JUPILER PRO LEAGUE
Noa Lang speelde slechts een bijrol bij Oranje op het WK, maar desondanks lijkt het toernooi er wel voor gezorgd te hebben dat de interesse in de aanvaller van Club Brugge weer toeneemt. In januari zal Blauw-Zwart zijn goudhaantje wellicht niet laten vertrekken, maar in de zomer zou Lang zijn gedroomde transfer eindelijk kunnen gaan krijgen. De eerste twee gegadigden zouden alvast opgedoken zijn, want West Ham United en Leeds United zouden opnieuw hun oog laten vallen hebben op Lang.

Bij KRC Genk zijn ze al volop bezig met de wintermercato. De Limburgers zijn halfweg de reguliere competitie de autoritaire leider in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat ze op hun lauweren gaan rusten. Wouter Vrancken geeft alvast aan dat hij er in de aanval nog versterking bij wil. De trainer zit daar immers krap door de zware blessure van Luca Oyen en de verbanning van Andras Nemeth en Mika Godts, die hun aflopende contracten niet willen verlengen.
AA Gent heeft het WK met bijzondere aandacht gevolgd en heeft zijn oog laten vallen op een speler die zich in Qatar in de kijker speelde. Keanu Baccus liet mooie dingen zien bij Australië en zou daardoor de aandacht getrokken hebben van de Buffalo's, maar ook van AEK Athene en enkele Engelse clubs. De middenvelder is momenteel nog in Schotland aan de slag bij St. Mirren.

De voorbije dagen werd Antwerp nadrukkelijk gelinkt aan de komst van Daley Blind. De Nederlandse international zou ook openstaan voor een overstap naar de Bosuil, maar het laatste woord voor de transfer lijkt bij Ajax te liggen. De Nederlandse kampioen zal de afweging moeten maken of ze Blind in januari al willen laten vertrekken en welke transfersom ze nog willen vangen. In de zomer is Blind einde contract.
BUITENLAND
Eén van de sensaties van het WK was Gonçalo Ramos, die bij Portugal Cristiano Ronaldo uit de ploeg speelde en een hattrick scoorde in de achtste finale tegen Zwitserland. Dat kan de 21-jarige spits ook een fraaie transfer opleveren, want na zijn exploten in Qatar trekken heel wat grootmachten aan zijn mouw. Met name PSG, Manchester United, FC Barcelona en Juventus zouden zijn dossier van zeer dichtbij volgen. Benfica heeft goud geroken en zal Ramos enkel laten gaan als zijn afkoopsom van 120 miljoen euro betaald wordt.

Een andere WK-revelatie is Josko Gvardiol, die grote indruk maakt bij Kroatië. De jonge verdediger lijkt daarmee ook klaar voor een toptransfer en heel wat grootmachten staan in de rij. Na Real Madrid zouden nu ook Manchester United, Manchester City en Chelsea zich melden voor de 20-jarige Kroaat. De Engelse tenoren zouden zelfs al plannen hebben om aanbiedingen tussen de 90 en 100 miljoen euro neer te leggen bij RB Leipzig.