Anderlecht overweegt wilde gok in wintermercato

887
Anderlecht overweegt wilde gok in wintermercato

Anderlecht is opnieuw bezig aan een tegenvallend seizoen. De nieuwe coach Brian Riemer moet de paars-witte ploeg terug op de rails zetten met offensief, dominant en aantrekkelijk voetbal. De Deen zal proberen om het maximale te persen uit de huidige spelersgroep, maar toch is het duidelijk dat Sporting nood heeft aan een extra kwaliteitsinjectie, vooral in de aanvalslinie. De 20-jarige spits Filip Szymczak (Lech Poznan) wordt daarom als een potentiële aanwinst genoemd.


EXTRA (SCORENDE) SPITS IS PRIORITAIR

Nochtans vindt Brian Riemer het niet zo nodig om nieuwe spelers te halen. De nieuwe coach van Anderlecht wil zich eerst focussen op het spelersmateriaal dat hij momenteel ter beschikking heeft, én op het doorontwikkelen van de eigen jongeren. “Als je de juiste spelers wilt halen kost dat héél veel geld”, verklaarde de Deense hoofdtrainer tijdens zijn voorstelling aan de pers. “Talent kun je vormen, zo werk ik het liefst. Ik vind dat belangrijker dan de markt op te gaan en spelers te kopen.” Desondanks bereidt CEO Sports Jesper Fredberg toch een transferslag voor op de wintermercato.



Zo wordt Filip Szymczak, een 20-jarige spits van Lech Poznan, gelinkt aan de Belgische recordkampioen. Dat is op zich niet zo vreemd, omdat Anderlecht dit seizoen offensieve slagkracht ontbeert. Zo scoorde Sporting dit seizoen 25 doelpunten in de Jupiler Pro League, ‘goed’ voor een achtste plaats in die betreffende rangschikking. Fabio Silva (6 goals) en Lior Refaelov (4 goals) zijn daarbij verantwoordelijk voor 40% van de totale paars-witte doelpuntenproductie. Een kwaliteitsinjectie in de voorhoede is dus zeker geen overbodige luxe …

23 MATCHEN ZONDER GOAL

In die optiek wordt Filip Szymczak dus genoemd als mogelijke aanwinst voor Anderlecht. Lech Poznan produceerde in de laatste jaren verschillende veelbelovende spelers die mooie buitenlandse transfers maakten zoals Jakub Moder (Brighton & Hove Albion, 11 miljoen euro), Tymoteusz Puchacz (Union Berlin, 2,5 miljoen euro) en Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg, 10 miljoen euro). Szymczak moet de volgende worden in dat rijtje, de 20 jaar jonge spits die de interesse geniet van Anderlecht en Genoa. Maar of hij de ideale versterking is voor Sporting, is evenwel een andere vraag.

Filip Szymczak is immers bezig aan een wisselvallig seizoen, waarin hij de eerste maanden zelfs flink tegenviel. Hij was de symbolisering van het feit dat Lech Poznan in de vorige zomermercato geen aanvallende versterking haalde, waardoor de club in de huidige jaargang niet goed bij schot is en pas de zesde plaats bezet in de Ekstraklasa. In zijn eerste 23 wedstrijden dit seizoen scoorde de Poolse spits namelijk geen enkel doelpunt. Een dramatisch rapport zonder meer. Szymczak overtuigde niet als joker en ook niet als vervanger wanneer de eerste spits Mikael Ishak vermoeid was.


Foto Instagram: filip.szymczak
De bijnaam van Filip Szymczak in Polen luidt de ‘sniper’ maar zijn aantal gescoorde doelpunten doen dat dus niet vermoeden. Desondanks geeft John van den Brom de spits veel kansen bij Lech Poznan want Szymczak heeft uiteraard enkele andere hoogwaardige kwaliteiten. Hij behoort namelijk tot de tien beste spitsen in de Ekstraklasa op het gebied van offensieve regelmaat, aantal verrichte dribbels (en de efficiëntie ervan), versnellingen, offensieve acties, aangegane duels en intercepties. Szymczak is een hardwerkende spits die wel meer dreiging en een betere afwerking in zijn spel moet krijgen.

DE GOK VAN ANDERLECHT

Maar Filip Szymczak is alvast hard bezig om die grote werkpunten aan te pakken. Zo scoorde hij in de laatste vier gespeelde wedstrijden dit seizoen evenveel doelpunten. Hij lukte twee doelpunten voor Lech Poznan (tegen Korona Kielce en Jagiellonia Bialystok) en ook twee goals voor de U21 van Polen (tegen Kroatië en Turkije). Szymczak is dus op de goede weg om een complete spits te worden, al moet hij zijn technisch vermogen en power nog wat aanscherpen. Hij is vandaag dus geen afgewerkt product, maar dat is ook niet vreemd op pas 20-jarige leeftijd.


Foto Instagram: filip.szymczak
Filip Szymczak bezit volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.com een marktwaarde van 700 duizend euro. Dat is geen onoverkomelijk transferbedrag voor Anderlecht, maar toch een stevige investering voor de nog steeds financieel geplaagde club. De transferbudgetten zijn bescheiden en daarom kan Sporting zich geen talrijke transfermissers permitteren. De laatste transfers waarvoor werd betaald, zijn die van Ishaq Abdulrazak, Nilsson Angulo en Amadou Diawara. Dit trio kostte gezamenlijk 6,40 miljoen euro maar voorlopig draagt geen enkele van deze drie transfers de stempel van ‘geslaagd’.

LEES OOK: Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Heeft Anderlecht nood aan een extra spits?

Meest recent

'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

6
6
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

25
25
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

66
66
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

273
273
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

165
165
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

80
80
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

28
28
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

110
110
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

28
28
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

142
142
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

384
384
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

48
48
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

409
409
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

177
177
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

188
188
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

566
566
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

160
160
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

170
170
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

773
773
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

192
192
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

113
113
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

154
154
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

89
89

Meer sportnieuws