Giroud: "Dit doet me denken aan België in 2018"

door
Giroud:

Slechts twee keer slaagde een land er tot dusver om zijn wereldtitel te verlengen: Italië in 1934 en Brazilië in 1962. Frankrijk maakt echter nog steeds kans om zich in dat rijtje te voegen, want de wereldkampioen van 2018 wist zich zaterdagavond bij de laatste vier in Qatar te scharen. Ze rekenden in een thriller af met Engeland, waardoor hen woensdag een halve finale tegen Marokko wacht.


In het slotkwartier was het nog bibberen voor Les Bleus, maar ze kwamen met de schrik vrij doordat Harry Kane in de 84ste minuut nog een strafschop miste. Daardoor mocht Olivier Giroud zich uiteindelijk de matchwinnaar noemen. De Franse topschutter aller tijden kopte zijn ploeg uiteindelijk naar de zege met zijn vierde goal van het toernooi.

Na de match dacht Giroud aan de Rode Duivels. "Dit is geweldig. Nadat we op voorsprong kwamen, hebben we super verdedigd. Dat deed me denken aan de match tegen België in 2018", verklaarde hij immers aan TF1. "Jammer genoeg geven we dan een strafschop weg. Naar het einde van de match krijgen we nog een paar kansen. Ik wist dat er nog meer zouden komen en Grizi (Griezmann, nvdr) gaf een geweldige voorzet bij mijn goal. Dit was echt een geweldige wedstrijd. We kennen het potentieel van deze jonge Engelse generatie, maar wij hebben de match op het mentale vlak gewonnen."

SPANNEND
Vier jaar geleden plaatste Frankrijk zich voor de finale na een wedstrijd tegen de Rode Duivels die alle kanten op kon. De Fransen kwamen toen op voorsprong na een goal van Umtiti en kropen daarna achteruit om hun voorsprong vast te houden. Ook nu lieten ze het initiatief aan de Engelsen en met wat meeval pakte die zet ook goed uit.

Zal Frankrijk opnieuw wereldkampioen worden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

0
0
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

8
8
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

83
83
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

100
100
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

61
61
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

116
116
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

158
158
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

102
102
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

152
152
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

239
239
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

182
182
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

476
476
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

188
188
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

299
299
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

296
296
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

325
325
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

151
151
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

220
220
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

144
144
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

174
174
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

84
84
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

180
180
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

75
75
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

254
254

Meer sportnieuws