Engelsen gaan helemaal door het lint na uitschakeling

624 stemmen
Engelsen gaan helemaal door het lint na uitschakeling

Engeland heeft zaterdagavond een nieuw penaltytrauma opgelopen. Anderhalf jaar nadat het de EK-finale verloor tegen Italië na strafschoppen, luidde een gemiste elfmeter van Harry Kane de vroegtijdige exit op het WK in. Frankrijk won daardoor met 2-1 en voor de Engelsen zit het toernooi er in de kwartfinale al op. Dat is al voor de zevende keer het geval, geen enkel land sneuvelde vaker in deze fase van het WK.


Het hoeft dan ook niet te verbazen dat de frustraties in Engeland hoog opliepen na de uitschakeling. Als zondebok werd niet zozeer gewezen naar Kane, maar wel naar scheidsrechter Wilton Pereira Sampaio. De Braziliaan haalde zich met enkele betwiste beslissingen de woede van de Engelsen op de hals. Vooral voor rust speelde hij een hoofdrol.

In de aanloop naar de 1-0 van Tchouameni vonden de Engelsen dat er een overtreding gemaakt was op Bukayo Saka, maar Sampaio liet begaan en keurde de goal goed. Enkele minuten later bleef hij ook stil toen Harry Kane in de zestien neerging na een duel met Upamecano. De Franse verdediger maakte nochtans een duidelijke overtreding. De Engelsen vonden dat ze een strafschop verdienden, al leek het op de beelden er wel op dat de fout net buiten de zestien gebeurde.

GRAP
Gary Lineker liet op Twitter duidelijk zijn mening blijken en Gary Neville ging na de match zelfs helemaal door het lint. "De scheidsrechter was een nachtmerrie. Echt een grap van een ref", foeterde de analist bij ITV. "Ik ga niet zeggen dat Engeland alleen daarom verloren heeft, want dat zou een flauw excuus zijn. Maar hij was gewoon een slechte scheidsrechter."


Is hun frustratie terecht?

Meest recent

Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

137
137
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

57
57
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

230
230
Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

415
415
Genk voorbij magische grens: Karetsas-prijs loopt verder op

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

458
458
'Antwerp compleet los: nieuwe trainer, víér versterkingen'

Antwerp FC kende een moeizaam tussenseizoen tot dusver. Door de bestuurlijke perikelen liepen alle ...

356
356
'Sibierski lang niet klaar: drie extra aanwinsten Anderlecht'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

425
425
Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

401
401
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

98
98
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

27
27
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

217
217
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

632
632
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

182
182
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

28
28
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

146
146
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

332
332
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

261
261
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

625
625
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

45
45
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

1006
1006
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

100
100
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

51
51
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

278
278
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

746
746
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

1000
1000

Meer sportnieuws