Engelsen gaan helemaal door het lint na uitschakeling

624 stemmen
Engelsen gaan helemaal door het lint na uitschakeling

Engeland heeft zaterdagavond een nieuw penaltytrauma opgelopen. Anderhalf jaar nadat het de EK-finale verloor tegen Italië na strafschoppen, luidde een gemiste elfmeter van Harry Kane de vroegtijdige exit op het WK in. Frankrijk won daardoor met 2-1 en voor de Engelsen zit het toernooi er in de kwartfinale al op. Dat is al voor de zevende keer het geval, geen enkel land sneuvelde vaker in deze fase van het WK.


Het hoeft dan ook niet te verbazen dat de frustraties in Engeland hoog opliepen na de uitschakeling. Als zondebok werd niet zozeer gewezen naar Kane, maar wel naar scheidsrechter Wilton Pereira Sampaio. De Braziliaan haalde zich met enkele betwiste beslissingen de woede van de Engelsen op de hals. Vooral voor rust speelde hij een hoofdrol.

In de aanloop naar de 1-0 van Tchouameni vonden de Engelsen dat er een overtreding gemaakt was op Bukayo Saka, maar Sampaio liet begaan en keurde de goal goed. Enkele minuten later bleef hij ook stil toen Harry Kane in de zestien neerging na een duel met Upamecano. De Franse verdediger maakte nochtans een duidelijke overtreding. De Engelsen vonden dat ze een strafschop verdienden, al leek het op de beelden er wel op dat de fout net buiten de zestien gebeurde.

GRAP
Gary Lineker liet op Twitter duidelijk zijn mening blijken en Gary Neville ging na de match zelfs helemaal door het lint. "De scheidsrechter was een nachtmerrie. Echt een grap van een ref", foeterde de analist bij ITV. "Ik ga niet zeggen dat Engeland alleen daarom verloren heeft, want dat zou een flauw excuus zijn. Maar hij was gewoon een slechte scheidsrechter."


LEES OOK: 'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Is hun frustratie terecht?

Meest recent

Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

6
6
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

8
8
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

177
177
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

34
34
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

23
23
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

168
168
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

84
84
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

114
114
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

309
309
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

287
287
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

72
72
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

52
52
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

153
153
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

151
151
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

53
53
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

414
414
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

289
289
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

73
73
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

304
304
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

370
370
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

114
114
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

67
67
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

443
443
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

275
275

Meer sportnieuws