TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Lang barst los, Genk slaat toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Lang barst los, Genk slaat toe'

De WK-eindronde in Qatar draait op volle toeren, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Noa Lang speelde slechts een bijrol bij Oranje op het WK, maar desondanks lijkt het toernooi er wel voor gezorgd te hebben dat de interesse in de aanvaller van Club Brugge weer toeneemt. In januari zal Blauw-Zwart zijn goudhaantje wellicht niet laten vertrekken, maar in de zomer zou Lang zijn gedroomde transfer eindelijk kunnen gaan krijgen. De eerste twee gegadigden zouden alvast opgedoken zijn, want West Ham United en Leeds United zouden opnieuw hun oog laten vallen hebben op Lang.



Bij KRC Genk zijn ze al volop bezig met de wintermercato. De Limburgers zijn halfweg de reguliere competitie de autoritaire leider in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat ze op hun lauweren gaan rusten. Wouter Vrancken geeft alvast aan dat hij er in de aanval nog versterking bij wil. De trainer zit daar immers krap door de zware blessure van Luca Oyen en de verbanning van Andras Nemeth en Mika Godts, die hun aflopende contracten niet willen verlengen.

AA Gent heeft het WK met bijzondere aandacht gevolgd en heeft zijn oog laten vallen op een speler die zich in Qatar in de kijker speelde. Keanu Baccus liet mooie dingen zien bij Australië en zou daardoor de aandacht getrokken hebben van de Buffalo's, maar ook van AEK Athene en enkele Engelse clubs. De middenvelder is momenteel nog in Schotland aan de slag bij St. Mirren.



De voorbije dagen werd Antwerp nadrukkelijk gelinkt aan de komst van Daley Blind. De Nederlandse international zou ook openstaan voor een overstap naar de Bosuil, maar het laatste woord voor de transfer lijkt bij Ajax te liggen. De Nederlandse kampioen zal de afweging moeten maken of ze Blind in januari al willen laten vertrekken en welke transfersom ze nog willen vangen. In de zomer is Blind einde contract.

BUITENLAND

Eén van de sensaties van het WK was Gonçalo Ramos, die bij Portugal Cristiano Ronaldo uit de ploeg speelde en een hattrick scoorde in de achtste finale tegen Zwitserland. Dat kan de 21-jarige spits ook een fraaie transfer opleveren, want na zijn exploten in Qatar trekken heel wat grootmachten aan zijn mouw. Met name PSG, Manchester United, FC Barcelona en Juventus zouden zijn dossier van zeer dichtbij volgen. Benfica heeft goud geroken en zal Ramos enkel laten gaan als zijn afkoopsom van 120 miljoen euro betaald wordt.



Een andere WK-revelatie is Josko Gvardiol, die grote indruk maakt bij Kroatië. De jonge verdediger lijkt daarmee ook klaar voor een toptransfer en heel wat grootmachten staan in de rij. Na Real Madrid zouden nu ook Manchester United, Manchester City en Chelsea zich melden voor de 20-jarige Kroaat. De Engelse tenoren zouden zelfs al plannen hebben om aanbiedingen tussen de 90 en 100 miljoen euro neer te leggen bij RB Leipzig.

LEES OOK: 'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Zal Noa Lang zijn basisplaats bij Club Brugge snel weer heroveren?

Meest recent

Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

13
13
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

119
119
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

10
10
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

267
267
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

117
117
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

36
36
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

373
373
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

82
82
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

84
84
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

46
46
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

176
176
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

99
99
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

87
87
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

32
32
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

149
149
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

157
157
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

78
78
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

175
175
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

142
142
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

136
136
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

265
265
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

343
343
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

144
144

Meer sportnieuws