Engelsen gaan helemaal door het lint na uitschakeling

door
Engelsen gaan helemaal door het lint na uitschakeling

Engeland heeft zaterdagavond een nieuw penaltytrauma opgelopen. Anderhalf jaar nadat het de EK-finale verloor tegen Italië na strafschoppen, luidde een gemiste elfmeter van Harry Kane de vroegtijdige exit op het WK in. Frankrijk won daardoor met 2-1 en voor de Engelsen zit het toernooi er in de kwartfinale al op. Dat is al voor de zevende keer het geval, geen enkel land sneuvelde vaker in deze fase van het WK.


Het hoeft dan ook niet te verbazen dat de frustraties in Engeland hoog opliepen na de uitschakeling. Als zondebok werd niet zozeer gewezen naar Kane, maar wel naar scheidsrechter Wilton Pereira Sampaio. De Braziliaan haalde zich met enkele betwiste beslissingen de woede van de Engelsen op de hals. Vooral voor rust speelde hij een hoofdrol.

In de aanloop naar de 1-0 van Tchouameni vonden de Engelsen dat er een overtreding gemaakt was op Bukayo Saka, maar Sampaio liet begaan en keurde de goal goed. Enkele minuten later bleef hij ook stil toen Harry Kane in de zestien neerging na een duel met Upamecano. De Franse verdediger maakte nochtans een duidelijke overtreding. De Engelsen vonden dat ze een strafschop verdienden, al leek het op de beelden er wel op dat de fout net buiten de zestien gebeurde.

GRAP
Gary Lineker liet op Twitter duidelijk zijn mening blijken en Gary Neville ging na de match zelfs helemaal door het lint. "De scheidsrechter was een nachtmerrie. Echt een grap van een ref", foeterde de analist bij ITV. "Ik ga niet zeggen dat Engeland alleen daarom verloren heeft, want dat zou een flauw excuus zijn. Maar hij was gewoon een slechte scheidsrechter."


LEES OOK: Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Is hun frustratie terecht?

Meest recent

'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

8
8
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

120
120
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

34
34
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

102
102
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

122
122
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

169
169
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

338
338
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

357
357
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

35
35
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

93
93
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

244
244
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

45
45
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

99
99
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

82
82
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

224
224
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

296
296
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1124
1124
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

61
61
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

672
672
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

397
397
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

165
165
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

163
163
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

991
991
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

718
718

Meer sportnieuws