Giroud: "Dit doet me denken aan België in 2018"

door
Giroud:

Slechts twee keer slaagde een land er tot dusver om zijn wereldtitel te verlengen: Italië in 1934 en Brazilië in 1962. Frankrijk maakt echter nog steeds kans om zich in dat rijtje te voegen, want de wereldkampioen van 2018 wist zich zaterdagavond bij de laatste vier in Qatar te scharen. Ze rekenden in een thriller af met Engeland, waardoor hen woensdag een halve finale tegen Marokko wacht.


In het slotkwartier was het nog bibberen voor Les Bleus, maar ze kwamen met de schrik vrij doordat Harry Kane in de 84ste minuut nog een strafschop miste. Daardoor mocht Olivier Giroud zich uiteindelijk de matchwinnaar noemen. De Franse topschutter aller tijden kopte zijn ploeg uiteindelijk naar de zege met zijn vierde goal van het toernooi.

Na de match dacht Giroud aan de Rode Duivels. "Dit is geweldig. Nadat we op voorsprong kwamen, hebben we super verdedigd. Dat deed me denken aan de match tegen België in 2018", verklaarde hij immers aan TF1. "Jammer genoeg geven we dan een strafschop weg. Naar het einde van de match krijgen we nog een paar kansen. Ik wist dat er nog meer zouden komen en Grizi (Griezmann, nvdr) gaf een geweldige voorzet bij mijn goal. Dit was echt een geweldige wedstrijd. We kennen het potentieel van deze jonge Engelse generatie, maar wij hebben de match op het mentale vlak gewonnen."

SPANNEND
Vier jaar geleden plaatste Frankrijk zich voor de finale na een wedstrijd tegen de Rode Duivels die alle kanten op kon. De Fransen kwamen toen op voorsprong na een goal van Umtiti en kropen daarna achteruit om hun voorsprong vast te houden. Ook nu lieten ze het initiatief aan de Engelsen en met wat meeval pakte die zet ook goed uit.

Zal Frankrijk opnieuw wereldkampioen worden?

Meest recent

Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

28
28
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

14
14
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

132
132
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

108
108
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

219
219
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

71
71
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

207
207
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

40
40
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

254
254
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

384
384
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

487
487
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

113
113
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

199
199
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

23
23
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

343
343
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

301
301
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

302
302
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

220
220
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

390
390
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

85
85
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

125
125
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

124
124
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

65
65
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

123
123
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

102
102

Meer sportnieuws