"WK in de winter is voor herhaling vatbaar"

181

Het WK in Qatar wordt niet in de Europese zomer afgewerkt, maar wel in de herfst. Desondanks noemen ze het een WK in de winter. Dat zorgde voor een matige WK-beleving in Europa, maar Jurriën Timber is er blijkbaar een fan van, want de verdediger van Nederland en Ajax was zeer te spreken over een WK in deze periode van het seizoen.


In marketingtermen wordt de periode van het WK 2022 beschouwd als 'winter', om het tegengesteld te maken aan het WK in de zomer. In werkelijkheid is het seizoen waarin het wordt gehouden de herfst, van half november tot half december. Timber is fan van deze ‘wintereditie’. "Ik vond het erg prettig om het WK in november en december te spelen. Ik vind dat voor herhaling vatbaar. Of een WK in de zomer beter is? Ik ben het daar niet mee eens. Voetbaltechnisch gezien was het heerlijk om in deze periode te spelen", zei hij in de Italiaanse media.

HOOG TEMPO

Hij geeft nog wat extra redenen waarom een WK in deze periode beter is. “Afgezien van de perfecte weersomstandigheden kwamen we hier in topconditie, omdat we niet zo moe waren als je normaal bent na een seizoen. Je kon merken dat de wedstrijden allemaal op een hoog tempo en met veel intensiteit werden gespeeld. De beste spelers presteerden goed, omdat ze in goede vorm verkeerden. Als de kans komt, zie ik dit graag nog een keer gebeuren."

De beleving in de Europese landen was een stuk minder dan bij andere edities. Heel wat WK-evenementen werden afgelast wegens weinig interesse. Dat de fans niet buiten konden genieten van een match op een groot scherm, was één van de grote boosdoeners. Daarnaast zijn het ook zeer dure tijden, waardoor mensen twee keer nadenken over bepaalde uitgaves.

LEES OOK: Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Hoe oordeel jij over deze wintereditie?

Meest recent

Na bizarre uitspraken Bornauw: Bruno verdedigt speler

RSC Anderlecht won overtuigend met 4-1 van Westerlo. Achteraf was Vitor Bruno nog lovend over een ...

33
33
Eén Buffalo maakt telkens het verschil in topwedstrijden

AA Gent verrast vriend en vijand dit seizoen. De Buffalo's staan eerste en doen het ook goed in ...

15
15
Doku krijgt er in Engeland snoeihard van langs

Manchester City ging zaterdag thuis onderuit tegen Brighton en in Engeland wordt al naar een ...

23
23
Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

89
89
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

40
40
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

91
91
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

53
53
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

61
61
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

166
166
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

166
166
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

55
55
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

96
96
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

46
46
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

176
176
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

178
178
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

152
152
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

22
22
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

6
6
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

203
203
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

82
82
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

67
67
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

27
27
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

346
346
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

124
124
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

76
76

Meer sportnieuws