Martinez verklaart hoe Messi Van Gaal de mond snoerde

door
Martinez verklaart hoe Messi Van Gaal de mond snoerde

Louis van Gaal werd redelijk zwaar op de korrel genomen door de Nederlandse media. Het voetbal van Nederland was op dit WK dan ook niet goed. De bondscoach kreeg ook kritiek voor zijn optreden in de media. Ook bij de Argentijnen.


Van Gaal is een steengoede trainer, maar dit WK speelde hij ook wel te vaak in de ‘Grote Van Gaal Show’. Het was er bij momenten wel een beetje over. In België kreeg hij veel lof, in Nederland vonden ze dat een beetje té. Van Gaal sprak ook doorgaans over de wereldtitel, maar dat was nooit realistisch. Voor aanvang van de match tegen Argentinië maakte hij enkele blunders. Zo prikkelde hij Lionel Messi. Dat de Argentijn een zwak punt is in balverlies en dat hij relatief makkelijk was af te stoppen. Voor de match sprak hij zelfs voor een Argentinië dat bang was van Nederland.

Messi, al heel het seizoen in topvorm, antwoordde met de voeten (en na de match stapte hij naar Van Gaal). Van Gaal motiveerde ‘Leo’. "Ze hebben hem geprikkeld. Hun keeper zei dat hij een penalty zou pakken. Ik zei tegen Messi dat ze hem aan het ophitsen waren. Hij zei me: "Morgen maak ik er twee." En dat heeft hij gedaan. Hij levert altijd", zei doelman Emiliano Martinez aan TyC Sports.

MOND SNOEREN

De uitspraken van Van Gaal waren dus niet bepaald handig. “Ze riepen veel onzin voor de wedstrijd. Ik heb geleerd dat je in het voetbal moet spreken op het veld. Ik haalde veel energie uit hun uitspraken voor de wedstrijd. Daar werd ik sterker van en dat heb ik ze ook verteld. Ik maakte een screenshot van de uitspraken op m'n telefoon. Ik liet het zien aan Martin Tocalli (keeperstrainer, red.) en aan mijn psycholoog. Ik zei dat het werkte als dynamiet. Ik wilde ze de mond snoeren.”

LEES OOK: Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Niet handig gedaan van Van Gaal?

Meest recent

Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

6
6
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

26
26
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

113
113
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

27
27
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

200
200
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

15
15
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

113
113
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

22
22
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

427
427
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

208
208
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

345
345
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

284
284
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

642
642
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

612
612
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

88
88
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

102
102
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

234
234
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

92
92
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

169
169
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

97
97
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

195
195
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

115
115
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

64
64
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

330
330
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50

Meer sportnieuws