Giroud: "Dit doet me denken aan België in 2018"

door
Giroud:

Slechts twee keer slaagde een land er tot dusver om zijn wereldtitel te verlengen: Italië in 1934 en Brazilië in 1962. Frankrijk maakt echter nog steeds kans om zich in dat rijtje te voegen, want de wereldkampioen van 2018 wist zich zaterdagavond bij de laatste vier in Qatar te scharen. Ze rekenden in een thriller af met Engeland, waardoor hen woensdag een halve finale tegen Marokko wacht.


In het slotkwartier was het nog bibberen voor Les Bleus, maar ze kwamen met de schrik vrij doordat Harry Kane in de 84ste minuut nog een strafschop miste. Daardoor mocht Olivier Giroud zich uiteindelijk de matchwinnaar noemen. De Franse topschutter aller tijden kopte zijn ploeg uiteindelijk naar de zege met zijn vierde goal van het toernooi.

Na de match dacht Giroud aan de Rode Duivels. "Dit is geweldig. Nadat we op voorsprong kwamen, hebben we super verdedigd. Dat deed me denken aan de match tegen België in 2018", verklaarde hij immers aan TF1. "Jammer genoeg geven we dan een strafschop weg. Naar het einde van de match krijgen we nog een paar kansen. Ik wist dat er nog meer zouden komen en Grizi (Griezmann, nvdr) gaf een geweldige voorzet bij mijn goal. Dit was echt een geweldige wedstrijd. We kennen het potentieel van deze jonge Engelse generatie, maar wij hebben de match op het mentale vlak gewonnen."

SPANNEND
Vier jaar geleden plaatste Frankrijk zich voor de finale na een wedstrijd tegen de Rode Duivels die alle kanten op kon. De Fransen kwamen toen op voorsprong na een goal van Umtiti en kropen daarna achteruit om hun voorsprong vast te houden. Ook nu lieten ze het initiatief aan de Engelsen en met wat meeval pakte die zet ook goed uit.

LEES OOK: Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Zal Frankrijk opnieuw wereldkampioen worden?

Meest recent

Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

2
2
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

15
15
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

27
27
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

37
37
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

68
68
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

71
71
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

73
73
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

70
70
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

79
79
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

302
302
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

71
71
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

284
284
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

114
114
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

46
46
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

65
65
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

372
372
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

145
145
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

429
429
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

489
489
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

334
334
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

133
133
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

136
136
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

204
204
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

366
366
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

333
333

Meer sportnieuws