Borkelmans heeft Plan B voor Kompany: "Hij is ideale bondscoach"

402 stemmen
Borkelmans heeft Plan B voor Kompany:

Bij de KBVB stroomde er al de nodige cv’s binnen om Roberto Martinez op te volgen. Vital Borkelmans, voormalig assistent-trainer bij de Rode Duivels, sprak bij onze redactie over de nieuwe bondscoach. Hij kwam met een opvallende kandidaat om de Spaanse trainer op te volgen bij de nationale ploeg.


Met Roberto Martinez stond er zes jaar lang een buitenlandse coach aan het roer bij de Rode Duivels. De kans is zeker aanwezig dat er weer een buitenlander bondscoach gaat komen bij de nationale ploeg. Borkelmans vindt dat geen goed idee en hij legt ook uit waarom. "Ik ben van mening dat er een Belgische bondscoach moet komen na Martinez. Een buitenlandse toptrainer? Hoe lang gaat die blijven? Kijk naar het verhaal met Dick Advocaat, die al na enkele maanden België de rug toekeerde”, aldus de ex-Rode Duivel.

VERMAELEN

Thomas Vermaelen, nu al assistent-trainer bij België, is volgens hem een goede optie. "Het is belangrijk dat je een trainer aanstelt die bekend is met de leefwereld waarin onze Rode Duivels zich nu begeven. Spelers als De Bruyne, Courtois en Lukaku hebben iemand nodig die weet wat het is om bij de buitenlandse top te werken. Iemand als Kompany zou perfect zijn, maar we hebben met Vermaelen misschien wel dé ideale trainer al in huis. Hij speelde jarenlang bij de absolute wereldtop en er is heel veel respect vanwege de Belgische spelers voor hem. Als je hem goed weet te omringen, met bijvoorbeeld een ervaren assistent-trainer, zou ik deze piste toch eens bestuderen."

CR

LEES OOK: Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Zou Vermaelen met een ervaren T2 een goede optie zijn?

Meest recent

‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

113
113
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

29
29
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

61
61
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

16
16
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

53
53
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

41
41
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

300
300
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

188
188
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

440
440
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

143
143
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

92
92
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

122
122
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

150
150
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

180
180
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

158
158
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

140
140
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

483
483
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

566
566
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

869
869
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

257
257
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

209
209
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

549
549
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

188
188
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

318
318
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

1059
1059

Meer sportnieuws