een zes op ...

467
467
'Anderlecht plots gelinkt aan JPL-smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft heel erg nood aan aanvallende versterking, dat bleek nog maar eens tegen SK ...

516
516
'De Ketelaere grijpt naast absolute droomtransfer'

Een transfer naar Paris Saint-Germain zit er voor Charles De Ketelaere wellicht niet meer in. PSG ...

219
219
KRC Genk passeert weer langs de kassa door Juventus

KRC Genk kent een héél lucratieve zomer. Ze verkochten al voor 33 miljoen euro, maar ...

241
241
Nieuwe smaakmaker voor AA Gent? "Dit is zalig"

AA Gent is met een foutloze 6 op 6 aan de competitie begonnen. Zondagnamiddag werd ook La ...

233
233
Vraagtekens bij ingreep Bruno: "Is een transfer hangende?"

De eerste nederlaag van het seizoen is een feit bij RSC Anderlecht. De recordkampioen ging ...

411
411
'Club Brugge doet duizelen: transfersom van 45 miljoen'

Nadat het deze zomer al verschillende steunpilaren zag vertrekken, wil Club Brugge de rest van zijn ...

1102
1102
'Rodri naar Barça: City dokt monstersom voor opvolger'

Verschillende vooraanstaande bronnen bevestigen inmiddels het nieuws: Manchester City en FC ...

122
122
Tzolis verbaast bij debuut: Engelse pers trekt straffe conclusie

In Engeland is de eerste grote prijs van het seizoen uitgereikt. Kampioen Arsenal FC legde ...

333
333
‘Anderlecht plundert de kassa voor topschutter van 6M’

Anderlecht wil nog een echte doelpuntenmaker aan zijn aanval toevoegen. Paars-wit heeft daarvoor een ...

590
590
Standard bestolen op Mechelen? "Dit maakt voetbal kapot"

Standard heeft voor de tweede week op rij twee kostbare punten verspeeld. Op het veld van KV ...

430
430
Drama bij KRC Genk: "Hele club leeft intens met hem mee"

KRC Genk heeft zaterdagavond zijn eerste zege van het seizoen geboekt. De Limburgers bogen tegen KVC ...

301
301
'Anderlecht tot uiterste: Sibierski vol voor topaanwinst'

RSC Anderlecht staat weer met de voeten op de grond. De Brusselaars liepen zondagmiddag op Beveren ...

618
618
KVM wacht bang af: debuut aanwinst wordt nachtmerrie

KV Mechelen heeft zondagavond zijn eerste punt van het seizoen gepakt na een zeer bewogen avond. ...

285
285
Euvrard kijkt niet naar ref: "Dat mag echt niet gebeuren"

Bij Standard kunnen ze niet tevreden zijn over hun seizoensbegin. Ze blijven achter met een twee op ...

137
137

Meer sportnieuws