TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Lang barst los, Genk slaat toe'

door stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Lang barst los, Genk slaat toe'

De WK-eindronde in Qatar draait op volle toeren, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Noa Lang speelde slechts een bijrol bij Oranje op het WK, maar desondanks lijkt het toernooi er wel voor gezorgd te hebben dat de interesse in de aanvaller van Club Brugge weer toeneemt. In januari zal Blauw-Zwart zijn goudhaantje wellicht niet laten vertrekken, maar in de zomer zou Lang zijn gedroomde transfer eindelijk kunnen gaan krijgen. De eerste twee gegadigden zouden alvast opgedoken zijn, want West Ham United en Leeds United zouden opnieuw hun oog laten vallen hebben op Lang.



Bij KRC Genk zijn ze al volop bezig met de wintermercato. De Limburgers zijn halfweg de reguliere competitie de autoritaire leider in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat ze op hun lauweren gaan rusten. Wouter Vrancken geeft alvast aan dat hij er in de aanval nog versterking bij wil. De trainer zit daar immers krap door de zware blessure van Luca Oyen en de verbanning van Andras Nemeth en Mika Godts, die hun aflopende contracten niet willen verlengen.

AA Gent heeft het WK met bijzondere aandacht gevolgd en heeft zijn oog laten vallen op een speler die zich in Qatar in de kijker speelde. Keanu Baccus liet mooie dingen zien bij Australië en zou daardoor de aandacht getrokken hebben van de Buffalo's, maar ook van AEK Athene en enkele Engelse clubs. De middenvelder is momenteel nog in Schotland aan de slag bij St. Mirren.



De voorbije dagen werd Antwerp nadrukkelijk gelinkt aan de komst van Daley Blind. De Nederlandse international zou ook openstaan voor een overstap naar de Bosuil, maar het laatste woord voor de transfer lijkt bij Ajax te liggen. De Nederlandse kampioen zal de afweging moeten maken of ze Blind in januari al willen laten vertrekken en welke transfersom ze nog willen vangen. In de zomer is Blind einde contract.

BUITENLAND

Eén van de sensaties van het WK was Gonçalo Ramos, die bij Portugal Cristiano Ronaldo uit de ploeg speelde en een hattrick scoorde in de achtste finale tegen Zwitserland. Dat kan de 21-jarige spits ook een fraaie transfer opleveren, want na zijn exploten in Qatar trekken heel wat grootmachten aan zijn mouw. Met name PSG, Manchester United, FC Barcelona en Juventus zouden zijn dossier van zeer dichtbij volgen. Benfica heeft goud geroken en zal Ramos enkel laten gaan als zijn afkoopsom van 120 miljoen euro betaald wordt.



Een andere WK-revelatie is Josko Gvardiol, die grote indruk maakt bij Kroatië. De jonge verdediger lijkt daarmee ook klaar voor een toptransfer en heel wat grootmachten staan in de rij. Na Real Madrid zouden nu ook Manchester United, Manchester City en Chelsea zich melden voor de 20-jarige Kroaat. De Engelse tenoren zouden zelfs al plannen hebben om aanbiedingen tussen de 90 en 100 miljoen euro neer te leggen bij RB Leipzig.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

Zal Noa Lang zijn basisplaats bij Club Brugge snel weer heroveren?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
Ruben Van Gucht laat kassa rinkelen: Dit verdient hij echt

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

0
0
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

22
22
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

98
98
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

663
663
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

100
100
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

53
53
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

244
244
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

55
55
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

185
185
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

184
184
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

148
148
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

236
236
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

171
171
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

139
139
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

545
545
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

776
776
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

428
428
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

229
229
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

129
129
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

84
84
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

207
207
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

432
432
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

193
193
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

106
106
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

37
37

Meer sportnieuws