Borkelmans heeft Plan B voor Kompany: "Hij is ideale bondscoach"

door
Borkelmans heeft Plan B voor Kompany:

Bij de KBVB stroomde er al de nodige cv’s binnen om Roberto Martinez op te volgen. Vital Borkelmans, voormalig assistent-trainer bij de Rode Duivels, sprak bij onze redactie over de nieuwe bondscoach. Hij kwam met een opvallende kandidaat om de Spaanse trainer op te volgen bij de nationale ploeg.


Met Roberto Martinez stond er zes jaar lang een buitenlandse coach aan het roer bij de Rode Duivels. De kans is zeker aanwezig dat er weer een buitenlander bondscoach gaat komen bij de nationale ploeg. Borkelmans vindt dat geen goed idee en hij legt ook uit waarom. "Ik ben van mening dat er een Belgische bondscoach moet komen na Martinez. Een buitenlandse toptrainer? Hoe lang gaat die blijven? Kijk naar het verhaal met Dick Advocaat, die al na enkele maanden België de rug toekeerde”, aldus de ex-Rode Duivel.

VERMAELEN

Thomas Vermaelen, nu al assistent-trainer bij België, is volgens hem een goede optie. "Het is belangrijk dat je een trainer aanstelt die bekend is met de leefwereld waarin onze Rode Duivels zich nu begeven. Spelers als De Bruyne, Courtois en Lukaku hebben iemand nodig die weet wat het is om bij de buitenlandse top te werken. Iemand als Kompany zou perfect zijn, maar we hebben met Vermaelen misschien wel dé ideale trainer al in huis. Hij speelde jarenlang bij de absolute wereldtop en er is heel veel respect vanwege de Belgische spelers voor hem. Als je hem goed weet te omringen, met bijvoorbeeld een ervaren assistent-trainer, zou ik deze piste toch eens bestuderen."

CR

LEES OOK: Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Zou Vermaelen met een ervaren T2 een goede optie zijn?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

82
82
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

77
77
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

76
76
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

38
38
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

122
122
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

224
224
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

226
226
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

93
93
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

36
36
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

102
102
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

211
211
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

235
235
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

84
84
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

514
514
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

348
348
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

425
425
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

134
134
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

75
75
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

599
599
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

612
612
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

413
413
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

430
430
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

292
292
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2202
2202
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

149
149

Meer sportnieuws