Engelsen gaan helemaal door het lint na uitschakeling

door
Engelsen gaan helemaal door het lint na uitschakeling

Engeland heeft zaterdagavond een nieuw penaltytrauma opgelopen. Anderhalf jaar nadat het de EK-finale verloor tegen Italië na strafschoppen, luidde een gemiste elfmeter van Harry Kane de vroegtijdige exit op het WK in. Frankrijk won daardoor met 2-1 en voor de Engelsen zit het toernooi er in de kwartfinale al op. Dat is al voor de zevende keer het geval, geen enkel land sneuvelde vaker in deze fase van het WK.


Het hoeft dan ook niet te verbazen dat de frustraties in Engeland hoog opliepen na de uitschakeling. Als zondebok werd niet zozeer gewezen naar Kane, maar wel naar scheidsrechter Wilton Pereira Sampaio. De Braziliaan haalde zich met enkele betwiste beslissingen de woede van de Engelsen op de hals. Vooral voor rust speelde hij een hoofdrol.

In de aanloop naar de 1-0 van Tchouameni vonden de Engelsen dat er een overtreding gemaakt was op Bukayo Saka, maar Sampaio liet begaan en keurde de goal goed. Enkele minuten later bleef hij ook stil toen Harry Kane in de zestien neerging na een duel met Upamecano. De Franse verdediger maakte nochtans een duidelijke overtreding. De Engelsen vonden dat ze een strafschop verdienden, al leek het op de beelden er wel op dat de fout net buiten de zestien gebeurde.

GRAP
Gary Lineker liet op Twitter duidelijk zijn mening blijken en Gary Neville ging na de match zelfs helemaal door het lint. "De scheidsrechter was een nachtmerrie. Echt een grap van een ref", foeterde de analist bij ITV. "Ik ga niet zeggen dat Engeland alleen daarom verloren heeft, want dat zou een flauw excuus zijn. Maar hij was gewoon een slechte scheidsrechter."


LEES OOK: Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Is hun frustratie terecht?

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

7
7
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

22
22
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

11
11
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

19
19
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

39
39
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

138
138
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

288
288
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

152
152
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

109
109
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

540
540
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

785
785
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

63
63
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

294
294
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

539
539
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

101
101
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

433
433
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

546
546
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

653
653
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

360
360
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

607
607
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

461
461
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

247
247
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

548
548
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

652
652

Meer sportnieuws