Giroud: "Dit doet me denken aan België in 2018"

door
Giroud:

Slechts twee keer slaagde een land er tot dusver om zijn wereldtitel te verlengen: Italië in 1934 en Brazilië in 1962. Frankrijk maakt echter nog steeds kans om zich in dat rijtje te voegen, want de wereldkampioen van 2018 wist zich zaterdagavond bij de laatste vier in Qatar te scharen. Ze rekenden in een thriller af met Engeland, waardoor hen woensdag een halve finale tegen Marokko wacht.


In het slotkwartier was het nog bibberen voor Les Bleus, maar ze kwamen met de schrik vrij doordat Harry Kane in de 84ste minuut nog een strafschop miste. Daardoor mocht Olivier Giroud zich uiteindelijk de matchwinnaar noemen. De Franse topschutter aller tijden kopte zijn ploeg uiteindelijk naar de zege met zijn vierde goal van het toernooi.

Na de match dacht Giroud aan de Rode Duivels. "Dit is geweldig. Nadat we op voorsprong kwamen, hebben we super verdedigd. Dat deed me denken aan de match tegen België in 2018", verklaarde hij immers aan TF1. "Jammer genoeg geven we dan een strafschop weg. Naar het einde van de match krijgen we nog een paar kansen. Ik wist dat er nog meer zouden komen en Grizi (Griezmann, nvdr) gaf een geweldige voorzet bij mijn goal. Dit was echt een geweldige wedstrijd. We kennen het potentieel van deze jonge Engelse generatie, maar wij hebben de match op het mentale vlak gewonnen."

SPANNEND
Vier jaar geleden plaatste Frankrijk zich voor de finale na een wedstrijd tegen de Rode Duivels die alle kanten op kon. De Fransen kwamen toen op voorsprong na een goal van Umtiti en kropen daarna achteruit om hun voorsprong vast te houden. Ook nu lieten ze het initiatief aan de Engelsen en met wat meeval pakte die zet ook goed uit.

Zal Frankrijk opnieuw wereldkampioen worden?

Meest recent

Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

11
11
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

63
63
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

37
37
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

178
178
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

226
226
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

33
33
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

490
490
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

231
231
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

33
33
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

446
446
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

37
37
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

126
126
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

271
271
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

120
120
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

106
106
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

515
515
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

65
65
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

38
38
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

184
184
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

164
164
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

10
10
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

137
137
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

87
87
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

139
139
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

143
143

Meer sportnieuws