Giroud: "Dit doet me denken aan België in 2018"

258
Giroud:

Slechts twee keer slaagde een land er tot dusver om zijn wereldtitel te verlengen: Italië in 1934 en Brazilië in 1962. Frankrijk maakt echter nog steeds kans om zich in dat rijtje te voegen, want de wereldkampioen van 2018 wist zich zaterdagavond bij de laatste vier in Qatar te scharen. Ze rekenden in een thriller af met Engeland, waardoor hen woensdag een halve finale tegen Marokko wacht.


In het slotkwartier was het nog bibberen voor Les Bleus, maar ze kwamen met de schrik vrij doordat Harry Kane in de 84ste minuut nog een strafschop miste. Daardoor mocht Olivier Giroud zich uiteindelijk de matchwinnaar noemen. De Franse topschutter aller tijden kopte zijn ploeg uiteindelijk naar de zege met zijn vierde goal van het toernooi.

Na de match dacht Giroud aan de Rode Duivels. "Dit is geweldig. Nadat we op voorsprong kwamen, hebben we super verdedigd. Dat deed me denken aan de match tegen België in 2018", verklaarde hij immers aan TF1. "Jammer genoeg geven we dan een strafschop weg. Naar het einde van de match krijgen we nog een paar kansen. Ik wist dat er nog meer zouden komen en Grizi (Griezmann, nvdr) gaf een geweldige voorzet bij mijn goal. Dit was echt een geweldige wedstrijd. We kennen het potentieel van deze jonge Engelse generatie, maar wij hebben de match op het mentale vlak gewonnen."

SPANNEND
Vier jaar geleden plaatste Frankrijk zich voor de finale na een wedstrijd tegen de Rode Duivels die alle kanten op kon. De Fransen kwamen toen op voorsprong na een goal van Umtiti en kropen daarna achteruit om hun voorsprong vast te houden. Ook nu lieten ze het initiatief aan de Engelsen en met wat meeval pakte die zet ook goed uit.

Zal Frankrijk opnieuw wereldkampioen worden?

Meest recent

Van Himst baalt enorm: "Hij had bij Anderlecht moeten blijven"

Bij RSC Anderlecht staat er druk op de ketel. Vooral door de bekeruitschakeling is er nu een soort ...

44
44
OHL krijgt harde kritiek na CL-afgang: "Het is alsof ze..."

OH Leuven is bij de vrouwen niet echt bezig aan een goed seizoen. De landskampioen heeft het toch ...

10
10
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

100
100
Ballon d’Or wordt nachtmerrie: Kane krijgt de volle laag

Harry Kane mag zich sinds maandagavond de beste voetballer ter wereld noemen. Maar lang niet ...

38
38
Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Royal Antwerp FC heeft officieel zijn Raad van Bestuur meegedeeld. Dat deden ze via de clubkanalen. ...

33
33
Standard liet JPL-topper schieten: "Sprak in de zomer met Wilmots"

Standard is niet goed bezig. De Rouches moeten dringend gaan winnnen, dat beseffen ze ook. Sportief ...

28
28
'Anderlecht heeft beslist: twee Renard-aanwinsten weg'

Bij RSC Anderlecht gaat er in januari wel wat gebeuren. Een aantal spelers zullen de club mogen ...

201
201
Miljoenen over de balk? Dure transfers bij Club en Union

Er is de nodige kritiek op de transfers van Antoine Sibierski. Dat vinden we toch wel wat ...

62
62
Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Negen doelpunten in veertien wedstrijden en een publiek dat hem op handen draagt. Tolu Arokodare ...

71
71
Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

50
50
Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Noa Lang heeft op het voetbalveld al meermaals laten zien dat hij graag de aandacht naar zich toe ...

31
31
Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Wat een zenuwslopende avond voor Jeremy Doku en Maxim De Cuyper! Manchester City en Brighton moesten ...

81
81
Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Hein Vanhaezebrouck heeft bij Play Sports wel vaker een opvallende kijk op het voetbal. De analist ...

131
131
Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Kevin De Bruyne beleefde vanavond bij Napoli een wedstrijd met twee gezichten. De Rode Duivel begon ...

45
45
Straffe stoot van Mbangula: "Hopelijk niet de laatste"

Na een veelbelovende start van zijn carrière bij Juventus had Samuel Mbangula het de laatste ...

21
21
Overmars duikt plots op: de rel die zijn carrière veranderde

Marc Overmars was jarenlang een van de grootste namen in het Nederlandse voetbal. Bij Ajax groeide ...

85
85
Club Brugge mag nu al dromen van stevige CL-opsteker

Voor Club Brugge is de Champions League de laatste jaren het favoriete speelterrein geworden. ...

159
159
Kompany is weer thuis: Bayern maakt diagnose bekend

Er heersten de voorbije dagen grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany. Onze landgenoot ...

153
153
OHL Women beleeft weer zwarte avond in Champions League

Het lijkt niet de campagne van OHL Women te gaan worden in de Champions League. Nadat ze nog ...

65
65
Sensatie in San Siro: Mbangula velt Milan met hattrick

AC Milan heeft woensdagavond een zeer slechte zaak gedaan in de Italiaanse titelstrijd. Het leed ...

62
62
"Tielemans zal spijt hebben van zijn keuze voor Man Utd"

Komend weekend wacht Manchester United in de Premier League een lastige verplaatsing naar Chelsea en ...

109
109
Cristiano Ronaldo valt alsnog in prijzen op Gouden Bal

Hij beschouwt zichzelf nog altijd als wellicht de beste speler ter wereld, maar de rest van de ...

69
69
Anderlecht-fans maken statement na pandoering in Gent

Anderlecht lijkt weer op de rand van een crisis te staan nadat het vorig weekend een 4-0 om de oren ...

316
316
'Mignolet schiet in actie voor revelatie Standard'

Standard gaat door een moeilijke periode, want het leed vorig weekend in Genk al zijn vierde ...

162
162
Club zet nieuwe stap in CL en doet monden openvallen

Club Brugge wist de voorbije twee seizoenen telkens net de league phase van de Champions League te ...

634
634

Meer sportnieuws