TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Lang barst los, Genk slaat toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Lang barst los, Genk slaat toe'

De WK-eindronde in Qatar draait op volle toeren, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Noa Lang speelde slechts een bijrol bij Oranje op het WK, maar desondanks lijkt het toernooi er wel voor gezorgd te hebben dat de interesse in de aanvaller van Club Brugge weer toeneemt. In januari zal Blauw-Zwart zijn goudhaantje wellicht niet laten vertrekken, maar in de zomer zou Lang zijn gedroomde transfer eindelijk kunnen gaan krijgen. De eerste twee gegadigden zouden alvast opgedoken zijn, want West Ham United en Leeds United zouden opnieuw hun oog laten vallen hebben op Lang.



Bij KRC Genk zijn ze al volop bezig met de wintermercato. De Limburgers zijn halfweg de reguliere competitie de autoritaire leider in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat ze op hun lauweren gaan rusten. Wouter Vrancken geeft alvast aan dat hij er in de aanval nog versterking bij wil. De trainer zit daar immers krap door de zware blessure van Luca Oyen en de verbanning van Andras Nemeth en Mika Godts, die hun aflopende contracten niet willen verlengen.

AA Gent heeft het WK met bijzondere aandacht gevolgd en heeft zijn oog laten vallen op een speler die zich in Qatar in de kijker speelde. Keanu Baccus liet mooie dingen zien bij Australië en zou daardoor de aandacht getrokken hebben van de Buffalo's, maar ook van AEK Athene en enkele Engelse clubs. De middenvelder is momenteel nog in Schotland aan de slag bij St. Mirren.



De voorbije dagen werd Antwerp nadrukkelijk gelinkt aan de komst van Daley Blind. De Nederlandse international zou ook openstaan voor een overstap naar de Bosuil, maar het laatste woord voor de transfer lijkt bij Ajax te liggen. De Nederlandse kampioen zal de afweging moeten maken of ze Blind in januari al willen laten vertrekken en welke transfersom ze nog willen vangen. In de zomer is Blind einde contract.

BUITENLAND

Eén van de sensaties van het WK was Gonçalo Ramos, die bij Portugal Cristiano Ronaldo uit de ploeg speelde en een hattrick scoorde in de achtste finale tegen Zwitserland. Dat kan de 21-jarige spits ook een fraaie transfer opleveren, want na zijn exploten in Qatar trekken heel wat grootmachten aan zijn mouw. Met name PSG, Manchester United, FC Barcelona en Juventus zouden zijn dossier van zeer dichtbij volgen. Benfica heeft goud geroken en zal Ramos enkel laten gaan als zijn afkoopsom van 120 miljoen euro betaald wordt.



Een andere WK-revelatie is Josko Gvardiol, die grote indruk maakt bij Kroatië. De jonge verdediger lijkt daarmee ook klaar voor een toptransfer en heel wat grootmachten staan in de rij. Na Real Madrid zouden nu ook Manchester United, Manchester City en Chelsea zich melden voor de 20-jarige Kroaat. De Engelse tenoren zouden zelfs al plannen hebben om aanbiedingen tussen de 90 en 100 miljoen euro neer te leggen bij RB Leipzig.

LEES OOK: 'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

Zal Noa Lang zijn basisplaats bij Club Brugge snel weer heroveren?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

6
6
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

29
29
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

302
302
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

270
270
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

154
154
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

210
210
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

62
62
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

538
538
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

199
199
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

377
377
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

569
569
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

207
207
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

380
380
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

179
179
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

157
157
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

153
153
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

74
74
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

252
252
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

74
74
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

326
326
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

231
231
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

445
445
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

525
525
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

81
81

Meer sportnieuws